تشخیص اپل واچ اصل از فیک | اپل واچ جعلی با اصلی چه تفاوت هایی دارد؟

تشخیص اپل واچ فیک / تشخیص اپل واچ اصل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تشخیص اپل واچ فیک از اصل چگونه است؟ ساعت اپل واچ اصل و فیک تفاوت هایی دارند که اگر خیلی به آن‌ها دقت نکنید ممکن است اصلا متوجه‌شان نشوید. بخصوص با توجه به حجم قابل توجه نسخه‌های کپی چینی که در بازار وجود دارند. به همین دلیل اگر قصد خرید این گجت‌ اپل را دارید بهتر است ابتدا فرق اپل واچ تقلبی و اورجینال را بدانید.

اپل واچ یکی از محبوب‌ترین گجت‌های کمپانی بنام اپل محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری در سراسر دنیا را به خود اختصاص داده است. متاسفانه امروزه تولیدکنندگان مختلفی در صدد جعل این محصول برآمده‌اند و سعی دارند که نسخه‌ای با بیشترین شباهت و البته قیمت پایین‌تر را روانه بازار کنند. از آنجا که تعداد این اپل واچ‌های تقلبی کم نیست، بهتر است در هنگام خرید نسبت به تفاوت اپل واچ اصلی و فیک آگاه باشید تا در انتخاب اپل واچ اصلی دچار خطا نشوید. روش‌های متعددی برای تشخیص اپل واچ اصل از تقلبی وجود دارد که در ادامه آنها را با هم مرور خواهیم کرد. با پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

تشخیص اپل واچ فیک از اصل

فرض کنید در حال حاضر در مغازه هستید و یک اپل واچ تقلبی در دست گرفته‌اید. برای تشخیص اپل واچ اصل از فیک، می‌بایست به چند نکته توجه کنید. از آنجا که در ایران به مراکز اپل استور دسترسی نداریم، نمی‌توانیم برای تشخیص اپل واچ اصل از تقلبی و در تائید محصول یک Apple Genius بگیریم. در نتیجه بهتر است روش های تشخیص نسخه اصل و تقلبی اپل واچ را بدانید. پس قبل از آنکه برای خرید یک اپل واچ جعلی پولی بپردازید، ابتدا راه‌های تشخیص تفاوت اسمارت واچ و اپل واچ که در ادامه آورده شده را بررسی کنید.

1. بررسی شماره سریال ؛ فرق اسمارت واچ با اپل واچ

تفاوت اپل واچ جعلی با اصلی - بررسی شماره سریال

آسان‌ترین و بهترین راه برای تشخیص اپل واچ اصل از فیک، وارد کردن شماره سریال ساعت در وبسایت اپل است. شماره سریال اپل واچ را می‌توانید از چند روش مختلف پیدا کنید.

روش اول از طریق سیستم‌عامل است. ابتدا Settings را باز کرده و سپس به General > About بروید. در این قسمت در پایین صفحه گزینه‌ای به نام Serial Number یا IMEI پیدا خواهید کرد که همان شماره سریال ساعت است. همچنین از طریق برنامه Apple Watch در گوشی آیفون و از زبانه My Watch در مسیر General > About می‌توانید شماره سریال را پیدا کنید. حالا این شماره سریال را در این صفحه از وبسایت اپل وارد کنید.

فرق اپل واچ اصل با اپل واچ جعل - تفاوت اپل واچ فیک و اپل واچ اصل

اگر با پیام خطا مواجه شدید، اپل واچ تقلبی است اما اگر وبسایت، شماره سریال را قبول کرد و در صفحه بعدی یک تیک سبز رنگ در کنار عبارت Valid Purchase Date به شما نشان داد، اپل واچ شما اصل است.

2. اندازه نادرست | فرق اپل واچ فیک و اصل

تشخیص اپل واچ اصل از فیک - فرق اسمارت واچ با اپل واچ

یکی از روش هایی که با کمک آن می‌توانید فرق اسمارت واچ تقلبی با اپل واچ اصلی را تشخیص دهید، اندازه ساعت است. اپل واچ هرسال تنها در 2 اندازه به شرح زیر وارد بازار می‌شود:

 • مدل 38 میلی‌متری: 10.5*33.3*38.6 میلی‌متر
 • مدل 42 میلی‌متری: 10.5*35.9*42.0 میلی‌متر

جدیدترین نسخه یعنی اپل واچ 7 اما با تغییراتی در اندازه همراه بوده و در 2 مدل با اندازه‌های زیر وارد بازار شده است:

 • مدل 41 میلی‌متری: 10.7*35*41 میلی‌متر
 • مدل 45 میلی‌متری: 10.7*38*45.0 میلی‌متر

این اندازه‌ها را به خاطر بسپارید. معمولا برای بسیاری از سازنده‌های نسخه جعلی، سخت است که بتوانند محصول خود را دقیقا در این ابعاد درست کنند. درواقع نمونه‌های فیک اپل واچ معمولا از نسخه اصلی، ضخیم‌تر و قطورتر به نظر می‌رسند.

