صفر تا صد بازی مافیا ؛ نقش ها، قوانین، تاریخچه و آموزش کامل بازی مافیا

معرفی نقش های بازی مافیا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آموزش بازی مافیا و معرفی نقش های مافیا موضوع این مقاله است. بازی محبوب مافیا این روزها در بین جوانان و خانواده‌ها رواج یافته است. قوانین، شخصیت‌ها و نقش های بازی مافیا از مواردی است که پیش از آغاز بازی باید با آنها آشنا باشید. در ادامه پس از آموزش بازی و معرفی نقش‌ها و شخصیت های مافیا ، نگاهی به  و تاریخچه آن داریم.

بازی مافیا که به گرگینه یا Werewolf نیز مشهور است، اولین بار در سال 1986 توسط دیمیتری دیویداُف (Dimitry Davidoff) ابداع شد. بازی مافیا یکی از 50 بازی جذاب در دنیا است. این بازی گروهی، امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. تقابل تیم مافیا در برابر تیم شهروندان آنقدر جدی و مهیج است که بازیکنان تا قبل از پیروزی یکی از این دو گروه آرام نمی‌گیرند. نظرات مختلفی درباره حداقل تعداد افراد مورد نیاز برای انجام بازی مافیا وجود دارد. برخی می‌گویند حداقل 10 نفر برای انجام بازی نیاز است، درحالی‌که برخی دیگر معتقدند که بازی مافیا را با گروه‌های کوچک 5 نفره نیز می‌توان انجام داد.

در این مقاله از پلازا با آموزش بازی مافیا با شما همراه می‌شویم. در بخش اول معرفی نقش های مافیا را داریم. پس از آن قوانین بازی مافیا را می‌خوانیم و سپس توضیح بازی مافیا را داریم. در نهایت امر نیز نگاهی به تاریخچه بازی داریم و به سوالات شما پاسخ می‌دهیم. بری آشنایی با اصطلاحات بازی مافیا نیز می‌توانید به این مقاله از پلازا مراجعه کنید. روش بازی مافیا به شیوه های مختلفی صورت میگیرد که در ادامه میتوانید به این مبحث دسترسی داشته باشید.

فهرست مطالب

تمام نقش های بازی مافیا در کنار آموزش بازی مافیا

پیش از معرفی قوانین و اموزش مافیا ، باید با تمامی نقش های بازی مافیا آشنا شوید. اگرچه در طول این بازی همه ادعا می‌کنند که یک شهروند معمولی هستند، اما بازی مافیا نقش‌های بسیار مهیج و جذابی دارد. برخی از این نقش‌ها مثبت و در تیم شهروندان و برخی دیگر منفی و در تیم مافیا هستند. هر کدام از این نقش‌ها در روز یا شب، قابلیت‌هایی دارند که می‌توانند انجام دهند. البته که نمی‌توان تمام ۵۲ نقش بازی مافیا را توضیح داد اما در ادامه سعی می‌کنیم تا تعدادی از مهم‌ترین نقش ها و شخصیت های بازی مافیا را معرفی کنیم. شخصیت‌ها با توجه به انواع بازی مافیا ممکن است کم یا زیاد شوند. در ادامه توضیحات مربوط به آموزش بازی مافیا باما همراه باشید. اگر بدنبال روش بازی مافیا هستید پلازا پیشنهاد میشود در ادامه باما همراه باشید.

بازی مافیا چیست

1. راوی (خدا یا لُرد)

معرفی نقش های مافیا را با خنثی‌ترین نقش آغاز می‌کنیم. از خنثی‌ترین نقش های مافیا کلاسیک پیشرفته می‌توان به راوی اشاره کرد. بازی مافیا حتماً باید لرد یا خدا داشته باشد. همانطور که متوجه شدید، لرد همه شخصیت های بازی مافیا را می‌شناسد و بازی را هدایت می‌کند. او وظیفه دارد بی‌طرف بازی کند. زمانی که در شب نقش‌ها را صدا می‌زند، نباید رو به آن‌ها صحبت کند تا دیگر بازیکن‌ها از جهت صحبت لرد، نقش‌ها را تشخیص دهند. باما در ادامه توضیحات مربوط به روش بازی مافیا همراه باشید.

راوی قوانین بازی مافیا را مدیریت میکند که در این بین وظیفه کنترل روی سایر شخصیت هارا برعهده خواهد داشت که در شبانه روز کسی بیشتر از تایم مشخص شده صحبت نکند و یا اجازه پریدن وسط حرف دیگران را به کاراکتر های دیگر ندهد. بطور کلی راوی را میتوان مدیریت کننده بازی دانست که نقشی در تعیین نقش شخصیت هانخواهد داشت که در یک شبانه روز میتواند تمامی شخصیت ها اعم از مافیا تا شهروند را شناسایی کند که وظیفه سختی را برعهده خواهد داشت.

بدنیست بدانید دربرخی محفل های گروهی شاهد ایفای نقش متفاوتی درحوزه راوی بوده ایم که برخی براین باورند راوی میتواند روی مسیر بازی نقش مهمی داشته باشد و تعیین کننده آن باشد که برنده بازی شهروندان باشند یا مافیا. چنین مواردی فقط به ایفای نادرست راوی مربوط بوده است زیرا وظیفه راوی فقط مدیریت بازی و ارائه زمان برای گفتگو میان شخصیت ها بوده است که در رای برای خروج هیچ نقشی نداشته است.

2. نقش کارآگاه در بازی مافیا

کارآگاه به عنوان یکی از نقش های مافیا کلاسیک که در تیم شهروندان است، شب‌ها به دستور لرد بیدار می‌شود، یکی از افرادی که به مافیا بودنش شک دارد را انتخاب و از او استعلام می‌گیرد. او باید بدون اینکه شناسایی شود با حرکت سر، دست یا چشم، یکی از افراد را به لرد نشان دهد. به این کار اصطلاحاً استعلام گرفتن می‌گویند. لرد در پاسخ به کارآگاه با حرکت سر تأیید و یا رد می‌کند. کارآگاه می‌تواند در صورت لزوم نتیجه استعلام‌هایش را در روز اعلام کند. کارآگاه از مهم‌ترین نقش های شب مافیا به حساب می‌آید. روش بازی مافیا به شیوه های مختلفی صورت میگیرد که در ادامه میتوانید به این مبحث دسترسی داشته باشید.

