با این بازی های فکری برای آیفون و آیپد ذهن خود را به چالش بکشید

با این بازی های فکری برای آیفون و آیپد ذهن خود را به چالش بکشید
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

بهترین بازی های فکری رایگان برای ایفون و آیپد، عناوینی هستند که پس از نصب روی آیفون خود می‌توانید با کمک آن‌ها پازل‌ها و بازی‌های فکر مختلف را تجربه کنید. همچنین می‌توانید مهارت‌های ذهنی خودتان را با مرور زمان همچنان حفظ کرده و حتی با تمرینات کافی آن‌ها را ارتقا دهید.

با توجه به مدت زمان طولانی که اکثر ما این روزها به یک صفحه نمایش خیره می‌شویم، ممکن است احساس کنیم به اندازه کافی به مغزمان استراحت نمی‌دهیم و در نتیجه به راحتی خسته و فرسوده می‌شویم. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان از طریق آن ذهنمان را همیشه فعال و سرحال نگه داشت بازیهای فکری برای آیفون هستند.

در اپ‌استور تعداد زیادی از بازی های فکری آیفون وجود دارند که می‌توانند به شما در حفظ مهارت‌های ذهنی که با گذشت زمان احساس می‌کنید در حال از دست دادنشان هستید کمک کنند. اگر به دنبال بهترین بازی های فکری رایگان برای آیفون یا آیپد خود هستید، در ادامه می‌توانید با 10 نمونه از این بازی‌های فکری آشنا شوید.

در ادامه می‌خوانید

بهترین بازی های فکری برای آیفون

پیشتر به بهترین بازی‌های فکری برای اندروید پرداخته بودیم، اما این بار بازی‌های مخصوص iOS را معرفی می‌کنیم. با وجود اینکه بیشتر این بازی‌ها در هردو سیستم‌عامل وجود دارند، اما در iOS چند بازی اضافی هم وجود دارد که برای اندروید منتشر نشده است.

1. الویت (Elevate)

بازی فکری آیفون رایگان - الویت (Elevate)

الویت از بازی های جدید فکری برای آیفون است اما با این وجود توانسته طی مدت کوتاهی نظر مثبت کاربران را به خود جلب و به یکی بهترین بازی های فکری تبدیل شود. پس از دانلود و نصب برنامه، شما بیش از 35 بازی فکری مختلف در اختیار دارید.

برنامه در 5 زمینه مختلف میزان پیشرفت شما را مورد سنجش قرار و علاوه بر این یک گزارش کلی هم در اختیار شما قرار می‌دهد. به این صورت هم می‌توانید از روند پیشرفت خود در زمینه‌های مختلف مطلع شوید و هم ببینید از ابتدا در تمامی زمینه‌ها چقدر پیشرفت داشتید.

دانلود بازی فکری Elevate برای آیفون

2. لوموسیتی (Lumosity) | بهترین بازی فکری ایفون

دومین عنوانی که در فهرست بهترین بازی های فکری رایگان برای آیفون معرفی می‌کنیم، لوموسیتی است. برنامه‌ای که چندین سال است در دسته بازی‌های فکری اپ‌استور حضور دارد و جزو محبوب‌ترین برنامه‌های فروشگاه اپل است. این برنامه درست مثل سایر برنامه‌های مخصوص تمرینات ذهنی، هر روز چند بازی با موضوعات مختلف به شما ارائه می‌کند و پیشرفت و عملکرد شما در این بازی‌ها را هم زیرنظر می‌گیرد و بعد از گذشت مدتی، گزارشی از اینکه چگونه در بازی‌ها عمل کردید برایتان ارسال می‌کند.

دانلود بازی فکری Lumosity برای آیفون

3. پیک (Peak)

بهترین بازی فکری ایفون - پیک (Peak)

پیک از نظر رابط کاربری و نحوه چینش و ارائه بازی‌ها و وظایف مختلف به طوری که خیلی برای کاربر گیج‌کننده نباشد حرف اول را می‌زند. علاوه بر این، خیلی از بازی‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد هم نسبت به سایر برنامه‌های فکری، بیشتر شبیه به بازی‌های عادی هستند و به همین دلیل هم می‌توانید آن‌ها را جایگزین دیگر بازی‌ها کنید و هم هنگام انجامشان احساس نکنید در حال انجام تکالیف مدرسه هستید.

پیک بیش از 45 بازی مختلف در 6 دسته‌بندی دارد که برای دسترسی به همه آن‌ها باید یک اشتراک تهیه کنید اما تعداد زیادی از بازی‌ها هم به شکل رایگان در دسترس شما قرار می‌گیرند.

دانلود بازی فکری Peak برای گوشی آیفون

4. سودوکو.کام (Sudoku.com) | بهترین بازی فکری سودوکو برای ایفون

بازی های فکری برای آیفون - سودوکو.کام (Sudoku.com)

برای تمرین دادن ذهنتان حتما نیازی به بازی های فکری پر زرق و برق با گرافیک رنگارنگ در ای او اس ندارید و می‌توانید از تعداد بی‌شمار برنامه سودوکو که در اپ‌استور است، استفاده کنید چرا که سودوکو همچنان محبوبیت خودش را حفظ کرده است. Sudoku.com نیز یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سودوکو در اپ‌استور است که هزاران پازل مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازی همچنین به شکل روزانه برای شما چالش‌های جدید ارسال می‌کند و هر زمان هم که نتوانستید یک پازل را حل کنید شما را راهنمایی می‌کند.

دانلود بازی فکری Sudoku.com برای آیفون

5. بلک‌باکس (Blackbox)

بازی فکری آیفون رایگان - بلک‌باکس (Blackbox)

اگر گرافیک برایتان مهم است و دنبال بهترین بازیهای فکری آیپد و آیفون هستید، می‌توانید بلک‌باکس را درنظر داشته باشید. بازی که توانست جایزه بهترین طراحی برای یک اپلیکیشن را از اپل به خاطر گیم‌پلی و طراحی مینیمال منحصر به فرد خود دریافت کند. این بازی پازل‌های پیچیده و متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای حل کردنشان واقعا باید فکر کنید.

بازی در حال حاضر بیش از 78 پازل مختلف دارد و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

دانلود بازی فکری Blackbox برای آیفون

6. ایمپالس (Impulse)

بازی های فکری آیپد - ایمپالس (Impulse)

یکی دیگر از بهترین بازی های فکری ایفون، ایمپالس است که ویژگی‌هایی مشابه با الویت و پیک دارد. این بازی اما بیشتر بر چالش‌هایی که حافظه شما را مورد سنجش قرار می‌دهند و همچنین قدرت حل مسئله شما را آزمایش می‌کنند تمرکز دارد. البته بازی‌های آن فقط به این دسته‌ها محدود نیست و بازی‌هایی برای بهبود تمرکز، ریاضیات و خلاقیت شما هم دارد.

این برنامه رایگان است اما برای دسترسی به تمام پازل‌ها و قابلیت‌هایی مثل گزارش پیشرفت باید هزینه اشتراک پرداخت کنید.

دانلود بازی فکری Impulse برای آیفون

7. GEIST

بهترین بازی فکری ایفون - GEIST

GEIST ترکیبی از بازی های فکری و اپلیکیشن‌های مدیتیشن است و برای آیفون عرضه شده است. به کمک این برنامه می‌توانید ذهنتان را آرام و متمرکز نگه‌دارید. داخل خود بازی چندین مینی‌گیم با موضوعاتی مثل بهبود قدرت تمرکز یا کاهش استرس وجود دارد.

GEIST هم مانند اکثر بازی‌های این فهرست، روند پیشرفت شما را زیرنظر گرفته و در انتها به شما گزارش می‌دهد. دانلود و نصب برنامه رایگان است اما نسخه پولی، تمرینات شخصی‌سازی شده برای شما را در اختیارتان قرار می‌دهد.

دانلود بازی فکری GEIST برای آیفون

8. Tricky Test 2

بازی های فکری برای آیفون - Tricky Test 2

اگر به سوالات انحرافی علاقه دارید بازی فکری رایگان Tricky Test 2 برای آیفون یکی از برنامه‌هایی است که حتما باید داشته باشید. این برنامه بیش از 100 مرحله مختلف دارد که در تمام آن‌ها باید معماهای مختلف و گاها انحرافی را حل کنید تا به مرحله بعدی بروید. با هر اشتباه 1 عمر از دست می‌دهید و زمانی که تمام عمرهایتان را هدر دادید به 3 مرحله عقب‌تر می‌روید و باید دوباره شروع کنید.

همچنین بخوانید :
البته فکر نکنید این مراحل آسان هستند. مثلا در یکی از مراحل باید کاری کنید که یک مجسمه بزرگ دست از گریه کردن بردارد. برای عبور از این مرحله فقط کافی است گوشی را برعکس کنید. یا مثلا در تصویر بالا، به نظر شما کدام یک از خرس‌ها گوش ندارد؟

9. Left vs Right

بازی فکری آیفون رایگان - Left vs Right

Left vs Right یکی دیگر از بازی های فکری آیپد و آیفون است که پازل‌های متنوع و مختلفی را ارائه می‌کند. پازل‌ها در این برنامه در 6 دسته‌بندی دقت، آگاهی، صبر، منطق، تطبیق و عکس‌العمل قرار گرفتند. هرکدام از این دسته‌بندی‌ها مجموعا شامل 50 بازی مختلف می‌شوند.

بازی رایگان است اما اگر اشتراک خریداری نکنید، هر روز می‌توانید به حداکثر 3 دسته‌بندی دسترسی داشته باشید.

دانلود بازی فکری Left vs Right برای گوشی آیفون

10. Brain Wars | بهترین بازی فکری آنلاین ایفون

بازی های فکری آیپد - Brain Wars

اگر دنبال بازی فکری آنلاین ایفون هستید Brain Wars بهترین انتخاب است. در این بازی می‌توانید با سایر کاربران از نقاط مختلف دنیا رقابت کنید و اگر بتوانید امتیاز بالاتری کسب کنید برنده خواهید شد. علاوه بر این می‌توانید دوستانتان را هم به فهرست دوستان خود در برنامه اضافه کرده و به صورت آنلاین با آن‌ها رقابت کنید.

بازی بیش از 30 تمرین ذهنی مختلف دارد که می‌توانید به شکل آنلاین و یا آفلاین آن‌ها را تجربه کنید. هرچقدر تعداد بازی‌های بیشتری را ببرید، رتبه جهانی شما در بین تمام کاربران برنامه هم بهبود پیدا می‌کند و می‌توانید با افراد حرفه‌ای‌تری بازی کنید.

دانلود بازی فکری Brain Wars برای گوشی آیفون

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی بازی Pokémon Unite | بررسی و دانلود پوکمن یونیت
محمد علی محمدی26 آذر 1400 20:00
thumbnail
با بهترین بازی های زامبی برای گوشی آشنا شوید
تیم پلازا مگ04 آذر 1400 10:30

سخن پایانی

بهترین بازی های فکری ایفون و آیپد با پازل‌ها و مراحل مختلفی که دارند هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب هستند و می‌توانند علاوه بر سرگرمی، تمرین خوبی هم برای شما و مهارت‌های ذهنی مختلفی مثل قدرت تمرکز و حل مسئله باشند. از نظر شما کدام یک از این بازی های فکری برای آیفون، بهترین انتخاب هستند؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads