آخرین نسخه بتای رام گلوبال MIUI 9 و ژست های حرکتی برای ردمی نوت 5 پرو و سری می میکس

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp
ظهور صفحه نمایش با ابعاد تصویر نسبت به بدنه 18:9 به معنی جایگزینی دکمه های خازنی با دکمه های لمسی روی صفحه نمایش است. برای مثال، یک گوشی هوشمند با نمایشگر 6 اینچی و نسبت تصویر به بدنه 18:9، محدوده صفحه نمایش بیشتری نسبت به یک گوشی هوشمند با نمایشگر 5.5 اینچی و نسبت تصویر به بدنه 16:9 دارد. آمدن دکمه های لمسی روی صفحه نمایش، به معنی اینست که فضای بیشتری از نمایشگر به منظور نمایش تصویر استفاده شده است. این دقیقا همان جایی است که ژست های حرکتی می توانند جایگزین نوار ناوبری شده و کاربرد و قابلیت خود را نشان دهند.
همچنین بخوانید :
ژست های حرکتی در گذشته برای در سیستم عامل هایی مانند WebOS، MeeGo و BlackBerry OS استفاده و سال گذشته هم اپل در آیفون 10 از آن استفاده کرد که البته یکی از دلایل محبوبیت این پرچمدار 1000 دلاری هم محسوب می شد. وان پلاس هم ژست حرکتی مشابه آیفون 10 را در نسخه بتای OxygenOS برای وان پلاس 5 و 5T اضافه کرده است. اکنون شیائومی هم تصمیم گرفته تا به جمع ارائه کنندگان ژست های حرکتی بپیوندد و با افزودن ژست های حرکتی سبک آیفون 10 به نسخه بتای رام گلوبال 9 MIUI خود برای ردمی 5 و ردمی 5 پلاس و می میکس 2 به محبوبیت بیشتر این گوشی های هوشمند اضافه کند. در حال حاضر، شیائومی ویژگی «Full Screen Gestures» را برای نسخه بتای رام گلوبال ردمی نوت 5 پرو و نسل اول می میکس ارائه کرده است.
این ژست های حرکتی تمام صفحه در نسخه 8.3.1 از بتای رام گلوبال MIUI، آخرین نسخه رام توسعه دهندگان چینی یا MIUI 9.5 و بالاتر موجود است. در حال حاضر، ژست های حرکتی تمام صفحه در می میکس، می میکس 2، ردمی 5 و ردمی 5 پلاس، ردمی 5 پرو و همچنین گوشی های هوشمند آینده شیائومی با نمایشگر تمام صفحه، قابل اجرا خواهد بود. ژست های حرکتی تمام صفحه را می توان به صورت کامل جایگزین دکمه های پیمایشی سنتی روی صفحه نمایش گوشی های با ابعاد تصویر به بدنه 18:9 کرد. برای اینکه این ویژگی، باید به مسیر Settings > Full Screen Display رفته و Full Screen Gestures را انتخاب کنید.
ژست حرکتی
 • برای اینکه به صفحه اصلی برگردید، کافیست انگشت خود را روی صفحه نمایش، از پایین به سمت بالا بکشید.
 • برای اینکه به آخرین اپلیکیشنی که اجرا کرده اید بازگردید، انگشت خود را روی صفحه نمایش، از پایین به سمت بالا کشیده و چند ثانیه مکث کنید.
 • برای رفتن به صفحه قبلی، باید از سمت راست یا چپ صفحه نمایش، سوایپ کنید.
بسیاری از اپلیکیشن ها برای اجرای دستورات، نیاز به استفاده از ژست های حرکتی سمت چپ یا راست صفحه نمایش دارند. شیائومی این روند را در اپلیکیشن ها تغییر داده و چنانچه از اپلیکیشن های این چنینی استفاده می کنید، از این پس باید صفحه را از بالا یا پایین به مرکز بکشید. همچنین شیائومی اعلام کرده که در پی آمدن ژست های حرکتی تمام صفحه، دکمه ناوبری پنهان حذف شده اند، به این معنی که کاربران مجبور به استفاده از این ژست های حرکتی بوده و دیگر نمی توانند هر زمان که مایل بودند، نوار ناوبری را پنهان کنند. شیائومی در ادامه صحبت های خود اعلام کرد که فعلا گوشی های هوشمندی که فاقد صفحه نمایش تمام صفحه هستند، امکان دریافت ژست های حرکتی تمام صفحه را نخواهند داشت، چرا که این نوع صفحه نمایش ها هنوز آمادگی اجرای این قابلیت جدید را ندارند.
کاربران هنوز هم می توانند از ویژگی Quick Ball که در MIUI 8 ارائه شده بود، استفاده کنند. شیائومی همچنین خاطر نشان کرد که کاربران در هنگام اجرای برخی برنامه ها، تماشای ویدئوها در حالت فول اسکرین و یا بازی ها باید دوبار روی صفحه نمایش سوایپ کنند. دلیل این امر هم تشخیص ژست حرکتی از لمس های اتفاقی یا اشتباهی صفحه نمایش است. توصیه شیائومی برای آن دسته از کاربرانی که از کلیدهای میانبر برای دکمه های ناوبری استفاده می کنند، توصیه می کند تا از دکمه های سنتی روی نمایشگر به جای ژست های حرکتی تمام صفحه استفاده کنند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400