آموزش ساخت استیکر واتساپ ؛ چطور استیکر دلخواه خود را بسازیم؟

ساخت استیکر واتساپ / درست كردن استيكر در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با نحوه ساخت استیکر واتساپ آشنا هستید؟ با استفاده از یک برنامه استیکر ساز، درست كردن استيكر در این پیام‌رسان کار بسیار آسانی خواهد بود. می‌توانید از هر تصویری که بخواهید، استیکرهای متنوع ایجاد و به حساب خود اضافه کنید.

استیکرها یکی از راه‌های محبوب برای انتقال احساسات و تنوع دادن به چت‌های متنی هستند. واتساپ در مقایسه با تلگرام کمی دیرتر آن‌ها را اضافه کرد ولی بالاخره در سال 2018 این ویژگی هم به این پیام‌رسان اضافه شد. با این حال؛ استیکرهایی که خود واتساپ در اختیار شما می‌گذارد، ممکن است خیلی جالب نباشند. در این صورت می‌توانید با ساخت استیکر واتساپ، استیکرهای شخصی‌سازی شده خودتان را بسازید.

در ادامه می‌خوانید:

آموزش ساخت استیکر در واتساپ ؛ چگونه استیکر واتساپ بسازیم؟

نحوه ساخت استیکر واتساپ بسیار آسان است و برای انجام آن باید از اپلیکیشن‌های متفرقه استفاده کنید. برای ساخت استیکر به برنامه‌ها و آموزش‌های خاص، نیاز ندارید؛ چرا که انجام این کار از طریق برنامه‌های گوشی نیز به‌راحتی امکان‌پذیر است.

1. درست كردن استيكر واتساپ با Sticker Studio – WhatsApp Sticker Maker

برای درست كردن استيكر در واتساپ، یکی از بهترین برنامه‌ها Sticker Studio است. نحوه ساخت استیکر با این برنامه بسیار ساده است. ابتدا پس از دانلود و نصب آن در صفحه اول آیکون + را لمس کنید.

ساخت استیکر واتساپ

در این مرحله، در یک پنجره جدید چندین گزینه برایتان به نمایش درمی‌آید. گزینه اول Select gif است که به شما این امکان را می‌دهد تا با تصاویر GIF استیکر بسازید. گزینه دوم Select video است که با آن می‌توانید با کلیپ‌های ویدیویی استیکر بسازید. گزینه سوم Text sticker است که با انتخاب آن می‌توانید استیکر متنی ایجاد کنید. گزینه Select photo برای ساخت استیکر واتساپ با عکس است و گزینه آخر نیز دوربین گوشی را باز می‌کند تا با دوربین یک عکس بگیرید و آن را تبدیل به استیکر کنید.

ساختن استیکرهای واتس اپ

با انتخاب Select photo شما به گالری گوشی هدایت می‌شوید و می‌توانید یک عکس انتخاب کنید. پس از انتخاب تصویر در صفحه بعدی می‌توانید آن را ویرایش کنید. در این صفحه از طریقه استیکر ساختن با عکس دلخواه 3 گزینه پیش روی شما قرار دارد. با انتخاب گزینه Free می‌توانید تصویر را به صورت آزاد برش دهید. با گزینه Square می‌توانید شکل‌های مربعی این کار را انجام دهید و با گزینه Circle هم می‌توانید دایره بکشید.

چطوری استیکر واتساپ بسازم

پس از برش دادن تصویر تیک بالای سمت راست صفحه را لمس کنید تا به صفحه بعدی بروید. در اینجا هم 3 گزینه پیش‌رویتان قرار دارد. گزینه Write را انتخاب و متن را تایپ کنید. با گزینه Paint می‌توانید شکل‌های دلخواهتان را بکشید و با Add sticker هم می‌توانید یک استیکر دیگر را با این استیکر ترکیب کنید. وقتی کارتان تمام شد دوباره تیک بالای صفحه را بزنید.

روش ساخت استیکر واتساپی

در قسمت بعدی، برنامه از شما می‌خواهد برای پک خود یک نام تعریف کنید. پس از اینکه نام را وارد کردید Create را انتخاب کنید.

ساختن استیکر واتسپ

حالا استیکر در صفحه اول برنامه ظاهر خواهد شد. آن را انتخاب کنید و در پایین صفحه گزینه Add to WhatsApp را لمس کنید تا پروسه ساخت استيكر واتساپ ايفون و اندروید به اتمام برسد. در این برنامه باید برای اضافه کردن یک پک به واتساپ، حداقل 3 استیکر در هر پک داشته باشید.

