معرفی شخصیت های پرنسسی محبوب و معنای اسم آنها

پرنسس های والت دیزنی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پرنسس های والت دیزنی کارتونی همیشه یادآور خاطرات شیرین و فانتزی بسیاری از کودکان است. اما آیا تاکنون به معنی نام این پرنسس ها علی الخصوص پرنسس های دیزنی فکر کرده‌اید؟ با پلازا همراه باشید تا راز این نام‌ها را همراه با عکس پرنسس های متفاوت در اختیارتان قرار دهیم.

بخش شیرین کودکی بسیاری از ما را شخصیت‌های فانتزی و پرماجرای کتاب داستا‌ن‌ها رقم زدند. این شخصیت‌ها، از موجودات عجیب و غریب گرفته تا پرنسس‌هایی همچون سفید برفی و سیندرلا، سفرهای خیالی به یادماندنی به دنیای خود را برایمان به یادگار گذاشتند. کمپانی والت دیزنی تقریباً همه این پرنسس‌ها را در قالب انیمیشن ارائه و این قصه‌ها را برای کودکان و حتی بزرگسالان جاودانه کرد.

تاکنون کارتون‌های بسیاری درباره شخصیت های پرنسسی ساخته شده‌ است. اما نکته قابل تأمل راز انتخاب نام این پرنسس‌هاست؛ چیزی که شاید تا به حال به آن فکر نکرده‌ایم و یا شاید هم خیلی‌ها را کنجکاو کرده باشد. دختران دیزنی چیزی فراتر از چهره‌ها و نام‌های زیبا دارند. با این مقاله از پلازا همراه شوید تا با داستان پرنسس های جادویی و رمز و راز نام این شخصیت‌های محبوب آشنا شوید.

معرفی شخصیت های پرنسسی محبوب و معنای اسم آنها/پرنسس های دیزنی
معنای اسم پرنسس های محبوب

آنچه در ادامه می‌خوانید

معرفی پرنسس های دیزنی و معنی اسم آن ها

انیمیشن‌های ساخته شده براساس پرنسس های دیزنی از 12 پرنسس رسمی و چندین قهرمان مرتبط با آن‌ها تشکیل شده‌اند. هر یک از شخصیت‌های زیر به عنوان «پرنسس رسمی دیزنی» تأیید شده و با عنوان «پرنسس» (شاهزاده خانم) قبل از نامشان خطاب می‌شوند. در ادامه اسم پرنسس های دیزنی و معنی نام پرنسس های والت دیزنی همراه با عکس شخصیت های کارتونی پرنسسی آورده شده‌ است.

سفید برفی (Snow White) از پرنسس های دیزنی

شخصیت های دیزنی- پرنسس های والت دیزنی- سفید برفی

 • معنی اسم: مثل برف سپید و لطیف
 • ریشه اسم: انگلیسی
 • عنوان انیمیشن: سفیدبرفی و هفت کوتوله (Snow White and the Seven Dwarfs)

همان‌طور که در معنی اسم پرنسس های دیزنی دیدیم سفید برفی به معنای سفید و لطیف است. سفید برفی از به‌یادماندنی‌ترین شخصیت های پرنسس دیزنی و قهرمان اصلی کارتون سفید برفی و هفت کوتوله محصول سال 1937 دیزنی است. این کاراکتر بر اساس افسانه‌ای آلمانی به نام «Schneewittchen»، به معنی سفید برفی، ساخته شده‌ است. سفید برفی افتخار این را دارد که از اولین پرنسس های والت دیزنی در اولین پویانمایی شاخص دیزنی باشد و راه را برای شاهزاده خانم‌های بعدی هموار کند. آدریانا کاسلوتی (Adriana Caselotti)، بازیگر، خواننده و صداپیشه آمریکایی، دوبله کاراکتر سفیدبرفی را بر‌ عهده داشت. عشق واقعی سفید برفی شاهزاده‌ای‌ است که توانست با بوسه عشق حقیقی او را از خواب ابدی و مرگ بیدار کند. سفیدبرفی با 14 سال سن جوان‌ترین پرنسس رسمی دیزنی نیز محسوب می‌شود.

