آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم ؛ چگونه تبلیغات گوگل را حذف کنیم؟

حذف تبلیغات گوگل کروم کامپیوتر / حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم به رفع مشکل تبلیغات آزار دهنده کمک می‌کند. به این ترتیب، با چند ترفند برای طریقه بستن تبلیغات گوگل کروم ، غیر فعال سازی تبلیغات گوگل کروم ، روش مسدود کردن تبلیغ مرورگر کروم و نحوه لغو تبلیغات گوگل کروم می‌توان این تبلیغات ناخواسته را حذف یا مسدود کرد.

بارها و بارها شده که یک صفحه گوگل را باز کردیم و با انبوهی از تبلیغات مواجه شدیم. گاهی آنقدر عجله داریم که تا یکی یکی این تبلیغات را ببندیم، وقت زیادی از ما می‌گیرد. روش‌های خوبی برای حذف تبلیغات گوگل یا کنترل این تبلیغات ارائه شده است. هجوم دریایی از تبلیغات پاپ آپ نشان دهنده وجود مشکلاتی در تنظیمات کروم شماست. در این مقاله از پلازا آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم ، طریقه بستن تبلیغات گوگل کروم ، غير فعال كردن تبليغات گوگل کروم در گوشی و حذف تبلیغات اینترنتی در گوگل کروم اندروید ارائه می‌شود.

در ادامه می‌خوانید:


حذف تبلیغات گوگل کروم کامپیوتر


در ادامه با انواع روش‌های غیر فعال سازی تبلیغات گوگل کروم کامپیوتر همراه شما هستیم.

حذف تبلیغات گوگل کروم در ویندوز 10

اما در ویندوز 10 چگونه تبلیغات گوگل کروم را حذف کنیم ؟ یا چگونه تبلیغات کروم را ببندیم ؟ برای پاسخ به این سوال که در ویندوز ۱۰ چجوری تبلیغات گوگل را حذف کنیم ، می‌توانید به روش زیر عمل کنید.

حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید

برای حذف پاپ آپ ها و برنامه‌های ناخواسته از ویندوز 10، کروم را در کامپیوتر باز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در بالا سمت راست، روی گزینه More کلیک کرده و وارد تنظیمات یا Settings شوید
 • روی گزینه Advanced کلیک کنید. در قسمت Reset روی گزینه Reset کلیک کنید و confirm کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که انجام این کار کروم ریست شده و تمام افزونه‌ها (extension) حذف می‌شوند. اگر سوال‌هایی از این دست برای شما مطرح است که چطوری تبلیغات گوگل رو ببندیم ؟ چگونه تبلیغات کروم را حذف کنیم یا آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید به چه صورت است؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نصب یک افزونه بلاک تبلیغات

اولین راه حلی که در نحوه حذف آگهی‌ ناخواسته کروم و نحوه لغو تبلیغات گوگل کروم پیشنهاد می‌دهیم، استفاده از افزونه حذف تبلیغات گوگل کروم (Extension) برای بلاک کردن تبلیغات پاپ آپ است. در ادامه این روش مسدود کردن تبلیغ مرورگر کروم گام به گام به شما می‌گوییم چطور می‌توانید این افزونه را برای  حذف تبلیغات گوگل کروم نصب کنید.

مرحله 1

برای غیر فعال کردن تبلیغات گوگل کروم به این روش، مرورگر گوگل کروم را باز کنید. سپس وب استور رسمی کروم را باز کنید.

حذف تبلیغات کروم

 

مرحله 2

در گوشه سمت چپ بالای وب استور و در قسمت جستجو کلمه «Ad Blocker» را برای غیر فعال سازی اعلان‌ها در گوگل کروم وارد کنید. سپس Enter (یا جستجو) را بزنید تا فهرستی از گزینه‌های بلاک کننده تبلیغ نمایش داده شود.

حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید

 

مرحله 3

به پایین لیست بیایید و روی لینک More Extension Results (یا نتایج بیشتر) بزنید.

حذف تبلیغات گوگل کروم کامپیوتر

 

مرحله 4

روی نام یک بلاک کننده تبلیغ بزنید تا جزئیات صفحه‌اش را مشاهده کنید. در این روش حذف تبلیغات گوگل ، هر افزونه یک صفحه جزئیات دارد که اطلاعات کلیدی را نشان می‌دهد؛ از جمله ویژگی‌هایش، سایز دانلود، تاریخ آخرین نسخه به روز رسانی و اینکه آیا با نسخه گوگل کروم شما مطابقت دارد یا خیر. و البته هر افزونه یک امتیاز بندی با 5 ستاره نیز دارد.

حذف تبلیغات گوگل روی گوشی

 

مرحله 5

در ادامه نحوه مسدودسازی تبلیغات کروم ، روی «Add to Chrome» (افزودن به کروم) بزنید تا بلاک کننده تبلیغات مورد نظر نصب شود.

حذف تبلیغات گوگل روی اندروید

 

تغییر تنظیمات بلاک کننده تبلیغات

بعد از نصب یک بلاک کننده تبلیغات در این روش مسدود کردن پاپ آپ ها در گوگل کروم ، لازم است تنظیمات را از طریق پنل افزونه در گوگل کروم کمی دستکاری کنید. در این بخش از آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم ، نحوه حذف تبلیغات کروم کامپیوتر را گام به گام نشان می‌دهیم.

 

مرحله 1

در این بخش از طریقه بستن تبلیغات گوگل کروم ، روی منو سه خط یا  سه نقطه گوشه بالای سمت راست صفحه مرورگر کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.

حذف تبلیغات گوگل کروم روی اندروید

 

مرحله 2

در ادامه غیر فعال سازی تبلیغات گوگل کروم ، روی گزینه افزونه‌ها (Extensions) در منوی سمت چپ بزنید تا پنل افزونه‌ها باز شود.

روش حذف تبلیغات کروم

 

مرحله 3

در این مرحله از روش مسدود کردن تبلیغ مرورگر کروم ، اد بلاکر یا همان بلاک کننده تبلیغاتی که می‌خواهید را مشخص کنید و روی لینک Options بزنید.

نحوه حذف تبلیغات کروم

 

مرحله 4

حالا در ادامه نحوه لغو تبلیغات گوگل کروم ، در صفحه باز شده روی گزینه Customize بزنید. آنچه در اینجا نشان داده می‌شود کاملا به اد بلاکری که استفاده می کنید بستگی دارد. بیشتر دامنه‌های فهرست سفید دیده می‌شود. در واقع فهرست وب‌سایت‌هایی که شما اجازه نشان دادن تبلیغات را به آن‌ها می‌دهید.

طریقه حذف تبلیغات کروم

 

فعال کردن ویژگی بلاک پاپ آپ کروم

در این مرحله می‌خواهیم طریقه حذف تبلیغات کروم را با مسدود کردن پاپ آپ ها در گوگل کروم آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مرحله 1

روی آیکون 3 نقطه یا سه خط گوشه بالایی سمت راست صفحه کروم بزنید. از منوی باز شده گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

طریقه بستن تبلیغات گوگل کروم اندروید

مرحله 2

کلمه «Pop» را در قسمت جستجو تایپ کنید.

حذف تبلیغات گوگل روی گوشی

 

مرحله 3

از بین گزینه‌های بالا آمده Site Settings (تنظیمات سایت) را انتخاب کنید.

حذف تبلیغات کروم

 

مرحله 4

در حالت عادی باید کلمه Blocked زیر Pop-ups and redirects نوشته شده باشد. ولی اگر Allowed بود، روی همان گزینه Pop-ups and redirects بزنید.

آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم

 

مرحله 5

وقتی به منوی جدید رفتید، گزینه Allowed را خاموش کنید. بدین ترتیب شما تبلیغات پاپ آپ را بلاک کردید.

طریقه حذف تبلیغات کروم

 

بررسی فهرست سایت های مورد تایید

در این قسمت از آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم ، می‌خواهیم با بررسی فهرست سایت‌های مورد تایید، طریقه بستن تبلیغات گوگل کروم و غیر فعال سازی تبلیغات گوگل کروم را ارائه دهیم. برای استفاده از این روش مسدود کردن تبلیغ مرورگر کروم ، مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید.