دانلود برنامه استیکر ساز واتساپ Sticker Studio: اندروید | iOS

2. برنامه استیکر ساز واتساپ Sticker.ly

شاید بهترین برنامه برای ساخت استیکر نوشته واتساپ برای ایفون، Sticker.ly باشد. برنامه‌ای که برای اندروید هم در دسترس است و مجموعه گسترده‌ای از ابزارهای مختلف را برای ساختن استیکرهای مدنظرتان در اختیار شما قرار می‌دهد. برای ساخت استیکر واتساپ با فیلم یا عکس، ابتدا در صفحه اول روی گزینه + در پایین صفحه بزنید.

ساخت استیکر واتساپ / آموزش ساخت استیکر در واتساپ

سپس در پنجره بعدی برای پک استیکرها نام اضافه و گزینه Create را انتخاب کنید.

درست كردن استيكر واتساپ / ساخت استیکر واتساپ

حالا روی Add sticker کلیک کنید. در پنجره بعدی برنامه برای دسترسی به گالری از شما اجازه می‌خواهد. سپس می‌توانید تصویر موردنظرتان را در گالری پیدا و انتخاب کنید. بعد می‌توانید با ابزارهای زیر تصویر، آن را هرطور که می‌خواهید ویرایش کنید. مثلا اطراف سوژه را حذف کنید و در مرحله بعدی به آن متن یا افکت اضافه کنید.

آموزش ساخت استیکر در واتساپ / درست كردن استيكر واتساپ

وقتی کارتان تمام شد از بالای صفحه روی Save یا Done بزنید. برای اینکه بتوانید یک پک بسازید باید حداقل 3 استیکر جداگانه بسازید، پس این فرایند را 2 بار دیگر هم تکرار کنید.

ساخت استیکر واتساپ / آموزش ساخت استیکر واتساپ با فتوشاپ

وقتی پک شما حداقل 3 استیکر داشت، می‌توانید روی گزینه Add to WhatsApp کلیک کنید تا پک شما به واتساپ اضافه شود.

دانلود برنامه ساخت استیکر واتساپ Sticker.ly: برای اندروید | برای iOS

3. برنامه استیکر ساز واتساپ Wemoji

یک گزینه دیگری که برای دانلود استیکر ساز واتساپ با عکس خودم پیش روی کاربران اندروید قرار دارد برنامه درست كردن استيكر در واتساپ Wemoji است. این برنامه یکی از بهترین برنامه های ساخت استیکر واتساپ است. همچنین استفاده از آن هم کاملا رایگان است.

پس از باز کردن این برنامه تبدیل عکس به استیکر واتساپ، گزینه Create Sticker را انتخاب کنید. در صفحه بعد آیکون + را لمس کنید و یک عکس برای ساخت استیکر واتساپ انتخاب کنید.

چگونه برای واتساپ استیکر بسازم؟

عکس برای ویرایش به برنامه افزوده خواهد شد. در ابتدا در پایین صفحه 3 گزینه برای برای برش تصویر مشاهده می‌کنید. گزینه موردنظرتان را انتخاب و تصویر را به دلخواه خود برش دهید. اگر هم تمایلی به برش دادن تصویر ندارید گزینه Skip در پایین صفحه را لمس کنید.

ساختن استیکر برای واتساپ

پس از این پنجره به صفحه اول برمی‌گردید. از پایین صفحه با انتخاب گزینه‌های Photo یا Emoji یا Sticker و Text می‌توانید به ترتیب تصویر، ایموجی، استیکر یا متن به استیکری که در حال ساخت آن هستید اضافه کنید. وقتی کارتان به اتمام رسید گزینه SAVE را از بالای سمت راست صفحه لمس کنید. سپس در پنجره بعدی Yes را انتخاب کنید.

در قسمت بعد برنامه از شما می‌خواهد برای پک استیکرتان یک اسم انتخاب و نام سازنده آن را وارد کنید.

استیکر ساختن برای واتساپ

بعد از اینکه دوباره Save را لمس کنید، برنامه به صورت خودکار از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید پک را به واتساپ اضافه کنید یا خیر. گزینه ADD را انتخاب کنید تا پک به واتساپ افزوده شود.

دانلود برنامه ساخت استیکر واتساپ Wemoji: اندروید

در ویدیو زیر می‌توانید آموزش ساخت استیکر واتساپ را با یک برنامه دیگر به نام Bazaart مشاهده کنید:

4. آموزش ساخت استیکر واتساپ با کامپیوتر

برای آموزش ساخت استیکر واتساپ با کامپیوتر به اندازه گوشی‌های موبایل راه‌های زیادی برایتان وجود ندارد. برای انجام این کار ابتدا باید پس‌زمینه تصویر را حذف و فرمت آن را به PNG تغییر دهید. یک راه انجام این کار، ساخت استیکر واتساپ با فتوشاپ است. در فتوشاپ می‌توانید یک عکس برای استیکر واتساپ انتخاب سپس پس‌زمینه آن را حذف و تصویر را با فرمت PNG ذخیره کنید.