سیندرلا (Cinderella) از پرنسس های دیزنی

بیوگرافی پرنسس های دیزنی- اسم پرنسس های دیزنی - سیندرلا

 • معنی اسم: خاکستر ریز
 • ریشه اسم: فرانسوی
 • عنوان انیمیشن: سیندرلا (Cinderella)

در جمع پرنسس های زیبا در دنیای دیزنی، سیندرلای محبوب هم همچنان خاطره‌انگیز است. سیندرلا شخصیت اصلی و قهرمان فیلم‎ معروف به همین نام و دو فیلم دنباله‌اش و دومین پرنسس دیزنی است. این شخصیت از پرنسس های والت دیزنی براساس یک افسانه اروپایی به همین نام ساخته شده که نسخه‌های گوناگونی از آن وجود دارد. سیندرلای معروف براساس نسخه فرانسوی شکل گرفت. آیلین وودز (Ilene Woods) صداپیشه سیندرلا در نسخه اصلی دیزنی و جنیفر هیل (Jennifer Hale) صداپیشه این کاراکتر در دنباله‌های آن بود. تامی تاپان (Tami Tappan) هم در سیندرلای 3 صدای خوانندگی سیندرلا را دوبله کرد. در ادامه به بیوگرافی پرنسس های دیزنی، سیندرلا می‌پردازیم.

سیندرلا 19 ساله و جز اولین پرنسس های والت دیزنی است که خواهر دارد؛ البته خواهران ناتنی. او همچنین اولین شاهزاده خانم دیزنی است که با عضوی از خاندان سلطنتی (شاهزاده جذاب) ازدواج کرد. معنی نام پرنسس های دیزنی معمولا داستانی را به همراه دارد و بی دلیل انتخاب نمی‌شود. سیندرلا هم در واقع نام اصلی‌اش اِلا بود، اما از آنجا که او بیشتر عمرش را مجبور به کار و نظافت برای نامادری و خواهران ناتنی‌اش بوده، آن‌ها نام او را سیندرلا، یعنی خاکستر کوچک گذاشتند.

آرورا (Aurora) از پرنسس های دیزنی

پرنسس های دیزنی واقعی- معنی نام پرنسس های دیزنی - آرورا

 • معنی اسم: سپیده دم
 • ریشه اسم: لاتین
 • عنوان انیمیشن: زیبای خفته (Sleeping Beauty)

از دیگر پرنسس های دیزنی واقعی و به یاد‌ماندنی پرنسس آرورا، قهرمان اصلی فیلم زیبای خفته است. داستان زیبای خفته براساس یک افسانه قدیمی شامل یک شاهزاده خانم زیبا، یک جادوی خواب و یک شاهزاده خوش‌چهره است. آرورا 16 ساله و مری کاستا (Mary Costa) صداپیشه این نقش است که با لهجه بریتانیایی به جای او صحبت کرده و آواز می‌خواند. داستان اصلی این فیلم بسیار تاریک‌تر از نسخه انیمیشن دیزنی است. داستان اصلی ایتالیایی است و افتادن او زیر طلسم را روایت می‌کند و بقیه ماجرا آنقدر تلخ است که نمی‌توان آن را در این‌جا قرار داد.

دیزنی داستان انتخابی خود را بر اساس نسخه فرانسوی طراحی کرد که آن هم طبق نسخه ایتالیایی این قصه شکل گرفته‌ است. وجه تمایز آرورا این است که هم کمترین زمان نمایش در فیلم را داشته و هم بیشتر از صحبت کردن آواز خوانده‌ است.از پرنسس های والت دیزنی، آرورا نسبت به دیگر پرنسس‌های دیزنی خالص‌ترین نژاد را دارد؛ چون هم اولین و تنها فرزند یک پادشاه (پادشاه استفان) است و هم احتمالاً با پرنس فیلیپ، اولین پسر و وارث پادشاه هوبرت، ازدواج می‌کند. برخی از طرفداران به‌خاطر نقش منفعل آرورا او را دوست ندارند و حتی به او لقب زشت ترین پرنسس دیزنی را می‌دهند. البته این کاملا سلیقه ای است و با وجود فیلم هایی مثل مالفیسنت (Maleficent) این پرنسس توانست جایگاهش را دوباره پیدا کند.

