خرید تتر بدون احراز هویت ؛ یک تبلیغ پوچ یا یک قابلیت استثنایی؟

خرید تتر بدون احراز هویت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به طور کلی هیچ صرافی متمرکزی بدون احراز هویت امکان خرید تتر را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. در صرافی‌های غیر متمرکز نیز خرید USDT تنها از طریق سایر ارزهای دیجیتال ممکن خواهد بود. بنابراین برای خرید تتر با ارزهای فیات (تومان، دلار و…) حتما باید حساب احراز هویت شده داشته باشید، یا یک فرد مورد اعتماد پیدا کنید که حاضر به معاوضه مستقیم فیات با تتر باشد! در ضمن سایت‌هایی که خرید بدون نیاز به احراز هویت را تبلیغ می‌کنند، به احتمال زیاد کلاهبردار هستند.

تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

وب سایت کوین مارکت کپ تتر (USDT) را اینگونه تعریف می‌کند:

USDT is a stablecoin (stable-value cryptocurrency) that mirrors the price of the U.S. dollar, issued by a Hong Kong-based company Tether. The token’s peg to the USD is achieved via maintaining a sum of commercial paper, fiduciary deposits, cash, reserve repo notes, and treasury bills in reserves that is equal in USD value to the number of USDT in circulation.

USDT یک استیبل کوین (رمز ارز دارای ارزش باثبات) است که قیمت دلار آمریکایی را انعکاس داده و توسط شرکت هنک کنگی Tether صادر می‌شود. وابستگی این توکن به دلار آمریکا از طریق نگهداری مجموعه‌ای از دارایی‌ها، شامل اوراق تجاری، سپرده‌های امانی، پول نقد، اسناد ریپو معکوس (قرارداد بازخرید) و اوراق بهادار خزانه‌داری که روی هم رفته ارزشی معادل تترهای در حال گردش دارند، ممکن شده است.

کاربردهای اصلی این استیل کوین را می‌توان در حفظ ارزش سرمایه و فراهم کردن روشی برای خرید سریع‌تر ارز دیجیتال خلاصه کرد. تریدرها با تبدیل کردن رمز ارزهای خود به USDT از ارزش سرمایه‌شان محافظت کرده و سپس در صورت به وجود آمدن فرصت مناسب برای خرید مجدد، تتر را به سرعت به رمز ارزهای مورد نظرشان تبدیل می‌‌کنند.

محبوبیت تتر در میان کاربران باعث شده تا USDT به عنوان برترین ارز باثبات دنیای کریپتو (از نظر ارزش بازار) شناخته شود. امروزه پلتفرم‌های زیادی از قابلیت پرداخت با تتر پشتیبانی کرده که باعث می‌شود ساکنین کشورهای تحریم شده‌ای مانند ایران یک راه مناسب برای خرید خدمات در پلتفرم‌های خارجی داشته باشند.

علاوه بر این، از آن جایی که قیمت دلار در ایران نوسان بالایی دارد، افرادی که به دنبال کسب سود یا حفظ ارزش سرمایه تومانی خود هستند و لزوما به خرید و فروش ارز دیجیتال علاقه ندارند، با خرید USDT قادر خواهند بود سرمایه خود را به دارایی دیجیتالی تبدیل کنند که قیمت هر واحد آن همواره برابر 1 دلار آمریکایی است!

چرا احراز هویت برای خرید تتر یا ارزهای دیجیتال دیگر ضروری است؟

ارزهای دیجیتال به خاطر ماهیت خاصی که دارند، ردیابی مسیر انتقال دارایی و یافتن هویت مالکان را دشوار می‌کنند. برای مثال هر کسی می‌تواند صدها کیف پول تتر ایجاد کرده که هیچ کدام نشانه واضحی از داشتن مالک یکسان ندارند. این موضوع باعث شده تا رمز ارزهای محبوبی مانند تتر به ابزاری جدید برای پولشویی و فعالیت‌های غیر قانونی تبدیل شوند. در نتیجه این شرایط، بیشتر دولت‌های جهان قوانین مشخصی برای صرافی‌های ارز دیجیتال تعیین کرده‌اند که بر اساس آن‌ها، فروش USDT یا رمز ارزهای دیگر به کاربران احراز هویت نشده غیر قانونی خواهد بود. این الزام در صرافی بیت 24 و سایر صرافی‌های معتبر داخلی رعایت می‌شود.

