آسیب های کرونا بر صنعت ؛ از لغو کنفرانس گوگل I/O تا MWC 2020

ضررهای کرونا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بیماری کرونا چند وقتی است که در شهرها و کشورهای مختلف دنیا شیوع پیدا کرده است. در این مطلب قصد داریم تا به برخی از آسیب های کرونا بر صنعت فناوری بپردازیم.

در طول چند هفته اخیر، ویروسی سراسر جهان را درگیر خودش کرده به نام کرونا ویروس یا همان ویروس بیماری کرونا. این ویروس که شبیه به نوعی آنفلوانزای جهش یافته است، باعث مرگ بسیاری از افراد در دنیا و همین طور بسیاری از هموطنان ما شده که جای تاسف بسیاری دارد.

این بیماری مشکلات زیادی را برای جوامع مختلف ایجاد کرده و از آن جمله، سینماهای کشور ما را به طور کامل تعطیل کرده و بسیاری از کارخانه‌ها را نیز با مشکلات بسیاری روبرو ساخته است. همچنین در حوزه گردشگری نیز، کشور ما و بسیاری از کشورهای دنیا دچار مشکل شده‌اند و مسافرت‌ها تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده است.

اما یکی از آسیب های کرونا ضررهایی است که این بیماری بر اقتصاد کشورها وارد می‌کند. در واقع ضررهای اقتصادی کرونا به کشورها بسیار زیاد است و ممکن است بسیاری از شرکت‌های دنیای فناوری را دچار مشکل کند. در این مطلب قصد داریم به عواقب و آسیب های کرونا پرداخته و ضررهای اقتصادی کرونا را مورد بررسی قرار دهیم. با پلازا همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


آسیب های کرونا بر صنعت، اقتصاد و تکنولوژی


ویروس کرونا بخش‌های زیادی را درگیر کرده است. از آن جمله، روند تولید بسیاری از کارخانه‌ها به خاطر شیوع بیماری کاهش شدیدی داشته است. همچنین صنعت گردشگری و جهانگردی با مشکلات بسیاری روبرو شده است؛ چرا که دیگر افراد رغبتی به مسافرت از خود نشان نمی‌دهند.

اما بیماری کرونا، اثرات دیگری هم در حوزه فناوری بر جای گذاشته است. اثرات شیوع این بیماری به تدریج در دنیای فناوری نیز قابل مشاهده است. یکی از آسیب های کرونا بر صنعت آن است که بسیاری از نمایشگاه‌های صنعت فناوری به این خاطر تعطیل شده‌اند. یکی از آخرین نمایشگاه‌های صنعت فناوری که به تازگی به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده، SXSW 2020 است. این نمایشگاه که معمولا در شهر آستین ایالت تگزاس آمریکا برگزار می‌شود، قرار بود که 13 تا 22 مارس (23 اسفند 98 تا 3 فروردین 99) برگزار شود. این رویداد بزرگ دنیای فناوری، سابقه‌ای 34 ساله دارد و به این ترتیب، می‌توان این مسئله را یکی از آسیب های کرونا بر صنعت فناوری به شمار آورد.

در همین هفته همچنین کنفرانس سالیانه توسعه‌دهندگان گوگل نیز به تعویق افتاد. این کنفرانس که هر ساله در ماه می برگزار می‌شد، امسال قرار بود 12 تا 14 ماه می (23 اردیبهشت تا 25 اردیبهشت 99) برگزار شود و این خبر درست بعد از آنی اعلام می‌شود که گوگل اعلام کرد که رویداد Cloud Next خود را در سان فرانسیسکو به خاطر برگزار شدن یک رویداد دیجیتالی پیش از آن لغو می‌کند. این لغو کردن مراسم گوگل به خاطر افزایش نگرانی‌ها بابت شیوع بیماری کرونا و در نتیجه انطباق با قوانین بهداشتی سازمان‌های سلامت آمریکا صورت گرفته است.

آسیب های اقتصادی کرونا

گوگل معمولا از کنفرانس سالیانه خود برای ارائه جدیدترین اخبار و همینطور معرفی تغییرات تازه در اندروید استفاده می‌کند و حتی گاهی اوقات آخرین به‌روزرسانی‌های خود را در بسترهایی همچون گوگل مپس (Google Maps) در این کنفرانس ارائه می‌کند.

گوگل اعلام کرده که شرکت‌کنندگانی که تا 13 مارس (23 اسفند 1398) اقدام به خرید بلیت برای حضور در این مراسم کرده‌اند، پول خود را به صورت کامل دریافت خواهند کرد و یا همچنین امکان خرید بلیت مراسم گوگل در سال 2021 را خواهند داشت. لغو شدن مراسم گوگل یکی دیگر از ضررهای کرونا بوده که می‌توان آن را از جمله ضررهای اقتصادی کرونا برشمرد؛ چراکه مراسم گوگل از جمله رویدادهای مهم در صنعت فناوری به شمار می‌رود.

 


رویدادهای دیگر دنیای فناوری که به خاطر کرونا لغو شدند


اما رویداد گوگل و همچنین نمایشگاه SXSW 2020 تنها رویدادهای صنعت فناوری نیستند که به خاطر پیامدها و آسیب های کرونا بر صنعت تعطیل شده‌اند. در اینجا به برخی از رویدادهایی اشاره می‌کنیم که بعد از شیوع گسترده این بیماری لغو شدند.

 

نمایشگاه MWC

آسیب های کرونا بر صنعت

نمایشگاه MWC یا Mobile World Congress (کنگره جهانی موبایل) رویداد سالیانه‌ای است که در هر سال در شهر بارسلونا برگزار شده و به ارائه جدیدترین نوآوری‌های صنعت فناوری و موبایل می‌پردازد. این دوره از این نمایشگاه قرار بود که 24 فوریه (5 اسفند 98) در شهر بارسلونا برگزار گردد، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا مسئولین برگزاری تصمیم به تعطیلی آن گرفتند.

 

کنفرانس توسعه دهندگان بازی

ضررهای کرونا

کنفرانس Game Developers Conference یا همان کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی قرار بود که در تاریخ 16 مارس (26 اسفند 98) برگزار شود؛ اما به خاطر آسیب های کرونا لغو و به تابستان سال آینده موکول شد. این خبر شاید برای علاقه‌مندان بازی‌های کامپیوتری ناخوشایند به نظر برسد و نشان‌دهنده یکی دیگر از آسیب های اقتصادی کرونا باشد.

 

رویداد F8 فیسبوک

آسیب های کرونا

کنفرانس مخصوص توسعه‌دهندگان فیسبوک که با عنوان F8 شناخته می‌شود، در ابتدا قرار بود که در پایان ماه آوریل برگزار شود. اما فیسبوک اعلام کرد که این رویداد را لغو می‌کند و به جای آن قرار است رویدادهایی داخلی را برگزار کرده و به پخش تصاویر زنده و ویدئوهای مرتبط با حوزه فناوری بپردازد.

 

کنفرانس I/O گوگل

ضررهای اقتصادی کرونا

کنفرانس سالیانه توسعه‌دهندگان گوگل تحت عنوان I/O که هر ساله در ماه می در سالن آمفی‌تئاتر Shoreline در کالیفرنیای آمریکا اجرا می‌گردید، امسال برگزار نمی‌شود. در این رویداد، گوگل معمولا جدیدترین و آخرین نوآوری‌های خود را در حوزه اندروید و یا دیگر محصولاتش معرفی می‌کند. در سال‌های گذشته، این شرکت آمریکایی گوشی پیکسل 3a و همین طور سیستم خانه هوشمند Nest Home Max را در این رویداد معرفی کرد.

البته به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد تا این رویداد را بدون حضور افراد برگزار کند و در همین رابطه، آخرین خبرهای مربوط به این مراسم در وب‌سایت این شرکت قرار خواهد گرفت.

 


رویدادهایی که هنوز خبری از عدم برگزاری آنها منتشر نشده


در این میان رویدادهایی هم هستند که علی‌رغم آسیب های کرونا هنوز خبری از لغو شدن و یا عدم برگزاری آن‌ها منتشر نشده است. در این قسمت از مقاله قصد داریم که به این دسته از رویدادها بپردازیم.