آریل (Ariel) از پرنسس های دیزنی

آریل (Ariel) - عکس پرنسس های دیزنی - اسم کارتون پرنسس های دیزنی

 • معنی اسم: شیر خدا
 • ریشه اسم: عبری
 • عنوان انیمیشن: پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid)

در لیسا اسم کارتون پرنسس های دیزنی نام پری دریایی می‌درخشد. آریل قهرمان کارتون‌های پری دریایی کوچولو یک، دو و سه و سریال‌های تلویزیونی این اثر است. انیمیشن پری دریایی کوچولو براساس یک افسانه دانمارکی نوشته هانس کرستین آندرسون (Hans Christian Andersen) شکل گرفته‌ است. جودی بنسون (Jodi Benson) عهده‌دار دوبله نقش آریل در همه انیمیشن‌های پری دریایی کوچولوی دیزنی بود. آریل اولین شاهزاده خانم دیزنی است که به‌شکل انسان متولد نشده و همچنین اولین پرنسس دیزنی است که بچه داشت. چون در دنباله انیمیشن فرزند او و اریک که دختری به نام ملودی هست را می‌بینیم. همچنین انیمیشن پری دریاییجز انیمیشن هایی است که در آن بچه های پرنسس های دیزنی را می‌بینیم. آریل در فیلم اول 16 سال و در قسمت‌های بعدی احتمالاً بالای 20 سال سن دارد.

آریل عنوان پرنسس را از پدرش، شاه تریتون، گرفته و لقبی‌ است که به‌طور مشترک به او و شش خواهر دیگرش داده می‌شود. او پس از ازدواج با شاهزاده اریک لقب شاهزاده خانم همسر را می‌گیرد. اگرچه مشخص نیست که آیا همسرش شاهزاده رگنانت، پسر یک پادشاه است یا هر دو. همان‌گونه که گفته شد، آریل به معنی شیر خداست. به‌علاوه، آریل نام روحی در نمایشنامه «طوفان» شکسپیر است که به دست جادوگری به نام پروسپرو نجات می‌یابد و مجبور می‌شود به او خدمت کند. این در واقع کمی به رابطه آریل و اورسلا شباهت دارد و می‌توان گفت که نام آریل از پرنسس های والت دیزنی اشاره به شخصیت آریل در نمایشنامه شکسپیر هم دارد.

بِل (Belle) از پرنسس های دیزنی

شخصیت های پرنسسی ماه ها - اسم پرنسس های دیزنی

 • معنی اسم: زیبایی
 • ریشه اسم: فرانسوی
 • عنوان انیمیشن: دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

بل پنجمین پرنسس دیزنی و قهرمان زن فیلم پویانمایی دیو و دلبر و دو قسمت بعدی آن است. در هر سه فیلم دیو و دلبر پیج اوهارا (Paige O’Hara) دوبله کاراکتر بل را برعهده داشت. بل از اولین پرنسس های والت دیزنی است که کشور زادگاهش (فرانسه) تأیید‌شده و مشخص است. درحالی‌که دیگر پرنسس‌های دیزنی فقط نشانه‌هایی از کشور مبدأشان ارائه می‌دهند که اشاره‌ به زادگاهشان دارد. بل 17 ساله است و دومین شاهزاده خانم دیزنی است که تولد عادی داشت. هنگامی که او با شاهزاده آدام ازدواج می‌کند، عنوان شاهزاده خانم همسر را می‌گیرد. در بیشتر شخصیت‌ها مانند بل، معنی نام پرنسس های دیزنی مطابق با ویژگی‌های ظاهری و باطنی آن‌هاست. نیازی به توضیح نیست که بل همچون معنی نامش زیبا و علاوه‌بر آن خوش‌فکر بود. او کسی نبود که فقط به دنبال زیبایی ظاهری باشد. نام بل در میان لیسن اسم پرنسس های دیزنی متفاوت تر می‌درخشد.

یاسمن (Jasmine)

نام شخصیت های پرنسسی - بیوگرافی پرنسس های دیزنی

 • معنی اسم: نام نوعی گل، دختری که مانند گل یاسمن (یا همان یاس) زیباست
 • ریشه اسم: فارسی
 • عنوان انیمیشن: علاءالدین (Aladdin)

یکی دیگر از شخصیت های پرنسسی مشهور دیزنی یاسمن (یا همان جاسمین در انگلیسی) است که ریشه نامش فارسی است. در بیوگرافی پرنسس های دیزنی یاسمن می‌خوانیم که علاءالدین نام مجموعه تلویزیونی آن است. لیندا لارکلین (Linda Larkin)، لیا سولانگا (Lea Solanga) و لیز کالاوی (Liz Callaway) به جای یاسمن صحبت کرده و آواز خوانده‌اند. یاسمن دختر و تنها فرزند سلطان آگرابا و شاهزاده خانم است. هنگامی که او با علاءالدین که از عوام و رعیت است ازدواج می‌کند، علاءالدین عنوان شاهزاده همسر می‌گیرد. البته علاءالدین جوانی معمولی است که برای رسیدن به یاسمن با استفاده از غول چراغ جادو خود را به شاهزاده تبدیل می‌کند.

