بهترین جاهای دیدنی استانبول کدامند؟ | آشنایی با 27 مکان دیدنی در استانبول

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از معروف‌ترین شهرهای توریستی در دنیا که سالانه گردشگران زیادی را پذیرا می‌باشد شهر استانبول در کشور ترکیه است که تا به امروز توانسته شهرت و محبوبیت زیادی بین گردشگران پیدا کند. برای سفر به این شهر زیبا و دیدنی، نیاز است تا در ابتدا بدانید که بهترین جاهای دیدنی استانبول کدامند؟ جاذبه‌های تاریخی و مذهبی استانبول در کدام منطقه قرار دارند؟ زیباترین جاذبه طبیعی استانبول کدام جاذبه است؟ بعد از آن لیستی از بهترین جاهای دیدنی استانبول در بهار، تابستان، پاییز و زمستان برای خودتان همراه با عکس تهیه کنید تا در سفر به این شهر با یک برنامه‌ریزی دقیق بتوانید از بهترین جاهای دیدنی استانبول در شب و روز دیدن کنید.

استانبول شهر ایت سرشار از فرهنگ و تاریخ که همیشه جزء بزرگترین و توریستی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌آمده است. از این رو دارای جاهای دیدنی بسیار زیادی است که بدون شک صحبت و معرفی تمامی این جاذبه‌ها در یک متن نمی گنجند. اما برای اینکه اطلاعات مختصری درباره دیدنی‌های استانبول داشته باشید و بدانید برای سفر به استانبول زمان خود را بیشتر صرف دیدن کدام یک از این جاذبه‌ها کنید ما لیستی از بهترین‌ها و معروف‌ترین جاهای دیدنی استانبول را برایتان تهیه کرده‌ایم و در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

فهرست مطالب

لیست بهترین جاهای دیدنی استانبول

بهترین جاهای دیدنی استانبول
لیست بهترین جاهای دیدنی استانبول

اگر تصمیم دارید به ترکیه سفر کنید و از جاذبه‌های معروف و معرکه در شهر استانبول دیدن کنید و با آنها شوید شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا بهترین جاذبه‌های تاریخی، مذهبی، طبیعی و… استانبول را به شما معرفی کنیم.

1- کاخ توپکاپی استانبول

بهترین جاهای دیدنی تاریخی استانبول
معرفی دیدنی‌های تاریخی استانبول

از جمله جاذبه‌های تاریخی و دیدنی استانبول کاخ توپکاپی است که با رفتن به این مکان دقیقا می‌توانید در دل تاریخ ترکیه قدم بزنید. این کاخ توسط سلطان محمد دوم در سال ۱۴۷۸ ساخته شد.

قصر توپکاپی بسیار بزرگ بوده و هر بخش آن کاربری خاصی در گذشته ها داشته است. این کاخ زیبا دارای 27 برج دیده‌بانی است و دور تا دور آن سنگ کشی شده است.

 • آدرس: استانبول، بخش اروپایی، محله سلطان احمد
 • ساعات بازدید: هر روز هفته به غیر از صبح تعطیلات مذهبی
 • شماره تلفن:902125120480

2- کاخ دلما باغچه، از زیباترین کاخ های استانبول

مهمترین جاهای دیدنی استانبول
معرفی کاخ دلما باغچه

این کاخ که محل زندگی ۶ پادشاه آخر سلسله عثمانی است از دیگر جاذبه‌های تاریخی و دیدنی شهر استانبول می‌باشد. قدمت کاخ دلما باغچه به 600 سال قبل باز می‌گردد.

این کاخ تاریخی دارای ۲۸۵ اتاق و ۴۴ تالار است که برای تزئین سقف آن حدود ۱۴ تن طلا به کار برده شده و ۱۳۱ فرش ابریشمی روی زمین آن خودنمایی می‌کنند.

 • آدرس: استانبول، بشیکتاش، خیابان دلما باغچه
 • ساعات بازدید: همه روزه به غیر از دوشنبه و پنجشنبه ها از ساعت ۹ صبح الی ۱۸
 • شماره تماس: 902122369000

3- مقبره سلطان احمد

بهترین مقبره های استانبول
مقبره سلطان احمد

این مقبره تاریخی که متعلق به سلطان احمد یکم و خاندان او می‌باشد در کنار مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی قرار دارد. در این مقبره اندازه قبرها به نسبت، مقام هر نفر بزرگ و کوچیک می‌شود و روی قبر مردان هم کلاهی قرار داده شده است که هرچی شخص منزلت بیشتری داشته کلاهش هم بزرگتر است. قبرهای بدون کلاه هم مربوط به خانم ها است.

