چگونه گوشی را اشغال کنیم؟ آموزش روش های از دسترس خارج کردن گوشی

از دسترس خارج کردن گوشی سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با نحوه اشغال كردن گوشي و کد از دسترس خارج شدن گوشی آشنا هستید؟ برای اشغال کردن خط سیمکارت، طریقه های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این مطلب درباره آموزش از دسترس خارج کردن گوشی است. در ادامه با آموزش خارج كردن گوشي از دسترس، همراه پلازا باشید.

ممکن است به هر دلیلی شخصی تمایل به جواب دادن گوشی خود نداشته باشد، اما خاموش کردن و ریجکت کردن نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ یکی از روش‌های مورد استفاده، خارج کردن گوشی از دسترس است. به همین منظور تیم تحریریه پلازا در نظر دارد تا شما را با روش‌های خارج کردن گوشی از دسترس آشنا کند. همچنین کد لازم برای از دسترس خارج کردن گوشی در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل را نیز در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

آموزش خارج كردن گوشي از دسترس

چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم ولی از اینترنت استفاده کنیم؟ برای از در دسترس نبودن سیمکارت، می‌توانید از روش‌های گفته شده در این مقاله استفاده کنید. در ادامه با آموزش روش‌های از دسترس خارج کردن گوشی همراه شما هستیم.

1. نحوه خارج كردن گوشي از دسترس؛ تغییر اپراتور شبکه

چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم؟ برای خارج کردن گوشی از دسترس در این روش لازم نیست گوشی را خاموش کنید. برای این ترفند در ابتدا لازم است تنها تلفن همراه خود را از دسترس خارج کنید. برای فعال کردن این قسمت باید وارد قسمت Settings < More settings < Network selection شوید و گزینه Manual را انتخاب کنید.

برای از دسترس خارج كردن خط همراه اول برای شماره خاص، پس از انتخاب Manual باید به مدت 10 تا 15 ثانیه صبر کنید تا گوشی همراه شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه شناسایی شده خود را نشان دهد. پس از آن یکی از شبکه‌هایی که متعلق به سیم کارت شما نیست را انتخاب کنید. این عمل باعث خارج کردن گوشی از دسترس می‌شود. برای آنکه دوباره تلفن همراه خود را به حالت اول برگردانید، باید تمام مراحل گفته شده را تکرار کنید و سپس گزینه Automatic را انتخاب کنید.

2. از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه با دایورت کردن

چگونه گوشی را اشغال کنیم / از دسترس خارج شدن موبایل

برای خارج كردن گوشي از دسترس می‌توانید از روش دایورت کردن نیز استفاده کنید. بدین منظور باید تماس‌های خود را روی خطی که خاموش بوده و از آن استفاده نمی‌شود دایورت کنید. برای فعال کردن این روش وارد Setting و سپس وارد قسمت Call Forwarding شده و شماره موبایل خاموش را که قصد دایورت کردن روی آن را دارید، وارد می‌کنید.

3. خارج کردن باتری گوشی بدون خاموش کردن آن

حرکت انتحاری! برای از دسترس خارج كردن گوشی، آسان‌ترین نحوه اشغال كردن گوشي، خارج کردن باتری تلفن همراه بدون خاموش کردن آن است. با استفاده از این روش تا زمانی که مجددا تلفن خود را روشن کنید، موبایل شما از دسترس خارج می‌شود. در این حالت پیغام «مشترک مورد نظر در دسترس نیست» هنگام تماس با خط شما شنیده خواهد شد. این یکی از روش‌ها در آموزش از دسترس خارج کردن گوشی است.

4. پیچیدن تلفن همراه در فویل آلومینیومی برای خارج كردن گوشي از دسترس

یکی دیگر از طریقه های خارج كردن گوشي از دسترس، پیچیدن تلفن همراه در فویل آلومینیومی است. در این روش کافی است گوشی‌تان را در یک فویل آلومینیومی بپیچید. با این کار تلفن شما در دسترس نخواهد بود.

5. قرار دادن گوشی در حالت پرواز؛ خارج كردن گوشي از دسترس

نرم افزار از دسترس خارج کردن گوشی / از دسترس خارج کردن گوشی اپل

تمامی گوشی‌های امروزی همگی دارای گزینه‌ای به نام حالت پرواز (Flight mode یا Airplane mode) هستند. نحوه اشغال كردن گوشي این است که باید این گزینه را فعال کنید. این روش را تست کنید تا از کار کردن آن به این منظور مطمئن شوید؛ به دلیل آنکه قرار دادن در حالت پرواز برای همه گوشی‌ها باعث خارج کردن گوشی از دسترس و یا در واقع پیغام «مخاطب در دسترس نمی‌باشد»، نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با حالت پرواز در گوشی‌های همراه می‌توانید از این مقاله هم کمک بگیرید.

6. خارج کردن سیم کارت

کد دستوری از دسترس خارج شدن همراه اول / اشغال کردن خط سیمکارت

در بعضی از تلفن‌های همراه سیم کارت زیر باتری گوشی قرار نگرفته است. برای این دسته از گوشی‌ها این نحوه اشغال كردن گوشي، مناسب است. شما می‌توانید سیم کارت خود را خارج کنید و سپس آن را وارد گوشی کنید. این روش باعث از در دسترس نبودن سیمکارت می‌شود. گوشی سیم کارت را قبول نمی‌کند تا زمانی که گوشی خود را یک دور خاموش و روشن کنید.

7. خارج كردن گوشي از دسترس با بلاک کردن شماره

اگر تمایلی به استفاده از روش‌های آموزش از دسترس خارج کردن گوشی گفته شده در بالا ندارید، بهترین کار برای از دسترس خارج كردن خط همراه اول برای شماره خاص، بلاک کردن آن شماره است. در این صورت آن شماره دیگر قادر به برقراری تماس با شما نخواهد بود. البته بسته به تنظیمات شبکه و گوشی ممکن است پیام‌های متفاوتی برای طرف مقابل ارسال شود. قبل از استفاده از این روش آن را با یک شماره دیگر خودتان امتحان کنید.

کد از دسترس خارج شدن همراه اول

موارد بالا روش‌های از دسترس خارج کردن گوشی بودند. البته برنامه های از دسترس خارج كردن خط سیمکارت برای شماره خاص هم وجود دارند که همین کارها را انجام می‌دهند، اما تا حد امکان بهتر است آن‌ها را روی گوشی نصب نکنید. اما علاوه بر موارد بالا، برای از دسترس خارج كردن ایرانسل و همراه اول تا پیش از این می‌توانستید از کد دستوری از دسترس خارج شدن همراه اول و ایرانسل که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

 • فعالسازی: کد در دسترس نبودن همراه اول یعنی #021*21* را از چپ به راست شماره گیری کنید. با گرفتن این کد قادر به برقراری تماس و ارسال پیام هستید، اما شخصی نمی‌تواند با شما تماس بگیرد. «شماره مورد نظر در شبکه نیست» پاسخی است که در جواب شخص تماس گیرنده به فرد داده می‌شود.
 • غیرفعالسازی: برای بازگشت تلفن همراه دوباره به حال عادی تنها کافی بود که کد خاموش بودن گوشی همراه اول #21# را شماره گیری کنید تا به حالت اول برگردید.
 • فعالسازی: برای خارج كردن گوشي از دسترس برای سیم کارت ایرانسل، کد #094*21* را شماره گیری کنید.
 • غیرفعالسازی: برای بازگشت تلفن همراه دوباره به حال عادی، کد #21# را شماره گیری کنید.

با این حال، کد در دسترس نبودن همراه اول و ایرانسل دیگر بنظر نمی‌رسد کار کند و ظاهرا توسط اپراتورها از دسترس خارج شده است. به همین ترتیب کد از دسترس خارج شدن گوشی دیگر قابل استفاده نیست. با توجه به از دسترس خارج شدن این کد، بهترین کار استفاده از روش‌هایی است که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم.