با مرگ یا کناره‌گیری سلطان به نفع علاءالدین، همانگونه که خواست سلطان بود، علاءالدین سلطان آگرابا می‌شود و یاسمن عنوان سلطانا می‌گیرد. یاسمن اولین پرنسس دیزنی است که نقش اصلی فیلمش نیست. او همچنین اولین پرنسس غیر سفیدپوست خاورمیانه/جنوب‌غرب آسیاست. نام یاسمن شاید از روی نام یک گل انتخاب شده‌ باشد، اما کاراکتر یاسمن خیلی از ظرافت دور است. او شاید زیبا باشد، اما بسیار سرسخت نیز هست. او از جمله اولین شخصیت های دیزنی است که عاشق یک دزد شده.

پوکاهانتس (Pocahontas)

عکس شخصیت های کارتونی پرنسسی - اسم کارتونهای پرنسس های دیزنی

 • معنی اسم: بازیگوش
 • ریشه اسم: الگون کویین (کانادایی)
 • عنوان انیمیشن: پوکاهانتس (Pocahontas)

در اسم کارتونهای پرنسس های دیزنی نام پوکوهانتس را می‌بینیم. پوکاهانتس قهرمان فیلم پوکاهانتس و دنباله آن، پوکاهانتس 2 و اولین پرنسس دیزنی است که به جای افسانه براساس یک شخصیت واقعی بنا شده‌ است. پوکاهانتس در واقع زنی سرخپوست و دختر فرمانده پوهاتان و رئیس قبیله سرخپوستان ویرجینیای آمریکا بود. او اولین شاهزاده خانم دیزنی است که دو شاهزاده دارد؛ جان اسمیت و جان رولف که البته فقط اولی شاهزاده رسمی دیزنی است. پس از یاسمن، پوکاهانتس دومین پرنسس دیزنی است که دوبله صحبت و آوازش را دو نفر به عهده داشتند؛ آیرین بدارد (Irene Bedard) و جودی کوهن (Judy Kuhn). پوکاهانتس تنها فرزند رئیس قبیله پوهاتان بود و از‌این‌رو لقب دختر رئیس را به او دادند. او اگرچه از خاندان سلطنتی نیست، اما بسیار مورد احترام است و رسماً به عنوان پرنسس دیزنی شناخته می‌شود. در نهایت هم ازدواج او با جان رولف باعث تغییر جایگاه او یا همسرش نمی‌شود. پوکوهانتس متفاوت ترین پرنسس دیزنی است.

مولان (Mulan)

بچه های پرنسس های دیزنی - شخصیت های دیزنی

 • معنی اسم: ارکیده چوبی
 • ریشه اسم: چینی
 • عنوان انیمیشن: مولان (Mulan)

از دیگر شخصیت های پرنسسی مولان قهرمان اصلی فیلم پویانمایی مولان و دنباله آن، مولان 2 است. او اولین پرنسس دیزنی است که براساس یکی از اسطوره‌های کهن چین ساخته شده است. مینگ-نا ون (Ming-Na Wen) و لیا سولانگا در هر دو قسمت مولان دوبله کاراکتر مولان را برعهده داشتند. مولان تنها پرنسس دیزنی است که عنوان پرنسس را به یک شکل نگه نمی‌دارد. با‌ این‌ حال، عنوان غیر‌اشرافی کنسول امپراطوری را به دست می‌آورد. در نهایت، با ازدواج او و ژنرال لی شانگ هم هیچ عنوانی به او تعلق نمی‌گیرد.

مولان و شانگ تنها زوج‌های غیر سلطنتی در انیمیشن‌های پرنسسی دیزنی هستند. در خصوص معنی نام پرنسس های دیزنی در رابطه با مولان هم نکته‌ای وجود دارد. در زبان چینی ارکیده نماد ظرافت و زیبایی و بهار است. در زیبایی بسیار مولان شکی نیست، اما مولان هم بسیار شبیه به کاری که بهار با زمستان می‌کند، سعی در تغییر سنت‌های منسوخ و قدیمی و جایگزین کردن دیدگاه‌های نو دارد.

