ایلان ماسک خودروی رهنورد تسلا را با موشک به کره مریخ می فرستد

رهنورد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

امروز خبری عجیب، فضای اخبار فناوری جهان را تحت تاثیر قرار داد. ایلان ماسک اعلام کرده، شرکت SpaceX قصد دارد خودروی رهنورد (Roadster) تسلا را به وسیله ی یک موشک فالکون سنگین به کره ی مریخ بفرستد …

رهنورد

 

هر چقدر مرزهای ذهن خود را به سمت پدیده های عجیب گسترش داده باشید، ایلان ماسک (Elon Musk ) باز هم می تواند شما را شگفت زده کند. رئیس و بنیان گذار SpaceX (شرکتی که برای ناسا سفینه و موشک می سازد) و Tesla (نخستین تولید کننده انحصاری خودروهای الکتریکی) همیشه برای متعجب کردن دنیا، چیزی در آستین دارد.

خبر فرستادن خودروی « رهنورد» تسلا را ایلان ماسک دیشب با یک توییت اعلام کرد. « رهنورد» یا Roadster نخستین خودروی ساخت تسلا است و این شرکت در حال حاضر روی نسل دوم آن کار می کند. نسل دوم « رهنورد» یا 2 Roadster که در نوع خود یک شگفتی محسوب می شود به احتمال فراوان سال 2019 وارد بازار خواهد شد.

رهنورد

از سوی دیگر، موشک فالکون سنگین (Falcon Heavy) که به اختیار FH هم نامیده می شود، یکی از پروژه های جدید کمپانی SpaceX است. خبر ارسال « رهنورد» به مریخ با موشک فالکون سنگین امروز مستقلا تایید شد. خبری که دیشب با این توییت ایلان ماسک مانند بمب صدا کرد:

محموله ی باری در این سفر، گیلاس نیمه شب من، ماشین رهنورد تسلا است که آوای ” غرابت فضایی” را خواهد نواخت.

مقصود ایلان ماسک از “گیلاس ” خودروی رهنورد است که رنگ کلیشه ای آن قرمز است و ” نیمه شب” اشاره به قرار گرفتن این خودرو در تاریکی فضا دارد. ” غرابت فضایی” یا Space Oddity هم آهنگ بسیار مشهور اسطوره ی راک انگلیسی، دیوید بووی (David Bowie) است که یک از آهنگ های کلاسیک و قدیمی با تم سفر به فضا می باشد.

ایلان ماسک در توییت دیگری با اشاره به مقصد این سفر فضایی عجیب نوشت:

مقصد سفر مدار سیاره ی مریخ است. اگر محموله در مسیر پرتاب منفجر نشود، برای میلیاردها سال در دل فضا خواهد ماند.

ماسک به روشنی از امکان منفجر شدن موشک فالکون سنگین در هنگام پرواز سخن گفته است. با وجود پیشرفت فناوری، هنوز هم امکان انفجار موشک ها در هنگام پرتاب به فضا بالاست، اتفاقی که ایلان ماسک از ته دل امیدوار است برای موشک دوست داشتنی او نیفتد.

ایلان ماسک قبلا به فرستادن چیزهای عجیب به فضا اشاره کرده بود و گفته بود دوست دارد احمقانه ترین چیزی را که می توان تصور کرد سوار موشک کند.

رهنورد

موشک فالکون سنگین، نوع پیشرفته تری از موشک های نسل فالکون 9 (Falcon 9) است که شرکت SpaceX آن ها را برای ارسال محموله های فضایی طراحی کرده است. فالکون سنگین موشک فوق العاده ای است اما دهه هاست که انسان حرفی از سفر به مریخ نزده و به ارسال کاوشگر به این سیاره ی سرخ بسنده کرده است.

شرکت SpaceX با صرف هزینه و وقت زیاد در یک سال گذشته موشک فالکون سنگین را آزمایش کرده. از سوی دیگر، ارسال یکی از این موشک ها به مدار مریخ پروژه ای بسیار سنگین و پر هزینه است و باید دید هدف ایلان ماسک از انجام این کار چیست. آیا او طرح و برنامه ی خاصی را در سر می پروراند یا این فقط یکی از سرگرمی های دیوانه وار  میلیارد نابغه است.

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401