همچنین می‌توانید از وبسایت‌هایی که پس‌زمینه تصویر را حذف می‌کنند هم استفاده کنید. برای مثال با وبسایت removebg می‌توانید این کار را به صورت رایگان انجام دهید. وقتی تصویر آماده شد باید به فروشگاه مرورگر کروم رفته و افزونه WA web plus for WhatsApp را دانلود کنید.

ساخت استیکر در واتساپ / برنامه استیکر ساز واتساپ برای ایفون / درست كردن استيكر در واتساپ

در صفحه افزونه گزینه Add to chrome را انتخاب کنید و سپس بر روی Add Extension کلیک کنید.

ساخت استیکر واتساپ با عکس خودم / ساخت استیکر واتساپ / درست كردن استيكر در واتساپ

وقتی افزونه با موفقیت به مرورگر اضافه شد در بالای سمت راست پنجره مرورگر کروم می‌توانید آن را مشاهده کنید. حالا باید نسخه وب واتساپ را از اینجا باز و وارد حساب خود شوید. حالا بر روی آیکون افزونه که در بالای سمت راست کروم است کلیک و بعد آیکون استیکر را انتخاب کنید.

درست كردن استيكر در واتساپ / ساخت استیکر شخصی در واتساپ

حالا گزینه Choose file را انتخاب و از منو پاپ‌آپ ویندوز به محلی که تصویرتان را ذخیره کرده بودید بروید و آن را انتخاب کنید.

استیکر ساز واتساپ / ساخت استیکر واتس اپ با عکس خودم / درست كردن استيكر در واتساپ

در نهایت بر روی آیکون ارسال کلیک کنید.

ساختن استیکر واتس اپ / ساخت استیکر واتس اپ با عکس خودم / درست كردن استيكر در واتساپ

می‌توانید واتساپ را در گوشی باز کرده و این استیکر را به استیکرهای موردعلاقه‌تان اضافه کنید تا همیشه آن را همراه داشته باشید.

5. ساختن استیکر واتساپ آنلاین

برای درست کردن استیکر واتساپ متحرک یا ثابت به‌صورت آنلاین، می‌توانید از وبسایت‌ها نیز استفاده و بدون برنامه ضافی اینکار را انجام دهید. سایت‌های زیادی هستند که می‌توانید برای ساخت استیکر واتساپ بدون برنامه از آن‌ها کمک بگیرید ولی کامل‌ترین و بهترین آن‌ها، ادوبی اکسپرس است.

ساخت استیکر واتساپ / آموزش ساخت استیکر در واتساپ

اگر با سایر برنامه‌های ادوبی آشنا باشید کار شما خیلی آسان است. با این سایت می‌توانید به‌صورت رایگان و تنها با داشتن یک حساب کاربری، انواع استیکرها را بسازید. می‌توانید به آن‌ها متن یا آیکون اضافه کنید آن هم با فونت‌های متنوع. همچنین می‌توانید از تصاویر خودتان استفاده کنید و یا اینکه استیکرهای آماده خود سایت را شخصی‌سازی و ویرایش کنید. البته حتما حواستان به اندازه استیکرها باشد. برای استفاده از آن‌ها در واتس اپ، سایز تصاویر نباید از 512 در 512 پیکسل بیشتر باشد.

سوالات متداول

1. ساخت استیکر با عکس خودم چگونه است؟

استیکر ساختن در واتساپ با استفاده از برنامه‌های مخصوص این کار مثل Sticker.ly یا Wemoji امکان‌پذیر است و شما با این برنامه‌های می‌توانید هرعکسی را تبدیل به استیکر واتساپ کنید.

2. چگونه در واتساپ استیکر بسازیم؟

امکان درست كردن استيكر در واتساپ وجود ندارد. برای انجام این کار و ساختن استیکر در واتساپ یا اضافه کردن استیکر به این برنامه باید از برنامه‌های ساخت استیکر که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

3. استیکرهای واتساپ باید در چه فرمتی باشند؟

برای درست كردن استيكر در واتساپ باید از فرمت PNG استفاده کنید. واتساپ تنها از این فرمت برای استیکرها پشتیبانی می‌کند. اگر از فرمت دیگری استفاده کنید، استیکرهای شما در این برنامه به نمایش درنخواهند آمد.

