در هنگام خرید خودرو به چه نکاتی دقت کنیم؟

خرید خودرو
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جستجو برای یک خودروی کامل و نحوه‌ی خرید آن، می‌تواند به یک دردسر بزرگ تبدیل شود. شما سعی دارید در سطح بودجه‌تان هزینه کنید و بهترین معامله‌ی ممکن را انجام دهید؛ پس قبل از رفتن به بنگاه‌ها و نمایشگاه‌های ماشین، تحقیق کافی انجام دهید. خوشبختانه، امروزه همه‌ی تحقیقات مرتبط با خرید خودرو را می‌توان از طریق اینترنت و درحالیکه پیژامه به پا دارید، انجام داد! در اینجا، لیستی از موقعيّت‌هایی که قبل از خرید خودرو صفر یا کارکرده باید به آنها فکر کنید را قرار داده‌ایم.

فهرست عناوین مطلب:

از روی نیاز مبرم و درماندگی عمل نکنید

افراد دلایل مختلفی برای خرید خودرو دارند و یکی از آنها این است که اتومبیل فعلی‌شان، کیلومترهای آخرش را سپری می‌کند. هیچگاه به نقطه‌ای نرسید که برای خرید یک خودرو اشتیاق زیادی نشان دهید چون گزینه‌ی دیگری برایتان باقی نمانده است. فروشندگان می‌توانند این را حسّ کنند؛ پس این درماندگی شما را به کار می‌گیرند تا پول بیشتری به جیب بزنند. شما باید جستجویتان برای خودرو را زودتر از موعد آغاز کنید تا اگر نیاز به ترک یک معامله‌ی بد و ادامه‌ی رانندگی با همان خودروی قبلی وجود داشت، بتوانید این کار را انجام دهید.

خرید در بهار ممنوع

فصل بهار بدترین زمان برای خرید خودروست. بیشتر به این علّت که فروشنده تا زمان عرضه‌ی مدل‌های جدید سال، زمان زیادی دارد و می‌تواند برخی مدل‌های خودرو را در محوّطه‌اش نگه دارد. این شرایط،‌ چانه‌زنی برای یک معامله‌ی بهتر را سخت‌تر‌ می‌کند. به علاوه، با توجّه به تقویم، آنها می‌دانند که شما به تازگی عیدی خود را دریافت کرده‌اید و بخاطر داشتن پول نقد اضافی، توان پرداخت مبلغ بیشتری را دارید.

زمان مناسبی را برای خرید انتخاب کنید

بهترین زمان برای خرید خودرو، از انتهای تابستان تا پایان سال است. در این زمان، فروشنده‌ها در حال باز کردن جا در محوّطه‌هایشان برای مدل‌های جدید هستند و بدین ترتیب، شما می‌توانید دست بالا را در مذاکرات داشته باشید. آنها می‌خواهند موجودی انبارشان را خالی کنند پس به معامله‌ای ارزان‌تر از معاملات فصل بهار، تمایل خواهند داشت.

صبور باشید

برای خرید خودرو، در اواخر هر ماه اقدام کنید. مدیران ممکن است در تلاش برای رسیدن به یک حدّنصاب باشند و با شما مذاکره کنند تا با مبلغی پایین‌تر از معاملات اوّل ماه، خودرو را به شما بفروشند تا بتوانند به آن حدّنصاب برسند.

پرس‌وجو کنید

پیدا کردن یک فروشنده‌ی قابل اعتماد می‌تواند پردردسر و گیج‌کننده باشد؛ پس پرس‌وجو بهترین کار است. مطمئناً فردی در خانواده، گروه دوستان یا حتّی همکاران وجود دارد که خودش خودرو خریده باشد و فروشنده‌ای را به شما توصیه کند. حتّی می‌توانید به نقد و نظرات آنلاین نیز سر بزنید و دیدگاه عمومی در مورد یک فروشنده‌ی خاصّ را برّرسی کنید. دانستن اینکه فروشنده، از شهرت خوبی برخوردار است، به شما احساس راحتی بیشتری خواهد داد. سپند خودرو در زمینه فروش اقساطی خودرو مجموعه با سابقه ایست که مورد تایید ده ها هزار نفر تاکنون قرار گرفته است.

شما رئیس هستید

قبل از نهایی کردن معامله نگذارید، تکرار می‌کنم، نگذارید بفهمند که همزمان دارید خودروی فعلی‌تان را نیز مبادله می‌کنید؛ چون گاهی اوقات، آنها ارزش مبادله‌ی خودروی فعلی‌تان را در قیمت‌گذاری خودروی جدیدتان دخالت می‌دهند. بیشتر فروشندگان حتّی از شما می‌خواهند که سری به خودروهای دیگر بزنید تا آنها بتوانند تخمینی روی ارزش این مبادله انجام دهند. آنها فقط می‌خواهند از گزینه‌های شما آگاه شوند تا اگر خواستید معامله‌ای را رها کنید، کارتان را سخت‌ کنند.

روی قیمت تحقیق کنید

دانستن قیمت منصفانه‌ی اتومبیل فعلی‌تان، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری برای قیمت پرداختی برای اتومبیل جدیدتان، کمک کند. اگر فروشنده قیمت اتومبیل را مبلغ خاصّی اعلام کرد و شما بالا بودن قیمت را متوجّه شدید، می‌توانید به قیمت سایت‌ها رجوع کنید.

آیا این همان اتومبیلی است که شما می‌خواهید؟

اطمینان حاصل کنید که اتومبیل با نیازهایتان مطابقت دارد. فرض کنید بخاطر کارتان، رفت‌وآمد زیادی در طول هفته دارید. آیا واقعاً می‌خواهید این کار را با یک وانت پرمصرف انجام دهید یا خودرویی می‌خواهید که کیلومترها را به سرعت طی کند بدون اینکه هزینه‌ی سوخت زیادی داشته باشد؟ خودرویی بخرید که برایتان مفید باشد و در مسیر موفّقیّت، همراه‌تان باشد.

رضایت‌مندی شما مهم است

حالا که برخی از این توصیه‌ها را در نظر گرفته‌ و خودروی رویایی‌تان را خریده‌اید، آن را به جادّه بیاندازید و به آن سفر جادّه‌ای که مدّت‌ها برنامه‌اش را می‌ریختید، بروید! اگر بدانید که این خودرو را با قیمتی مناسب خریده‌اید و هزینه‌اش را با نرخ بهره‌ی بانکی مناسبی تأمین کرده‌اید، سفرتان لذّت‌بخش‌تر نیز، خواهد بود.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
zahra
.
03 اسفند 1400، 17:10
پاسخ
0
0
در خرید اقساطی, خریدار موظف است بخش کمی از هزینه ی کل را بپردازد و مابقی هزینه را طی اقساط مختلف با فواصل زمانی مشخص پرداخت نماید.
avatar
zahrare
.
13 بهمن 1400، 16:11
پاسخ
0
0
فروش قسطی برای فروشنده نوعی تبلیغ محسوب میشود و فروشنده میتواند با فراهم آوردن شرایط آسان اقساطی, مشتریان بیشتری جذب میکند و باعث رونق کسب و کار میشود.
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400