البته برخی صرافی‌های متمرکز خارجی به شما اجازه می‌دهند تتر را بدون تایید هویت، با سایر ارزهای دیجیتال دیگر خریداری کنید. ولی این کار تنها در صورتی ممکن خواهد بود که کاربر از قبل دارای ارز دیجیتال باشد و برای خرید ارز دیجیتال با پول رایج هم باید هویت خود را به صرافی‌ها اعلام کند! بنابراین می‌توان گفت خرید ارز دیجیتال با ارزهای فیات امکان‌پذیر نیست؛ زیرا این کار عملا راهی برای پولشویی خواهد بود. صرافی‌های غیر متمرکز هم صرفا بر مبنای کریپتو فعالیت می‌کنند و این یعنی تمام معاملات آن‌ها با رمز ارز انجام شده و به عبارتی دیگر از تبدیل فیات به کریپتو پشتیبانی نمی‌کنند.

آیا می‌توان بدون احراز هویت تتر خرید؟

خرید تتر بدون احراز هویت امری غیر ممکن نیست. اگر شما فردی را پیدا کنید که حاضر باشد در ازای دریافت ارز فیات برای شما USDT ارسال کند، خرید را بدون احراز هویت انجام داده‌اید! البته نکته منفی ماجرا این است که شما باید کاملا به این فرد اعتماد داشته باشید و حتی برای تکمیل معامله به ملاقات او بروید!

در این میان برخی وب سایت‌ها، کانال‌ها یا صفحات مجازی هم وجود دارند که مدعی هستند بدون هیچ نوع احراز هویت یا دریافت اطلاعات شخصی، حاضر به فروش USDT هستند. مالکان این نوع سایت یا صفحه معمولا کلاهبردار بوده و پس از دریافت پول شما، به احتمال زیاد هیچ ارزی برای شما ارسال نمی‌کنند. اعتماد کردن به چنین فروشندگانی به هیج وجه توصیه نمی‌شود، حتی اگر سابقه چند سفارش موفق با آن‌ها را داشته‌اید. این نوع فروشندگان بدون مجوز ضمانتی برای عملکرد صحیح ندارند و ممکن است سفارش بعدی شما انجام ندهند.

احراز هویت یک الزام قانونی است و صرافی‌های ارز دیجیتال ملزم به رعایت آن هستند. بسترهای خرید و فروش رمز ارزها می‌بایست پیش از فروش دارایی‌های دیجیتال به کاربران یا خرید رمز ارزها از آن‌ها، اطلاعات اولیه‌ای از افراد خریدار یا فروشنده داشته باشند. پس حق انتخابی وجود ندارد و خرید و فروش تتر بدون احراز هویت امکا‌ن‌پذیر نیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با الزامی بودن احراز هویت برای خرید تتر (USDT)، می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

جمع‌بندی

خرید تتر از صرافی‌های داخلی بدون احراز هویت انجام نشده و اگر هم انجام شود، مطابق قوانین بانک مرکزی نبوده است. در صرافی‌های خارجی هم وضعیت مشابهی را شاهد هستیم، ولی با این تفاوت که بعضی پلتفرم‌ها به شما اجازه می‌دهند با رمز ارزهای دیگر USDT را بدون احراز هویت خریداری کنید. هم‌چنین در شرایطی که یک فرد مورد اعتماد پیدا کنید که حاضر به معاوضه تتر با فیات باشد، نیز مانع احراز هویت را به کلی دور خواهید زد! در نهایت به یاد داشته باشید که هر نوع سایت یا صفحه مجازی که فروش تتر بدون نیاز به تایید هویت را تبلیغ می‌کند، یا کلاهبردار است یا به دروغ این ادعا را مطرح کرده است.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400