سخن پایانی

براساس شایعات، ظاهرا واتساپ قصد دارد به‌زودی یک برنامه اختصاصی و جداگانه برای ساختن استیکرها منتشر کند. تا زمان انتشار این برنامه اما باید از روش‌های بالا استفاده کنید. ساخت استیکر واتساپ همانطور که دیدید بسیار آسان است و به لطف اپلیکیشن‌های زیادی که برای دانلود در دسترس قرار دارند، می‌توان این کار را به راحتی ظرف چند دقیقه انجام داد. نظر شما در مورد درست کردن استیکر واتساپ با این برنامه‌ها چیست؟ آیا تجربه استفاده از آن‌ها را داشته‌اید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران11 دیدگاه
avatar
آوا
.
25 مرداد 1401، 18:34
پاسخ
0
0
عه چه باحال! من همین الان برنامه sticker studio رو دانلود کردم ... با آموزش نحوه ساخت استیکر واتساپ که اینجا گذاشتید یدونه تونستم استیکر بسازم! چقدر راحته کار باهاش با این توضیحات شما ... از وقتی تلگرام فیلتر شد یکی از سختی های من دل کندن از استیکرهای متنوع و متفااااوت تلگرام بود ... واتساپم تو این چند سال برای آپدیت این برنامه هیچ تلاش آنچنانی نکرده ... اگه همونطور که گفتید این شایعه درست باشه خدایی فکر خوبیه! بالاخره واتساپ داره به خودش یه تکونی میده ... البته الان یه خوبی ای که داره واتساپ جیف های باحالشه! یه لول از استیکر بالاتره! و دیگه شده رایج ترین زبان بدن تو چت های واتساپ😂👌🏽
avatar
.
24 مرداد 1401، 22:28
پاسخ
0
0
مدت زمان زیادی رو با آدمای مختلف تو واتساپ چت میکنیم وقتی استیکر های مخصوص به خودمون رو داشته باشیم خیلی صمیمی تر میتونیم چت کنیم واقعا این برنامه های ساخت استیکر عالی ان حتی میتونیم با عکس های شخصی خودمون این کار رو بکنیم برنامه استیکر استودیو که معرفی کردین خیلی کاربردیه من خودم میخوام از اون استفاده کنم کار باهاشم خیلی راحته فقط باید نصبش کنیم و یه عکس انتخاب کنیم که تبدیل به استیکر بشه.
avatar
ارسلان طالبی
.
25 مرداد 1401، 09:29
پاسخ
0
0
@
اصن روایت داریم پی امی که بدون استیکر باشه تهش میرسه به دعوا :))
avatar
مریم
.
23 مرداد 1401، 22:47
پاسخ
1
0
بعضی وقتا بیان احساسات با استفاده از ایموجی ها و پیام ها سخته. در این شرایط می توان از استیکرها برای نشان دادن احساسات استفاده کرد. چه بهتر که از استیکر با عکس خودمون استفاده کنیم به طور کامل احساسمونو نشون بدیم . تو این مقاله در مورد ساخت استیکر با عکس خودم توضیح دادید . بسیار ممنون من خودم از برنامه Sticky یا sticker Marker استفاده کردم و به نظرم برنامه خوب وراحتی برای ساخت استیکر هست .
avatar
یکتا
.
22 مرداد 1401، 22:51
پاسخ
0
0
برنامه های ساخت استیکر واتساپ مثل همین Sticker Studio Maker خیلی خوبن خودم تجربه استفاده ازشون دارم ولی مسئله اینه که اونثدر استفاد ای ازش نمیشه و کاربردی نیست خیلی هم به هر فضای گوشی رو اشغال می کنه خواستم ببینم اگر برنامش رو پاک کنم راههی برای چگونه در واتساپ استیکر بسازیم بدون برنامه هست یا نه که تو مورد شماره 5 سایت آدوبی اکسپرس رو معرفی کردید امیدوارم همونطور که گفتید کامل ترین باشه و استفاده ازش آسون باشه تا به مشکل برنخورم ممنون.
avatar
مونا
.
21 مرداد 1401، 12:05
پاسخ
0
0
بهترین برنامه استیکر‌ ساز واتساپ Sticker Studio WhatsApp Sticker Maker هست خوبیش هم اینه که به غیر از استیکر‌ ساختن برای واتساپ میشه گیف و ویدیو هم درست کرد استیکر‌ های خوبی هم میشه ساخت تقریبا کیفیت بالایی دارن اما اگر نمی‌خواهید برنامه نصب کنید آنلاین میخواید بسازید وبسایت removebg خیلی خوبه هم اینکه رایگان هست هم کیفیت بالایی داره نباید هم حجمی برای برنامه بگیرید محدودیتی هم نداره توی روز هر چه قدر بخواید میتونید استیکر‌ درست کنید
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402