معرفی بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور ؛ نخستین بازی ایرانی PS4 + تریلر

بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور/ بازی شمشیر تاریکی/ آخرین جنگاور بازی shadow blade
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با معرفی یکی از عنوان‌های جذاب استودیو فن افزار شریف، تحت عنوان بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور همراه ما باشید.

بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور یک بازی اکشن است که توسط استودیو بازی سازی ایرانی به نام فن افزار شریف، در سال 2014 به انتشار رسیده است. بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور یک بازی دو بعدی بسیار جذاب است که آن را بر روی پلتفرم‌های موبایلتان می‌توانید تجربه کنید. این بازی گیم پلی بسیار با کیفیت به همراه صداگذاری عالی را به بازیکنان ارائه کرده است.

بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور

بازی Shadow Blade علیرغم تمامی ویژگی‌های خوبی که به نمایش گذاشته است، یک ضعف دارد که آن هم داستان ضعیف این بازی است. داستان نخستین بازی ایرانی برای پلی استیشن ۴ یک داستان نسبتا گنگ و نامعلوم است که سازندگان این بازی تصمیم گرفتند برای بهبود بخشیدن به ایرادات جزئی بازی، یک نسخه تحت عنوان بازی Shadow Blade: Reload را منتشر کنند. با معرفی این بازی همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور اندروید

در این قسمت شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی بیشتر با طراحی گرافیک و چگونگی بازی، نگاهی به تریلر بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور بیندازید.

داستان بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور

در نسخه اولیه بازی Shadow Blade، داستان بازی به این صورت بود که صدای منتقدان زیادی را نسبت به خودش بلند کرد و این از نارضایتی آن‌ها نسبت به داستان این بازی بود. داستان بازی در نسخه اول یک داستان ساده و می‌شود گفت تا حدودی نامعلوم بود و بازیکنان با بازی کردن بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور، لذت و همچنین نتیجه‌ای از این بازی دریافت نمی‌کردند. به همین ترتیب استودیو بازی سازی فن افزار شریف تصمیم می‌گیرد تا برای داستان بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور برای PS4، یک تصمیم اساسی بگیرد و یک عنوان بسازد تا در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد.

همچنین بخوانید :

این استودیو با ساختن نسخه Reload بازی Shadow Blade، تمامی کم و کسری‌های این بازی چه از نظر گیم پلی و چه از نظر داستانی را بهبود بخشید و کاری کرد تا این بازی یکی از عنوان‌های محبوب و پرطرفدار به شمار برسد. پس از این مقدمه می‌رویم به سراغ اصل داستان نخستین بازی ایرانی PS4. داستان بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور حول محور شخصیتی به نام کورو می‌چرخد.

کورو یک نینجای کار بلد و حرفه‌ای است. دلیل مهارت و حرفه‌ای بودن هم این است که در شب مشغول به تمرین حرکات و فنون مختلف است. در یکی از شب‌ها اتفاق عجیب و شوکه کننده‌ای رخ می‌دهد. در حالی که کورو درحال تمرین است متوجه حمله تعداد زیادی از افراد می‌شود. این افراد در اصل اهالی سایر قبایل هستند که به سمت قبیله و اقامتگاه کورو حمله‌ور شده‌اند.

بازی shadow blade

در اقامت‌گاهی که کورو زندگی می‌کند شخصی به نام شیرو زندگی می‌کند. شیرو رئیس خاندان و قبیله آن‌ها بوده که دارای نشان بالایی به نام دوجیما است. این نشان به افرادی داده می‌شود که دارای سابقه و مهارت بالایی در مبارزاتشان هستند. به دلیل بالا بودن سن شیرو، کورو در ابتدای کار برای دفاع از شیرو، به مبارزه و جنگ با افراد حمله کننده می‌پردازد.

این حمله، آغاز جنگ در بین 3 قبیله مطرح را شروع می‌کند که پس از سالیان زیاد با صلحی که داشته‌اند، دوباره یک درگیری عظیم را شروع می‌کنند. از آن جایی که استاد شیرو یک استاد خبره و ماهر در حرکات رزمی است، به کورو می‌گوید که من هنوز توانایی دفاع از خود و قبیله‌ام را دارم و نیازی نیست مراقب من باشی.

او نشان دوجیما را به کورو می‌دهد و به او دستور می‌دهد تا به کوهستان رفته و علاوه بر مخفی شدن، از این نشان نیز نگهداری کند. پس از رفتن کورو، استاد شیرو در مقابل بزرگان قبایل به مبارزه می‌پردازد و برخی از آنان را شکست می‌دهد. رئیس یکی از قبایل استادی به نام کیاموتو است. استاد شیرو پس از مبارزه با او شکست می‌خورد. پس از شکست، استاد کیاموتو استاد شیرو را نمی‌کشد و او را در زندانی که در قلعه آمیدا است زندانی می‌کند.

اولین بازی ایرانی PS4 و در ابتدای بازی، هنوز هم نسبت به نسخه قبلش داستانی جذاب ندارد و به صورت ناگهانی داستان را آغاز می‌کند. با این وجود در ادامه آن شاهد جذابیت‌های بیشتری می‌شوید به خصوص اگر آن را نسبت به داستان نسخه قبل بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور مقایسه کنید متوجه این موضوع خواهید شد که داستان این بازی پر محتوا و با کیفیت بالاتری ارائه و ساخته شده است.

دانلود بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور برای گوشی

رفته رفته، داستان بازی Shadow Blade بر جذابیتش افزوده می‌شود و پس از گذشت هر دقیقه از بازی، این جذابیت برای بازیکنان دلنشینی و جذبه بیشتری را به همراه خواهد داشت. در ادامه داستان بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور، دلایل اختلاف و جنگ بین خاندان‌های قبایل و رمز و رازهای بسیاری برای بازیکنان برملا می‌شود که این موارد به تدریج و کم کم برای آن‌ها رمزگشایی می‌شود. همین مورد باعث می‌شود تا بازیکنان از هر لحظه داستان این بازی بسیار لذت ببرند و دائما در جست و جوی دلایل بگردند.

گیم پلی بازی Shadow Blade

بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور یک عنوان بسیار جذاب است که آن را می‌توان در دسته بازی‌های اکشن قرار داد. این بازی مهیج دارای گیم پلی بسیار سریع، جذاب و روان است که هر بازیکنی را به خودش جذب خواهد کرد. پس از دانلود بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور برای گوشی، خواهید دید که گیم پلی این بازی از دو حالت پیروی می‌کند و طبق آن بازی را به جلو سوق می‌دهد.

این دو روش حالت چالش‌ها و حالت داستانی هستند. در قسمت چالش‌ها، بازی به صورت خودکار یک سری مراحل و چالش را برای بازیکنان در نظر می‌گیرد که بازیکنان باید با انجام آن دستورات و چالش‌ها به جوایز مشخص و معینی دست پیدا کنند. در قسمت دوم که مربوط به قسمت داستانی است، باید بگوییم که این قسمت تمامی فعالیت‌هایش برعهده بازیکنان است.

در این قسمت بازی به شما یک مسیر را نشان خواهد داد و طبق آن باید حرکت کنید و دشمنان را از پای دربیاورید. پس از کشتن دشمنان، شما باید مواردی را برای خود بردارید تا به امتیاز و پاداش‌های مشخصی دست پیدا کنید. در قسمت داستانی شما باید از روی موانعی همچون دیوارها، سکوها و از سر راه برداشتن دشمنان بگذرید.

شمشیر تاریکی آخرین جنگاور اندروید

اگر این سه مورد را به خوبی بتوانید پشت سر بگذارید و با آن‌ها رو به رو شوید، در روند بازیتان در بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور موفق خواهید بود. بازی Shadow Blade به صورت مرحله‌ای است و بازیکنان پس از دانلود بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور برای کامپیوتر و یا موبایل باید به یک نقطه مشخصی در پایان هر مرحله برسند. نقطه پایانی به گونه‌ای طراحی شده است که بازیکنان اگر به دستورات و آموزشات بازی به درستی عمل کنند می‌توانند امتیاز بسیار خوبی برای خود ثبت کنند و آن را به مرحله بعد ببرند.

در هر مرحله اجسامی گوی مانند وجود دارد که مانند چراغ‌هایی می‌درخشند. شما باید این گوی‌ها را بگیرید تا امتیازتان افزایش یابد. این گوی‌ها بجز افزایش امتیاز خاصیت دیگری ندارند. با افزایش امتیاز، میزان پاداش شما افزایش می‌یابد و پس از آن می‌توانید در سطح بعد حضور پیدا کنید و از آن لذت ببرید.

گزینه دیگری وجود دارد که نوشته‌هایی هستند که به آن‌ها نوشته‌های کانجی گفته می‌شود. این نوشته‌ها نیز مانند گوی‌های درخشان عمل می‌کنند و سبب این می‌شوند که امتیاز و سطح بالاتری در پایان هر مرحله داشته باشید. در انتهای هر مرحله از بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور بازی به صورت خودکار یک جدول را در مقابل شما به نمایش می‌گذارد و در آن جدول شما می‌توانید به صورت کلی ببینید که عملکردتان در این مرحله به چه صورت بوده است.

اگر میزان امتیازات کسب شده و سایر جزئیاتتان پایین باشد متوجه خواهید شد که باید در سطح بعد عملکرد بهتری را از خودتان نشان دهید. تمامی مواردی که در بالاتر در رابطه با گوی‌های درخشان و همچنین نوشته‌های کانجی و کشتن دشمنان گفته شد برروی سطحتان تاثیرگذار هستند. بازی به صورت خودکار این ویژگی را دارد که با احتساب تمامی امتیازات و… در پایان هر سطح یک پاداش و رتبه را برای بازیکنان در نظر می‌گیرند.