سوالات متداول

1. چگونه گوشی اپل خود را از دسترس خارج کنیم؟

همانطور که گفتیم کد از دسترس خارج شدن رایتل یا ایرانسل و یا همراه اول دیگر قابل استفاده نیست. شما چه گوشی اندرویدی داشته باشید و چه اپل، باید از سایر روش‌هایی که در این مطلب برای از دسترس خارج شدن موبایل به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

2. چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم؟

می‌توانید حالت هواپیما را فعال کنید، گوشی را خاموش کنید، از برنامه‌های مختص اینکار استفاده کنید یا اینکه اپراتور شبکه را همانطور که در این مطلب گفتیم بصورت دستی تغییر دهید.

سخن پایانی

ممکن است به هر دلیلی تمایل پاسخگویی به تلفن همراه خود را نداشته باشید و از طرف دیگر رد تماس گزینه مناسبی نباشد. به همین دلیل برنامه از دسترس خارج كردن خط همراه اول، بهترین گزینه است. طریقه های زیادی برای اشغال کردن خط سیمکارت وجود دارد. گوشی‌های اندروید و آیفون هر کدام راه حل‌های مخصوص به خود را در این زمینه دارند. در این مقاله آموزش از دسترس خارج کردن گوشی، چندین روش برای انجام این کار را با هم مرور کردیم. آیا تا به حال از روش‌هایی که در این مقاله معرفی شدند استفاده کرده‌اید؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات و تجربیات خودتان را درباره کد از دسترس خارج شدن گوشی با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران33 دیدگاه
avatar
...
.
03 اسفند 1402، 10:22
پاسخ
0
0
چطوری وقتی درحال مکالمه هستیم برای پشت خطیمون بزنه گوشی خاموشه
avatar
Godgoblin
.
20 تیر 1402، 16:06
پاسخ
0
17
کد *21*021# بدرد موبایل نمیخوره باید شماره دوم حتمن یازده تا باشه برای مثال باید اینطوری باشه یعنی *21*09380888888# در این صورت وقتی کسی زنگ بزنه با پیام شماره مورد نظر در شبکه وجود ندارد مواجه میشود کدی که شما گفتی یعنی *21*094# کاملا اشتباه است ایرانسل پیام اشتباه بودن کد را میفرستد همراه اول هم همینطور اما متعجبم چرا کدهایی را میفرستید که حتی خودتان آن را تست نکردید فقط از وبلاگهای دیگر کپی برداری کردید واقعا تاسف برانگیزه من که رضایتم جلب نشد.
avatar
سارا
.
16 فروردین 1402، 23:57
پاسخ
6
6
سلام وقتتون بخیر لطفاً جواب بدید چه طور با شماره ای که همیشه اشغالی میزنه تماس بگیرم ؟؟؟؟
avatar
اووووف
.
03 آبان 1401، 14:55
پاسخ
4
17
سلام من هركسي باهام تماس ميگيره خطم مشغول ميزنه چطور بايد درستش كنم
avatar
Godgoblin
.
20 تیر 1402، 16:08
پاسخ
1
2
@اووووف
کد #21# رو شماره گیری بکن تمام
avatar
اکرم
.
09 شهریور 1401، 19:02
پاسخ
4
11
گزینه خوبیه که بتونیم مدتی بدون تماس احساس آرامش کنیم از وقتی تلفن همراه اختراع شد دیگه حریم تنهاییمونم بدون مزاحمت نیست و در هر شرایطی باشیم باید جوابگو باشیم... "کد در دسترس نبودن ایرانسل "یکی از روشهای مورداستفاده خارج کردن گوشی از دسترسه...برای در دسترس نبودن سیمکارت لازم به خاموش کردن نیست میتونیم روی خطی که خاموشه دایورت میکنیم و یا میشه باطری گوشی رو درآورد اما روش پیچیدن گوشی توی فویل اصلا به نظرم نظر خوبی نیست بهترین کار همون دایورت کردنه که راحتم میتونی از گوشیت استفاده کنی
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402