سلطان احمد چهاردهمین سلطان عثمانی بود که از سال ۱۶۰۳ تا ۱۶۱۷ حکومت کرد و اولین نفری بود که برادرش رو نکشت و این سنت برادرکشی برچیده شد.

 • ساعت بازدید:  در نیمه دوم سال از ساعت ۱۰ تا ۱۷ عصر
 • شماره تماس: 902125182919

4- حمام خرم سلطان

بهترین دیدنی های استانبول
حمام خرم سلطان

در شهر استانبول، حمام‌های ترایخی بسیار زیادی وجود دارند که یکی از آنها حمام خرم سلطان می‌باشد. این حمام در قرن شانزدهم به دستور سلطان سلیمان ساخته شد.

این حمام بین دو مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی ساخته شد. با رفتن به این حمام تاریخی هم می‌توانید بیشتر با سبک معماری اوایل دوره عثمانی آشنا شوید و هم به سبک سنتی ترک‌ها استحمام کنید.

حمام خرم سلطان امروز بیشتر محل ماساژ درمانی، خدمات حمام و… می‌باشد.

 • آدرس: استانبول، منطقه فاتح، محله جانکورتاران، میدان ایاصوفیه
 • ساعت کاری: همه روزه از ۸ صبح تا ۱۰ شب

5- حمام چال اوغلو استانبول

حمام سنتی چال اوغلو استانبول

یکی از جالب‌ترین حمام‌های استانبول، حمام چال اوغلو می‌باشد که در زمان سلطام محمود اول ساخته شده است. این حمام آخرین حمام بزرگی است که در دوران امپراطوری عثمانی ساخته شده است. حمام چال اوغلو منبع درآمدی برای کتابخانه و ساختار اجتماعی امپراطوری عثمانی بوده است. درست است که این حمام در نزدیکی مخزن آب باسیلیکا قرار دارد، ‌اما معماری آن بسیار متفاوت با این مخزن است.

معماری این حمام با ساختمان های قدیمی دوران عثمانی نیز فرق می کند.

 • ساعت کاری و بازدید: روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب و در روزهای دیگر هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب

6- پل بسفر

پل بسفر استانبول - جاهای دیدنی استانبول
مشهورترین پل استانبول

از جاهای دیدنی استانبول در شب می‌توان به پل بسفر یا بغاز  که یکی از سه پل معلق روی تنگه بسفر در استانبول است اشاره کرد. این پل از مشهورترین‌ پل‌های جهان است و شاهکار مهماری و راه سازی در کشور تریکه به شمار می‌آید.

این پل ۱۰۵ متر ارتفاع از سطح زمین، ۶۵ متر ارتفاع از سطح آب تنگه‌ی بسفر، ۴۰ متر عرض و حدود ۱۲۰۰ متر طول دارد.

پل بسفر که مهم‌ترین پل ترانزیتی کشور ترکیه است که بخش آسیایی استانبول را از روی تنگه‌ی بسفر به منطقه‌ی اروپایی این شهر متصل می‌کند.

7- پل گالاتا

پل گالاتا

این پل در بخش اروپایی استانبول واقع است و بخش شمالی و جنوبی آن‌را با عبور از خلیج شاخ زرین به یکدیگر متصل می‌کند. تماشای غروب شهر استانبول از روی این پل بسیار دیدنی است.

پل گالاتا، از مکان‌های شلوغ و پرتردد با مغازه‌ها و رستوران‌ها و ساختمان‌های تاریخی متعدد است که در آن هرکسی مشغول کسب و کار خود است.

 • آدرس: استانبول، محله برکتزاده

8- برج یاقوت کبود استانبول (دیدنی شب)

بهترین جاهای دیدنی استانبول
بلندترین برج استانبول

دومین ساختمان بلند اروپا، برج یاقوت کبود در استانبول است که از دیگر جاذبه‌های دیدنی استانبول در شب می‌باشد. این برج ۲۳۸ متر ارتفاع دارد.

 • آدرس: استانبول، بخش آسیایی، خیابان بویوکدره
 • ساعات بازدید: از ۱۰ صبح الی ۲۲

9- معبد Neve Salom

معبد Neve Salom

این معبد در تاریخ 25 مارس 1951 افتتاح گردید و از مدرنترین و زیباترین معابد شهر استانبول می‌باشد که در آنجا انواع مراسم دینی مختلف همچون: بارغام، مراسم بلوغ، جنازه و یا مراسم تنفیذ کشیش اعظم برگزار می گردد.

 • آدرس: استانبول، خیابان بیوک خندق
 • شماره تماس: 902122441576

10- معبد ایتالیایی‌ها

این معبد که از سوی موسویان تبعه ایتالیا و اتریشی ساکن در امپراتوری عثمانی ساخته شده، در سال 1886 افتتاح گردیده است. این جاذبه دیدنی استانبول اثری هنری با پلکالنهای مرمری می‌باشد.

 • آدرس: استانبول، گالاتا، جاده ضیاء پاشا

11- مسجد سلیمانیه استانبول، از بهترین جاهای دیدنی استانبول

بهترین مساجد استانبول
جاذبه‌های مذهبی استانبول

این مسجد حدود ۵ هکتار مساحت دارد و به دلیل محل قرارگیری آن روی یکی از هفت تپه استانبول، چشم انداز زیبایی به تنگه بسفر دارد. مسجد سلیمانیه استانبول مربوط به دوران عثمانی است و معماری آن به سبک معماری همین دوران است. برای ساخت این مسجد نزدیک به ۳۰۰۰ کیلوگرم طلا و ۳۵۰۰ صنعتگر به کار گرفته شده است.

 • آدرس: استانبول، محله فاتح، منطقه سلیمانیه، خیابان پروفسور صدیق سامی اونار
 • ساعات بازدید: هر روز از ساعت ۸ صبح الی ۲۱:۳۰ – جمعه ها تا ساعت ۱۴:۳۰
 • شماره تماس مسجد سلیمانیه استانبول: ۹۰۲۱۲۵۱۴۰۱۳۹

12- مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی

مسجد آبی استانبول
مسجد سلطان احمد

از جاذبه‌های مذهبی و بسیار دیدنی استانبول، مسجد سلطان احمد است که به نام مسجد آبی شهرت پیدا کرده است. بنایی تاریخی با کاشی کاری های آبی رنگ، که حدود ۴۰۰ سال در جای خود محکم باقی مانده است.

این مسجد از معروف ترین بناهای استانبول است که توسط یک معمار عثمانی به نام محمد صدفکار، در قرن ۱۷ ساخته شده. مسجد سلطان احمد به دلیل معماری زیبا و باشکوهش، توانست با مسجد ایاصوفیه استانبول رقابت کند.

 • آدرس: استانبول، منطقه فاتح، محله سلطان احمد، خیابان ات میدانی، مسجد آبی
 • ساعات بازدید: از اذان صبح الی اذان مغرب

13- کلیسای چورا

معرفی کلیسای چورا

این کلیسای تاریخی و دیدنی مربوط به دوران بیزانس است که در قرن 16 به مسجد تبدیل شد و بعد از آن به موزه تغییر کاربری داد و امروزه به عنوان یک موزه تاریخی در استانبول آماده پذیرایی از گردشگران می‌باشد.

در کلیسا چورا طرح هایی از زندگی حضرت عیسی (ع) و مریم مقدس نیز به چشم می خورد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

 • آدرس کلیسای چورا: استانبول، محله سلطان احمد
 • ساعات بازدید: همه روزه به غیر از چهارشنبه ها از ساعت ۹ صبح الی ۱۷
 • شماره تماس: 902126319241

14- آکواریوم سی لایف استانبول

بهترین جاهای دیدنی استانبول
آکواریوم سی لایف استانبول

این آکواریوم یکی از زیباترین آکواریوم‌های آسیا و دنیا بعد از آکواریوم دبی به حساب می‌آید. آکواریوم سی لایف استانبول در یکی از معروف‌ترین و بزرگترین مراکز خرید استانبول واقع شده است.

این آکواریوم دارای تونلی با ۸۳متر طول است که بلندترین تونل در اروپا و پنجمین تونل آکواریمی در دنیا به حساب می‌آید.

جاهای دیدنی طبیعی استانبول

آشنایی با جاهای طبیعی استانبول

جاذبه‌های دیدنی و طبیعی استانبول در کنار بناهای تاریخی و مراکز خرید آن دست به دست هم دادند تا گردشگران را به سمت خود جذب کند.

در واقع می‌توان گفت جاهای طبیعی استانبول دست کمی از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهر ندارد و هر یک از این جاذبه‌های طبیعی به نوبه خود برای گردشگران و مردم محلی این شهر جذابیت دارد.

اگر تصمیم دارید که در سفر به استانبول ساعتی را در دل طبیعت بگذرانید در ادامه همراه ما باشید تا شما را با چند مورد از بهترین جاذبه‌های طبیعی و دیدنی شهر استانبول آشنا کنیم.

15- جزایر پرنس

جزایر زیبای استانبول

یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول که حتما پیشنهاد می‌کنیم از آنجا دیدن کنید جزایر زیبا و رویایی پرنس است. برای رسیدن به این جزایر باید مسافت یک ساعته تا خارج از استانبول طی کنید.

نکته بسیار جالب درباره جزایر پرنس استانبول این است که در این جزیره وجود هرگونه وسیله نقلیه ممنوع است و تمامی ساکنین این جزایر با کالسکه و دوچرخه رفت و آمد می‌کنند.

جزایر رویایی پرنس از زیباترین و بهترین جاهای دیدنی استانبول در بهار است چرا که در این فصل نسبت به تابستان جزیره خلوت‌تر است.

 • آدرس: دریای مرمر، در فاصله یک ساعته از استانبول

16- پارک فنرباغچه

پارک فنرباغچه

یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های طبیعی در استانبول پارک فنرباغچه است. این پارک یک پارک معمولی نیست بلکه با رفتن به این پارک می‌توانید از داخل آن به دریای مدیترانه و جزایر سارای برنو نیز دید داشته باشید.

این پارک یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی استانبول به شمار می‌آید که امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی را برای گردشگران و اهالی این شهر فراهم آورده است.  از جمله امکانات این پارک زیبا و دیدنی می‌توان به پیست دوچرخه سواری، زمین بازی کودکان، بخش ساحلی و زمین فوتبال اشاره کرد.

پارک فنرباغچه از  جمله بزرگ‌ترین پارک‌های استانبول به شمار می‌آید که در کنار دریای مرمرِ واقع شده است و در آخر هفته‌ها معمولاً میزبان بازدید کنندگان بسیاری است.

 • آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه آسیایی کادیکوی، کادیکوی، خیابان تور یولو، محله فنرباغچه

17- دریاچه ساپانجا

طبیعت زیبای دریاچه ساپانجا

یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های طبیعی استانبول، دریاچه ساپانچا نام دارد که دارای مساحت ۴۵ کیلومتر مربع، حوضه آبگیر ۲۵۱ کیلومتر مربع، طول ۱۶ کیلومتری (شرقی-غربی) و عرض ۵ کیلومتری (شمالی-جنوبی) با عمق ۵۲ متر است.

کوهستان‌هایی که در اطراف این دریاچه واقع شده‌اند باعث شده تا گردگشران احساس بهتری از تماشای این دریاچه طبیعی در استانبول بدست آورند.

دریاچه ساپانچا یکی از دریاچه‌های آب شیرین در استانبول است که با شهر استانبول ۲ ساعت فاصله دارد.

18- پارک مینیاتورک

بهترین جاهای دیدنی طبیعی استانبول
آشنایی با پارک مینیاتورک استانبول

از دیدنی‌های بسیار زیبا در استانبول که با رفتن به آنجا همزمان می‌توانید از 58 جاذبه دیدنی دیگر در استانبول دیدن کنید پارک مینیاتورک است. در این پارک ماکت‌های بسیار زیبایی که ۲۵ برابر کوچک شده‌اند از آثار دیدنی شهر ساخته شده است.

ماکت‌هایی که به جز جاذبه‌های استانبول، بسیاری از جاذبه‌های آناتولی و امپراطوری عثمانی که این روزها دیگر جزو قلمرو ترکیه نیست، را هم به تصویر کشیده‌اند.