تیانا (Tiana)

شخصیت های پرنسس و قورباغه - بچه های پرنسس های دیزنی

 • معنی اسم: شاهزاده خانم
 • ریشه اسم: یونانی
 • عنوان انیمیشن: شاهزاده و قورباغه (The Princess and the Frog)

از شخصیت های پرنسس و قورباغه تیانا که قهرمان این انیمیشن است، به عنوان اولین شاهزاده خانم آفریقایی-آمریکایی، تاریخ ساز شد. آنیکا نونی رز (Anika Noni Rose) صداپیشه نقش تیانا است. تیانا که از عوام و غیر اشراف است، پس از ازدواج با شاهزاده ناوین، بزرگترین پسر و وارث آشکار پادشاه مالدونیا، عنوان شاهزاده خانم همسر را می‌گیرد. تیانا اولین پرنسس سیاه‌پوست و به دلیل زندگی در دهه 1920 در نیواورلئان، مدرن‌ترین پرنسس است. معنی نام پرنسس های دیزنی گاهی در دو زبان ریشه دارد و تیانا هم در زبان یونانی به معنی شاهزاده و در زبان ایتالیایی به معنی رحمت است.

راپونزل (Rapunzel)

پرنسس های کوره پزخانه - کارتون پرنسس های زیبا

 • معنی اسم: کاهو
 • ریشه اسم: آلمانی
 • عنوان انیمیشن: گیسوکمند (Tangled)

راپونزل قهرمان فیلم Tangled و فیلم کوتاه Tangled Ever After است که براساس داستان آلمانی Rapunzel نوشته برادران گریم (Brothers Grimm) ساخته شده‌ است. راپونزل هم مانند آرورا موهای طلایی دارد و با عنوان شاهزاده خانم متولد شده و از حضانت پدر و مادرش خارج می‌شود و در نوجوانی دوباره به آن‌ها می‌پیوندد. دوبله این کاراکتر را مندی مور (Mandy Moore) برعهده داشت.

راپونزل یکی از پرنسس‌هایی است که اراده قوی دارد و سلاح انتخابی او ماهی‌تابه است. سرانجام، راپونزل به عنوان تنها فرزند پادشاه فردریک و ملکه آدریانا با یوجین ازدواج کرده و او عنوان شاهزاده همسر می‌گیرد. راپونزل با مرگ یا کناره‌گیری پدرش به ملکه رگنانت تبدیل می‌شود، درحالی‌که همسرش همچنان شاهزاده همسر می‌ماند. گیسوکمند از  لیست کارتون پرنسس های زیبا واقعا دیدنی بود.

مریدا (Merida)

پرنسس های دیزنی وحشتناک - انیمیشن پرنسس ها

 • معنی اسم: مروارید
 • ریشه اسم: سلتی
 • عنوان انیمیشن: دلیر (Brave)

مریدا قهرمان کارتون دیزنی و پیکسار و اولین پرنسس پیکسار است. او پس از آریل اولین پرنسسی است که موهای قرمز دارد. موهایش بلند، فر و قرمز رنگ و چشمانش آبی است. صداپیشگان این نقش کلی مک دونالد (Kelly MacDonald) و جولی فولیس (Julie Fowlis) هستند. مریدا به‌طور موروثی شاهدخت و اولین فرزند شاه فرگوس است. با توجه به اینکه مریدا ماجرای عاشقانه‌ای ندارد و با در نظر گرفتن دیدگاه‌ها نسبت به برابری جنسیتی در آن دوره، بعید است که به عنوان ملکه رگنانت حکومت را به دست گیرد. مریدا، همچون مروارید درون صدف، از بیرون سخت و خشن به نظر می‌رسد، اما وقتی او را بشناسید، می‌بینید که واقعاً چقدر دوست‌داشتنی است. در میان انیمیشن پرنسس ها و پرنسس های والت دیزنی مریدا شاید متفاوت ترین و شجاع ترین آن‌ها باشد‌.

