بهترین سی پی یو ماینینگ | همیشه قیمت بالا دلیلی بر خوب بودن نیست!

بهترین سی پی یو ماینینگ | همیشه قیمت بالا دلیلی برخوب بودن نیست ؟!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

 اینبار مقاله‌ای متفاوت و جذاب‌تر در مورد بهترین سی پی یو ماینینگ را برای شما کاربران همیشگی پلازا آماده نموده‌ایم. میتوانید لیست بهترین CPU یا پردازنده برای استخراج ارز دیجیتال را با اثبات دلیل مشاهده کنید. قطعا اگر توان خرید ماینر برای استخراج ارز های دیجیتال را ندارید، استفاده از قوی ترین پردازشگر ماینینگ در این زمینه کارآمد خواهند بود.

معمولا بهترین سی پی یو ماینینگ باید موارد مختلفی مانند هش ، سرعت و مقدار برق مصرفی و… را جزو ویژگی هایش داشته باشد که در کنار استخراج رمز ارز بتواند سایر اقدامات و کارایی های کاربر را به نحو احسن انجام دهد. برای دریافت این لیست بهترین CPU ها برای استخراج ارز، پیشنهاد میشود با پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

بهترین سی پی یو ماینینگ

امروزه با پیشرفت فناوری و حضور ارزهای دیجیتال در دنیای امروزی، کاربران، گروه‌ها، شرکت‌ها و حتی کشورهای بسیاری بدنبال این عرصه رفته‌اند که با استخراج آن بتوانند به دارایی و یا کسری بودجه‌های خود سر و سامانی بدهند. مقاله‌ای که توسط پلازا در اختیارتان قرار گرفته است با متاورس و کریپتو کمی متفاوت می‌باشد که البته این دو مورد در ادامه توضیحات مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در این بین حضور پررنگ پردازنده های AMD میتواند دلیل خوبی برای خرید آن در زمینه استخراج رمز ارز ها باشد.

1. AMD Ryzen 9 5950X پرچمدار بهترین سی پی یو ماینینگ

AMD Ryzen 9 5950X پرچمدار بهترین cpu برای استخراج ارز

پردازنده AMD Ryzen 9 5950X با دارا بودن 16 هسته و سرعت 3.4 گیگاهرتز و مقدار برق مصرفی 105 واتی در کنار نرخ هش 12.9 کیلوباتی در ثانیه توانسته عوان بهترین بهترین سی پی یو ماینینگ را به خود اختصاص دهد. این پردازنده مناسب برای استخراج کریپتو می باشد. همان‌طور که کم و بیش میدانید بلاک چین‌های کریپتو کوین بصورت کلی تک رشته ای هستند که در این زمینه سی پی یو AMD 5950X شاید از لحاظ ظاهری توان انجام اینکار را نداشته باشد اما باید بدانید که این پردازنده شامل 16 هسته و 32 رشته می باشد.

کاربرانی که در زمینه فناوری‌های سخت‌افزار فعالیت دارند قطعا با این ویژگی‌ها آشنایی دارند که برای افزایش سرعت در زمینه استخراج کریپتو دلیلی بر سال ساخت و یا فناوری‌های توربو نیست بلکه سرعت کلاک است که مهم می باشد زیرا این مورد بصورت مستقیم بر بستر بلاک چین نشته و رشته‌هایی که مربوط به استخراج هستند را تقویت مینماید. بلکه وجود هسته و رشته‌های پردازنده در این زمینه مهم می‌باشد که AMD Ryzen 9 5950X در لیست بهترین CPU برای استخراج ارز عنوان اول را کسب نموده است. جالب است بدانید که این محصول توانسته در میان بهترین سی پی یو برای گیمینگ نیز جایگاه خوبی را کسب کند.

ویژگی‌های این پردازنده:

 • قیمت مناسب
 • کارایی عالی با سرعت بالا
 • قدرت بالای هسته و رشته‌ها

معایب پردازنده:

 • استفاده زیاد از برق در هنگام اورکلاک

2. AMD Ryzen 9 3950X؛ قوی ترین پردازشگر ماینینگ

AMD Ryzen 9 3950X بهترین پردازنده برای استخراج ارز

دومین مورد از لیست بهترین پردازنده برای استخراج ارز و ماینینگ، به سی پی یو AMD Ryzen 9 3950X اختصاص داده شده است که محصول هم از شرکت AMD خارج شده و ویژگی‌های خوبی را برای استخراج رمز ارز دارا می باشد. این پردازنده با دارا بودن 16 هسته و 32 رشته قدرتمند در کنار برق مصرفی 105 واتی و نرخ هش 7.23 کیلوباتی برثانیه توانسته لقب باارزش ترین پردازنده ماینینگ را به خود اختصاص دهد. هنگام استخراج ارز باید مطمئن باشید که رشته‌های CPU در بالاترین حد آمادگی خود قرار داشته باشند زیرا همان طور که در متن فوق به آن اشاره شد رشته‌های کریپتو تک کاناله هستند که پردازنده شامل 32 رشته می باشد. شاید این سوال پیش بیاید که رشته‌های بیشتر سرعت بیشتر درست است؟