دانلود بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور برای کامپیوتر

یکی از ضعف‌هایی که می‌توان در گیم پلی بازی Shadow Blade دید آن است که شرکت سازنده این بازی یعنی فن افزار شریف هیچ‌گونه اقدامی برای ظاهر کورو که شخصیت اصلی بازی است نکرده و بازیکنان دائما باید با یک کاراکتر که از نظر ظاهر یکنواخت است به بازی بپردازند. این سازنده می‌توانست گزینه‌هایی برای تغییر لباس و یا حتی سلاح کورو در بازی قرار دهد تا بازیکنان برای دوری از یکنواختی بازی، بتوانند لااقل تغییراتی را در ظاهر کورو اعمال کنند.

به صورت کلی بازی Shadow Blade ایرادات جزئی را با خود به همراه دارد، ولی در نگاه کلی نسبت به نسخه معمولی و قدیمی‌اش، پیشرفت‌های چشم گیری کرده است. این پیشرفت‌ها را به صورت عمده می‌توان در روند داستانی بازی مشاهده کرد. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب و مثبت این بازی آن است که بازیکنان روند یکنواختی را در گیم پلی نمی‌بینند. می‌توان گفت بازی Shadow Blade در تمامی مراحلش از پرش باید استفاده کرد و یکی از ارکان و حرکات اصلی برای پیروزی در بازی است.

همچنین بخوانید :

در مراحل اول، بازیکنان به صورت خیلی ساده با یک حرکت دشمنشان را از پای در می‌آورند، اما هرچه فراتر بروید و مراحل جدیدتری را قفل گشایی کنید خواهید دید که رفته رفته روند بازی سخت‌تر و متنوع‌تر خواهد شد. یکی از تنوع‌های بسیار خوب این بازی در ساختار دشمنان ایجاد شده است. در مراحل ابتدایی بازی، دشمنانتان با یک حرکت ساده از بین می‌روند، اما هرچه جلوتر بروید دشمنان سخت‌تر می‌شوند و اندازه‌شان نیز بزرگتر می‌شود.

با افزایش سایز دشمنان، شیوه کشتن و مبارزه با آن‌ها نیز تغییر می‌کند و شما نمی‌توانید با شیوه اولیه این دشمنان را از سر راه خود بردارید. در یکی از مراحل دشمنی که در مقابل شما قرار می‌گیرد را باید با وارد کردن ضرباتی به سر او بکشید. در مراحلی دیگر باید به پاهای دشمن ضربه بزنید و پاهای او را تا کشتن کاملش هدف بگیرید. به صورت کلی این تنوع در مبارزات یک نکته مثبت به شمار می‌آید.

آموزش نصب بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور

آموزش نصب بازی شمشیر تاریکی آخرین جنگاور

بازی شمشیر تاریکی یا همان Shadow Blade را می‌توانید بر روی پلتفرم‌های موبایل و کامپیوتر خود نصب کرده و از آن لذت ببرید. نسخه‌های اندروید و آیفون این بازی را می‌توان بدون نیاز به هیچ مکمل و یا روش خاصی از اپ مارکت‌های موجود مانند کافه بازار و اپ استور و… دانلود کرده و سپس آن را نصب کنید.

نسخه کامپیوتر این بازی را نیز می‌توانید بدون مشکل و به راحتی از سایت‌های ایرانی و یا خارجی دانلود و سپس اقدام به نصب آن کنید. در پایین شما می‌توانید حداقل سیستم مورد نیاز برای این بازی را مشاهده کنید. پس از مقایسه این سیستم با سیستم شخصی‌تان سپس اقدام به دانلود و یا نصب این بازی کنید تا در صورتی که سیستمتان قابلیت پشتیبانی از این بازی را نداشت، به مشکل بر نخورید.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • سیستم عامل: ویندوز ایکس پی یا بالاتر
 • پردازنده: Intel Core Duo یا بالاتر
 • حافظه رم: 1 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: Dedicated video card recommended
 • فضای مورد نیاز برای نصب: حداقل 900 مگابایت

سخن پایانی

بازی شمشیر تاریکی در 2 نسخه نسبتا متفاوت ساخته شده است که عنوان‌های آن‌ها Shadow Blade Reload و Shadow Blade هستند که برای پلتفرم‌های گوشی‌های موبایل و کامپیوتر ساخته و عرضه شده‌اند. این بازی را می‌توانید از تمامی سایت‌های معتبر دانلود کرده و یا از مارکت‌های معتبر اقدام به دانلود و نصبش کنید. به دلیل فضای جذاب و دلنشینی که این بازی به نگاه بازیکنانش تقدیم می‌کند، این بازی را جزو بازی‌های پر دانلود و همچنین پر کاربر قرار داده‌اند. از این رو شما هم اگر به بازی‌های اکشن و مهیج مانند بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور علاقه دارید، می‌توانید برای نصب این بازی اقدام کرده و از تجربه کردن آن لذت ببرید. از این که ما را تا پایان این مطلب همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم.

آیا شما به بازی‌های اکشن و مهیج علاقه دارید؟ آیا بازی Shadow Blade را تجربه کرده‌اید؟ نظرات و پیشنهادات خودتان را با تیم پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402