معرفی بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان ؛ از گاهی خوشی گاهی غم تا من خان هستم

بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان می‌تواند لیست بسیاری طولانی باشد. از آنجایی که فیلم های معروف شاهرخ خان بسیار زیادند، در ادامه می‌خواهیم نگاهی بیندازیم به تعدادی فیلم هندی با بازی شاهرخ خان.

در صنعت سینما به او  لقب پادشاه خان داده‌اند که بسیار شایسته اوست. ظهور شاهرخ خان در سینما بسیار رویایی بود. شخصی که بدون کمک هیچ حمایتگری اوج گرفت و به میلیون‌ها جوان امیدوار نشان داد که بله، داشتن همچین رویایی واقعا امکان پذیر است. او در اوایل کارش ریسک کرد و باعث شد تماشاگران عاشق شخصیت‌های ضد قهرمان شوند. و او همچنان به انجام چنین ریسک‌هایی ادامه می‌دهد. جدیدترین فیلم سینمایی شاهرخ خان، Fan and Zero، ممکن است آنطور که انتظار می‌رفت از نظر تجاری موفق نباشد، اما از نظر فنی بدون شک سینما را به جلو برده است. با اینکه او در حال گذراندن یک دوره استراحت است، اما شاهرخ خان همچنان یکی از ستارگان پرتقاضا است. همچنین برای مطالعه بیوگرافی شاهرخ خان می توانید از این مطلب بازدید نمایید. در ادامه لیستی از  فیلمهای برتر شاهرخ خان را با هم می‌بینیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان

1. دیوانه – Deewana ؛ از فیلم های معروف شاهرخ خان

فیلم های معروف شاهرخ خان

 • سال ساخت: 1992
 • کارگردان: راج کنوار (Raj Kanwar)
 • ستارگان: شاهرخ خان، ریشی کاپور، آرمیش پوری
 • امتیاز آی ام دی بی (IMDb): 7

یکی از بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان، فیلم دیوانه است که جزء فیلم های قدیمی شاهرخ خان محسوب می‌شود. یکی از معروف ترین فیلم های شاهرخ خان یعنی فیلم Dil Aashna Hai ساخته «هما مالینی» که در همان سال اکران شد، قرار بود اولین فیلم شاهرخ خان باشد، اما «دیوانا» ابتدا اکران شد و دنیای فیلم هندی یکی از نمادین‌ترین ستاره‌های خود را در این فرآیند به دست آورد.

او نقش یک پسر پولدار لوس را بازی می کند که عاشق یک بیوه می‌شود و این او را به فرد بهتری تبدیل می‌کند. وقتی معلوم می‌شود که شوهر اول او هنوز زنده است اوضاع تغییر می‌کند. با این حال، این دو به عنوان شوهر اول (ریشی کاپور) به زندگی مشترک خود ادامه می‌دهند و دوستانه از هم جدا می‌شوند. شرور با تمام قدرت در این مرحله ظاهر می‌شود اما ریشی خود را به خاطر همسرش قربانی می‌کند. آهنگ ورودی شاهرخ Koi na koi chahiye هنوز در یادها مانده است. این فیلم توانست تبدیل به یکی از فیلم های معروف شاهرخ خان شود.

2. فیلم بازیگر – Baazigar

فیلم های معروف شاهرخ خان

 • سال ساخت: 1993
 • کارگردان: عباس-مستان (Abbas-Mustan)
 • ستارگان: شاهرخ خان، کاجول، شیلپا شتی
 • امتیاز آی ام دی بی: 7.8

از فیلم های معروف شاهرخ خان می‌توان به فیلم بازیگر اشاره کرد. آجی شارما (با بازی Shah Rukh Khan) پسر جوانی است که به دنبال انتقام مرگ پدرش است که ناشی از اقدامات کارفرمای مورد اعتمادش مادان چوپرا (دالیپ تاهیل) اتفاق افتاده. چوپرا دو دختر دارد. دختر بزرگتر سیما (شیلپا شتی) و کوچکتر پریا (کاجول) است. آجی سیما را به قتل می‌رساند و سعی می‌کند با پریا، که خودش در حال تحقیق درباره مرگ خواهرش است، ازدواج کند. اینکه چگونه سرنخ‌ها را کنار هم می‌گذارد و با قاتل روبه‌رو می‌شود، محور فیلم را تشکیل می‌دهد.

