انیمه فریرن فراتر از پایان سفر ؛ داستان، شخصیت ها و نمرات

انیمه Sousou no Frieren
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فریرن فراتر از پایان سفر (Frieren: Beyond Journey’s End) عنوان یک مجموعه مانگای ژاپنی است که توسط کانهیتو آسوراتاد (Kanehito Asurataed) به رشته تحریر درآمد. از آوریل 2020 در مجله مانگای شوگاکوکان به صورت سریالی منتشر گردید و فصل‌های آن در یازده جلد تانکوبون از سپتامبر 2023 جمع‌آوری شد. براساس این مانگا یک سریال تحت عنوان انیمه Sousou no Frieren به کارگردانی کیچیرو سایتو (Keiichiro Saito) ساخته شد. در این مقاله از پلازا قصد داریم تا به معرفی انیمه فریرن فراتر از پایان سفر بپردازیم.

در سپتامبر 2022، روی جلد نهمین جلد این مانگا اعلام شد که بزودی قرار است یک مجموعه انیمه اقتباسی براساس مانگای Frieren: Beyond Journey’s End ساخته شود. بعدها یک سریال تلویزیونی به کارگردانی کیچیرو سایتو و نویسندگی توموهیرو سوزوکی براساس این مانگا ساخته شد. زمان پخش انیمه فریرن فراتر از پایان سفر به تاریخ 29 سپتامبر 2023 (جمعه 7 مهرماه 1402) برمی‌گردد.تعداد قسمت های انیمه Frieren: Beyond Journey’s End هنوز نامشخص است و تا کنون 5 قسمت از آن پخش شده است. در ادامه با معرفی انیمه فریرن فراتر از پایان سفر همراه شما مخاطبان محترم پلازا هستیم.

فهرست مطالب:

داستان انیمه فریرن فراتر از پایان سفر

داستان این انیمه درباره جادوگر الف فریرن و یارانش است، یکی از اعضای سابق حزب ماجراجویان محسوب می‌شود که پادشاه شیطین را شکست داد و پس از ده سال تلاش، نظم را به جهان بازگرداند. در گذشته، گروه قهرمان شامل فریرن جادوگر، هیمل قهرمان، هیتر کشیش و اِیسن جنگجو بود. گروه قهرمانان فاتح میدان جنگ در را بازگشت شهاب‌های عصر را باهم مشاهده می‌کنند، که که هر پنجاه سال یک بار رخ می‌دهد. فریرن با همراه خود پیش از جدایی عهده می‌بنند که با بارش بعدی شهاب سنگ‌ها آن‌ها بار دیگر کنار هم جمع شوند و شاهد این رویداد آسمانی باشند. سپس فریرن به دنبال علاقه‌اش به دانش جادویی سفری دراز در تمام نقاط جهان را آغاز می‌کند.

داستان انیمه فریرن فراتر از پایان سفر

پس از پنجاه سال فریرن دوباره به پایتخت برمی‌گردد و متوجه تغییرات زیادی در اطرافش می‌شود. حال همراهان سابق وی به طور مشخص بسیار پیر و فرسوده شده‌اند. هیمل پس از آخرین ماجراجویی برای دیدن بارش شهابی،  بر اثر کهولت سن می‌میرد. در طول مراسم خاکسپاری، فریرن به خاطر عدم تلاش جهت شناخت بیشتر از او احساس پشیمانی می‌کند. پیش از مرگ هیتر، او موفق می‌شود کودک یتیمی که توسط خودش بزرگ کرده را به فِرن را به فریرن بسپارد‌. او همچنین دعوت‌نامه‌ای دریافت می‌کند تا به شمال، به آرامگاه روح‌ها سفر کند تا دوباره هیمل را ببیند و با این قهرمان در مراسم وداع احساساتش را ابراز نماید. فریرن برای برآورده کردن این خواسته‌ها همراه با فرن سفری دراز را آغاز می‌نماید، در حالی که به خاطر ماهیت الف بودنش میل زیادی به یادگیری جادو دارد. در  سفر آن‌ها، فریرن از اماکنی که با یاران خود پیش‌تر به آنجا رفته بودند، مجدداً بازدید می‌نماید.

طبیعت الف فریرن به او طول عمر بسیار طولانی می‌دهد که همین امر موجب می‌شود تا دوره‌های سال ها یا دهه‌ها را زودگذر ببیند. بنابراین داستان در مدت زمان طولانی روایت می‌شود، با فلاش بک‌های دوره‌ای همراه با رشد فیزیکی و ذهنی شخصیت‌هایی جلو می‌رود. در طی این سفر، ما شاهد این نکته هستیم که فریرن تدریجاً از فرصت‌های از دست رفته‌اش جهت ایجاد روابطی صمیمانه‌تر با همراهان خودکه دیگر زنده نیستند، ابراز پشیمانی می‌کند‌.

همچنین بخوانید :

شخصیت های انیمه Sousou no Frieren

به‌طور کلی، در جهان انیمه‌ها هر کدام از شخصیت‌ها خصوصیات مربوط به خودشان را دارند که در پیشبرد کلی داستان نقش بسزایی خواهند داشت. در این بین هر کدام از کاراکترهای انیمه فریرن فراتر از پایان سفر حتی با حضوری هرچند کوتاهشان، تاثیری زیادی در سرنوشت قهرمانان داستان دارند. در ادامه این مقاله از پلازا به معرفی کاراکترهای انیمه Sousou no Frieren می‌پردازیم.

1. فریرن (Frieren)

فریرن (Frieren)

یک جادوگر الف و یکی از اعضای سابق حزب ماجراجویان بود که پادشاه شیطان را شکست داد. اگرچه او بسیار جوان به نظر می‌رسد، اما در نژادی از جن‌ها متولد شد و بیش از هزار سال طول عمر دارد. با توجه به اینکه حس او نسبت به زمان با انسان‌ها بسیار متفاوت است، هیچ درکی از گذر زمان ندارد. پس از مرگ هیمل، یکی از اعضای حزب، فریرن از اینکه او را در طول ماجراجویی ده ساله خودشان شناخت بهتری ندارد، بسیار پشیمان شد. در نتیجه، وی سفر را آغاز نمود تا درباره از انسانیت بیشتر بداند. وی با یک شاگرد جادوگر انسان خود به نام فرن سفر ش را اغاز کرد.

2. فرن (Fern)

فرن (Fern)

او تنها شاگرد فریرن محسوب می‌شود که کودکی یتیم از جنگ، اهل یک کشور جنوبی است. او که پدر و مادرش را از دست داده بود و می‌خواست با ناامیدی با پریدن از دره خودکشی کند، که هیتر جلوی این کار را گرفت و وی را به عنوان شاگرد قبول کرد. فرن آموزش جادوگری را از کودکی زیر نظر هیتر شروع نمود تا به خودکفایی بیشتری رسید. او در سن نه سالگی با برای اولین بار با هیتر، فریرن را ملاقات نمود. فرن از فریرن درخواست نمود که به وی جادو بیاموزد تا بتواند به یک جادوگر تمام عیار مبدل شود. پس از مرگ هیتر، او به عنوان شاگرد فریرن سفری دراز را آغاز نمود. بعدها، او پس از گذراندن امتحان در حالی که هنوز در سن نوجوانی بود، به یک جادوگر درجه یک مبدل گردید.

3. استارک (Stark)

استارک (Stark)

یک جنگجوی جوان است که توسط آیزن بزرگ شد و به عنوان جایگزینی برای او در ماجراجویی جدید فریرن خدمت نمود. با توجه به آنکه آیزن به دلیل کهولت سن دعوت را رد نمود، استارک به جنگنده خط مقدم در نبردها مبدل شد و اینکه فریرن و فرن جادوگر هستند، برای او مناسب نیست. با وجود ترسو بودن، استارک ثابت می‌کند که یک جنگجوی قوی و تواناست که به شدت به همراهانش وفادار است.

4. هیمل (Himmel)

هیمل (Himmel)

یک انسان از اعضای سابق حزب ماجراجویان بود که درگذشت. وی قهرمان گروه و یک بسیار مرد خوش تیپ بود. هیمل پس از دیدن یک بارش شهابی با فریرن عهد بست که دوباره پنجاه سال دیگر یکدیگر را در این روز ملاقات نمایند. سرانجام پس دیدار مجدد، اندکی پس از بارش شهابی به خاطر کهولت سن درگذشت.

5. هیتر (Heiter)

هیتر (Heiter)

یک انسان  از اعضای سابق حزب ماجراجویان که کشیش است و نوشیدن الکل با دوستان را بسیار دوست دارد. هیتر پس از انحلال حزب، فرن را پیدا کرد، پذیرفت تا سرپرستی او را به عهده بگیرد.

6. آیزن (Eisen)

آیزن (Eisen)

از دیگر اعضای زنده اعضای سابق حزب ماجراجویان محسوب می‌شود که به جز فریرن. آیزن هم یک کوتوله‌ الف است. ولی او عمری طولانی‌تر از جن ندارد و نسبت به انسان بسیار طولانی‌تر عمر می‌کند. با تمام این اوصاف، آیزن با توجه به عمر دراز و پیری،دیگر دوران اوج خود را پشت سر گذاشته است. در نتیجه، وی دعوت فریرن را جهت شروع دوباره یک ماجراجویی جدید رد نمود و تصمیم گرفت روزهای باقی مانده خود را در آرامش سپری نماید.

7. سین (Sein)

سین (Sein)

راهب روستایی است که پس از ملاقات فریرن در سفرش با لو همراه می‌شود. سین علیرغم اینکه یک راهب مستعد است، از صفات عجیبی مانند اعتیاد به مشروب، سیگار و قماربازی دارد. او برای مدتی با گروه فریرن سفر می‌کند اما در نهایت آن‌ها را به صورت موقت ترک کرد تا به دنبال بهترین دوستش بگردد که مدت‌ها پیش به دنبال یک ماجراجویی انفرادی رفته است.

