عکس های دیدنی از مقایسه دوربین پیکسل 2xl و آیفون 8 پلاس

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید دوربین آیفون 8 پلاس بهتر است یا دوربین گوشی گوگل پیکسل 2xl  ؟

واقعا شگفت انگیز است که لنز کوچک یک دوربین متعلق به گوشی هوشمند، می تواند عکس هایی با این کیفیت و عکس هایی این چنین حرفه ای بگیرد. گاهی می تواند عکس های همین لنز کوچک دوربین گوشی هوشمند را با عکس های دوربین های حرفه ای و بزرگ مقایسه کرد.

در این مقاله قصد داریم مقایسه ای بین لنز دوربین گوشی آیفون  8 پلاس اپل و گوشی گوگل پیکسل 2xl داشته باشیم. همان طور که می دانید هر دو گوشی، دوربین خوب و حرفه ای دارند و کیفیت عکس های هر دو دوربین به گونه ای است که می توان ، دوربین این دو گوشی را با دوربین های حرفه ای  DSLR گران قیمت مقایسه کرد.

با این حال، شرکت های پشت دوربین های هر گوشی هوشمندی،  فلسفه و استراتژی خاص خودشان را دارند. درست، همان طور که برندهای مختلف دوربین عکاسی داریم، به همان نسبت هم عکس های متفاوتی با این دوربین ها می توان گرفت.

در بین گوشی های هوشمند هم شرایط همین طور است. اپل فلسفه و استراتژی خودش را دارد و گوگل هم فلسه خودش را دارد.

با همه شباهت هایی که شاید بین دوربین های مختلف گوشی های مختلف وجود داشته باشد اما همین تفاوت های است که رقابت را بین آنها ایجاد می کند.

می خواهیم با کمک تصاویر مختلف، کیفیت دوربین های پیکسل 2xl و آیفون 8 پلاس را با یکدیگر مقایسه کنیم.

به تصویر ذیل نگاه کنید. تفاوت بین کیفیت تصاویر دو دوربین مشهود است. تصویر اول مربوط به گوشی پیکسل 2xl است و تصویر دوم مربوط به دوربین آیفون 8 پلاس است.

 

همان طور که در این دو تصویر مشاهده می کنید، تفاوت اصلی این دو عکس گرفته شده مربوط به درجه حرارت دو عکس است. در حالی که آیفون 8 پلاس، عکس هایی گرم تر و با حرارت تر را می گیرد، ولی رنگی زرد رنگ را به تصاویر اضافه می کند و به همین دلیل تصاویر گرم تر به نظر می رسد. در عکس دیده می شود که رنگ ها در گوشی پیکسل دقیق تر است.

ولی به طور کلی، عکس ها در آیفون 8 پلاس،  کلا بهتر به نظر می رسد. هر چند رنگ ها در گوشی پیکسل نسبت به آیفون یکنواخت تر به تصویر کشیده شده اند.

در تصاویر ذیل می توانید مشاهده کنید که تصاویر آیفون گرم تر از گوشی پیکسل است. تصویر اول از گوشی آیفون 8 پلاس گرفته شده است و تصویر دوم مربوط به گوشی گوگل پیکسل 2xl است.

به خودی خود، عکس های گرفته شده با گوشی آیفون 8 پلاس، خوب به نظر می رسد. اما هنگامی که شما این عکس ها را با عکس های گوگل پیکسل 2xl مقایسه می کنید، واضح است که آیفون تمایل دارد عکس ها را به مراتب گرم تر از آنچه که هست به تصویر بکشد. در کل فلسفه ای که اپل دنبال می کند این است که تصاویری گرم تر ارائه بدهد. حتی تصاویر از صحنه اصلی هم گرم تر هستند. به همین دلیل نباید تصاویر و گرمایی که دارند را واقعی تصور کنید.

به ویژه در درختان، که در عکس آیفون 8 پلاس کمی به رنگ زرد متمایل شده اند . شما درختان را به جای اینکه سبز رنگ ببینید ، به رنگ سبز متمایل به زردی می بینید.

یا صورت مردم به رنگ های از تم نارنجی تغییر رنگ داده است. ولی گوگل فلسفه دیگری را دنبال می کند. گوگل می گوید، باید بگذاریم هر صحنه ای خودش رنگ های اصلی خودش را به نمایش بگذارد و نباید حرارت عکس ها را تغییر بدهیم.

تفاوت دیگر بین عکس های این دو گوشی، این است که آیفون 8 پلاس دارای لنز ثانویه تله فوتو  است و البته دارای زوم اپتیکال 2x است. ولی گوشی پیکسل لنز ثانویه ندارد.

بنابراین از این حیث نمی توانیم عکس ها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

 

در تصویر ذیل همان طور که می بینید، آیفون دارای لنز ثانویه تله فوتو است که زوم 2x اپتیکال دارد ولی گوشی پیکسل چنین لنز ثانویه ای را ندارد.

در شکل های ذیل تصویر اول مربوط به گوشی پیکسل 2xl است و تصویر دوم مربوط به دوربین آیفون 8 پلاس است.