در واقع باید بدانید اگر ارتباط مستقیم و حرفه‌ای میان رشته‌ها صورت نگیرد این مورد میتواند مشکلات بسیاری را برای پردازنده و سایر قطعاتی که با CPU در ارتباط هستند بوجود آورد. شرکت AMD با استفاده از فناوری های روز دنیا در زمینه کریپتو توانسته این موضوع را به خوبی پوشش دهد و این مورد در حالی است که قیمت آن نزدیک به 750 دلار می‌باشد. قیمتی که نسبت به سایر پردازنده‌های امروزی قیمت معقول بشمار می‌آید. براساس توضیحات شاید بتوان این محصول را بعنوان برترین سی پی یو برای ماین مونرو انتخاب نمود.

ویژگی‌های پردازنده:

 • عملکرد عالی نسبت به 32 رشته
 • قیمت مناسب و کارآمد

معایت پردازنده:

 • پتانسیل محدود در هنگام اورکلاک

3. AMD Ryzen 7 3700X؛ بهترین CPU برای استخراج ارز دیجیتال با بودجه متوسط

AMD Ryzen 7 3700X قوی ترین پردازشگر ماینینگ

و باز هم شرکت AMD توانست جایگاه سوم از لیست قوی ترین پردازشگر ماینینگ را به خود اختصاص دهد. سری هفتم از Ryzen با دارا بودن 8 هسته و 16 رشته میتواند گزینه خوبی در میان لیست سی پی یو های ماینینگ با قیمت مناسب باشد. همچنین ناگفته نماند برق مصرفی 65 واتی و نرخ هش 7.45 کیلوباتی برثانیه میتواند نیاز شما در این زمینه را به‌خوبی انجام دهد. برچسب کیفیت روی پردازنده های AMD ثبت شده اللخصوص در زمینه استخراج ارز.

این پردازنده مناسب برای افرادی می باشد که بودجه آنها محدود به 350 دلار است و قصد دارند با قیمت کم بازدهی خوبی را داشته باشند. حداکثر سرعت کلاک در این پردازنده 4.4 گیگاهرتز می باشد که پیشنهاد می‌شود آن را اورکلاک کنید تا عملکرد استخراج ارز دیجیتال با سرعت و عملکرد بهتری انجام شود. برای استفاده کامل از سرعت پردازنده که 4.4 گیگاهرتز است شاید نیاز به افزایش ورودی برق داشته باشید اما پیشنهاد می‌شود آن را روی 3.6 گیگاهرتز به‌صورت ثابت نگه دارید.

ویژگی‌های پردازنده:

 • قیمت عالی و مناسب
 • عملکرد مناسب برای استخراج و بازی کردن

معایت پردازنده:

 • وجود هش‌ریت نسبتا پایین برای ماینینگ
 • عملکرد رشته‌ها بصورت تکی می‌باشد

4. AMD Threadripper 3990X ؛ بهترین گزینه حرفه ای در زمینه استخراج رمز ارز

AMD Threadripper 3990X بهترین cpu برای استخراج ارز

اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید پردازنده AMD Threadripper 3990X بهترین سی پی یو ماینینگ است و از سه مورد بالا بهتر می باشد. زیرا شامل ویژگی‌های خوبی است که میتواند شما را در برابر استخراج قوی با ثبات نشان دهد. وجود 64 هسته قدرتمند در کنار 128 رشته و برق مصرفی 280 واتی و نرخ هش 40 کیلوباتی برثانیه می‌تواند از سیستم شما در زمینه استخراج رمز ارز یک غول بسازد که محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت. البته در کنار آن به بهترین رم برای ماینینگ کردن هم نیاز دارید.

استفاده از فناوری فرکانس توربو سبب خواهد شد تا در یک مدت زمان مشخص نسبت به CPU های نامبرده این مورد بهترین نتیجه و خروجی را داشته باشد به نحوی که استخراج چند برابری آن بتواند نظر شمارا بطور کامل جذب پردازنده کند. همان‌طور که گفته شد اگر مشکل مالی ندارید و توان تهیه نمودن منبع تغذیه مورد نیاز برای این پردازنده به‌عنوان قوی ترین پردازشگر ماینینگ را دارید، قطعا مشکلی از این بابت نخواهید داشت و روزانه سهم قابل توجهی رمز ارز استخراج خواهید نمود.

ویژگی‌های پردازنده:

 • عملکرد عالی و سرعت بالا در استخراج
 • بهتر از محصول محبوب اینتل Core X-Series
 • عملکرد عالی چند رشته‌ای با توان بالا

معایت پردازنده:

 • اندازه نسبتا بزرگ
 • قیمت بالا نزدیک به 4800 دلار
 • استفاده زیاد از برق

5. Intel i5 4570T؛ بهترین CPU برای استخراج ارز اینتل با انرژی عالی

Intel i5 4570T بهترین پردازنده برای استخراج ارز

و در پایان به شرکت اینتل رسیده‌ایم که در این لیست توانست جایگاه پنجم قوی ترین پردازشگر ماینینگ را به خود اختصاص دهد. این پردازنده با دارا بودن 2 هسته و 4 رشته و مقدار برق مصرفی 35 واتی در کنار نرخ هش 0.9 کیلوباتی در ثانیه میتواند یک امید برای اینتل در این زمینه باشد. این پردازنده مناسب برای کسانی می‌باشد که قصد دارند قبض برق آنها به‌صورت متعادل باشد و نسبت به توان مصرفی کمی که استفاده می‌کنند درصد بیشتری از رمز ارز را استخراج کنند.

البته پردازنده Intel i5 4570T در مقابل رقبایی که از آنها نام برده شد، بهترین سی پی یو ماینینگ نیست و حرفی برای گفتن ندارد ولی برای کاربرانی که بودجه محدود دارند یک گزینه متعادل می باشد که نباید آن را از دست داد.

ویژگی‌های پردازنده:

 • قیمت مناسب
 • استفاده ناچیز از برق

معایب پردازنده:

 • سرعت ماینینگ پایین
 • عملکرد فنی ضعیف

تفاوت متاورس و بازی های کریپتویی در کنار رمز ارز چیست؟

مبحث بسیار مهم و البته متفاوتی که قصد داریم در این زمینه آن را پوشش دهیم مربوطبه تفاوت‌های متاورس و رمزارز است. در واقع متاورس را می‌توان یک بازی با زندگی دانست که در آن امکان خرید و فروش زمین و دارایی‌ها مقدور است و بازی‌هایی که در بستر کریپتو فعالیت دارند یک شبیه ساز از مواردی است که در قالب بازی جمع‌آوری شده و برای حضور در آنها ابتدا باید هزینه‌ای را پرداخت کنید تا بتوانید استخراج رمزارز را آغاز کنید. این مورد امروزه در ایران رونق گرفته است و بسیاری از کاربران در ازای بازی کردن به درآمد زایی دلاری رسیده‌اند که برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد میشود مقاله متاورس و بازی های کریپتویی را مشاهده کنید.

از سوی دیگر رمز ارز بعنوان یک واسط پولی در متاورس و بازی‌های کریپتویی حضور یافته است که برای خرید و فروش میتوانید از آن استفاده کنید. رمزارزها محدود به یک واحد پولی نمی‌شوند بلکه هزاران مورد در این زمینه قابل دستیابی است که هر یک ارزش خاص خود را دارا می‌باشند. در حال حاظر با ارزش ترین واحد پولی در رمز ارز بیتکوین نام دارد که بیش از 50 درصد ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین بازی های ارز دیجیتال | 10 تا از بازیهای پولساز ...
سید محمد کاظم طبیب22 فروردین 1401 12:00
thumbnail
ارز دیجیتال چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال در ایران ...
طاهره غلامیان17 اسفند 1398 17:00

سوالات متداول

1. بهترین پردازنده برای استخراج ارز بالاخره کدام مورد است؟

اگر از لحاظ مالی مشکلی از این بابت ندارید و توان تامین هزینه برق را دارید، قوی ترین پردازشگر ماینینگ از دید پلازا پردازنده AMD Threadripper 3990X می باشد که رتبه چهارم لیست را دریافت نموده است.

2. برترین سی پی یو برای ماین مونرو کدام پردازنده است؟

براساس بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم در این زمینه بهترین پردازنده AMD Ryzen 9 3950X بوده است که مناسب برای ماین مونرو نیز می‌باشد که قیمت متعادلی را نیز دارا می‌باشد.

نتیجه گیری

مقاله‌ای مفید و از دید ما کامل در مورد بهترین پردازنده برای استخراج ارز در اختیار شما قرار گرفته است که اگر نظر شما با پردازنده های نام برده تداخل دارد میتوانید با ما در نظرات همراه باشید. همچنین ناگفته نماند که تجربه کاربری در زمینه بهترین سی پی یو ماینینگ شاید کمی متفاوت تر نسبت به توضیحات باشد. زیرا توضیحات فوق براساس بررسی‌های انجام شده در ایالات متحده به ثبت رسیده است. از نظر شما بهترین CPU برای استخراج ارز کدام است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022