تنظیمات هات اسپات ؛ چگونه سرعت Hotspot را افزایش دهیم؟

حالت هات اسپات در اندروید / hotspot mode in android
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

حالت هات اسپات یکی از ویژگی‌های خوب گوشی‌های امروزی است که باعث می‌شود بتوانید اینترنت سریع موبایل را با سایر دستگاه‌های هوشمند به اشتراک بگذارید. در این مطلب به نحوه اعمال تنظیمات هات اسپات برای داشتن سرعت بهتر می‌پردازیم.

امروزه گوشی‌های هوشمند به ویژگی جالبی به نام هات اسپات مجهز هستند که این ویژگی اینترنت گوشی را با سایر دستگاه‌ها به اشتراک می‌گذارد. یعنی علاوه بر اینکه شما می‌توانید از اینترنت گوشی در خود گوشی استفاده کنید، می‌توانید آن را بدون نیاز به هر گونه اتصال کابلی به صورت بی سیم وارد لپ تاپ کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. اگر شما یکی از کاربران وای فای باشید، زمانی که برق قطع می‌شود مسلماً به مودم خود دسترسی ندارید اما اگر اینترنت سیم کارت شما فعال باشد می‌توانید از آن استفاده کنید و با ویژگی هات اسپات از آن در لپ تاپ خود نیز بهره‌مند شوید. در ادامه این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی هات اسپات و تنظیمات آن، اطلاعاتی درباره افزایش سرعت آن نیز در اختیار شما قرار دهیم.

هات اسپات موبایل / mobile-hotspot

 • هات اسپات چیست؟
  • چگونه هات اسپات کنیم؟
  • هات اسپات اندروید کجاست؟
  • چگونه برای هات اسپات خود رمز بگذاریم؟
  • تنظیمات هات اسپات
 • تنظیمات هات اسپات
  • هات اسپات اندروید
  • هات اسپات آیفون
 • بالابردن سرعت هات اسپات اندروید
  • تنظیمات هات اسپات در گوشی های سامسونگ
  • تنظیمات هات اسپات در گوشی های ال جی
  • تنظیمات هات اسپات در گوشی های وان پلاس
  • افزایش سرعت هات اسپات در آیفون

 


هات اسپات چیست؟


هات اسپات یکی از ویژگی‌های کلیدی در گوشی‌های موبایل امروزی است که می‌تواند برای کاربران دستگاه‌های قابل حمل مانند لپ تاپ مفید باشد. به عنوان مثال در یک سفر کاری ممکن است پیدا کردن یک شبکه اینترنت وای فای سخت باشد و یا در مکان‌های مختلف به اینترنت دسترسی نداشته باشید. اما با استفاده از هات اسپات کافی است اینترنت موبایل شما فعال باشد که در این صورت می‌توانید اینترنت موبایل را با لپ تاپ خود به اشتراک بگذارید و به راحتی از آن استفاده کنید. درواقع زمانی که شما اینترنت گوشی خود را با دستگاه دیگری به اشتراک می‌گذارید، بدین معنی است که شما گوشی خود را به یک هات اسپات و نوعی مودم تبدیل می‌کنید.

حالت هات اسپات در اندروید و آیفون / hotspot mode in android

 

چگونه هات اسپات کنیم؟

هات اسپات کردن گوشی می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. درواقع گاهی اوقات شما می‌توانید گوشی خود را با امکانات و تنظیمات پیش فرض آن هات اسپات کنید و یا اینکه از یک نرم افزار اضافه و یا در واقع نرم افزار شخص سومی برای این کار کمک بگیرید.

 

هات اسپات اندروید کجاست؟

برای پیدا کردن هات اسپات اندروید کافی است به بخش تنظیمات اندروید بروید و از بخش Wireless & networks تنظیمات گزینه Tethering and portable hotspot را برگزینید. حالا کافی است هات اسپات گوشی خود را روشن کنید. در بخش بعدی تنظیمات مربوط به آن را توضیح خواهیم داد.