 

مرحله 1

برای استفاده از این

نحوه لغو تبلیغات گوگل کروم ، مراحل 1 تا 4 روش قبل را انجام دهید.

مرحله 2

وقتی وارد Pop-ups and redirects شدید پایین صفحه که بیایید لیستی از سایت‌های مختلف را می‌بینید (مطابق تصویر زیر). کنار هر سایت نیز سه نقطه قرار دارد. روی این سه نقطه بزنید.

آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم

 

مرحله 3

از منوی باز شده گزینه Remove یا حذف را انتخاب کنید.

نحوه حذف تبلیغات کروم

 

مرحله 4

مراحل 1 تا 3 را تا جایی که تمامی سایت‌های تبلیغاتی حذف شوند تکرار کنید.

 

اسکن بدافزارها

طریقه بستن تبلیغات گوگل کروم

یک راه دیگر برای حذف تبلیغات کروم استفاده از آنتی ویروس‌هاست. بنابراین یک آنتی ویروس خوب مانند آنتی بدافزار Malwarebytes نصب کنید؛ چراکه ممکن است این تبلیغات پاپ آپی که با باز کردن گوگل کروم ناگهان روی صفحه ظاهر می‌شود از صفحات وب‌سایت‌ نباشد. این تبلیغات ممکن است ناشی از وجود ویروس روی سیستم باشد. برای اینکه مطمئن شوید هیچ بدافزار یا ویروسی روی سیستمتان نیست، از دو آنتی ویروس استفاده کنید.

 

غیرفعال کردن نرم افزارهای نا آشنا

یکی از دلایل ظاهر شدن تبلیغات روی مرورگر ممکن است وجود نرم‌افزارهای ناآشنا روی کامپیوتر باشد. برای حذف تبلیغات گوگل از این طریق می‌توان به روش زیر عمل کرد.

مرحله 1

به کنترل پنل ویندوزتان بروید و اگر هم ویندوزتان 10 است مراحل زیر را انجام دهید:

تنظیمات > سیستم > اپلیکیشن‌ها

در صفحه‌ای که باز می‌شود Add/Remove Programs یا Programs and Features را انتخاب کنید.

 

مرحله 2

برنامه‌ای که به نظرتان ناآشنا و عجیب غریب می‌رسد را حذف کنید. در این مرحله شما باید هر چیزی که به نظرتان عجیب است را حذف کنید. این برنامه‌ها ممکن است به طور تصادفی و در کنار نصب یک برنامه واقعی نصب شده باشند. یا برنامه‌هایی که معلوم نیست منبع و منشا آن‌ها چیست. یا حتی برنامه‌هایی که خیلی وقت است استفاده نمی‌کنید و استفاده هم نخواهید کرد. شاید همین برنامه منشا تبلیغات پاپ آپ کروم باشد. پس آن را هم حذف کنید.

غیر فعال سازی تبلیغات گوگل کروم

 


حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید


اگر سوال‌هایی از این دست برای شما پیش آمده است که در گوشی چگونه تبلیغات گوگل را ببندیم ؟ یا در گوشی اندروید چگونه تبلیغات گوگل را حذف کنیم ؟ خوب است بدانید که تمام روش‌هایی که گفتیم مناسب کامپیوتر و لپ تاپ بودند، اما در این مرحله می‌خواهیم چند روش غير فعال كردن تبليغات گوگل کروم در گوشی و حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید را با دانلود AdLock به شما آموزش دهیم. برای حذف تبلیغات گوگل کروم در گوشی و حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید فارسی با ما همراه باشید.