موآنا (Moana)

پرنسس های زیبا - عکس پرنسس جدید

 • معنی اسم: اقیانوس
 • ریشه اسم: مواری
 • عنوان انیمیشن: موانا (Moana)

از میان نام شخصیت پرنسس های دیزنی به آخرین مورد در این مقاله رسیدیم؛ موآنا. موآنا قهرمان اصلی فیلم پویانمایی دیزنی با همین نام است. او دختر رئیس دهکده موتونویی است و از سوی اقیانوس انتخاب شده تا قلب تفیتی را یافته و بازگرداند و جزیره‌شان را از تاریکی و قحطی مرگبار نجات دهد.

موآنا یکی از معدود پرنسس‌های دیزنی است که براساس شخصیت‌های موجود پیشین بنا نشده و تقریباً کل داستان آن بکر است. برخلاف بسیاری از پرنسس‌های قبلی، موآنا در حقیقت پرنسس نیست و با پخش فیلم رفته‌رفته وارد محصولات پرنسس‌های رسمی دیزنی شد. آنچه که از داستان و نقش اقیانوس در این انیمیشن برمی‌آید این است که نام موآنا به درستی برای او انتخاب شده‌ است. شما عکس پرنسس جدید موآنا را در بالا می‌بینید.

السا (Elsa)

شخصیت های دیزنی/بچه های پرنسس های دیزنی

 • معنی اسم: سوگند به خدا، خدای من بخشنده است
 • ریشه اسم: عبری، آلمانی، اسکاندیناوی
 • عنوان انیمیشن: یخ زده (Frozen)

از محبوب و دوست داشتنی پرنسس های والت دیزنی باید به السا اشاره کنیم. السا از شگفت انگیزترین پرنسس های دیزنی است که قدرت یخ دارد دارد. او جز بالغ ترین پرنسس هاست که برای اولین بار در سن ۲۰ تا ۲۳ سالگی در انیمیشن حضور داشت. صدا پیشه السا در فروزن ۱ ایدینا منزل (Idina Menzel) و اوا بلا (Eva Bella) در کودکی او هستند و در فروزن ۲ شاهد حضور ماتیا کانفورتی (Mattea Conforti)  به عنوان صداپیشه او هستیم. السا جز پرنسس های سنت شکن است که سرانجام  به مقام ملکه آرندل می‌رسد و به واسطه همسرش ملکه نمی‌شود. السا دانا و کاردان اما حساس و احساساتی است. اسم السا در لیست  نام پرنسس های دیزنی می‌درخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به السا به این مقاله مراجعه کنید.

آنا (Anna)

پرنسس های دیزنی وحشتناک/کارتون پرنسس های زیبا

 • معنی اسم: شکوه، رحمت، لطف، چرخه سال
 • ریشه اسم: رومی
 • عنوان انیمیشن: یخ زده

آنا خواهر السا و شاهزاده آرندل است. او در ابتدا جز پرنسس های دیزنی وحشتناک بود زیرا همه گمان می‌بردند آنا فقط به فکر خود است و به خواهرش توجهی ندارد. سپس از اواسط انیمیشن نیت واقعی آنا مشخص و رابطه خوب این دو خواهر آشکار شد. آنا از بچه های پرنسس های دیزنی نیست اما چون نام او در زیر سایه السا می‌آید، پرنسس مستقلی هم نیست. آنا از آن دسته پرنسس های والت دیزنی است ‌که چندین صداپیشه داشت! مثلا در فروزن ۱ او سه صدا پیشه مجزا برای سنین ۵ سالگی و بلوغ خود داشت. آنا خوش قلب، مهربان، دلسوز و باعث دلگرمی الساست.

کلام آخر

شاید دیدن جمع پرنسس های دیزنی در رالف خرابکار برای علاقه‌مندان آن‌ها بسیار خوشایند باشد. محبوبیت این شاهزاده خانم‌ها تا حدی است که بسیاری از علاقمندان به طالع‌بینی شخصیت های پرنسسی ماه ها را براساس ویژگی‌هایشان تعیین کرده‌اند. آنچه حائز اهمیت است این است که این شاهزاده خانم‌ها افکار و ذهنیت بسیاری از کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این تأثیرات می‌تواند هم مثبت و هم منفی باشد. نظرات خود را درباره شاهزاده خانم‌های دیزنی و اسم پرنسس های دیزنی با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

زشت ترین پرنسس دیزنی کدام شخصیت است؟

زشت ترین پرنسس دیزنی در واقع وجود ندارد، زیرا اولا زیبایی صفتی سلیقه ایست و دوما تمام شخصیت های پرنسسی دیزنی با صفات عالی انتخاب شده اند. اما آرورا به دلیل محبوبیت کم خود در میان مخاطبان، کم‌تر دوست داشتنی است.

