معرفی بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان + لینک دانلود

kids/ معرفی بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان/ Best apps for kids
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان بپردازیم. این برنامه ها با داشتن بازی و سرگرمی قادر هستند محتوای آموزشی مناسبی را هم در اختیار کودکان قرار دهند.

امروزه استفاده مردم از موبایل و تبلت بسیار زیاد شده است. البته این همه ماجرا نیست. در این میان دیده می‌شود که کودکان بسیاری هم از این دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌کنند و باید بگوییم که استفاده از آن‌ها در میان کودکان نیز اجتناب‌ناپذیر شده است. از آنجایی که در زندگی شلوغ امروزی پدر و مادرها زمان کافی برای بازی با کودکان خود ندارند، لاجرم یک گوشی و یا تبلت دستشان می‌دهند تا او را سرگرم کنند.

حالا تبعات بد کار با این وسایل در سنین پایین بماند، گاها نیز شاهد این هستیم که کودکان در حال انجام یک بازی مناسب بزرگ‌تر هستند و یا با اپلیکیشن‌هایی که محتوای ضعیفی دارند، سرگرم می‌شوند. البته شاید از برخی جهات استفاده از این تجهیزات نیز می‌تواند دستاوردهای آموزشی نیز به همراه داشته باشد. از این رو در ادامه این مقاله چند نمونه از اپلیکیشن های مناسب کودکان از نوع ایرانی را معرفی خواهیم کرد که در حین داشتن محتوای ارزشمند، مناسب کودکان طراحی شده‌اند. با این حساب در ادامه مقاله با موضوعات زیر شما را همراهی می‌کنیم.

معرفی بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان

یکی از مخاطبینی که تولید محتوای ارزشمند برای آن‌ها می‌تواند بسیار مفید و راهگشا باشد، کودکان هستند. درواقع ارائه محتوای آموزشی، شاد و در عین حال خلاقانه می‌تواند کودکان را از کار با اپلیکیشن‌ها و یا بازی‌هایی که مناسب سنشان نیست و استفاده از آن‌ها می‌تواند تبعات خاص خود را داشته باشد، باز دارد. درواقع اپلیکیشن‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند بر پایه مطالب سرگرم‌کننده و در عین حال آموزنده هستند که برای هر اپلیکیشن توضیحات مربوطه نیز ارائه خواهد شد.

تاچستان: دنیای ترانه و کتاب داستان

تاچستان با محیط جذابی که در بستر موبایل یا تبلت کودکتان فراهم می‌آورد می‌تواند موجبات سرگرمی فرزندتان را به راحتی فراهم کند. در این برنامه اندرویدی مناسب کودکان داستان و ترانه‌های زیبا در کنار کارکترهای تعاملی بسیاری وجود دارد که می‌تواند در کنار داستان‌گویی، انگیزه انجام رفتارهای درست در کودکان تقویت کند. ترانه‌های این اپلیکیشن بسیار شاد و قابل حفظ کردن است و شامل بازی آموزنده‌ای نیز در داخل برنامه هستیم. با این همه می‌توانیم تاچستا را به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان معرفی کنیم. شما می‌توانید این اپلیکیشن خلاقانه را از کافه بازار به این آدرس دانلود کنید.

اپلیکیشن تاچستان/ اپلیکیشن مناسب کودکان / اپلیکیشن اندروید کودکان/ touchestan

 

اپلیکیشن آرش و آنا

اپلیکیشن آرش و آنا یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان مقطع ابتدایی و یک اپلیکیشن آموزشی است. درواقع محتوای اپلیکیشن یاد شده به عنوان نرم افزار کمک آموزشی مقطع ابتدایی ایجاد شده است که در کنار طراحی، انیمیشن‌های زیبا و جذاب روایت داستانی از مطالب کتاب درسی دارد. خوب است بدانید همه کتاب‌های دوره ابتدایی به صورت کامل توسط این اپلیکیشن پوشش داده می‌شوند. علاوه بر این خوب است بدانید که آموزش کاردستی و همچنین زبان انگلیسی نیز در این اپلیکیشن برای کودکان در نظر گرفته شده است. اگر قصد دارید این برنامه را برای کودکان خود تهیه کنید می‌توانید از این آدرس در کافه بازار نسبت به نصب آن اقدام کنید.

 

اپلیکیشن رعنا استوری

رعنا استوری نام برنامه اندروید سرگرم‌کننده‌ای است که به پدر و مادرها در انتخاب اپلیکیشنی مناسب کمک خواهد کرد و مسائل آموزشی را می‌تواند به کودکان 2 تا 8 سال به صورت تصویری بیاموزد. قصه‌هایی که در این اپلیکیشن بیان می‌شود از منابع معتبر دنیا مخصوص کودکان گردآوری شده است که بچه‌ها می‌توانند از محتوای صوتی و تصویری آن نیز نهایت لذت را ببرند. علاوه بر این خوب است بدانید که متن کتاب‌ها به دو زبان اگلیسی و فارسی برای کودکان نشان داده می‎شود. برای استفاده از رعنا استوری کافی است از این آدرس نسبت به دانلود و نصب آن اقدام کنید.

متل خوان – کتاب و قصه‌های کودکانه

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان اپلیکیشن متل خوان است. در این اپلیکیشن نیز قصه‌های خوب و جذابی برای شنیدن وجود دارند. متل در این اپلیکیشن نام جغدی است که به کمک کاربران می‌تواند نقاشی کند و کتاب بخواند و شعر بگوید. در کنار همه ویژگی‌های خوب این اپلیکیشن نباید نکات آموزشی قصه‌های آن را نیز نادیده بگیریم. برای دانلود اپلیکیشن جذاب متل خوان نیز می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

matal khan/ اپلیکیشن متل خوان / اپلیکیشن مناسب کودکان

اپلیکیشن باغ قصه

باغ قصه یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان است. در این اپلیکیشن قصه‌هایی آموزنده با صدای متخصصین قصه گو بیان می‌شود. برای دسترسی به قصه و شنیدن آنها هم حتما لازم نیست که اینترنت گوشی وصل باشد بلکه به صورت آفلاین هم امکان استفاده از خدمات این اپلیکیشن و انواع قصه‌ها برای سلایق مختلف میسر خواهد بود. برای دانلود اپلیکیشن باغ قصه هم می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

baghe ghesse / اپلیکیشن باغ قصه

 

اپلیکیشن مهد قرآن

دیگر اپلیکیشنی که می‌تواند انتخاب مناسبی برای کودکان باشد، برنامه مهد قرآن است. در این اپلیکیشن امکانات زیادی وجود دارد و در کنار سرگرمی کودکان می‌توانند قرآن نیز بیاموزند. در این اپلیکیشن بیش از 300 داستان متنوع آموزشی موجود بوده و ترجمه راحت و روان مخصوص کودکان نیز از دیگر ویژگی‌های آن محسوب می‌شود. همچنین امکان خواندن آیات و تکرار آن نیز برای کودکان میسر است. گفتنی است که در کنار همه این ویژگی‌ها این اپلیکیشن راهی مناسب برای علاقه‌مند کردن کودکان به مسائل مذهبی بوده و همچنین می‌تواند موجبات سرگرمی کودکان را فراهم آورد. به همین دلیل آن را به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های مناسب کودکان معرفی می‌کنیم که می‌توانید از اینجا نسبت به دانلود و نصب آن اقدام کنید.

mahd quran/ اپلیکیشن مهد قرآن

 

بازی جوجه رنگی

جوجه رنگی عنوان بازی مناسبی در قالب داستان‌های مهتاب و ماهان است که ماجرای مختلفی را روایت می‌کند. این بازی می‌تواند تعامل خوبی با کودکان برقرار کرده و از نظر آموزشی هم آموزش‌های اخلاقی جذابی را نیز به کودکان 3 تا 7 سال ارائه دهد. درواقع به گفته سازندگان این بازی که جزو بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان نیز است، قوه انتخاب و تصمیم‌گیری، عذرخواهی در برابر اشتباه، پذیرش عذرخواهی و همدردی را در کودکان تقویت می‌کند.برای دانلود اپلیکیشن جوجه طلایی نیز می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

 

جنگل شاد الفبا

جنگل شاد الفبا عنوان یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان است. این اپلیکیشن که مناسب کودکان 3 تا 8 سال است، با محتوای سرگرم‌کننده و در قالب بازی‌های متنوع، یک برنامه آموزشی جذاب برای آموزش شمارش، الفبا و مواردی از این دست محسوب می‌شود. در این اپلیکیشن کودکان می‌توانند از بخش‌هایی مانند آموزش الفبا، اعداد، پازل حیوانات، غذای حیوانات و غیره نیز استفاده کنند. برای دانلو برنامه هم کافی است که از این لینک استفاده کنید.

 

قطار شادی

قطار شادی، عنوان دیگر برنامه مناسب برای کودکان برای نصب بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها است. خوب است بدانید این محموعه تنها یک بازی ساده نیست بلکه شامل 14 بازی متنوع و شاد در زمینه یادگیری اعداد، اشکال هندسی و اعضای بدن است. خوب است بدانید آموزش‌ها به دو زبان انگلیسی و قارسی بوده و کودکان می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. چند نمونه از بازی‌های این اپلیکیشن که به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان نیز است عبارت‌اند از: بازی حافظه، پازل، بازی تمرین نوشتن، بازی ساعت و غیره. برای دانلود این برنامه می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

 

اپلیکیشن Origami Animals

یکی دیگر از سرگرمی‌های مفیدی که کودکان و حتی بزرگسالان می‌توانند انجام دهند، ساختن اوریگامی است. این هنر که اصالت آن به کشور ژاپن برمی‌گردد، این روزها در سراسر جهان محبوب است و شما می‌توانید از این مقاله پلازا اطلاعات خوبی را درباره آن کسب کنید و و با چند اپلیکیشن دیگر نیز در این زمینه آشنا شوید. علاوه بر این در ادامه نیز می‌توانید ویدیویی در مورد اوریگامی مشاهده کنید.

برنامه Origami Animals که از اینجا قابل نصب است مراحل ساخت اوریگامی حیوانات را به صورت مرحله به مرحله به کاربران آموزش می‌دهد.

اپلیکیشن ساختن اوریگامی حیوانات/ animal-origami

سخن پایانی

همان‌طور که می‌دانید محتواهای مختلف آموزشی می‌تواند از طریق بازی، قصه، تصاویر و شعر به کودکان منتقل شود. حالا که زندگی‌های امروزی کودکان را هم به سمت و سوی استفاده از گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند سوق داده است، بهتر است پدر و مادرها در انتخاب برنامه‌هایی که کودکان از آنها استفاده می‌کنند، دقت بیشتری داشته باشند. از این رو ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با بهترین اپلیکیشن های مناسب کودکان آشنا کنیم. با این حساب اگر برنامه یا بازی دیگری در این زمینه که قابل نصب بر روی گوشی باشد و مناسب کودکان باشد سراغ دارید، خوشحال خواهیم شد در بخش نظرات، آن را معرفی کنید و دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400