در توضیح بازی مافیا نقش کاراگاه که زیرمجموعه ای از شهروند بوده کمی دشوار است زیرا باید در طول شب طبق دستوری که راوی به شما میدهد یکسری شخصیت هارا شناسایی کنید که در هر شب تنها یک انتخاب خواهید داشت. بسته به قوانین و مکانی که در آن بازی میکنید نقش کاراگاه میتواند متغیر باشد زیرا در برخی مکان ها اگر کاراگاه روی رئیس مافیا شک کند از دید راوی او شهروند خواهد بود که در برخی مکانهای دیگر خیر مستقیما به کاراگاه گفته میشود که وی رئیس مافیا بوده است.

پاسخ استعلام کارآگاه از نقش گادفادر، همیشه مانند استعلام از شهروندان منفی می‌شود. یعنی کارآگاه هیچ وقت نمی‌تواند با استعلام خود، گادفادر را پیدا کند.

3. نقش دکتر در مافیا (پزشک)

یکی دیگر از نقش های بازی مافیا کلاسیک یعنی دکتر هم در فاز شب به دستور لرد بیدار می‌شود و می‌تواند خودش یا یکی از شخصیت های بازی مافیا از گروه شهروندان را نجات دهد. به این فرآیند اصطلاحاً سیو کردن می‌گویند. دکتر به خودش یا بازیکنی که می‌خواهد نجات دهد اشاره می‌کند. اگر بازیکنی که دکتر به آن اشاره کرد کسی باشد که گروه مافیا به او شلیک کرده‌اند، بازیکن مورد نظر سیو شده و در فاز روز، لرد اعلام می‌کند که در شبی که گذشت کسی کشته نشد یا اصطلاحاً می‌گویند تیر مافیا به سنگ خورد.

با دانستن اینکه بازی مافیا چیست میتوانید آنرا در جمع های دوستانه خود اجرا کنید که امروزه به یکی از محبوب و البته اعتیادآور ترین بازی های ایران تبدیل شده است. نقش دکتر در بازی مافیا همانطور که حدس زده اید برای نجات جان افرادی است که در طول شب توسط مافیا کشته میشوند. تا زمانی که دکتر زنده باشد میتواند بعد از بیدار شدن مافیا یک حق انتخاب داشته باشد که اگر شخص مربوط درتیررس مافیا باشد و دکتر او را انتخاب کند از کشته شدن دورخواهد شد و میتواند به ادامه بازی بپردازد.

دکتر هم می‌تواند در صورت لزوم به بازیکن‌ها اعلام کند که پزشک است. البته بهتر است تا مجبور نشده هویت خود را فاش نکند؛ زیرا ممکن است مافیاها با شناخت او، در فاز شب به او حمله کنند. بنابراین دکتر نیز یکی از مهم‌ترین شخصیت های بازی شب مافیا محسوب می‌شود که باید از او محافظت کرد. اگر بدنبال روش بازی مافیا هستید پلازا پیشنهاد میشود در ادامه باما همراه باشید.

آموزش بازی مافیا

4. نقش گادفادر در مافيا (رئیس مافیا یا پدرخوانده)

گادفادر، عضو اصلی و رئیس تیم مافیا و یکی از قدرتمندترین نقش های بازی مافیا است. اگر در بازی گادفادر داشته باشید، در فاز شب بازی او تعیین می‌کند چه کسی باید کشته شود. او می‌تواند این کار را با مشورت هم‌تیمی‌هایش انجام دهد. بیدار شدن نقش گادفادر در بازی مافیا در فاز شب بر تمامی نقش‌های دیگر اولویت دارد؛ مثلاً اگر همزمان ساقی و گادفادر داشته باشیم، وقتی گادفادر اسنایپر را بزند، اسنایپر کشته می‌شود یا اگر گادفادر ساقی را بزند و ساقی گادفادر را مست کند، ساقی کشته خواهد شد. گادفادر از قدرتمندترین شخصیت های مافیا است. باما در ادامه توضیحات مربوط به روش بازی مافیا همراه باشید.

اگر بدنبال این هستید که بدانید بازی مافیا چگونه است ابتدا باید نقش شخصیت های معرفی شده را بدانید که با دانستن تمامی این موارد میتوانید با سبک و سیاق کلی بازی آشنا شوید. یکی از مهم ترین نقش های بازی گادفار را رئیس مافیا بوده است که وی حق تیراندازی روی هرشخصی را خواهد داشت. طبق قوانین بازی کاراگاه زمانی که  استعلام رئیس مافیا را بگیرد استعلام او منفی خواهد شد و از دید کاراگاه به نوعی شهروند محسوب میشود که این مورد بسته به شهروندان بازی خواهد داشت که اورا شناسایی کنند. روش بازی مافیا به شیوه های مختلفی صورت میگیرد که در ادامه میتوانید به این مبحث دسترسی داشته باشید.

5. نقش رویین تن در مافیا (زره پوش)

معرفی نقش های مافیا را با قویترین نقش ادامه می‌دهیم. قوی‌ترین شهروند بازی، زره پوش در بازی مافیا یا همان رویین‌تن است. نقش زره پوش در مافیا بدین صورت است که او در فاز شب، خود را رویین کرده و از گزند هر تیری در امان می‌ماند؛ بنابراین مافیا نمی‌تواند رویین‌تن را در فاز شب بکشد و تیم مافیا باید او را در روز و با جمع کردن رأی شهروندان به قتل برساند. البته نقش زره پوش در بازی مافیا می‌تواند خود را در روز معرفی کرده و به عنوان رهبر تیم شهروندان به بازی ادامه دهد.

در این مقاله قصد داریم اموزش بازی مافیا به زبان ساده را برای شما عزیزان بیان کنیم که در ادامه میتوانید به سایر شخصیت های مهم بازی مافیا دسترسی داشته باشید. رویین تن یا همان زره پوش یک نقش مهم در میان شهروندان است که از تیررس مافیا درامان خواهد بود. بسته به ذهنیت و مهارت مافیا ، آنها میتوانند با جمع کردن آرای بدنبال اخراج رویین تن باشند که این نقش امروزه به عنوان رهبر شهروندان شناخته میشود که به نوعی اصلی ترین نقش در میان شهروندان بوده است. اگر بدنبال روش بازی مافیا هستید پلازا پیشنهاد میشود در ادامه باما همراه باشید.