 

چگونه برای هات اسپات خود رمز بگذاریم؟

رمز گذاشتن برای هات اسپات نیز کار آسانی است. برای این کار در بخش تنظیمات هات اسپات یا درواقع پیکره بندی آن گزینه‌ای به نام Password وجود دارد که از طریق آن می‌توانید پسورد مورد نظر خود را وارد کنید. با این حساب هر کسی نمی‌تواند با روشن بودن هات اسپات گوشی شما و دسترسی به آن بدون اطلاع شما به اینترنت دسترسی داشته باشد.

 

تنظیمات هات اسپات

وقتی وارد بخش Hotspot در گوشی خود می‌شوید، با روشن کردن آن می‌توانید شاهد تنظیمات مختلفی باشید. این تنظیمات از اسم شبکه گوشی شما که معمولاً به نام گوشی بوده و البته قابل تغییر است تا تغییر و رمز و اطلاعات دیگر متنوع خواهد بود. در ادامه این مطلب نحوه تنظیم هات اسپات در اندروید و iOS را بیان خواهیم کرد.

 


تنظیمات هات اسپات


همان‌طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، وقتی ویژگی Hotspot در موبایل هوشمند شما فعال شود، حالا دیگر هر دستگاه هوشمندی با هر نوع پلتفرم و سیستم عاملی می‌تواند از اینترنت آن استفاده کند. خوبی هات اسپات این است که شما به راحتی می‌توانید از اینترنت 5G نیز در سایر دستگاه‌های هوشمند بهره‌مند شوید. روند تنظیمات Hotspot در گوشی‌های آیفون و اندرویدی اندکی متفاوت است و درواقع هات اسپات در هر پلتفرم و یا موبایلی تنظیمات مخصوص به خود را برای به اشتراک گذاری اینترنت بین دستگاه‌های مختلف دارد. از این رو در ادامه به نحوه تنظیم هات اسپات اندروید و هات اسپات گوشی آیفون اشاره خواهیم کرد.

 

هات اسپات اندروید

تنظیمات هات اسپات / hotspot setting

هر چند تنظیمات ممکن است در گوشی‌های مختلف متفاوت باشد و ما در ادامه چند تنظیمات هات اسپات در چند نمونه گوشی را بیان می‌کنیم، اما به طور کلی برای فعال کردن هات اسپات در اندروید ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید و گزینه Wireless and Network را برگزینید. حالا اگر با لیستی جمع شده مواجه شدید بر روی گزینه More ضربه بزنید و بعد وارد گزینه Terthering & Portable Hotspot شوید. حالا باید گزینه Wi-Fi Hotspot را انتخاب کرده و یا در برخی از گوشی‌ها مانند هواوی گزینه Portable WiFi Hotspot را برگزینید. البته این همه ماجرا نیست؛ شما می‌توانید ترتیبی را فراهم آورید که سرعت هات اسپات و اینترنت دریافتی در دستگاه مقصد متفاوت باشد.

 

وای فای در آیفون / Wifi in iphone

هات اسپات گوشی آیفون

برای فعال کردن حالت هات اسپات در گوشی‌های آیفون می‌بایست به قسمت  Settings > Personal Hotspot بروید و این گزینه را فعال کنید. حالا بعد از فعال سازی هات اسپات چه در گوشی‌های اندرویدی و چه در گوشی‌های آیفون می‌بایست در دستگاه مقصد به دنبال شبکه‌های موجود بگردید و گزینه Connect را کلیک کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید بر روی به مقاله آموزش فعال کردن هات اسپات در گوشی آیفون که پیش از این در پلازا منتشر کرده بودیم، مراجعه کنید.

