چالش جدید پلیس آمریکا با ویژگی Face ID در آیفون های 2018

ویژگی Face ID / چالش پلیس آمریکا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در کنار ویژگی‌هایی که Face ID برای گوشی‌های آیفون به ارمغان می‌آورد، کاربران باید توجه کنند در صورت 5 بار استفاده اشتباه، آن‌ها مجبورند تا رمز عددی آیفون را وارد نمایند. این نکته به‌تازگی به ماموران پلیس آمریکا نیز گوشزد شد.

ویژگی Face ID آیفون

پلیس آمریکا در زمینه دسترسی به اطلاعات گوشی مجرمان با استفاده از ویژگی Face ID با چالش‌هایی مواجه است. درواقع طی هفته‌های گذشته یکی از مراجع قانونی آمریکا خبری را بیان کرد که در آن ماموران FBI برای دسترسی به اطلاعات آیفون یک فرد مجرم به اجبار از چهره وی برای باز کردن قفل گوشی شخص خاطی توسط ویژگی Face ID استفاده کردند. برای مقدمه خوب است این را بیان کنیم که عملکرد ویژگی Face ID در آیفون‌های 2018 به این صورت است که در صورتی که فیس آی دی، 5 مرتبه توسط افراد ناشناس نگاه شود، قفل خواهد شد و برای باز کردن به وارد کردن پسورد عددی نیاز خواهد داشت. هرچند اگر در مرحله شناسایی چهره با فیس آی دی ماموران با خطا مواجه شوند، می‌شود فرد مجرم را مجبور به اعتراف کرد که رمز خود را بازگو کند اما این مساله روال رسیدگی به پرونده را ممکن است به تاخیر بیاندازد.

پلیس آمریکا

براساس خبری که در سایت Motherboard توسط یک شرکت تحقیقاتی به نام Elcomsoft انتشار یافته است، به ماموران پلیس آمریکا تذکر و آموزش داده شد تا آن‌ها به آیفون‌های مجهز به فیس آی دی به صورت مستقیم نگاه نکنند. در غیر این صورت اتفاقی که برای کریگ فدریگی در جریان رویداد معرفی آیفون‌های 2018 در تاریخ 12 سپتامبر رخ دارد، برای آن‌ها نیز اتفاق می‌افتد. جالب است بدانید کریگ فدریگی موفق نشده بود در بخشی از رویداد معرفی آیفون‌های جدید، برای باز کردن قفل آیفونی که در دست داشت، از ویژگی تشخیص چهره فیس آی دی استفاده کند و مجبور شد تا رمز عددی را وارد نماید.

همچنین بخوانید :

در زمینه اجازه دسترسی ماموران پلیس به اطلاعات درون گوشی و رمز گوشی مجرمان نیز گاهی حکم‌های قضایی به صورت صریح در این زمینه ارائه می‌شود که به ماموران پلیس اجازه باز کردن قفل گوشی را خواهند داد. این در حالی است که همیشه امکان بازکردن قفل گوشی با شناسایی چهره نیز وجود ندارد و از طرفی هیچ ضمانتی وجود ندارد که چنین قانونی در دیگر کشورها نیز اجرایی باشد.

این خبر همچنین بیان می‌کند که فرایند تشخیص چهره، حالا که آیفون‌های 2018 به حسگر اثر انگشت مجهز نیستند، مخصوصا برای پلیس چالش‌برانگیز خواهد بود. از طرفی نیز ممکن است همه افراد از ویژگی Face ID گوشی خود برای باز کردن قفل صفحه استفاده نکنند و با ضربه زدن به نمایشگر و یا وارد کردن کد عددی نسبت به بازکردن قفل گوشی آیفون اقدام نمایند. حال چه این ویژگی برای ماموران پلیس خوشایند باشد و یا خیر، آن‌ها باید در این زمینه برای دسترسی به اطلاعات گوشی مجرمان اقدامات ماهرانه‌ای مخصوصا در زمانی که دسترسی‌ها محدود هستند را در پیش بگیرند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022