6. نقش تروریست در بازی مافیا

یکی از نقش های مافیا پیشرفته یعنی تروریست هم از شخصیت های مافیا است و حتی در استعلام کارآگاه هم مثبت می‌شود. اگر او در فاز روز و به رأی شهروندان کشته شود، می‌تواند یکی دیگر از بازیکنان را هم به همراه خود حذف یا ترور کند.

در میان شخصیت های مافیا یک نقش بد و غیر اخلاقی که میتواند شهر را به نابودی بکشد تروریست بوده است. به نسبت آرای روز ممکن است تروریست اخراج شود که بعد از حذف میتواند شخصی را به همراه خود از بازی اخراج کند که در این میان محدودیتی سد راه او نخواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد میشود که از این نقش مافیا برای زمان ابتدایی بازی استفاده و وی را اخراج کنید تا در شرایط حساس به ضرر شما تصمیم گیری نکند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی چند بازی مافیا آنلاین به همراه جزئیات آن ها + ...
محسن نورانی نژاد07 آبان 1402 10:30
thumbnail
دانلود مسابقه شب های مافیا ۳ + مروری بر شرکت کنندگان ...
بیتا هدایت پور07 مهر 1400 09:00

7. نقش تک تیرانداز در مافیا

در ادامه معرفی نقش های مافیا به یکی از مهم‌ترین نقش‌ها می‌رسیم. اسنایپر یا تک تیرانداز مافیا از شخصیت های بازی مافیا در تیم شهروندان است. تعداد تیر‌های نقش اسنایپر در مافیا معمولاً در ابتدای بازی، بسته به تعداد مافیا و شهروندان، توسط لرد مشخص می‌شود. اسنایپر شب‌ها به دستور لرد بیدار می‌شود و یکی از افرادی که احساس می‌کند عضو گروه شهروندان نیست را اصطلاحاً اسنایپ می‌کند. او می‌تواند از شلیک کردن خودداری کند. تیر اسنایپر بر رویین‌تن و یا بر روی سیو دکتر تأثیر ندارد و لرد در فاز روز اعلام می‌کند که تیر اسنایپر به سنگ خورد.

در میان سوالات بازی مافیا که به سمت تک تیرانداز اشاره شده است این بخش یک شهروند بوده که بسیاری از گیمرها براین باور هستند که تیرانداز نقشی در میان گروه مافیا داشته است که این مورد یک باور غلط بوده است. بطور کلی اسنایپر یا همان تک تیرانداز میتواند شخصی را در طول شب به قتل برساند که بسته به قوانین بازی اگر وی مافیا باشد ، تیرانداز در بازی خواهد ماند ولی اگر او شهروند باشد باید خودش از بازی اخراج شود که حق گفتن نقش خود را نخواهد داشت.

نکته جالب دیگر اینکه اگر گادفادر و اسنایپر هر دو در یک شب به رویین‌تن شلیک کنند، تیر هر دو آن‌ها به سنگ خورده و رویین‌تن زنده می‌ماند. اگر گادفادر به اسنایپر شلیک کند و بعد اسنایپر به هر کس دیگری شلیک کند، لرد شلیک اسنایپر را به حساب نمی‌آورد.

اگر در یک شب، مافیا و اسنایپر هر دو به یک شخص شلیک کنند و به فرض که دکتر هم همان شخص مضروب را سیو کرده باشد، شخص کشته می‌شود. فرض کنید گادفادر به بازیکنی شلیک کرد، سپس دکتر همان شخص را نجات داد، بعد اسنایپر بیدار می‌شود و به همان فرد شلیک می‌کند. طبیعی است که آن بازیکن کشته می‌شود؛ چراکه دکتر تنها یک حق سیو در هر شب دارد و اگر یکبار فرد را از تیر مافیا سیو کرد، حتماً فرد با تیر اسنایپر کشته می‌شود. در فاز صبح لرد اعلام می‌کند که تیر گادفادر به سنگ خورد و بازیکن با تیر اسنایپر اسنایپ یا کشته شد. نقش اسنایپر در بازی مافیا یکی از کلیدی‌ترین نقش های شب مافیا محسوب می‌شود. باما در ادامه توضیحات مربوط به روش بازی مافیا همراه باشید.

تکتیرانداز نقش مهمی در بازی داشته باشد که اگر ایفا کننده نقش از سطح دانش بالایی برخوردار باشد میتواند در شب مافیا را شناسایی و آنرا مورد هدف قرار دهد که باید بدانید اولین تیر تکتیرانداز اگر به رئیس مافیا برخورد کند تیر اثری روی وی نخواهد گذاشت. تک تیرانداز یک شهروند محسوب میشود که وظیفه دارد مافیا را در شب به صورت مستقیم و بدون رای گیری خارج کند.

نقش های بازی مافیا

8. نقش ناتاشا در مافیا (روانشناس)

اگرچه نقش ناتاشا در بازی مافیا یا سایلنسر از جمله نقش ها و شخصیت های سیاه بازی است، اما عضو تیم شهروندان به حساب می‌آید. نقش‌های سیاه در شمارش، جزء گروه شهروندان به حساب می‌آیند؛ اما به تیم مافیا کمک می‌کنند. آن‌ها نه به شهروندان و نه به مافیا معرفی نمی‌شوند و جواب استعلامشان توسط کارآگاه هم منفی می‌شود. نقش سایلنسر در مافیا در فاز شب به دستور لرد بیدار می‌شود و یکی از بازیکن‌ها را انتخاب و اصطلاحا به او سکوت می‌دهد. شخص سایلنت شده در روز بعدی حق صحبت، شرکت در بازی، حتی تأیید یا رد حرف‌های بقیه بازیکنان با اشاره و رأی گیری را ندارد؛ اگر این موارد را رعایت نکند، توسط لرد از بازی حذف می‌شود. ناتاشا نمی‌تواند یک فرد را در دو شب متوالی سکوت دهد. ناتاشا به نقش روانشناس در بازی مافیا نیز معروف است. روش بازی مافیا به شیوه های مختلفی صورت میگیرد که در ادامه میتوانید به این مبحث دسترسی داشته باشید.