 • آدرس: استانبول، منطقه سوتلوجه، شمال شرقی شاخ طلایی
 • ساعت بازدید: ۹ تا ۱۸

19- جنگل بلگراد، از بهترین جاهای دیدنی استانبول

بهترین دیدنی های استانبول
زیباترین جنگل استانبول

بعد از دیدن جاذبه‌های تاریخی و مذهبی استانبول، نوبت به گشت و گذار در طبیعت استانبول می‌رسد. در ۱۵ کیلومتری شمال غرب استانبول، جنگلی فوق‌العاده و زیبا با درختانی کهن به نام جنگل بلگراد وجود دارد.

این جنگل زیبا با درختان بلوط، شاه بلوط، ممرز و توس شرقی که از دوران باستان به یادگار مانده‌اند، صحنه‌های بسیار زیبای طبیعی را به وجود آورده‌اند.

جنگل بلگراد که از بهترین جاهای دیدنی استانبول در پاییز است، بیش از پنج هزار هکتار وسعت دارد  و با رفتن به این جنگل می‌توانید گونه‌های جانوری نظیر گراز وحشی، مار، راسو و انواع کم‌نظیری از پرندگان را مشاهده کنید.

 • آدرس: ۱۵ کیلومتری شمال غربی استانبول
 • ساعت بازدید: شبانه‌روز
 • شماره تماس: 902122261314

جاهای دیدنی تاریخی استانبول

بازدید از جاهای تاریخی استانبول

جاهای دیدنی استانبول جادویی است برای سفری ماجراجویانه به تاریخی پرفراز و نشیب در شهری که به شایستگی توانسته فرهنگ و تمدن هزار ساله خود را به زیبایی به رخ گردشگران بکشد. شهر استانبول از جمله شهرهای تاریخی دنیا است که فراز و نشیب‌های بسیاری را از سر گذرانده و با شکوه و عظمت توانسته قدمت و غنای تاریخی خود را حفظ کند.

استانبول مملو از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی بسیاری است که هر کدام گویای حرف‌ها و تواریخ بسیار زیادی می‌باشند.

از آنجایی که جاذبه‌های دیدنی و تاریخی استانبول بسیار زیاد است و ممکن است در مدت زمان کوتاه و محدود اقامت خود زمان کافی برای بازدید از آنها را نداشته باشید در این بخش می‌خواهیم فهرستی از جاهای تاریخی استانبول را در اختیارتان قرار دهیم تا با توجه به زمانی که دارید بتوانید با یک برنامه‌ریزی دقیق از آنها بازدید کنید.

20- قلعه روملی حصار، از بهترین جاهای دیدنی استانبول

قلعه های استانبول
معماری جذاب قلعه روملی حصار

یکی از قلعه‌های معروف استانبول  که بدون شک دیدن آن برایتان جذابیت بسیار زیادی خواهد داشت قلعه روملی حصار است که در تنگه‌ی بسفر و در ساحل روملی قرار دارد. این قلعه تاریخی به دستور سلطان محمد دوم ساخته شد و برای کنترل تنگه بسفر و خبردار شدن هجوم دشمن مورد استفاده قرار می گرفت.

قلعه هکتاری روملی حصار دارای 4 دروازه اصلی، 1 دروازه کوچک و همینطور 3 برج بزرگ و 1 برج نسبتا کوچکتر می باشد.

 • آدرس: استانبول، بخش اروپایی، ساحل تنگه بسفر
 • ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۷
 • شماره تماس: 902122635305

21- قلعه یدیکوله استانبول

قلعه یدیکوله استانبول

این قلعه با هفت برج واقع در حوالی دیوارهای ترکیه در نزدیکی دروازه طلایی، قرار دارد که در زمان حکومت سلطان فاتیح مفتح ساخته شده است.

قلعه یدیکوله حصار در گذشته محلی برای محافظت از خزانه دولت بود که پس از مدت زمانی به عنوان سیاه چال مورد استفاده قرار گرفت. از این قلعه برای سفیران خارجی که قبلاً به آنجا می رفتند و برای دیگر دولتمردان عثمانی به عنوان محل حبس استفاده می شد.

