تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله با بررسی تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 می‌خواهیم ببینیم که چطور می‌توانیم عکس‌های بهتری با قابلیت های دوربین ردمی نوت 8 بگیریم. در واقع اگر ترفند های عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ را بدانیم عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ راحت‌تر می‌شود.

گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو یکی از دستگاه‌هاییست که نسبت قیمت و کیفیت آن خوب به نظر می‌رسد، بخصوص اگر قابلیت های دوربین ردمی نوت 8 را هم در نظر بگیریم. در گوشی نوت 8 پرو شیائومی چهار سنسور دوربین پشت داریم. دوربین این گوشی عکس‌های خوبی می‌گیرد، اما اگر تنظیمات دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت 8 را بدانیم قطعاً عکس‌های با کیفیت‌تری می‌توانیم بگیریم. بنابراین در این مقاله افزایش کیفیت دوربین گوشی های شیائومی ، اموزش عکاسی با گوشی شیائومی و تنظیمات دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت ۸ ارائه می‌شود.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

نصب برنامه جیکم

عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ - نصب برنامه جیکم

در این قسمت از اموزش عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ خوب است بدانید که برنامه جیکم برای شیائومی Note 8 در اصل برای گوشی‌های پیکسل طراحی شده است، اما خیلی از کاربران گوشی ردمی نوت 8 پرو گزارش کرده‌اند که نصب برنامه جیکم عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ را خیلی بهبود می‌دهد.

به این ترتیب اگر به دنبال دانلود برنامه دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت ۸ هستید برنامه جیکم برای بهبود تصاویر دوربین گوشی خیلی کاربردی است. برای نصب گوگل کمرا برای شیائومی نوت ۸ فقط کافی است فایل APK آن را نصب بکنید.

استفاده از حالت Manual Mode یا پرو

دوربین این دستگاه برای گرفتن بهترین عکس‌ها در حالت Automatic یا خودکار بهینه‌سازی شده است. بیشتر کاربرها هم از همین حالت خودکار در تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 استفاده می‌کنند. اما برای عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ و استفاده از قابلیت های دوربین ردمی نوت 8 خوب است که از حالت manual یا دستی گوشی هم استفاده بکنید، چون گزینه‌های زیادی در اختیارتان قرار می‌گیرد. بخصوص وقتی Automatic mode نتیجه مورد انتظارتان را در عکاسی به شما نمی‌دهد.

کاور TPU سیلیکونی لیلیوم مدل شیائومی ردمی نوت 8

کاور TPU سیلیکونی لیلیوم مدل شیائومی ردمی نوت 8Lilium TPU Silicone Cover for Xiaomi Redmi Note 8

جنسTPU,سیلیکونی
سطح پوششقاب پشتی,کلیدها,لبه ها

توازن سفیدی یا White balance

با تنظیم میزان سفیدی یا white balance به عنوان یکی از قابلیت های دوربین ردمی نوت 8 در تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 می‌توانیم تن رنگ تصویر را تغییر بدهیم. این ویژگی برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی شیائومی نوت ۸ مناسب است. اگر تصویر در تن رنگی نارنجی یا قهوه‌ای قرمز خیلی گرم است، می‌توانید با لمس کردن گزینه چراغ یا خورشید تن رنگی سردتری را به تصویر بدهید.

دیافراگم کانونی

با دیافراگم کانونی focal aperture می‌توانیم نور ورودی را در سنسور دوربین گوشی ارزیابی بکنیم، هرچه ارزش دیافراگم کانونی پایین‌تر باشد، تصویر شارپتر و واضح‌تر خواهد بود.

به عنوان مثال برای عکاسی در شب با گوشی شیائومی نوت ۸ که می‌خواهید جزئیات بیشتری از آسمان و ستاره‌ها را عکاسی بکنید، ارزش 100 برای این قابلیت می‌تواند ایده آل باشد بخصوص اگر می‌خواهید تصویر حداکثر عرض را داشته باشد.

زمان Exhibition

با استفاده از Exhibition time می‌توانید مدت زمانی را که سنسور در معرض ورود نور قرار می‌گیرد کنترل بکنیم، این زمان بر حسب ثانیه و کسری از ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. هرچه این مقدار کمتر باشد، تصویر ثابت بهتری می‌گیریم.

به همین خاطر است که در بسیاری از موارد تصویر حرکت می‌کند چون زمان عکاسی با میزان بالاتری تنظیم شده است و پیش از عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ این ویژگی باید در تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 تنظیم شود.

کاور مدل بتمن شیائومی ردمی نوت 8

کاور مدل بتمن شیائومی ردمی نوت 8Batman Cover For Xiaomi Redmi Note 8

جنسپلاستیک سخت
سطح پوششقاب پشتی,کلیدها,لبه ها

حساسیت ISO در تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8

میزان حساسیت ISO به ما کمک می‌کند میزان روشنایی تصویر را کنترل بکنیم به طوری که نور کمتر یا بیشتری حفظ بشود. هرچه میزان روشنایی بیشتر باشد، سنسور نور بیشتری دریافت می‌کند اما در عین حال نویز بیشتری خواهد داشت.