قانون بازی مافیا به نسبت مکانی که در حال اجراست میتواند متفاوت باشد بطور مثال امروزه نقش ناتاشا در بسیاری از بازی های مافیا که در ایران انجام میشود جایگاهی نداشته است که اگر بتوانید این نقش را به بازی خود اضافه کنید قطعا با جذابیت های بیشتری مواجه خواهید شد. ناتاشا در بازی مافیا به عنوان یک روانشناس شناخته میشود که میتواند حق گفتگو را از یک شخص در طول شبانه روز بگیرد.

9. نقش کشیش در مافیا

نقش کشیش در بازی مافیا هم عضو گروه شهروندان است و یکی از خنثی‌ترین نقش ها در بازی مافیا محسوب می‌شود. کشیش در فاز شب، پس از ناتاشا، به دستور لرد بیدار می‌شود. او باید یک نفر را که حدس می‌زند سکوت داده شده را انتخاب و از حالت سکوت خارج کند. اگر بدنبال روش بازی مافیا هستید پلازا پیشنهاد میشود در ادامه باما همراه باشید.

کشیش مقابل ناتاشا قرار دارد که در میان تمام نقش های بازی مافیا جایگاه خوبی را داشته است. کشیش میتواند شخصی که توسط ناتاشا به سکوت وادار شده است را از این حالت خارج کند که کشیش یک عضو مهم در میان شهروندان بوده است.

10. نقش ساقی در مافیا

ساقی هم از شخصیت های بازی مافیا در تیم شهروندان است. او باید در فاز شب یکی از بازیکنان را انتخاب کند؛ بازیکن مذکور اصطلاحاً مست می‌شود. وظیفه ساقی پیدا کردن گادفادر و ناتاشا در بازی و معرفی آن‌ها به تیم شهروندان است. اگر ساقی در شب به گادفادر اشاره کند، گادفادر مست می‌شود و شلیکش بی اثر خواهد شد. در این شرایط لرد اعلام می‌کند که تیر گادفادر به سنگ خورد. اگر ساقی به ناتاشا اشاره کند، ناتاشا مست شده، نه تنها نمی‌تواند کسی را سکوت بدهد، بلکه به خودش سکوت می‌خورد.

اگر بدنبال آموزش بازی مافیا در گوشی هستید بدنیست بدانید که با نصب این بازی روی گوشی خود میتوانید از ابتدا آموزش های لازم را یاد بگیرید. درواقع این بازی در پلتفرم های بسیاری حضور دارد که میتوانید با قوانین و تعداد نفرات خود در بازی حضور پیدا کنید. برنامه آموزش بازی مافیا به شما کمک میکند تا اگر نقش یا قانونی را فراموش کرده اید در کسری از ثانیه بتوانید به اطلاعات خوبی از آن دسترسی داشته باشید.

اگر ساقی در شب به تروریست اشاره کند و تروریست درست در رأی گیری روز بعد توسط شهروندان کشته شود، دیگر نمی‌تواند کسی را ترور کند و اصطلاحاً دفیوز می‌شود. ساقی هم مانند ناتاشا نمی‌تواند در دو شب متوالی به یک نفر اشاره کند. اگر ساقی به کارآگاه اشاره کند، استعلام او برعکس خواهد شد و اگر به دکتر اشاره کند، دکتر دیگر قادر به سیو نخواهد بود؛ بنابراین او باید دقت کند که نقش‌های مثبت را مورد هدف قرار ندهد.

اگر ساقی به اسنایپر اشاره کند و اسنایپر شلیک کند، تیرش به خودش بر می‌گردد. اگر ساقی در فاز شب به رویین‌تن اشاره کند، او خاصیت رویین بودنش را از دست می‌دهد و اگر به او شلیک شود، کشته خواهد شد. اگر به تروریست اشاره کند، تروریست مست شده و در روز بعد دیفیوز می‌شود؛ اما در همان شبی که مست شده، استعلامش توسط کارگاه منفی می‌شود.

تمام ۵۲ نقش بازی مافیا

11. نقش دزد در مافیا

در ادامه معرفی نقش های مافیا به دزد می‌رسیم. دزد هم مانند ناتاشا یکی از نقش‌های سیاه در بازی مافیا است. دزد در فاز شب بیدار می‌شود و دو نفر را انتخاب می‌کند. اگر نفر اول قدرتی در فاز شب داشته باشد، قدرتش بر روی نفر دوم اعمال می‌شود؛ به عنوان مثال اگر نفر اول اسنایپر باشد، نفر دوم اسنایپ می‌شود؛ اگر نفر اول دکتر باشد، نفر دوم سیو می‌شود؛ اگر نفر اول ساقی باشد، نفر دوم مست می‌شود؛ اگر نفر اول گادفادر باشد، نفر دوم با تیر مافیا کشته می‌شود؛ اگر نفر اول ناتاشا باشد، نفر دوم سکوت می‌خورد؛ اما اگر نفر اول کارآگاه باشد، دزد دستگیر و کشته می‌شود. نحوه بازی مافیا در شرایط مختلف مهم خواهد بود که پیشنهاد میشود در این زمینه باما همراه باشید.

سپس لرد در فاز روز اعلام می‌کند که فلان بازیکن دزد بود که به دست کارآگاه دستگیر و کشته شد؛ اما اگر نفر اول مانند شهروندان عادی، مافیای ساده یا تروریست، قدرتی در شب نداشته باشد هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

دزد هم مانند ناتاشا و ساقی، نمی‌تواند دو شب متوالی نام یک نفر را به عنوان نفر اول بیاورد؛ اما نفر دوم می‌تواند هر شب یک فرد ثابت باشد. در صورتی که نفر اول نقش رویین‌تن داشته باشد، رویین‌تنی او به نفر دوم منتقل نمی‌شود؛ بلکه به خود دزد انتقال پیدا می‌کند و دزد در آن شب رویین‌تن خواهد بود.

در میان آموزش بازی مافیا قدیمی بدنیست بدانید که بسیاری از نقش های معرفی شده در نسخه های قدیمی مافیا وجود نداشته و این موارد بسته به تعداد جمعیتی که قصد دارند بازی مافیا را اجرا کنند قابل تغییر خواهد بود. همانطور که در توضیحات فوق به آن اشاره شده است دزد یک نقش مهم در میان مافیا را داشته است.

12. شهروند خائن

در ادامه آموزش نقش های بازی مافیا به شهروند خائن می‌رسیم. شهروند خائن هم مانند ناتاشا و دزد، جزء گروه سیاه است. او در شمارش، جزء شهروندان به حساب می‌آید؛ ولی همانطور که از نامش پیداست، خائن بوده و در جریان بازی به نفع مافیا عمل می‌کند. شهروند خائن باید در فاز روز، شخصیت های بازی مافیا را شناسایی کند و به آن‌ها در برد کمک کند. با شنیدن نام خائن متوجه نقش آن خواهید شد که در مقاله آموزش بازی مافیا با کارت یک نقش کثیف را خواهد داشت که باید اعتماد شهروندان را کسب کند و سپس به نفع مافیا رای دهد. اگر بدنبال نحوه بازی مافیا هستید در ادامه میتوانید به اطلاعات خوبی در این زمینه دسترسی داشته باشید.

معرفی نقش های مافیا

13. شهروندان متحد

یکی از نقش های بازی مافیا پیشرفته، شهروندان متحد است. این نقش در بازی‌های پر جمعیتی که بالای 20 نفر جمعیت دارند استفاده می‌شود. اگرچه شهروندان در بازی مافیا به هم معرفی نمی‌شوند، اما شهروندان متحد در شب اول به دستور لرد به هم معرفی می‌شوند. اگر بدنبال آموزش بازی مافیا حرفه ای هستید پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله باما همراه باشید.

14. نقش محافظ در مافیا (نگهبان)

یکی دیگر از نقش هاي بازي مافيا یعنی محافظ یا روح، خاصیت رویین‌تنی دارد و یکی از نقش های بازی مافیا است که با شلیک مافیا یا اسنایپر کشته نمی‌شود. اگر نقش نگهبان در مافیا در فاز روز هم با آراء شهروندان کشته شود، تنها خاصیت نامیرایی خود را از دست داده و از روز بعد به عنوان شهروند بازی می‌کند. محافظ می‌تواند شخصی که ترور شده را به بازی برگرداند؛ اما در صورتی که از این قدرت خود استفاده کند، به یک شهروند ساده تبدیل می‌شود. در ادامه مقاله نحوه بازی مافیا باما همراه باشید.

15. نقش قاضی در مافیا

قاضی از گروه شهروندان است و قدرتش در هنگام رای‌گیری مشخص می‌شود. رای قاضی دو بار شمرده می‌شود. از آنجایی که اعضای مافیا یکدیگر را می‌شناسند، در رای‌گیری روز می‌توانند از هم پشتیبانی کنند. با دو بار شمرده شدن رای قاضی، این خلاء برای گروه شهروندان تا حدودی برطرف می‌شود. نحوه بازی مافیا در شرایط مختلف مهم خواهد بود که پیشنهاد میشود در این زمینه باما همراه باشید.

اموزش مافیا

16. نقش کابوی در مافیا

کابوی نیز یکی از نقش های بازی مافیا است که در گروه شهروندان قرار می‌گیرد. او در طول روز می‌تواند با اعلام نقش خود فردی را انتخاب کرده و همراه او از بازی بیرون رود. قطعا کابوی تلاش می‌کند یک مافیا را با خود خارج کند، اما حتی اگر به اشتباه شهروند را انتخاب کند راه برگشتی نیست و هر دو از بازی خارج می‌شوند.

17. نقش ناتو در بازی مافیا

در معرفی نقش های مافیا به نقش ناتو می‌رسیم. نقش ناتو یکی از شخصیت های مافیا در گروه مافیا است. او نیز در طول شب همراه با مافیا بیدار می‌شود. در صورتی که ناتو بتواند نقش یکی از شهروندان را درست حدس بزند، آن شهروند از بازی خارج می‌شود. در صورتی که اشتباه کند، خود ناتو از بازی خارج می‌شود. اگر بدنبال نحوه بازی مافیا هستید در ادامه میتوانید به اطلاعات خوبی در این زمینه دسترسی داشته باشید.

18. نقش جان سخت در مافیا

جان سخت یکی از نقش های بازی مافیا است که در گروه شهروندان قرار داد. جان سخت با شلیک اول از سوی مافیا نمی‌میرد. او همچنین این قدرت را دارد که در طول بازی استعلام نفراتی که از بازی خارج شده‌اند را بگیرد. بدین صورت راوی صبح روز بعد، اعلام می‌کند نقش افرادی که خارج شده‌اند، چیست. بدین ترتیب اوضاع برای افراد داخل بازی اندکی از ابهام خارج می‌شود.

دیگر نقش های فانتزی بازی مافیا مانند قاتل، شهروند احمق، شهروند سفید، تفنگ‌دار، پارتیزان، فارمر، ردگیر، کمین‌گر، فرشته، فاحشه، وکیل، نارنجک انداز، پیرزن، یاکوزا، پزشک دیوانگان، فرماندار، سامورایی، جلیقه دار، آهنگر، جیب‌بر، باکره،  خرابکار، شارلاتان، افسونگر، فراماسون هستند که به دلیل طولانی شدن این مقاله از توضیح تمام ۵۲ نقش بازی مافیا گذر می‌کنیم. پس از معرفی نقش های مافیا و آشنایی با شخصیت های مافیا به سراغ اموزش بازی مافیا می‌رویم.

قوانین بازی مافیا و توضیحات اولیه

بازی مافیا چگونه است ؟ به طور خلاصه، قانون بازی مافیا و هدف آن، از بین بردن یا به عبارت بهتر، از بازی به‌در کردن «شهروندها» توسط گروه مافیا و یا برعکس آن از بین بردن مافیاهای بازی توسط شهروندها است. زمانی که یکی از این دو گروه در اکثریت باشند، بازی مافیا به اتمام خواهد رسید. برای درک بیشتر مقوله گفته شده و به عنوان مثال، فرض کنید که یک گروه 13 نفره از افراد مختلف برای تجربه بازی گرد آمده‌اند. در ادامه مقاله نحوه بازی مافیا باما همراه باشید.

در ابتدای امر توضیح بازی مافیا و به عنوان اولین قدم، نقشهای بازی مافیا باید به شکل مخفیانه به هر فرد اختصاص داده شوند. تقسیم‌بندی نقش‌‌ها عموما توسط فردی انجام می‌گیرد که خدا (God) یا روایتگر (Narrator) نام دارد و خود در روند بازی نقشی ندارد و وظیفه عمده‌اش نظارت بر بازی است. البته به غیر از گاد، می‌توان برای اختصاص‌دادن نقش‌ها از نرم‌افزارها یا روش‌های دیگر نیز استفاده کرد. تقسیم‌بندی نقش‌ها در گروه 13 نفره گفته شده باید به این شکل باشد: سه نفر مافیا، یک کارآگاه، یک دکتر، یک روایتگر و هشت شهروند. نحوه بازی مافیا در شرایط مختلف مهم خواهد بود که پیشنهاد میشود در این زمینه باما همراه باشید.

بازی مافیا کامل / شخصیت های مافیا

پس از آن‌که نقش های بازی مافیا مشخص شد، به عنوان یکی از مهم‌ترین قواعد بازی مافیا، باید اطمینان حاصل کرد که هیچ فردی از نقش افراد دیگر باخبر نیست و شما نیز به عنوان فردی که در بازی نقش دارید، هیچ‌گاه نباید نقش خود را در ابتدای بازی برای افراد دیگر فاش کنید. بازی مافیا دو بخش یا قسمت اصلی دارد: روز و شب. اگر بدنبال نحوه بازی مافیا هستید در ادامه میتوانید به اطلاعات خوبی در این زمینه دسترسی داشته باشید.

در ادامه قوانین بازی مافیا و شهروند در هنگام شب، تمام افرادی که در بازی نقش دارند موظفند چشمان خود را بسته نگه دارند تا زمانی که روایتگر به ترتیب اسم نقش‌های بازی را صدا بزند. پس از آن، هر کدام از نقش‌ها چشمان خود را باز می‌کنند تا روایتگر آن‌ها را بشناسد و سپس چشم خود را می‌بندند. روایتگر به ترتیب نقش‌های مافیا، دکتر و کارآگاه را صدا خواهد زد. لازم به ذکر است که از طریق این روش، مافیاها در سکوت برای اولین بار همکاران خود را خواهند شناخت. بطور کلی قانون های بازی مافیا در همین حد خلاصه می‌شود. در بخش بعد آموزش مافیا به زبان ساده را مطالعه کنید. روش بازی مافیا به شیوه های مختلفی صورت میگیرد که در ادامه میتوانید به این مبحث دسترسی داشته باشید.

آموزش بازی مافیا

در ویدئوی پایین می‌توانید به زبان ساده اموزش بازی مافیا را مشاهده کنید که به یادگیری نحوه بازی مافیا کمک خواهد کرد. در ادامه مقاله نحوه بازی مافیا باما همراه باشید.

توضیح کامل بازی مافیا بدین شرح است که در یک شهر، شهروندان معمولی در کنار خدمت‌گزارانی مانند پلیس و پزشک زندگی می‌کنند. همیشه در این بین خلافکارانی هم وجود خواهند داشت که در این بازی با نام مافیا شناخته می‌شوند. نحوه بازی مافیا بدین گونه است که راوی (خدا یا لرد) که در بازی مافیا نماد خداوندی است و بر همه چیز آگاهی دارد، باید بازی را هدایت کند. مافیا باید شهروندان و نقش‌های مثبت را بکشد و شهروندان موظفند با کمک نقش‌های مثبت، دست مافیا را رو کنند. این بازی هم مانند داستان زندگی، تقابل خیر و شر را نشان می‌دهد. اگر بدنبال روش بازی مافیا هستید پلازا پیشنهاد میشود در ادامه باما همراه باشید.

روش بازی مافیا بدین صورت است که در ابتدای بازی با قرعه کارت‌ها، به هر بازیکن یک نقش اختصاص پیدا می‌کند که باید آن نقش را از سایر بازیکنان مخفی نگه دارد. برای این کار می‌توان از کارت نقش های بازی مافیا که مخصوص این کار طراحی شده هم استفاده کرد. شهروندان فقط می‌دانند چند مافیا در بازی وجود دارد و غیر از این، هیچ نمی‌دانند. آن‌ها باید سعی کنند مافیا را پیدا کرده و با رای‌های خود او را بکشند. بازی مافیا در دو فاز شب و روز انجام می‌شود. در ادامه پلن های بازی مافیا در فازهای مختلف را بررسی می‌کنیم.نحوه بازی مافیا در شرایط مختلف مهم خواهد بود که پیشنهاد میشود در این زمینه باما همراه باشید.

توضیح بازی مافیا

طریقه بازی مافیا: شب اول (شروع بازی)

 • راوی بازی را شروع کرده و به همه افراد می‌گوید که چشمان خود را ببندند
 • پس از آن‌که اطمینان حاصل کرد تمام افراد چشم خود را بسته‌اند، راوی فرمان روبه‌رو را می‌دهد: «مافیا، بیدار.»
 • مافیاهای بازی چشم خود را باز می‌کنند و همدیگر را می‌شناسند. سپس بار دیگر چشم خود را می‌بندند.
 • باما در ادامه توضیحات مربوط به روش بازی مافیا همراه باشید.

طرز بازی مافیا: روز اول

 • قوانین بازی مافیا: صحبت

تمام افراد چشمان خود را باز کرده و بازی شروع می‌شود. در این مرحله هرکدام از افراد برای پیشبرد بازی و پی‌بردن به نقش سایرین، باید یکدیگر را متهم کنند. در این مرحله به راحتی می‌توان رفتارهای غیرمعمول را شناسایی کرد: آیا کسی خجالتی‌تر از معمول رفتار می‌کند؟ و یا شاید یکی از افراد کمی بیشتر از حد نرمال حرف می‌زند. یکی از مواردی که در این مرحله از بازی مافیا برای شناسایی افراد دیگر به شما کمک خواهد کرد، پرسیدن سوال‌های سرراست در رابطه با نقش افراد است.

علاوه بر این، همواره به چشمان طرف مقابل نگاه کنید و از او بپرسید که آیا در گروه مافیا حضور دارد یا نه. پس از آن‌که تمام افراد گروه، خود را ابراز کردند، نوبت به متهم کردن و کاندید کردن یک یا چند نفر از حاضرین به عنوان مظنون و یا مظنونین مافیا می‌رسد. اگر بدنبال نحوه بازی مافیا هستید در ادامه میتوانید به اطلاعات خوبی در این زمینه دسترسی داشته باشید.