 • آدرس: استانبول، محله فاتیح، میدان یدیکوله
 • ساعت بازدید: همه روزه به‌غیر  از چهارشنبه‌ها از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ساعت ۴:۳۰ بعدازظهر
 • شماره تماس: 902124531453

22- شهر تاریخی افسوس

بهترین جاهای دیدنی استانبول
شهر تاریخی استانبول

این شهر تاریخی در بخش های غربی کشور ترکیه و در نزدیکی شهر ساحلی کوش آداسی قرار دارد. شهر افسوس یکی از مهمترین و بزرگترین مراکز تجاری مدیترانه‌ای در جهان محسوب می شود و به عنوان یکی از بهترین مکان‌های باستانی قدیم در آسیای صغیر است.

این شهر باستانی سالانه مملو از گردشگرانی است که برای دیدن ویرانه‌های تاریخی دوران یونانی، رومی و اوایل دوران مسیحیت به این شهر سفر کرده‌اند. از جمله جاذبه‌های بسیار دیدنی شهر تاریخی افسوس می‌توان به کتابخانه سلسوس و معبد آرتمیس اشاره کرد.

23- برج گالاتا

برج گاتالا استانبول
بازدید از برج گالاتا استانبول

اگر به قسمت اروپایی استانبول رفتید حتما از برج گالاتا دیدن کنید. این برج حدود ۷۰۰ سال قدمت داشته و به منظور نظارت بر کشتی ها و جلوگیری از خطرات دشمنان ساخته شده است.

برج گالاتا بارها در طول تاریخ مورد بازسازی قرار گرفته است و با ۶۷ متر ارتفاع، یک نماد برای شهر استانبول به حساب می آید. به جرات می‌توان گفت از جاذبه‌های دیدنی استانبول در شب این برج می‌باشد چرا که تماشای غروب از بالای این برج بسیار منظره زیبا و لذت بخشی دارد.

این برج تا سال ۱۷۴۹ بلندترین بنای استانبول بوده است.

 • آدرس: استانبول، محله بی­اوغلوی
 • ساعات بازدید: هر روز هفته از ساعت ۹ صبح الی ۲۰:۳۰
 • شماره تماس: 902122490344

24- آب‌ انبار باسیلیکا

آب انبار استانبول
آشنایی با آب‌انبار باسیلیکا

این آب انبار که یک جای دیدنی  بسیار زیبا در استانبول است در واقع در زمان امپراتوری بیزانس، با ۳۰۰ ستون طرح دار ساخته شده است امروزه از جمله بناهای تاریخی استانبول به شمار می‌آید.

امروزه این بنا یکی از بهترین مکان های تاریخی استانبول است که حتما باید از آن دیدن کنید. آب‌ انبار باسیلیکا در قرن ششم و به دستور امپراتور روم ساخته شد و در گذشته تامین کننده آب استانبول بوده است.

 •  آدرس: استانبول، بخش اروپایی، منطقه فاتح، محله علمدار، خیابان یرباتان
 • ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۸:۳۰

موزه‌های استانبول

معرفی بهترین موزه‌های استانبول

یکی از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌های دیدنی در شهر استانبول، موزه‌های این شهر است که تعداد آنها به بیش از 80 موزه می‌رسد که هر کدام از آنها گنجینه‌هایی مملو از اطلاعات مفید درباره تاریخ و نحوه شکل‌گیری ترکیه امروزی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

اگر شما هم علاقه‌مند به تاریخ و گذشته شهر استانبول هستید حتما قبل از سفر به این شهر زیبا و دیدنی لیستی از بهترین و معروفترین موزه‌های استانوبل همراه آدرس برای خودتان تهیه کنید تا بتوانید با زمانی که دارید از بیشتر آنها بازدید کنید.

25- موزه هنر مدرن استانبول

بهترین جاهای دیدنی استانبول
اسامی موزه‌های استانبول

این موزه بر خلاف سایر بناهای معرفی شده، تاریخی نیست و کاملا مدرن است. اگر از علاقه‌مندان به تاریخ هنر ترکیه هستید و دوست دارید اطلاعات بیشتری در این مورد بدست آورید حتما در سفر خود به استانبول سری به موزه هنر مدرن استانبول بزنید.

این موزه وسعت زیادی دارد و بخش های مختلفی همچون: کتابخانه، گالری عکاسی، سینما، رستوران، گالری موقت و دائمی نمایشگاهی، سالن برای برگزاری برنامه های مختلف و… دارد.