 

دانلود AdLock

روش مسدود کردن تبلیغ مرورگر کروم

در این بخش از آموزش حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید ، اول از همه شما باید یک نرم افزار حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید یا بلاک کننده تبلیغات پاپ آپ برای کروم گوشیتان دانلود کنید. برای حذف تبلیغات کروم اندروید با اپلیکیشن، با گوشی یا تبلت لینک زیر را باز کنید تا دانلود اپلیکیشن شروع شود. بعد از دانلود کامل اگر می‌خواهید از 14 روز استفاده رایگان استفاده کنید، روی گزینه Next بزنید. در غیر اینصورت این لینک را بزنید و یکی از دو گزینه نشان داده شده را انتخاب کنید. بعد از خرید یکی از آنها، کدی به شما داده می‌شود که باید در اپلیکیشن وارد کنید.

دانلود اپلیکیشن AdLock

 

اجازه نصب از منابع نا آشنا

در ادامه این روش حذف تبلیغات کروم در گوشی ، از قسمت تنظیمات گوشی، یکی از دو مورد Security یا Applications (بسته به مدل گوشی) را انتخاب کنید. اجازه نصب از منابع ناآشنا را غیرفعال کنید.

 

فعال سازی فیلترینگ HTTPS

می‌توان گفت این مرحله از طریقه بستن تبلیغات گوگل کروم بسیار مهم است، چون تنها روشی است که AdLock می‌تواند تبلیغات روی وب‌سایت‌هایی را که از رمزگذاری HTTPS استفاده می‌کنند بلاک کند. برای فعال سازی فیلترینگ HTTPS، برنامه Adlocker را باز کنید. در پایین فهرست گزینه Enable HTTPS filtering را فعال کنید. در آخر در پنجره‌ای که باز می‌شود OK را بزنید.

نحوه لغو تبلیغات گوگل کروم

از زمانی که فیلترینگ HTTPS را فعال کنید، AdLock شروع به غیرفعال کردن تبلیغات پاپ آپ کروم و همچنین بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها، برنامه‌های سیستم و پیام‌رسان‌ها می‌کند. مگر اینکه بخواهید در صورت نیاز به چیزی، آن را غیرفعال کنید.

یک راه دیگر برای غیر فعال سازی تبلیغات گوگل کروم و حذف تبلیغات کروم اندروید ایجاد فهرستی از دامنه‌هایی است که تبلیغات در آن فیلتر یا بلاک نمی‌شوند. برای مثال، شما یک وب‌سایت خاص را دوست دارید و چون می‌دانید تنها از راه تبلیغات درآمد دارد، نمی‌خواهید آن را از این فرصت محروم کنید. برای اینکار باید URL این وب‌سایت را به افزونه‌های دامنه‌ها اضافه کنید. به این ترتیب AdLock تبلیغات تمامی وب‌سایت‌ها به جز آن یکی را فیلتر می‌کند.

غیر فعال سازی اعلان ها در اندروید فارسی

اگر از وب‌سایتی تبلیغات آزاردهنده دریافت می‌کنید، برای نحوه لغو تبلیغات گوگل کروم ، مجوز مربوطه را در کروم اندروید خاموش کنید:

 • کروم را در گوشی یا تبلت Android، باز کنید
 • در سمت چپ نوار نشانی، گزینه «بیشتر» و سپس «اطلاعات» را انتخاب کنید
 • وارد تنظیمات سایت شوید
 • در بخش «مجوزها»، گزینه اعلان‌ها را انتخاب کنید
 • اگر «مجوزها» یا «اعلان‌ها» را نمی‌بینید، اعلان‌های سایت روشن نیستند. تنظیمات مورد نظر را خاموش کنید.

جمع بندی

در این مطلب پاسخ سوال چطور تبلیغات گوگل را حذف کنیم ، تعدادی روش برای حذف تبلیغات گوگل ، حذف تبلیغات گوگل کروم در گوشی و حذف تبلیغات گوگل کروم اندروید فارسی معرفی شد. گام به گام شرح داده شد که چگونه می‌توانید برای حذف تبلیغات پاپ آپ از کروم، این روش‌ها را اجرا کنید. این روش‌ها شامل روش‌هایی برای کامپیوتر و همچنین حذف تبلیغات گوگل کروم در اندروید هستند. اگر شما هم راه حلی کاربردی بلدید، با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401