 • قوانین بازی مافیا: رای‌گیری

سپس با اشاره راوی، نوبت به رای‌گیری برای کشتن یکی از افراد می‌رسد. هر کدام از افراد بازی به شخصی که فکر می‌کند جزو گروه مافیا است، رای خواهد داد. اگر مظنون‌ها بیش از یک نفر باشند (که معمولا نیز این اتفاق می‌‌افتد)، فردی انتخاب می‌شود که بیشترین رای را از میان جمع بیاورد. فردی که انتخاب می‌شود، کشته شده و از دور بازی خارج خواهد شد. فرد مورد نظر نباید پس از کشته ‌شدن، حرف بزند و یا نقش خود را مشخص کند که از جمله قوانین بازی مافیا به حساب می‌آید. روش بازی مافیا به شیوه های مختلفی صورت میگیرد که در ادامه میتوانید به این مبحث دسترسی داشته باشید.

شخصیت های مافیا

اصول بازی مافیا: شب دوم

 • با اشاره راوی، تمام افراد بازی چشمان خود را می‌بندند.
 • راوی ، گروه مافیا را بیدار می‌کند و از آن‌ها می‌پرسد که قصد کشتن چه‌ کسی را دارند.
 • پس از آن، راوی برای اولین بار دکتر بازی را بیدار می‌کند و از او می‌پرسد که چه فردی را می‌خواهد نجات دهد. پزشک می‌تواند یک یا دو نفر (با توجه به تعداد کل نفرات بازی) را نجات دهد.
 • راوی سپس کارآگاه را باید بیدار کند و از او می پرسد که قصد پی‌بردن به هویت چه کسی را دارد. کارآگاه به یک نفر اشاره می‌کند و راوی نشانه تائید یا عدم تائید مافیا بودن آن شخص را با دستان خود می‌دهد.
 • ناتاشا می‌تواند با انتخاب یک نفر در شب، قابلیت صحبت کردن را از او بگیرید.
 • کشیش می تواند حدس بزند که ناتاشا چه کسی را ساکت کرده و قابلیت صحبت کردن او را برگرداند. در ادامه مقاله نحوه بازی مافیا باما همراه باشید.

مراحل بازی مافیا: روز دوم

 • قوانین بازی مافیا: اعلام کشته شب

روایتگر همه بازیکن‌ها را بیدار می‌کند. یکی از افراد کشته‌ شده است؛ مگر آن‌که دکتر در روز قبل، فرد مورد هدف توسط مافیا را شناسایی کرده و او را نجات داده باشد.

بازی مافیا به همین شکل و با همین قوانین در چرخه‌های روز و شب ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که شهروندها موفق شوند تمام افراد گروه مافیا را از بین ببرند و یا گروه مافیا بتواند با از بین‌بردن تک‌ تک شهروندها در اکثریت قرار گیرد. بطور کلی آموزش بازی شهروند و مافیا به همین شکل است. نحوه بازی مافیا در شرایط مختلف مهم خواهد بود که پیشنهاد میشود در این زمینه باما همراه باشید.

تعداد نفرات در بازی مافیا

قوانین بازی مافیا / شخصیت های مافیا

بازی مافیا را می‌توان با تعداد نفرات مختلف انجام داد. برای انجام بازی با تعداد کم، می‌توان با استفاده از نقش‌های لرد، یک مافیا، دکتر، کارآگاه و دو شهروند بازی کرد. اما اگر تعداد نفرات گروه بیشتر است، خیلی خوب است که نقش‌های مورد علاقه‌تان را هم به بازی اضافه کنید. فقط باید به یاد داشته باشید که تعداد اعضای گروه مافیا باید حدوداً یک سوم جمعیت گروه باشد. قانون بازی مافیا در مورد تعداد افراد قانون خاصی ندارد.

در صورت وجود ساقی در بازی، اولویت نقش‌ها اول با گادفادر و سپس با ساقی است؛ به این صورت که ابتدا گادفادر بیدار می‌شود و به فرد مورد نظرش شلیک می‌کند. سپس ساقی فرد مورد نظرش را مست می‌کند و بعد بقیه نقش‌ها به نوبت بیدار می‌شوند. اگر بدنبال روش بازی مافیا هستید پلازا پیشنهاد میشود در ادامه باما همراه باشید.

تاریخچه بازی مافیا

بازی مافیا چیست ؟ در ادامه توضیحات و آموزش بازی مافیا به تاریخچه آن می‌رسیم. بازی مافیا یک بازی گروهی است که در سال 1986 توسط دیمیتری دیویدوف (Dmitry Davidoff) خلق شد. او برای اولین بار این بازی را در دانشکده روانشناسی دانشگاه ایالتی مسکو اجرا و در کلاس‌های درس، خوابگاه‌ها و حتی اردوگاه‌های تابستانی دانشگاه مسکو منتشر کرد. اگر بدنبال نحوه بازی مافیا هستید در ادامه میتوانید به اطلاعات خوبی در این زمینه دسترسی داشته باشید.

هدف او از خلق بازی مافیا، کمک به تحقیقات روانشناسی، آموزش روش‌های مختلف خواندن زبان بدن، آموزش چگونگی دریافت سیگنال‌های غیر کلامی و همینطور تدریس ارتباطات غیر کلامی به دانش آموزان بود. این بازی خیلی زود در سایر دانشگاه‌ها و حتی مدرسه‌های اتحاد جماهیر شوروی رواج پیدا کرد و به زودی به سایر مناطق اروپا و سپس ایالات متحده و حتی دانشگاه پرینستون هم رسید. روش بازی مافیا به شیوه های مختلفی صورت میگیرد که در ادامه میتوانید به این مبحث دسترسی داشته باشید.