برای تشخیص فیک بودن ساعت اپل واچ، توجه به وزن ساعت نیز مهم است. وزن اپل واچ‌های مدل‌های متفاوت، متغیر است. برای مثال مدل 38 میلی‌متری با بند استیل و سگک کلاسیک در حدود 56 گرم وزن دارد؛ در حالی که وزن مدل 42 میلی‌متری با بند استیل حدود 125 گرم است. با این حال از آنجا که تشخیص دقیق وزن و سنگینی ساعت بدون استفاده از ترازو ممکن نیست، بهتر است برای تشخیص اپل واچ اصل از فیک موارد زیر را بررسی کنید.

3. کنترلرهای ساعت ؛ فرق اپل واچ تقلبی و اورجینال

فرق اپل واچ اصل با اپل واچ جعل - فرق اسمارت واچ با اپل واچ

تفاوت ظاهری اپل واچ فیک و اصل را درنظر داشته باشید. فارغ از اینکه اپل واچ را روی دست راست و یا چپ خود می‌بندید، دکمه دیجیتال کرون ساعت می‌بایست در بالای لبه سمت راست و در پایین آن یک دکمه مسطح باریک قرار گرفته باشد. در این حالت میکروفون و اسپیکر در سمت دیگر ساعت دیده می‌شوند. این در حالی است که در نسخه‌های جعلی معمولا این ترتیب رعایت نشده و نوع چیدمان دکمه‌ها و اجزا، متفاوت از اپل واچ اصلی است. پس توجه به کنترلرهای ساعت می‌تواند یکی دیگر از راه های تشخیص فرق اپل واچ تقلبی و اورجینال باشد.

4. پشت بدنه ساعت

تشخیص اپل واچ اصل از فیک - تشخیص اپل واچ اصل

این روش تشخیص اصل بودن اپل واچ مربوط به بدنه پشتی ساعت می‌شود. همه مدل‌های اپل واچ مجهز به سنسورهای ضربان قلب هستند که به همراه یکسری نوشته در پشت ساعت دیده می‌شوند. درواقع در پشت ساعت باید چهار سنسور دایره‌ای شکل در یک آرایش لوزی مانند قرار گرفته باشند. به گونه‌ای که سنسورهای سمت چپ و راست، سفید رنگ و سنسورهای بالا و پایینی کمی تیره‌تر باشند. در نتیجه چنانچه در پشت یک نسخه از اپل واچ، سنسورهایی با آرایشی غیر از این مشاهده کردید و یا اصلا سنسوری وجود نداشت، مطمئنا این اپل واچ تقلبی و فیک است.

تفاوت اپل واچ جعلی با اصلی - تشخیص اپل واچ اصل از جعلی

بهتر است به نوشته‌های اطراف این سنسورها نیز توجه کنید. ترتیب نوشتاری باید دقیقا مشابه عکس بالا باشد. همچنین برای تست کردن و مطمئن شدن از صحت سنسورها باید انگشت خود را روی آنها به سمت بالا یا طرفین سوایپ کنید تا فعال شده و به رنگ سبز درآیند.

5. صفحه نمایش و بند ساعت

تشخیص اپل واچ اصل از فیک - تفاوت ظاهری اپل واچ فیک و اصل

صفحه نمایش اپل واچ اصل همواره از رزولوشن بالایی برخوردار است، این در حالی است که نسخه‌های جعلی معمولا رزولوشن پایین‌تری دارند و هنگامی‌که ساعت خاموش است، انعکاس تصاویر را در خود نشان می‌دهند.

علاوه براین کمپانی اپل، این ساعت هوشمند را به گونه‌ای طراحی کرده است که سلیقه‌های متفاوت کاربران را به خوبی پوشش می‌دهد. درواقع کاربر می‌تواند با هر تیپ و لباس خود، بند اپل واچ را تعویض کرده و با استایل خود ست کند؛ در صورتی که این اتفاق برای اپل واچ‌های فیک نمی‌افتد و کاربر نمی‌تواند بند آنها را عوض کند. این نسخه‌های جعلی همواره با یک بند عرضه می‌شوند. پس اگر به دنبال تشخیص اپل واچ اصل از جعلی هستید، به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

6. شارژر اصل

فرق اپل واچ اصل با اپل واچ جعل - تفاوت جعبه اپل واچ فیک با اصل

اپل واچ به همراه یک پاد شارژر القایی کوچک عرضه می‌شود. این ساعت هوشمند به صورت مغناطیسی روی این شارژر قرار گرفته و شارژ می‌شود. این در حالی است که نسخه‌های فیک و تقلبی اپل واچ معمولا شارژرهایی با طراحی‌های متفاوت دارند. برای آنکه از اصل بودن شارژر اطمینان حاصل کنید، اپل واچ را روی آن قرار دهید. به محض آغاز شدن عملیات شارژ صدای بیپ کوتاهی شنیده می‌شود و سپس یک نشانگر شارژ روی نمایشگر ساعت، نمایش داده می‌شود. یک فرق اپل واچ تقلبی و اورجینال هم همین است. چنانچه شارژر اپل واچ به درستی کار نکند و یا یکی از این ویژگی‌ها را نداشته باشد، به احتمال زیاد با یک اپل واچ فیک روبه‌رو هستید.

7. تفاوت جعبه اپل واچ فیک با اصل

فرق اپل واچ اصل با اپل واچ جعل - تفاوت کارایی اپل واچ فیک و اصل

همچنین بخوانید :

یک روش دیگر برای تشخیص اپل واچ اصل از فیک توجه به جعبه آن است. بسته‌بندی و جعبه‌های محصولات اپل همیشه نظم و قاعده خود را دارند. چنانچه یک بی‌نظمی یا هرگونه مغایرت در طرح یا رنگ بسته‌بندی مشاهده کردید، به احتمال زیاد یک اپل واچ جعلی خریداری کرده‌اید.

جعبه یک اپل واچ اصل، سفید است. پس وجود بسته‌های با رنگ‌های آبی، صورتی و یا مشکی، دلالت بر غیر اصل بودن اپل واچ دارد. همچنین خاطر نشان می‌شود که روی جعبه این ساعت هوشمند همواره لوگوی اپل در بالا و اطلاعات مربوط به اپل واچ در کنار جعبه نوشته می‌شود. چنانچه در این نوشته‌ها با غلط املایی مواجه شدید و یا اطلاعات ساعت در محلی به غیر از کناره جعبه چاپ شده باشند، باید بگوییم که متاسفانه یک اپل واچ جعلی دارید.

8. تشخیص اپل واچ اصل از فیک با رابط کاربری

تشخیص اپل واچ اصل از فیک - تفاوت اپل واچ فیک و اپل واچ اصل

اپل واچ اورجینال همراه با یکسری از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض و ساخت خود کمپانی اپل در بازار عرضه می‌شود. این برنامه‌ها عبارتند از تلفن، تقویم، تنظیمات، پیام‌ها، ورزش‌های تنفسی، عکس‌ها و غیره.

تفاوت کارایی اپل واچ فیک و اصل نیز در همین است چرا که نسخه‌های فیک قادر به تقلید کامل از رابط کاربری اپل واچ اورجینال نیستند. اگر یکی از این اپلیکیشن‌ها را در اپل واچ خود مشاهده نکردید، حتما یک ساعت جعلی دارید که از یک سیستم‌عامل دیگر با پوسته watchOS استفاده می‌کند.

علاوه براین اکثر تولیدکنندگان جعلی  پس بهتر است قبل از آنکه بابت خرید این ساعت هوشمند پولی بپردازید، ابتدا آن را روشن کرده و یکی دو برنامه از آن را اجرا کنید. اپل واچ‌های فیک سرعت عملکرد پایینی داشته و معمولا صفحه نمایش آنها به فرمان سوایپ کردن کاربر به درستی پاسخ نمی‌دهد.

9. ساعت را به یک گوشی آیفون وصل کنید

تفاوت اپل واچ جعلی با اصلی - فرق اسمارت واچ با اپل واچ

اپل واچ تنها با گوشی‌های آیفون و سیستم عامل iOS سازگار است. تفاوت اپل واچ جعلی با اصلی هم در همین است. در نسخه‌های تقلبی شما تنها می‌توانید ساعت را به گوشی‌های اندروید وصل کنید چرا که افرادی که ساعت‌های فیک اپل واچ را تولید می‌کنند به سیستم‌عامل watchOS دسترسی ندارند. بر عکس اپل واچ فیک، اپل واچ اصلی تنها با آیفون جفت می‌شود و از watchOS استفاده می‌کند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
همه چیز درباره قفل اپل واچ ؛ آموزش قفل گذاشتن روی اپل ...
سارا رمضان14 اردیبهشت 1401 16:30
thumbnail
10 مشکل اپل واچ و راه حل رفع آنها
محمدجواد پورمحمد23 اردیبهشت 1400 12:00

سوالات متداول

1. از کجا بفهمیم اپل واچ اصل است؟

اولین و مهمترین سوال این است که از کجا بفهمیم ساعت هوشمند اپل اصل است؟ برای تشخیص اپل واچ اصل از فیک می‌توانید شماره سریال آن را در وبسایت اپل چک کنید. همچنین مدل‌های فیک با اصلی تفاوت‌هایی در ظاهر و همچنین رابط کاربری خود دارند که با کمی دقت می‌توانید به آن‌ها پی ببرید.

2. قیمت ساعت هوشمند اصلی اپل چقدر است؟

ارزان‌ترین ساعت اپل که در بازار می‌توانید پیدا کنید سری 3 آن است که حدود 5 میلیون تومان قیمت دارد. سری 7 که جدیدترین سری است هم بین 10 تا 15 میلیون تومان قیمت دارد.

جمع بندی

در این مقاله روش‌های تشخیص اپل واچ فیک از اصل مورد بررسی قرار گرفت. پیشنهاد می‌شود چنانچه قصد خرید این ساعت هوشمند را دارید، ابتدا تمام موارد بالا را چک کرده و بررسی کنید تا در دام فروشندگان کلاهبردار قرار نگیرید. شما چه روش‌های دیگری برای تشخیص تفاوت اپل واچ جعلی با اصلی سراغ دارید؟ آن‌ها را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022