 • آدرس: استانبول، منطقه بی­اوغلوی، محله اسماعیل مسجد، خیابان مشروطیت
 • ساعات بازدید: همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۱ صبح الی ۱۷

26- موزه­ پرا استانبول

موزه­ پرا استانبول کجاست؟

این موزه در سال ۲۰۰۵ ساخته شد و آثار ارزشمند زیادی همچون نقاشی ها، ابزارآلات اندازه گیری، کاشی ها، سرامیک ها و عکس های قدیمی در آنجا به نمایش گذاشته شده‌اند.

ساختمان موزه پرا متعلق به هتل بریستول است و بعد از بازسازی به موزه تغییر کاربری داده است.

 • آدرس: استانبول، منطقه اروپایی بیوگلو، خیابان مشروطیت، پلاک ۶۵
 • ساعات بازدید: هر روز هفته به غیر از دوشنبه ها
 • شماره تماس: 902123449900

27- موزه باستان شناسی استانبول

موزه استانبول
آشنایی با موزه باستان شناسی استانبول

از جاهای دیدنی استانبول موزه باستان شناسی استانبول است که توسط عثمان حمدی در سال ۱۸۸۳ راه اندازی شد. این موزه از بخش های مختلف همچون بخش باستان شناسی، بخش شرق باستان و بخش هنر اسلامی تشکیل شده است.

 • آدرس: استانبول، منطقه اروپایی، محله سلطان احمد، خیابان فاتح (شماره ۳۴۱۲۲)، قسمت جنوبی کاخ توپکاپی (پارک گولهانه)
 • ساعات بازدید: بهار و تابستان هر روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ – زمستان هر روز از ساعت ۹ الی ۱۷
 • شماره تماس: 902125207741

سوالات متداول بهترین جاهای دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول در شب کدامند؟

تمامی جاذبه های گردشگری استانبول در شب زیبا هستند اما برج یاقوت کبود و مسجد سلطان احمد به دلیل نورپردازی بسیار زیبا، دیدنی تر خواهند بود.

جاهای دیدنی استانبول نزدیک میدان تکسیم کدامند؟

جاهای دیدنی استانبول نزدیک میدان تکسیم، موزه پرا و برج گالاتا هستند.

بهترین زمان برای رفتن به جزایر پرنس استانبول چه فصلی از سال است؟

فصل بهار مناسبترین زمان است زیرا در این فصل نسبت به تابستان جزیره خلوت‌تر است.

جمع بندی

در این مطلب لیستی از بهترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های دیدنی شهر استانبول را همراه با عکس و آدرس برایتان تهیه کرده و به اشتراک گذاشتیم. استانبول، بزرگترین شهر ترکیه است که به خاطر جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار زیادی که دارد سالانه میزبان گردشگران و توریست‌های بسیار زیادی است.

هر یک از جاهای دیدنی استانبول در شب و روز، زیبایی خاص و منحصر به فردی دارند که تماشای آنها بسیار لذت‌بخش خواهد بود. عبور از پل بسفر که مرزی بین قیمت اروپایی و آسیایی استانبول است و غذا خوردن در کافه‌ها و رستوران‌های پل گالاتا و حتی بازدید از موز‌های شهر استانبول می‌تواند آشنایی شما را نسب به فرهنگ و آداب و رسوم مردم استانبول بیشتر کند و درباره تاریخ این شهر کمی بیشتر بدانید.

بار دیگر یادآوری می‌کنیم که جاهای دیدنی استانبول در بهار، تابستان، پاییز و زمستان بسیار زیاد می‌باشند و صحبت درباره تک تک آنها در یک مطلب نمی‌گنجند. از این رو ما تنها بخشی از زیبایی‌های استانبول را برایتان به تصویر کشیده‌ایم و امیدواریم که توانسته باشیم راهنمای خوبی باشیم برای شما دوستانی که تصمیم دارید سفری به استانبول داشته باشید و از بهترین جاهای دیدنی استانبول دیدن کنید.

اگر تجربه سفر به استانبول را داشته اید برایمان بگویید که بهترین جاذبه دیدنی استانبول در بهار و تابستان از نظر شما کدام جاذبه است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402