تکنیک های بازی مافیا

الگوی اصلی آموزش بازی مافیا تقابل بین یک اقلیت آگاه (مافیا و گروه شرور) و اکثریت ناآگاه (شهروندان و نقش‌های مثبت) است. پس از اینکه بازی مافیا به همه کلاس‌های درسی در روسیه کشیده شد، برخی از خانواده‌ها نگران تأثیرات این بازی بر روی فرزندانشان بودند؛ اما دیویدوف خود به عنوان والدی که 25 سال از عمرش را در راه مطالعه روانشناسی کودک گذرانده، معتقد بود که بازی مافیا به بچه‌ها یاد می‌دهد که حق را از اشتباه تشخیص بدهند. در ادامه مقاله نحوه بازی مافیا باما همراه باشید.

بازی مافیا که افراد را مجبور می‌کند با صحبت کردن از خود دفاع کنند، روش آموزش مناسبی برای بهبود بخشیدن به فن بیان افراد است. استمرار در انجام بازی مافیا باعث می‌شود با زبان بدن آشنا شده، لحن قاطعی کسب کنید و یاد بگیرید که چطور قانع‌کننده صحبت کنید. این بازی روش مناسبی است تا افراد کم‌حرف و یا افرادی که با صحبت کردن در جمع‌ها مشکل دارند، کمی خود را به چالش کشیده و اجتماعی‌تر شوند.

در کل می‌توان گفت که مافیا تنها یک بازی نیست؛ این بازی فکری با مطالعات روانشناسی طراحی شده و برای رشد شخصیتی، بهبود فن بیان و شناخت زبان بدن بسیار مفید است. به همین دلیل مهم است پیش از شروع به مطالعه آموزش بازی مافیا رجوع کنید. نظر شما به طور کلی نسبت به بازی مافیا چیست؟ ایا این بازی میتواند دلیل خوبی برای سرگرمی در محفل های خانوادگی باشد یا خیر؟ شما میتوانید با کم و زیاد کردن شخصیت های بازی در جمع هایی که از نفرات کمتری برخوردار هستید بازی را اجرا کنید. باما در ادامه توضیحات مربوط به روش بازی مافیا همراه باشید.

سوالات متداول

1. بازی مافیا چگونه انجام میشود؟

بازی مافیا با حضور حداقل 10 بازیکن و بصورت گروهی انجام می‌شود. نوع 5 نفری آن نیز امکان‌پذیر است اما بسیاری از نقش‌ها در آن حذف می‌شوند.

2. نقش های بازی مافیا چند تا است؟

عدد آن بطور دقیق مشخص نیست. این بازی بیش از 40 نقش منحصر به فرد، 18 سناریو و 78 کارت دارد.

3. ریشه بازی مافیا از کجاست؟

بازی مافیا با نام Werewolf برای اولین بار در سال 1986 در مسکو توسط دیمیتری دیویدوف (Dmitry Davidoff) خلق شد.

4. نقش های اصلی بازی مافیا کدامند؟

راوی (خدا)، کارآگاه، رئیس مافیا و پزشک نقش های اصلی بازی مافیا هستند که در تمام سناریوهای مافیا حضور دارند.

5. بازی مافیا حداقل با چند نفر انجام می شود؟

این بازی در حالت عادی باید حداقل 10 بازیکن داشته باشد اما افراد می توانند در گروه 5 نفری هم مافیا بازی کنند.

6. تاریخچه بازی مافیا چیست؟

بازی مافیا یک بازی گروهی است که در سال 1986 توسط دیمیتری دیویدوف (Dmitry Davidoff) خلق شد.

7. هدف بازی مافیا چیست؟

هدف نهایی بازی مافیا از بین بردن یا به عبارت بهتر، از بازی به‌در کردن «شهروندها» توسط گروه مافیا و یا برعکس آن از بین بردن مافیاهای بازی توسط شهروندها است.

[yop_poll id=”6″]

سخن پایانی

مقاله ای با موضوع نحوه بازی مافیا و معرفی نقش های مافیا در اختیار شما عزیزان قرار گرفت که در این میان تعداد بسیاری از نقش های مافیا معرفی شد که اگر احساس میکنید نقش مهم دیگری بوده که در لیست معرفی نقش های مافیا وجود نداشته میتوانید آنرا در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

بطور کلی در این مطلب سعی کردیم تا ابتدا به سوال «بازی مافیا چیست» پاسخ دهیم و در ادامه مهم‌ترین موارد از بین تمام نقش های مافیا را معرفی کنیم. سپس به آموزش بازی مافیا به زبان ساده پرداختیم و فازهای روز و شب و قوانین آن را مورد بررسی قرار دادیم. در انتها نیز نگاهی به تاریخچه بازی مافیا داشتیم و تعدادی از سوالات متداول پیرامون این بازی را مطرح کردیم. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در خصوص آموزش بازی مافیا ، شخصیت های بازی مافیا و قوانین آن در بخش دیدگاه های پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران101 دیدگاه
avatar
بهرام
.
07 فروردین 1403، 04:31
پاسخ
0
0
اگر در بازی مافیا، مافیا به خاطر اتلاق نقش شب راوی آن را کیک میکند و تکاور تیر میخورد.تکاور مافیای کیک شده را میزند.آیا تیر تکاور قبول نمیباشد؟
avatar
مرتضی
.
07 اسفند 1402، 01:38
پاسخ
0
0
سلام یه سوال داشتم اگه در مرحله دست دادن هر کدوم یک نفر رو انتخاب کنند چه اتفاقی میفته؟ یعنی هیچکدام از بازیکنا انتخاب دو نفر نباشن
avatar
pf74
.
27 آبان 1402، 00:49
پاسخ
0
0
یک سوال داشتم . اگر شاه کش در بازی باشد. کیک انظباطی برای شهروندی که به نقش خود نزدیک بشود و قابل حدس باشد لحاظ میگردد؟
avatar
پارمیس
.
04 تیر 1402، 17:11
پاسخ
1
2
باسلام اگر در بازی مافیا ۳ نفر بمونن و یکی گاد فادر باشه و یک کاراگاه و یک شهروند ساده دست میدن؟
avatar
ابوالفضل
.
13 اردیبهشت 1402، 20:29
پاسخ
6
1
سلام در بازی مافیا اگر یک نفر در دفاعیه باشد و بقیه حق رای ازشون گرفته شده باشد و فقط یک نفر بتواند رای دهد با همان یک رای بازیکن از بازی خارج میشود
avatar
محمدمهدی
.
17 شهریور 1402، 12:58
پاسخ
0
0
@ابوالفضل
سوال منم همینه
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402