معنی اسم پرنسس های دیزنی چیست؟

سفید برفی : مثل برف سپید و لطیف سیندرلا: خاکستر ریز آرورا: سپیده دم آریل: شیر خدا و...

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران55 دیدگاه
avatar
shadi
.
09 شهریور 1401، 22:48
پاسخ
0
3
پرنسس های دیزنی جزء جدا نشدنی از خاطرات من هستن با تک تک این فیلم ها زندگی کردم و برای همه ی این پرنس ها و پرنسس ها خیال بافی کردم همه ی کارتون های والت دیزنی رو ندیدم اما بین همونایی که دیدم سیندرلا پرنسس دیزنی رو خیلی دوست داشتم هر چند بخش های مورد علاقم خیلی مربوط به خود سیندرلا و پرنس چارمینگ نمی شن بیشتر اون موش های خیاط و اون فضای فانتزی مربوط به اون فرشته و اون کدوحلوایی رو خیلی دوست داشتم و تو سن کم برای عجیب و جدید بود.
avatar
.
08 شهریور 1401، 21:25
پاسخ
0
3
چقدر ما با این پرنسس های دیزنی خاطره داریم و خدا میدونه چقدر آرزو کردیم جای اونا باشیم هنوزم دوس دارم شکل راپونزل باشم . الان داشتم معنی اسماشونو میخوندم میدونستم سیندرلا ینی خاکستر اما میگفتم آخه چرا باید معنی اسم بنده خدا خاکستر باشه 😅 الان فهمیدم نامادریش این اسمو براش گذاشته کنار عکس تمام پرنسس ها معنی اسمشونو گذاشتین خیلی خوبه اسم زیبای خفته آرورا بود که ینی شیر خدا اینم بامزه بود .ولی من از همه بیشتر سفید برفیو دوس داشتم هم خوشگل تر بود هم مهربون بود
avatar
مهتاب
.
07 شهریور 1401، 18:18
پاسخ
0
0
پرنسس های دیزنی از قدیم تا به الان همیشه مورد علاقه دختر خانم ها بودن و خیلیاشون یادآور خاطرات کودکی ما هستن . از قدیمی ترینش که سفید برفی و سیندرلا بگیر تا جدید ترینشون که مورد علاقه دهه 90 هستن . جالب بود واسم این همه مدت میشناختمشون ولی به معنی اسم و ریشه اسم دقت نکرده بودم که تو این مقاله گذاشته بودید . واسم تازگی داشت . به نظرم همه پرنسس های دیزنی یه زیبایی دارن . ولی زشت ترین پرنسس دیزنی فیونا تو انیمیشن شرکه که اصلا تو این لیست پرنسس های دیزنی نبود .
avatar
.
07 شهریور 1401، 14:12
پاسخ
0
4
کارتون پرنسس دیزنی، بین بچه ها به شدت پرطرفداره و کلی با دیدن این فیلم خوشحال میشن و سرگرم کننده ترین فیلمی است که بچه ها از دیدنشون لذت میبرن. سفیدبرفی یکی از این پرنسس ها هستش که بچه ها فوق العاده دوسش دارن. بعدی سیندرلا هستش که یکی از پرنسس های زیبای دیزنی هستش و فوق العاده محبوب.
avatar
کوثر
.
06 شهریور 1401، 16:31
پاسخ
0
4
شخصیت های دیزنی همیشه برای دختر ها جذاب بودن و هستن، اون ها شخصیت مهربونی دارن و علاوه بر این، ظاهر خیلی قشنگی دارن، دیزنی سعی می کنه همه چیز رو با زرق و ورق زیاد نشون بدن، از لباس های قشنگ پرنسسی شون گرفته تا آرایش و چهره معصوم، خیلی قبل تر پرنسس هايی مثل زیبای خفته يا بل کمی ضعیف بودن اما هر چقدر که جلوتر رفتیم، همونجور که شما هم توضیح دادین درباره اسم هاشون، خیلی پرنسس های جدید تغییر کردن مثل مولان، موانا، شجاع و بقیه شون که شخصیت قدرتمندی دارن، و خودشونو وابسته به کسی نمی دونن.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها