صفحه نمایش آیفون X درخشندگی بیشتری دارد یا صفحه نمایش گلکسی اس8 ؟

آیفون x
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

صفحه نمایش OLED آیفون X به اندازه صفحه نمایش سوپر AMOLEDگلکسی  S8 شفاف و درخشنده نیست! آیفون X نخستین گوشی آیفون بی حاشیه اپل است که دیروز رونمایی شد. این گوشی آیفون دارای صفحه نمایش 5.8 اینچی OLED با وضوح 2436 در 1125 پیکسل است.  سامسونگ در حال حاضر تنها ارائه دهنده صفحه نمایش های OLED به اپل برای گوشی های آیفون جدید این شرکت است. آیا اپل بهترین صفحه نمایش را از سامسونگ دریافت می کند؟ به نظر می رسد که پاسخ این سئوال باید مثبت باشد و انتظار داریم که اپل با کیفیت ترین و بهترین صفحه نمایش را از سامسونگ دریافت کند ،اما در عمل گویا اینطور به نظر نمی رسد.

در حالی که آخرین صفحه نمایش های استفاده شده  OLED سامسونگ که در Galaxy S8 و Galaxy Note 8 استفاده می شود، حداکثر درخشندگی این صفحه می تواند به 1000 نیت برسد، ولی اوج درخشندگی صفحه نمایش آیفون X به 625 نیت محدود می شود. فقط می توانیم حدس بزنیم که ممکن است اپل حداکثر روشنایی را محدود کرده باشد و یا اعداد نادرستی را در وب سایت خود اعلام کرده باشد، در غیر این صورت تنها تحلیلی که از این اعداد می توان به دست آورد این است که سامسونگ بهترین صفحه نمایش های خود را به اپل نفروخته است!

جدیدترین گوشی های پیشرفته سامسونگ از فرمت HDR10 برای فیلم های دینامیک رنج پشتیبانی می کند اما آیفون جدید اپل از هر دو سیستم  HDR10 و Dolby Vision  پشتیبانی می کند. باید ببینیم در این رقابت صفحه نمایش Super Retina  جدید آیفون ایکس در مقایسه با گلکسی S8  یا صفحه نمایش گلکسی نوت 8 از نظر  دقت و میزان درخشندگی رنگ ها چه عملکردی را از خود نشان می دهد.

مقایسه بین محصولات اپل و سامسونگ حرف تازه ای نیست ولی تحلیلگران این بار معتقدند که پس از اپل که خودش تولید کننده  آیفون ایکس است ،دومین شرکتی که از تولید آیفون ایکس سود می برد سامسونگ است.

آیفون ایکس پرچمدار و گل سرسبد گوشی های اپل است ولی اگر بتواند جایگاه خوبی برای خود در بازار باز کند، سود این قضیه به سامسونگ هم می رسد.

علت این مساله این است که آیفون X اولین گوشی هوشمند اپل با صفحه نمایش OLED است ولی اپل نام آن را سوپر رتینا گذاشته است و در طی رویداد رونمایی خود هیچ نامی از سامسونگ به میان نیاورده است ولی خب همه می دانند که این صفحه نمایش ها تولید سامسونگ هستند.

اپل برای تامین صفحه نمایش گوشی جدید خود گزینه دیگری ندارد و فعلا و در حال حاضر تنها تولید کننده این صفحه نمایش ها سامسونگ است.

سامسونگ نه تنها می تواند صفحه نمایش OLED با کیفیت متناسب با نظر اپل تولید کند بلکه 89 درصد سهم بازار کلی صفحه نمایش OLED را نیز از آن خود کرده است.

گزارش های حاکی از این است که سامسونگ  120 تا 130 دلار برای هر صفحه نمایش OLED از اپل دریافت می کند. حال تصور کنید که اگر بازار فروش آیفون ایکس رونق پیدا کند و به قولی اپل بخواهد میلیون ها دستگاه آیفون X را به فروش برساند ،این بدین معنی است که کسب و کار صفحه نمایش سامسونگ بسیار رونق خواهد گرفت.

اپل ممکن است مجبور باشد با سامسونگ در چند سال آینده هم برای تامین صفحه نمایش پیش برود. زیرا  هیچ سازنده دیگری فعلا دست به نقد وجود ندارد که بتواند در این زمان  نیاز اپل را برآورده کند. آیا سامسونگ می تواند تامین همه نیازهای صفحه نمایش اپل را تا سال 2019 برآورده کند؟ آیا سامسونگ بالاترین کیفیت صفحه نمایش را در اختیار اپل قرار داده است؟ آیا توافقات این دو شرکت امتداد خواهد داشت یا با هم به چالش خواهند خورد ؟ شرکت بعدی که می تواند نیازها اپل را برای تامین صفحه نمایش برآورده سازد کدام شرکت خواهد بود؟ همه این سئوالات در طول زمان پاسخ داده خواهند شد.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401