 

کنفرانس مایکروسافت بیلد

آسیب های اقتصادی کرونا

کنفرانس سالیانه شرکت مایکروسافت تحت عنوان مایکروسافت بیلد (Microsoft Build) طبق برنامه قرار است روز 19 ماه می (30 اردیبهشت 1399) برگزار شود و این مراسم یک هفته بعد از کنفرانس I/O گوگل خواهد بود. هنوز هیچ خبر رسمی در مورد وضعیت برگزاری کنفرانس شرکت مایکروسافت منتشر نشده، اما با توجه به تصمیم گوگل برای لغو کردن کنفرانس I/O، شاید مایکروسافت نیز متقاعد شده و رویداد خود را به زمان دیگری موکول کند. این شرکت همین حالا، رویداد MVP را به دلیل افزایش نگرانی‌ها تعطیل کرده است که آن را می‌توان یکی از آسیب های اقتصادی کرونا برشمرد.

 

رویداد WWDC اپل

آسیب های کرونا بر صنعت

هنوز هیچ تاریخ رسمی برای کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی اپل یا همان WWDC اعلام نشده است، هرچند که اپل معمولا این کنفرانس را هفته اول ماه ژوئن برگزار می‌کند. دوره‌های گذشته این کنفرانس در شهر سن خوزه کالیفرنیا برگزار شده و در کنفرانس امسال به نظر می‌رسد که خبرهایی از نسخه جدید MacOS و watchOS و iOS 14، همراه با آپدیت‌های دیگر محصولات منتشر گردد. اپل به دلیل شیوع بیماری کرونا، مسافرت کارکنانش به کشورهای دارای بیشترین موارد ابتلا به این بیماری را محدود کرده و به دنبال گسترده شدن شیوع بیماری، فروشگاه‌های اپل در چین تعطیل شدند. به همین خاطر، این شرکت کاملا از وضعیت حاد این بیماری مطلع است و شاید اقدامات دیگری را نیز در این زمینه صورت دهد. باید منتظر انتشار اخبار جدید از سوی این شرکت ماند.

 

نمایشگاه تجهیزات الکترونیک E3

ضررهای کرونا

نمایشگاه محصولات الکترونیک (Electronic Entertainment) که با عنوان E3 شناخته می‌شود، قرار است که در روز 9 ژوئن (20 خرداد 1399) در شهر لس‌آنجلس برگزار شود. این در حالی است که لغو برگزاری رویداد بازی‌های کامپیوتری GDC باعث شده که طرفداران و همینطور شرکت‌های سازنده بازی مدام در رابطه با برگزاری و یا عدم برگزاری این رویداد سوال بپرسند. البته برگزارکنندگان این رویداد هنوز اطلاعیه‌ای رسمی در مورد عدم برگزاری این نمایشگاه ارائه نکرده‌اند و مانند دیگر رویدادهای حوزه فناوری باید منتظر ماند و دید که آیا برگزار می‌شود و یا به خاطر آسیب های کرونا لغو خواهد شد.

 

کامپیوتکس

آسیب های کرونا

رویداد فناوری کامپیوتکس (Computex) از جمله نمایشگاه‌هایی است که هر ساله در تایوان برگزار می‌شود و امسال نیز بر اساس برنامه قبلی، قرار است که در روز 2 ژوئن (13 خرداد 1399) شروع به کار کند. تاکنون که از اخبار این گونه بر می‌آید که رویداد مربوطه برگزار خواهد شد. اما در سال 2003، به دلیل شیوع بیماری سارس، این رویداد تا ماه سپتامبر به تعویق افتاده بود. به همین خاطر این احتمال وجود دارد که به خاطر نگرانی‌های مربوطه در مورد سلامت افراد، رویداد امسال نیز لغو شده و یا به تعویق بیفتد.

کرونا نوعی بیماری ویروسی است که در دستگاه تنفسی ایجاد مشکل می‌کند. در این مطلب سعی کردیم تا به بررسی آسیب های کرونا و تمامی مشکلاتی که این بیماری برای دنیای فناوری ایجاد کرده اشاره کنیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402