 

 

البته هر دو گوشی از زوم دیجیتال به جای زوم اپتیکال استفاده می کنند. زوم دیجیتال البته به خوبی زوم اپتیکال نیست، زیرا به سادگی پیکسل ها را برای بزرگنمایی، بزرگ می کند، و گاهی می تواند جزئیات عکس را خراب کند.

اگر میخواهید روی سوژه های دورتر زوم کنید، کارآیی آیفون به طور قطع بهتر خواهد بود و عمدتا به این دلیل است که این گوشی دارای لنز دومی برای زوم اپتیکال 2x است. لذا در گوشی آیفون جزئیات بیشتری در زوم دیده می شود. هم چنین جزئیات بیشتر در عکس آیفون بسیار واضح تر نمایش داده شود.

حالا اجازه دهید نگاه داشته باشیم به هر دو گوشی و ببینیم که چطور از محیط هایی که هم شرایط تاریک و هم روشن دارند عکس می گیرند.

آیفون دوباره رنگ ها را به مراتب گرم تر از آنچه که باید باشد، نشان می دهد و رنگ های گرم تر در نمای ساختمان را تقریبا به درستی نشان نمی دهد. همچنین در مقایسه عکس های آیفون 8 پلاس با گوشی پیکسل، می تواند گفت وضوح عکس های پیکسل وضوح بیشتری دارد.

ولی با این حال،  آیفون جزئیات بیشتری را در نقاط تاریک عکس نشان می دهد.  با این حال، کنتراست بین نقاط تاریک و روشن در گوشی پیکسل بیشتر است.

از لحاظ فنی، رنگ در عکس آیفون دقیق تر است. در شکل های ذیل ، تصویر اول مربوط به گوشی پیکسل 2xl است و تصویر دوم مربوط به دوربین آیفون 8 پلاس است.

 

در تصویر بعدی گل هایی را می بینید که مجددا رنگ های آیفون در این عکس دقیق تر از رنگ های اشباع شده پیکسل است. با این حال شاید عکس گل ها در پیکسل جذاب تر باشد. پیکسل همچنین پس زمینه روشن تری را نسبت به آیفون ایجاد کرده است.

تصویر اول مربوط به گوشی آیفون 8 پلاس  و تصویر دوم مربوط به دوربین پیکسل 2xl است.

 

در فضاهای داخلی خانه و محل کار، عکس های آیفون بر عکس وضعیت آن در فضای باز است. در فضاهای داخلی رنگ های آیفون بیشتر از پیکسل اشباع شده است ولی با این حال، عکس آیفون  تیره تر از عکس پیکسل به نظر می رسد.

در شکل های ذیل ، تصویر اول مربوط به گوشی آیفون 8 پلاس  و تصویر دوم مربوط به دوربین پیکسل 2xl است.

هم چنین سرعت فوکوس پیکسل سریع تر از آیفون است و لذا عکس های بهتری گرفته است. به تصاویر ذیل توجه کنید.

در تصاویر ذیل، تصویر اول مربوط به گوشی آیفون 8 پلاس  و تصویر دوم مربوط به دوربین پیکسل 2xl است.

همان طور که در شکل می بیند در گوشی آیفون 8 پلاس درپوش های درب بطری سفیدتر نمایش داده شده است و در مقایسه با گوشی پیکسل 2xl جزئیات بیشتری را نشان می دهد.

حالا اجازه دهید که Portrait Mode یا حات پرتره دو گوشی را با یکدیگر مقایسه کنیم . در آیفون همان طوری که در تصویر می بینید، حالت پرتره شفاف تر است ولی نقاطی از عکس روشن تر از بقیه نقاط به نظر می رسد. با اینکه حالت پرتره در گوشی پیکسل به شفافیت آیفون 8 پلاس نیست ولی حالت یکنواختی خوبی دارد و پرتره بهتری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

همان طور که در تصویر ذیل می بینید، ژاکت سوژه در عکس گوشی پیکسل شفاف تر است ولی در آیفون کمی تار به نظر می رسد. بهر است بگوییم در حالت پرتره دوربین گوشی پیکسل 2xl برده است .

به تصاویر ذیل توجه کنید، تصویر اول مربوط به گوشی آیفون 8 پلاس  و تصویر دوم مربوط به دوربین پیکسل 2xl است.

 

البته در مورد حالت پرتره باید بگوییم گوشی آیفون با لحاظ کردن تنظیماتی حالت پرتره را بهتر از گوشی پیکسل  2XL می گیرد.

در حالتی که فضا نسبتا تاریک یا کم نور باشد هم هر دو گوشی تقریبا مشابه یکدیگر هستند ولی آیفون یک تم قرمز رنگ به عکس اضافه می کند.

بالاخره با تمام تصاویری که دیدیم انتخاب بین دوربین این دو گوشی کمی سخت است. هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد و کمی هم سلیقه ای است. برخی دوست ندارند که رنگ یا تم رنگی به عکس شان اضافه شود، که آیفون این کار را می کرد. در حالت پرتره که آیفون نیاز به تنظیماتی داشت ولی خب وقتی تنظیمات درست انجام شوند کیفیت بهتری داشت. در نور کم هم نسبتا هر دو یکسان بودند. باید عکس ها را باز هم با دقت ببینید تا بتوانید خودتان تصمیم گیری کنید.

 

منبع : businessinsider 

 

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021