فیلم بازیگر حول شخصیت ضدقهرمان تمرکز می‌کند و شاهرخ خان را به یک ستاره تبدیل می‌کند. این یک بازسازی آزاد از فیلم موفق هالیوودی A Kiss Before Dying است. عباس مستان طرح داستان را تغییر داد تا با پالت هندی سازگار باشد. آهنگ‌های آنو مالیک نیز موفقیت آمیز بود. این فیلم متعلق به شاهرخ خان بود که با یک بازی متعادل قوی از یک شخصیت چند لایه تماشاگران را به وجد آورد.

3. فیلم کاران آرجون – Karan Arjun ؛ از بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان

فیلم هندی با بازی شاهرخ خان

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: راکش روشان (Rakesh Roshan)
 • ستارگان: سلمان خان، کاجول، آمریش پوری، آشیف شیخ
 • امتیاز آی ام دی بی: 7

از فیلم های اکشن شاهرخ خان می‌توان به Karan Arjun  اشاره کرد. این فیلم یک درام انتقامی بر اساس نظریه تناسخ است. وقتی شوهر دورگا (راخی) علیه حکومت ظالمانه دورجان سینگ (امریش پوری) صحبت می‌کند، بی رحمانه کشته می‌شود. دورگا با دو پسرش، کاران (سلمان خان) و آرجون (شاهرخ خان) تنها می‌ماند و او موفق می‌شود آنها را به تنهایی بزرگ کند. وقتی دورجان متوجه دورگا می‌شود تصمیم می‌گیرد او را نیز بکشد. اما، دو پسرش موفق می‌شوند جلوی او را بگیرند و در نهایت خودشان کشته می‌شوند. دورگا مضطرب و ویران شده از خدا می‌خواهد که پسرانش را بازگرداند تا بتوانند انتقام حقارت او و مرگ پدرشان را بگیرند. بیست سال بعد، دو پسرش دقیقاً شبیه قبل از کشته شدنشان می‌آیند و موفق می‌شوند با کشتن دورجان سینگ انتقام بگیرند و به قول مادرشان عمل کنند. احتمالاً بزرگترین جذابیت این فیلم هندی با بازی شاهرخ خان، مشاهده او و سلمان خان به عنوان برادر بود.

4. گاهی خوشی گاهی غم – …Kabhi Khushi Kabhie Gham ؛ از پرفروش ترین فیلم های شاهرخ خان

فیلمهای هندی شاهرخ خان

 • سال ساخت: 2001
 • کارگردان: کاران جوهر (Karan Johar)
 • ستارگان: آمیتا باچان، جایا باچان، کاجول، کارینا کاپور
 • امتیاز آی ام دی بی: 7.5

این فیلم هندی با بازی شاهرخ خان از فیلم های موفق او از نظر فروش بوده است. یاشوردان ریچند (آمیتاب باچان) و ناندینی رایچند (جایا باچان) یک کودک راهول (شاهرخ خان) را به فرزندی قبول می‌کنند. راهول مانند پدر خوانده‌اش باهوش و کوشا است و همه چیز برای او آماده است تا سلطنت امپراتوری تجاری خود را به دست بگیرد. او عاشق انجلی (کاجول) می‌شود که از طبقه متوسط ​​است. او علیه پدرش شورش می‌کند و با او ازدواج می‌کند و در نتیجه از خانه بیرون می‌شود. برادر کوچکترش روهان (هریتیک روشن)، پسر بیولوژیکی یاش و ناندینی، سال‌ها بعد خانواده را متحد می‌کند. شخصیت جایا باچان یک همسر مطیع است که در نهایت وقتی شوهرش به پسر خوانده‌اش می‌پیوندد، با او مخالفت می‌کند. این فیلم هندی با بازی شاهرخ خان به عنوان یکی از فیلمهای برتر شاهرخ خان به حساب می‌آید.

5. فیلم Devdas ؛ از معروف ترین فیلم های شاهرخ خان

فیلم هندی با بازی شاهرخ خان

 • سال ساخت: 2002
 • کارگردان: سانجای لیلا بانسالی (Sanjay Leela Bhansali)
 • ستارگان: مادهوری دیکشیت، آیشواریا رای بانشان
 • امتیاز آی ام دی بی: 7.6

از فیلمهای عاشقانه شاهرخ خان می‌توان به این فیلم اشاره کرد که یکی از بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان نیز محسوب می‌شود. شاهرخ خان نقش دوداس، یک فارغ التحصیل حقوق و ثروتمند را بازی می‌کند که از لندن برمی‌گردد و عاشق همسایه‌اش پارو (آیشواریا) می‌شود. با این حال، به دلیل اختلاف طبقاتی بین آنها، خانواده او با ازدواج آنها موافقت نمی‌کنند. دوداس از درد جدایی از یار دوران کودکی‌اش دلشکسته و الکلی می‌شود. مادر پارو او را مجبور به ازدواج با خانواده‌ای ثروتمندتر از خانواده دوداس می‌کند. او با مردی ازدواج می‌کند که همسرش فوت کرده و از ازدواجش فرزندانی دارد که هیچ علاقه‌ای به پارو ندارند. دوداس نمی‌تواند خود را با جدایی وفق دهد و اوضاع سلامتی‌اش بدتر می‌شود. در پایان، او آخرین نفس خود را در دروازه خانه جدید پارو می‌کشد. پارو فقط می‌تواند از دور و بی اختیار تماشاگر مرگ او باشد.

6. فیلم Veer-Zaara ؛ از فیلمهای عاشقانه شاهرخ خان

فیلم های قدیمی شاهرخ خان

 • سال ساخت: 2004
 • کارگردان: یاس چوپرا (Yash Chopra)
 • ستارگان: رانجی موکرجی، پرتی زلنتا، شاهرخ خان
 • امتیاز آی ام دی بی: 7.9

این فیلم با بازی شاهرخ خان در سال 2004 اکران شد. شاهرخ خان نقش افسر نیروی هوایی هند به نام ویر را بازی می‌کند که عاشق دختری پاکستانی به نام زارا (پریتی زینتا) می‌شود.  او، ویر زارا را پس از اینکه اتوبوسش برای زیارت به هندوستان آمده با حادثه‌ای مواجه می‌شود، نجات می‌دهد. این دو دلشان را به هم می‌سپرند اما زارا قبلا با رضا شرازی (مانوج باجپایی) نامزد شده است. پس از رسیدن به پاکستان، زارا متوجه می‌شود که ازدواج با رضا اکنون یک اشتباه است. ویر نیز احساس می‌کند که نمی‌تواند بدون او زندگی کند. او به امید بازگشت او به پاکستان می‌آید. زمانی که نامزد زارا متوجه ویر می‌شود، به اشتباه او را به اتهام جاسوسی هندی متهم می‌کند و او را به زندان می‌فرستد.

سال‌ها بعد، سامیه صدیقی (رانی موکرجی)، یک وکیل حقوق مدنی پاکستانی تصمیم می‌گیرد تا پرونده ویر را در دست بگیرد و او را از زندان بیرون بیاورد. برای جمع‌آوری شواهدی در مورد بی‌گناهی ویر، او به روستای وی در هند سفر می‌کند و می‌بیند که زارا مدرسه دخترانه‌ای را که توسط والدین ویر راه‌اندازی شده بود، اداره می‌کند. او مدت‌ها پیش با این فکر فرار کرده بود که ویر در یک تصادف مرده است. پس از 20 سال جدایی، سامیا موفق می‌شود عاشقان را دوباره جمع کند و آنها ازدواج می‌کنند. این فیلم یکی از فیلمهای برتر شاهرخ خان محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید :

7. Chak De! India ؛ از بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان

لیست کامل فیلمهای شاهرخ خان

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردان: شیمیت آمین (Shimit Amin)
 • ستارگان: ویدیا مالداوه، شیلپا شولکا، چیتراچی راوات
 • امتیاز آی ام دی بی: 8.2

یک فیلم هندی با بازی شاهرخ خان در ژانر ورزشی. میر رنجان نگی دروازه بانی بود که متأسفانه در یک بازی هاکی مقابل پاکستان عملکرد بدی داشت و با شکست هند بلافاصله او را خائن نامیدند. سال‌ها بعد توانست با مربیگری یک تیم زنان موفقیت‌هایی کسب کند. شخصیت شاهرخ تا حدی بر اساس نگی بود و استقبال مردمی از فیلم به او کمک کرد تا فیلم موفق شود.

شاهرخ خان همیشه به عنوان پادشاه عاشقانه شناخته می‌شد (و هنوز هم شناخته می‌شود) اما در این فیلم او عملکرد متفاوتی از خود به جا گذاشت. نقش یک مرد-آلفا که کنترل مطلق تیم هاکی را به دست می‌گیرد و آنها را به سمت پیروزی هدایت می‌کند نیز چیزی بود که تاکنون از او ندیده‌ بودیم. سوپراستار عاشق رفته بود و ورزشکاری جایش را پر کرده بود که شانس دیگری برای رستگاری به او می‌داد .وقتی شاهرخ خان به عنوان یک سخنرانی انگیزشی قبل از مسابقه گفت: «هفتاد دقیقه که داری…شاید خاص ترین هفتاد دقیقه زندگیت باشه…» همه را به وجد آورد. این یکی از نمادین‌ترین مونولوگ‌های بالیوود شد و حتی در مدارس و سمینارهای انگیزشی محبوبیت پیدا کرد. مونولوگی انگیزشی که هر بار شنیدنش می‌تواند انرژی بخش باشد. این فیلم به عنوان یکی از جذاب ترین فیلم های Shah Rukh Khan معروف است.

همچنین بخوانید :

8. فیلم My Name Is Khan ؛ از فیلم های پرفروش شاهرخ خان

بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان

 • سال ساخت: 2010
 • کارگردان: کاران جوهر (Karan Johar)
 • ستارگان: کاجول، شاهرخ خان
 • امتیاز آی ام دی بی: 8

در این فیلم شاهرخ خان نقش یک مرد مسلمان مبتلا به سندروم آسپرگر را بازی کرده که به خاطر شرایط به تروریست بودن متهم می‌شود. داستان این فیلم درباره دنیای پس از 11 سپتامبر بود و شاهرخ خان برای نقش آفرینی شجاعانه‌اش مورد تحسین قرار گرفت. رضوان خان (شاهرخ خان) از کودکی از سندرم آسپرگر رنج می‌برد. او یک تعمیرکار چیره دست است. برادرش او را به آمریکا می‌برد و زن برادرش بیماری او را تشخیص می‌دهد. او با یک زن هندو به نام ماندیرا (کاجول) آشنا می‌شود که از ازدواج قبلی یک پسر کوچک به نام سام دارد و این دو نفر به زودی ازدواج کردند.

او پس از ازدواج و بعد از حمله 11 سپتامبر نام خانوادگی رضوان را بر روی خود می‌گذارد و این کار آنها را به دردسر می‌کشاند. سام به دلیل نام خانوادگی جدیدش توسط بچه‌های محله‌اش مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد و بعداً در یک جنایتی کشته می‌شود. ماندیرا متلاشی شده می‌خواهد ارتباطش را با رضوان به طور کامل قطع کند. به او می‌گوید که تنها راهی که می‌تواند به زندگی‌اش بازگردد این است که رئیس‌جمهور آمریکا اذعان کند که نامش خان است و او یک تروریست نیست. رضوان سفری را در سراسر آمریکا آغاز می‌کند تا تلاش خود را انجام دهد و ماجراهای بسیاری در این راه برای او اتفاق می افتد. او سرانجام با اوباما رئیس جمهور آمریکا ملاقات می‌کند تا آرزویش را برآورده کند.

کلام آخر

همانطور که گفتیم بهترین فیلمهای هندی شاهرخ خان می‌تواند فهرستی طولانی باشد. با نگاهی به لیست کامل فیلمهای شاهرخ خان، متوجه آثار درخور زیادی می‌شویم که در سینمای بالیوود درخشیده‌اند. هم اکنون او در حال کار کردن بر روی چندین پروژه مختلف است و قرار است بازگشتی طوفانی به بالیوود داشته باشد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022