تحریم هواوی و خطر لغو همکاری بریتانیا با این شرکت!
عباد رمضان زاده
نویسنده:عباد رمضان زاده
ارسال شده در:16 تیر 1399، 19:00

تحریم هواوی و خطر لغو همکاری بریتانیا با این شرکت!

بریتانیا اعتقاد دارد تحریم هواوی در آمریکا می‌تواند امنیت استفاده از زیرساخت‌های تولیدی این کمپانی برای ساخت شبکه 5G بریتانیا را تحت تاثیر قرار دهد.

به نظر می‌رسد که بریتانیا قصد دارد به دلیل تحریم هواوی در آمریکا تصمیم خود را در مورد انتخاب این شرکت به عنوان تامین کننده شبکه 5G بریتانیا عوض کند. گزارشی از تلگراف و با تایید بلومبرگ به نقل از مرکز امنیت سایبری بریتانیا منتشر شده است که نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا غول مخابراتی چینی، هواوی را مجبور به استفاده از تکنولوژی غیر قابل اعتماد می‌کنند که بریتانیا این مسئله را یک ریسک امنیتی ارزیابی کرده است. به همین دلیل، این کشور قصد دارد تا بجای هواوی، کار تامین قطعات و ساخت شبکه 5G خود را به شرکتی دیگر واگذار کند.

تحریم هواوی

بر اساس این گزارش، نخست وزیر بریتانیا در نظر دارد که به طور کامل همکاری کشور خود را با هواوی قطع کند. یک منبع آگاه نیز به بلومبرگ گفته است که بوریس جانسون تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد که تا پایان سال جاری میلادی به قرار بریتانیا با هواوی پایان دهد. البته این زمانبندی هنوز مورد تایید قرار نگرفته و برای تایید آن باید منتظر اخبار تکمیلی باشیم. دولت بریتانیا طی بیانیه‌ای اینگونه به این مسئله واکنش نشان داد:

ما نگران این هستیم که تاثیر تحریم هواوی در آمریکا بر روی شبکه ارتباطی بریتانیا نیز تاثیر منفی بگذارد. این پروسه [قطع همکاری با هواوی] هنوز در جریان است و در آینده با پیشرفت آن، اخبار بیشتری را ارائه می‌کنیم.

پیشتر با وجود فشارهای آمریکا، بریتانیا به همکاری برای تامین زیرساخت‌های شبکه 5G خود با هواوی ادامه داده بود. قرار بود که از شرکت هواوی تنها برای تامین قطعات غیر اصلی و غیر حیاتی‌تر شبکه استفاده شود و این شرکت تنها 35 درصد از زیرساخت‌های شبکه بریتانیا را تامین کند. بوریس جانسون در آن باره گفته بود که کشورش جایگزین مناسبی برای محصولات هواوی که هم اکنون بسیار در صنعت ارتباطات بریتانیا رواج پیدا کرده‌اند ندارد. مدیرعامل هواوی، ویکتور ژنگ نیز طی بیانه‌ای در مورد تحریم هواوی و همکاری این شرکت با دولت بریتانیا به بلومبرگ گفت:

ما درحال همکاری نزدیک با مشتریان خود هستیم تا راهی برای مدیریت محدودیت‌های آمریکا پیدا کنیم. بنابراین، بریتانیا می‌تواند به ساخت شبکه 5G خود ادامه دهد. بسیار زود است که بخواهیم تاثیرات محدودیت‌های اعمال شده آمریکا را مشخص کنیم. این محدودیت‌ها در مورد مسائل ایمنی نبوده و اهداف بازاریابی را هدف قرار می‌دهند.

نظر شما درباره تحریم هواوی چیست؟ آیا بریتانیا به دلیل تحریم‌های آمریکا در نهایت همکاری‌اش را با هواوی قطع خواهد کرد؟ اگر می‌خواهید بیشتر درباره برند هواوی بدانید، می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید. برای خواندن جزئیات تحریم هواوی در آمریکا هم می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha