آموزش مخفی کردن عکس پروفایل در اپلیکیشن های واتساپ و تلگرام

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که برای مخفی کردن عکس پروفایل خود در واتساپ و یا تلگرام چه کاری باید انجام دهید؟ برای آشنایی با روش‌های پنهان کردن تصویر پروفایل در واتساپ و یا تلگرام از دید همه مخاطبین و یا بعضی از آن‌ها با پلازا همراه باشید.

واتساپ و تلگرام جزء پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در سرتاسر دنیا هستند. در این اپلیکیشن‌ها کاربر برای ارتباط بهتر با مخاطبین خود می‌تواند عکس دلخواه خود را در پروفایل پیام‌رسان بگذارد و همه مخاطبین هم به عکس پروفایل کاربر دسترسی داشته و می‌توانند آن را ببینند. با این وجود، بعضی کاربران تمایل دارند عکس پروفایلشان برای برخی از مخاطبین قابل رویت نباشد. آیا می‌دانید چگونه پروفایل خود را از دیگران مخفی کنیم؟ پنهان کردن تصویر پروفایل کار ساده‌ای است. با پلازا همراه باشید تا با مراحل مخفی کردن عکس پروفایل آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

مخفی کردن عکس پروفایل در واتساپ

می‌دانید که مخاطبین شما و کسانی که شماره شما را دارند، به راحتی می‌توانند عکس پروفایل واتساپ و یا وضعیت واتساپ شما را ببینند. همه کاربران پیام‌رسان‌های اجتماعی با آگاهی از این موضوع، تصویر دلخواه خود را به عنوان عکس پروفایلشان انتخاب می‌کنند. با این وجود، برخی از کاربران به هر دلیلی تمایل ندارند عکس پروفایل و یا وضعیت واتساپشان را همه ببینند. از همین رو، به دنبال راهی برای مخفی کردن عکس پروفایل خود هستند.

پنهان کردن تصویر پروفایل در واتساپ کار سختی نیست و در چند مرحله ساده می‌توان این کار را انجام داد. در ادامه این مطلب متوجه خواهید شد که چگونه عکس پروفایل خود را از دید همه مخاطبین و یا برخی مخاطبین خاص مخفی نگه دارید.

چگونه عکس پروفایل خود را از دید همه پنهان کنیم؟

اگر دوست دارید عکس پروفایل واتساپتان فقط برای شما قابل رویت باشد و از دید همه مخاطبین شما پنهان باشد، مراحل زیر را طی کنید:

1. واتساپ خود را باز کنید.

2. به بخش تنظیمات بروید. در گوشی‌های اندروید تنظیمات داخل منوی سه نقطه در گوشه سمت راست است. در گوشی‌های آیفون بخش تنظیمات در گوشه پایین منو سمت راست قرار دارد.

مخفی کردن عکس پروفایل

3. در بخش تنظیمات گزینه Account را انتخاب کنید.

دیدن عکس پروفایل مخفی واتس اپ

4. سپس روی Privacy کلیک کنید و گزینه Profile photo را انتخاب کنید.

دیدن عکس پروفایل مخفی شده در واتساپ

5. در این مرحله اگر گزینه Nobody را انتخاب کنید، عکس پروفایلتان فقط برای خود شما قابل رویت خواهد بود. اگر گزینه My contacts را انتخاب کنید، عکس پروفایل شما فقط برای مخاطبینی که شماره آن‌ها در گوشی شما ذخیره شده است، قابل رویت خواهد بود. اگر گزینه Everyone را انتخاب کنید، هر کسی که شماره شما را داشته باشد، می‌تواند عکس پروفایلتان را ببیند.

مخفی کردن عکس پروفایل

نکته قابل توجه این است که برای دیدن عکس پروفایل مخفی شده در واتساپ لازم است نام فرد موردنظر در لیست مخاطبین شما باشد. اما اگر گزینه Everyone را انتخاب کنید، همه افرادی که شماره شما را دارند، می‌توانند پروفایلتان را ببینند.

چگونه عکس پروفایل خود را از دید یک یا چند نفر مخفی کنیم؟

برای پنهان کردن تصویر پروفایل خود از دید یک یا چند نفر، باید مراحل گفته شده در قسمت قبلی را طی کنید. با این تفاوت که شما باید نام افرادی که دوست ندارید عکس پروفایل شما را ببینند از لیست مخاطبین خود حذف کنید. سپس طبق مرحله پنجم که در بخش قبلی توضیح دادیم، گزینه My contacts را انتخاب کنید. در این صورت، تنها مخاطبین شما به عکس پروفایلتان دسترسی خواهند داشت و از طرفی نام فرد موردنظر نیز از لیست مخاطبان شما حذف شده است.

پنهان کردن عکس پروفایل در تلگرام

ویژگی Privacy در تلگرام قابلیت مخفی کردن عکس پروفایل را به خوبی برای کاربر فراهم کرده است. نحوه پنهان کردن تصویر پروفایل در تلگرام برای گوشی آیفون و اندروید تا حدی با هم متفاوت است که در این قسمت به هر دوی آن‌ها می‌پردازیم.

مخفی کردن عکس پروفایل تلگرام در آیفون

اگر می‌خواهید بدانید چگونه پروفایل خود را از دیگران در تلگرام مخفی کنیم باید بگوییم روش کار بسیار ساده است. کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 •  ابتدا اپلیکیشن تلگرام در آیفون را باز کنید.
 •  به بخش تنظیمات (Settings) بروید.
 •  گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.
 •  سپس گزینه Profile photo را انتخاب کنید.
 • در حالت عادی می‌بینید که گزینه Everybody تیک خورده است. در این حالت، همه افرادی که به تلگرام شما دسترسی دارند، می‌توانند عکس پروفایلتان را ببینند.
 • اگر می‌خواهید تنها مخاطبینی که در لیست مخاطبین شما ذخیره هستند، اجازه دسترسی به عکس پروفایلتان را داشته باشند گزینه My contacts را انتخاب کنید.

برای مخفی کردن عکس پروفایل از دید یک یا چند نفر، به بخش Exceptions بروید. گزینه Never share with را انتخاب کنید.

چگونه پروفایل خود را از دیگران مخفی کنیم

سپس گزینه Add users or groups را انتخاب کنید. در این قسمت افراد یا گروه‌هایی که نمی‌خواهید عکس پروفایل شما را ببینند، وارد کنید.

مخفی کردن عکس پروفایل

گزینه Done را بزنید تا تغییراتی که انجام داده‌اید ذخیره شود.

پنهان کردن تصویر پروفایل

پنهان کردن تصویر پروفایل تلگرام در اندروید

اگر می‌خواهید بدانید در گوشی اندروید چگونه پروفایل خود را از دیگران در تلگرام مخفی کنیم، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا اپلیکیشن تلگرام را باز کنید.
 • وارد منوی سه خطی در گوشه سمت چپ بالا شوید.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • سپس، به بخش Privacy and Security بروید.
 • گزینه Profile photos را انتخاب کنید.
 • در این قسمت برای پنهان کردن تصویر پروفایل، گزینه My contacts را انتخاب کنید. در این صورت، تنها افرادی که در لیست مخاطبین شما قرار دارند، اجازه دیدن پروفایل شما را خواهند داشت.

برای مخفی کردن عکس پروفایل می‌توانید یک قدم جلوتر نیز بروید. بعد از طی مراحل بالا در مرحله آخر که گزینه My contacts را انتخاب می‌کنید، تلگرام دو گزینه دیگر را شامل Never Allow و Always Allow به شما پیشنهاد می‌دهد.

چگونه پروفایل خود را از دیگران مخفی کنیم

اگر گزینه Never Allow را انتخاب کنید، می‌توانید برای پنهان کردن تصویر پروفایل، نام افراد و یا گروه‌هایی را در این قسمت وارد کنید که تمایل ندارید به تصویر پروفایل شما دسترسی داشته باشند. برای این کار کافیست در کنار نام افراد مورد نظر خود تیک بزنید. سپس تیک ظاهر شده در بالای منوی تلگرام را بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

اگر گزینه Always Allow را انتخاب کنید، پنجره‌ای باز می‌شود که در آنجا می‌توانید افراد و یا گروه‌هایی را انتخاب کنید که تمایل دارید عکس پروفایل شما را ببینند. بعد از انتخاب افراد تیک ظاهر شده در بالای پنجره باز شده را بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

جمع بندی

در مطلب بالا روش‌های مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ و تلگرام را به شما آموزش دادیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در مقاله‌های بعدی پلازا به موضوعاتی چون دیدن عکس پروفایل مخفی واتس اپ و دیدن عکس پروفایل مخفی شده در تلگرام نیز خواهیم پرداخت. تجربه خود را در مورد پنهان کردن تصویر پروفایل واتساپ و یا تلگرام با ما در میان بگذارید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022