حالت 64 مگاپیکسلی

برای استفاده کامل و بهینه از قابلیت های دوربین ردمی نوت 8 می‌توانید حالت 64 مگاپیکسلی را هم فعال بکنید. در این صورت باید در نظر داشته باشید که تصاویر حدود 20 مگابایت ذخیره می‌شوند، اما بهترین کیفیت ممکن را خواهد داشت.

فعال کردن حالت HDR

متأسفانه ویژگی HDR در تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 به صورت پیش فرض غیرفعال است. حالت HDR رنگ‌های تصاویر را از جمله رنگ‌های تیره را بهبود می‌دهد.

حالت ماکرو

تصاویر nearby را استفاده از ویژگی Macro ممکن می‌شود. به طوری که با قابلیت ماکرو می‌توانید از اشیاء از نزدیک عکس‌های واضح بگیرید.

به عنوان مثال از فاصله 2 سانتی‌متری می‌توانید عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ را با حالت ماکرو انجام بدهید. برای انجام این کار محیط باید نور کافی داشته باشد، به این ترتیب می‌توانید آیکن «گل» را لمس بکنید و از حالت ماکرو استفاده بکنید.

محافظ صفحه نمایش سرامیکی شیائومی Redmi Note 8

محافظ صفحه نمایش سرامیکی شیائومی Redmi Note 8Ceramic Glass Protector for Xiaomi Redmi Note 8

نوعبراق
جنسشیشه
انحنا9D

عکاسی کردن با هدفون

اگر هدفون را وصل بکنیم، دکمه تماس به عنوان دکمه شاتر عمل می‌کند، به این ترتییب می‌توانیم با نگه داشتن آن با یک دست و فعال کردن دکمه شاتر با دست دیگر، با هدفون عکاسی بکنیم.

حالت AI گوشی

شاید با خود بگویید که حالت al در گوشی شیائومی ردمی نوت 8 چیست ؟ تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 با حالت AI یا هوش مصنوعی از یک سری ویژگی‌ها برخوردار می‌شود که عبارتند از زیبا کردن صورت AI Beautify، شناسایی صحنه یا AI Scene Detection، و حالت پرتره AI.

حالت پرو

قابلیت های دوربین ردمی نوت 8

حالت فوکوس در گوشی شیائومی نوت ۸ از 1 تا 100 نیت است. بنابراین خوب است بدانید که دوربین این گوشی از حالت فوکوس برخوردار است و می‌توانید از این ویژگی در تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 در حالت پرو استفاده بکنید. از سایر ویژگی‌های حالت Pro عبارتند از ویژگی white balance، فوکوس، ISO و زاویه دید که می‌تواند ماکرو، واید یا اولترا واید باشد.

جمع بندی

در این مقاله به طور کلی تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 بررسی شدند، برنامه دوربین شیائومی Note 8 برای مثال جیکم برای بهبود کیفیت عکاسی با گوشی شیائومی نوت ۸ معرفی شد. همچنین سایر قابلیت های دوربین ردمی نوت 8 هم معرفی شدند. اگر ویژگی از دوربین این گوشی را می‌شناسید که در این مقاله معرفی نشده است، می‌توانید در پایین صفحه در قسمت دیدگاه‌های پلازا معرفی بکنید.

محافظ صفحه نمایش Privacy شیائومی ردمی نوت 8

محافظ صفحه نمایش Privacy شیائومی ردمی نوت 8Privacy Glass Protector for Xiaomi Redmi Note 8

نوعپرایوسی
جنسشیشه

سوالات متداول

1. قابلیت AI تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 چه ویژگی‌هایی دارد؟

تنظیمات دوربین گوشی شیائومی Note 8 با حالت AI یا هوش مصنوعی از یک سری ویژگی‌ها برخوردار می‌شود که عبارتند از زیبا کردن صورت AI Beautify، شناسایی صحنه یا AI Scene Detection، و حالت پرتره AI.

2. آیا قابلیت های دوربین ردمی نوت 8 دارای حالت ماکرو است؟

بله، دوربین گوشی ردمی نوت 8 حالت ماکرو Macro هم دارد.

3. ویژگی زمان Exhibition در برنامه دوربین شیائومی نوت ۸ چیست؟

با استفاده از Exhibition time می‌توانید مدت زمانی را که سنسور در معرض ورود نور قرار می‌گیرد کنترل بکنیم، این زمان بر حسب ثانیه و کسری از ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. هرچه این مقدار کمتر باشد، تصویر ثابت بهتری می‌گیریم.

منتخب کاربران
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
D.gh
.
16 خرداد 1401، 13:23
پاسخ
1
1
ممنونم از خانم راد بابت ارائه این متن که اطلاعات بسیار خوب و کارآمدی به ما دادند
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402