 


بالا بردن سرعت هات اسپات گوشی اندروید


افزایش سرعت هات اسپات اندروید به این معنا است که شما بتوانید از اینترنت 5G یا 4G در دستگاه مقصد همچون لپ تاپ و یا تلویزیون هوشمند بهره‌مند باشید. درواقع در بسیاری موارد دیده شده که سرعت اینترنت 5G از اینترنت مودم وای فای نیز بیشتر بوده و البته موبایلی که نقش مودم را باز می کند، می‌تواند در فاصله نزدیک‌تری از دستگاه قرار بگیرد و لازم نیست که مانند مودم ADSl و یا سایر مودم‌ها به برق وصل باشد.

hotspot setting in samsung/ تنظیمات هات اسپات در سامسونگ

تنظیمات هات اسپات در گوشی‌های سامسونگ

گام اول: به بخش Setting در گوشی سامسونگ خود بروید.

گام دوم: بر روی گزینه Connections ضربه بزنید.

گام سوم: گزینه Mobile Hotspot را انتخاب کنید و بر روی گزینه سه نقطه در بالا سمت راست نمایشگر ضربه بزنید.

گام چهارم: گزینه Configure Mobile Hotspot را انتخاب کنید. همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم در این قسمت می‌توانید نام شبکه، پسورد و … را تغییر دهید. حالا بر روی گزینه Show Advanced Options ضربه بزنید و گزینه Use 5Ghz band when available را فعال کنید. در ادامه می‌توانید ویدیویی را از تنظیم Hotspot در سامسونگ گلکسی اس 8 مشاهده کنید.

 

تنظیمات هات اسپات در گوشی‌های ال جی

hotspot setting in LG/ تنظیمات هات اسپات در گوشی ال جی

گام اول: به بخش Setting در گوشی ال جی بروید.

گام دوم: گزینه Tethering را انتخاب کنید.

گام سوم: گزینه Set up Wi-Fi hotspot را برگزینید.

گام چهارم: اندکی به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه Show advanced options را انتخاب کنید. در لیست ظاهر شده نیز گزینه 2.4Ghz Band” to “5Ghz Band را فعال کنید.

 

تنظیمات هات اسپات در گوشی‌های وان پلاس

گام اول: به بخش Setting در وان پلاس بروید.

گام دوم: گزینه Wi-Fi & internet را انتخاب کنید.

گام سوم: گزینه Hotspot & tethering را برگزینید.

گام چهارم: گزینه Wi-Fi hotspot را انتخاب کنید. در لیست ظاهر شده نیز گزینه 2.4Ghz Band” to “5Ghz Band را فعال کنید.

 

افزایش سرعت هات اسپات در آیفون

وای فای در آیفون / wifi in iphone

در این باره باید بگوییم که اپل اجازه نمی‌دهد که کاربران گوشی‌های آیفون تنظیمات Hotspot را از طریق Personal Hotspot تغییر دهند. برای بهره‌مندی از بیشترین سرعت ممکن هم می‌توانید گوشی خود را به صورت مستقیم به دستگاه مقصد وصل کنید که در این وضعیت نیاز چندانی به تغییر تنظیمات هات اسپات در اندروید و یا آیفون نخواهید داشت.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
مبین
.
26 آبان 1399، 11:56
پاسخ
0
1
این اموزشی که دادین برای هات اسپات سامسونگ برای من show advanced option رو نشون نمیدی چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
avatar
naderi
.
22 بهمن 1399، 02:37
پاسخ
0
1
@مبین
شبیه این مطلب تو چند سایت هست که برای سوال شما هیچ جوابی نیست برای منم نمیاره
avatar
mohsen
.
06 فروردین 1399، 01:36
پاسخ
0
0
چجوری میتونم هات اسپات ایفونم رو مدیریت کنم و فقط اون دستگاهی که میخوام به گوشیم وصل بشه یا چجوری جلوگیری کنم از دستگاه هایی که اطلاع ندارم و وصل میشن به اینترتم
avatar
Shervin
.
29 اسفند 1398، 08:45
پاسخ
0
4
برای گوشی من اون گزینه ۵ گیگا هرتز رو نمیاره باید چیکار کنم؟
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401