نقد و بررسی انیمه فریرن فراتر از پایان سفر

انیمه Sousou no Frieren (Frieren: Beyond Journey’s End) یکی از آثار جدید و برجسته در ژانر فانتزی و ماجراجویی است که بر اساس مانگایی به همین نام ساخته شده است. این انیمه توسط استودیو MADHOUSE تولید شده و توانسته با استقبال چشم‌گیری از سوی تماشاگران و منتقدان روبرو شود. در ادامه به نقد و بررسی جوانب مختلف این انیمه می‌پردازیم.

داستان و شخصیت‌پردازی

داستان انیمه فریرن فراتر از پایان سفر به ماجرای جادوگری الف به نام فریرن می‌پردازد که پس از شکست دادن پادشاه شیطانی، با یاران خود به پایتخت بازمی‌گردد و متوجه گذر زمان و تغییرات پیرامونش می‌شود. یکی از نکات برجسته این انیمه، پرداختن به گذر زمان و تاثیرات آن بر روابط انسانی است. شخصیت فریرن که به دلیل طول عمر زیادش نگاهی متفاوت به گذر زمان دارد، از مشاهده پیری و مرگ یاران خود دچار پشیمانی و ناراحتی می‌شود. این موضوع به خوبی در داستان پرداخته شده و عمق شخصیت‌ها را به تصویر می‌کشد.

انیمیشن و طراحی بصری

استودیو MADHOUSE با سابقه‌ی طولانی در تولید انیمه‌های با کیفیت، در این اثر نیز توانسته است تا حد بسیار زیادی انتظارات را برآورده کند. طراحی بصری انیمه با جزئیات فراوان و استفاده از رنگ‌های زنده و جذاب، دنیای فانتزی فریرن را به شکلی زیبا و تاثیرگذار به تصویر می‌کشد. صحنه‌های مبارزه و استفاده از جادو به خوبی انیمه شده و حس واقعی بودن را به بیننده منتقل می‌کند.

موسیقی و صداگذاری

موسیقی متن انیمه فریرن فراتر از پایان سفر نیز یکی از نقاط قوت آن است. قطعات موسیقی با توجه به حال و هوای صحنه‌ها انتخاب شده و به خوبی با اتفاقات داستان هماهنگ هستند. صداگذاری شخصیت‌ها نیز با دقت و حرفه‌ای انجام شده و به شخصیت‌ها زندگی بخشیده است. البته نباید از سکوت‌های انیمه چشم پوشی کرد. صحنه‌هایی که بدون هیچ موسیقی و فقط با آمبیانس فضا شما را به دل جهانی فانتزی می‌برد. اندینگ این انیمه میخکوب کننده است یکی از معدود انیمه‌هایی است که شما پس از بالا آمدن تیتراژ پایانی به تماشای آن ادامه می‌دهید. موسیقی که تمام وجود شما را در بر می‌گیرد.

نقاط قوت

داستان عمیق و احساسی: داستان انیمه با محوریت گذر زمان و تاثیر آن بر روابط انسانی به شکلی احساسی و عمیق پرداخته شده است.

شخصیت‌پردازی قوی: هر کدام از شخصیت‌های اصلی و فرعی انیمه به خوبی توسعه یافته و دارای عمق شخصیت هستند.

انیمیشن و طراحی بصری زیبا: کیفیت بالای انیمیشن و طراحی بصری باعث می‌شود تا دنیای فریرن زنده و واقعی به نظر برسد.

موسیقی متن جذاب: موسیقی متن انیمه با صحنه‌ها هماهنگی خوبی دارد و به افزایش تاثیرگذاری داستان کمک می‌کند.

نقاط ضعف

ریتم کند: برخی بینندگان ممکن است ریتم کند داستان و تاکید زیاد بر لحظات احساسی را نقطه ضعفی بدانند.

عدم تطابق انتظارات: برخی از طرفداران انیمه‌های اکشن و پرهیجان ممکن است از کمبود صحنه‌های مبارزه و اکشن ناراضی باشند.

جمع‌بندی

انیمه فریرن فراتر از پایان سفر با داستانی احساسی و شخصیت‌پردازی قوی، یکی از آثار برجسته در ژانر فانتزی و ماجراجویی است. این انیمه توانسته است با کیفیت بالای انیمیشن و موسیقی متن جذاب، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای بینندگان فراهم کند. اگر به دنبال انیمه‌ای هستید که علاوه بر ماجراجویی، به مفاهیم عمیق انسانی نیز بپردازد، فریرن فراتر از پایان سفر انتخابی عالی خواهد بود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
مهدی
.
21 فروردین 1403، 20:21
پاسخ
0
0
فصل دوم هم قراره داشته باشه یا نه؟ چون پایان فصل اولش اصلا جالب نیود
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402