قوی ترین سلاح های مارول | 25 سلاح قدرتمند در دنیای ابرقهرمانی مارول (Marvel)

قوی ترین سلاح های مارول
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به همه‌گیر شدن فیلم‌های ابرقهرمانی و حضور همیشگی عناوین مارول در باکس آفیس، قصد داریم در این مطلب 25 مورد از قوی ترین سلاح های مارول را رتبه‌بندی کنیم. با ما همراه باشید.

اسلحه‌ها، چه به منظور خشونت و چه برای محافظت، نقش مهمی را در داستان فیلم‌ها ایفا می‌کنند. در فیلم‌های وحشتناک، غالباً شخصیت روانی یک اسلحه به یاد ماندنی دارد و در بسیاری از فیلم‌های اکشن، قهرمان داستان از یک سلاح خاص به منظور حفاظت از خودش استفاده می‌کند. برای لذت بیشتر بینندگان، اسلحه‌ها می‌‎توانند در ژانرهای مختلف به شکل‌های متفاوت ظاهر شوند. در مورد دنیای سینمایی مارول فهرست بلند بالایی برای نام بردن وجود دارد. با وجود این که فیلم‌‌های مارولی از برکت وجود ابرقهرمانان خود به این نان و نوا رسیده‌اند، نباید از سلاح‌‎های شخصیت‌های شرورش نیز به سادگی گذشت.

در ویدیوی زیر «17 نمونه از قویترین سلاح در فیلم های مارول» را تماشا کنید:

از زمانی که دو کابوی تنها روبروی هم هفت‌تیر ‌می‌کشیدند تا امروز که تونی استارک از دستانش اشعه شلیک می‌‎کند، زرادخانه فیلم‌ها پیشرفت زیادی داشته است. امروزه فیلم‌های ابرقهرمانی سلاح‌هایی دارند که ملت را تنها با یک لمس کوچک دیوانه ‌کرده یا حتی نصف جمعیت دنیا را از بین می‌برد.

البته اسلحه ضعیف هم در این بین زیاد داریم، اما سلاح‌های قدرتمندی هستند که می‌توانند قدرتمندترین قهرمانان را از پا در آورند. در ادامه 25 تا از قوی ترین سلاح های مارول را با یکدیگر مرور خواهیم کرد، با هم همراه باشید. اگر به دنبال پرفروش‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی مارول هستید می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

فهرست مطالب:

قوی ترین سلاح های مارول (Marvel)

در ادامه قویترین سلاح در فیلم های مارول را به شما معرفی می‌کنیم.

25. عصای لیوینگ ترایبیونال (Tribunal)

سلاح های مارول / mordo-staff-of-living-tribunal

شاید «عصای لیوینگ ترایبنال» را تنها یک بار در فیلم Doctor Strange دیده باشیم، اما چیزی از ارزش‌های این سلاح کم نمی‌شود و از قدرتمندترین سلاح های مارول است. «کارل موردو» هنگام آموزش هنرهای رزمی «استیفن استرنج» از این عصا استفاده می‌کرد. شاید ظاهرش شبیه به یک چوب خشک باشد اما می‌تواند تغییر شکل داده و به فرم یک شلاق در بیاید. موردو بارها از این سلاح برای آموزش استرنج استفاده می‌کند و با این که از روش کار با این عصا اطلاعات زیادی نداریم، شکی نیست که در استفاده از آن استاد است.

24. گاز بلک ویدو

سلاح مارول / WidowsBite-Avengers

شاید گاز بلک ویدو قویترین سلاح در فیلم های مارول نباشد، اما آن قدر قوی است که در این فهرست از آن یاد کنیم. این اسلحه‌های شوکر که توسط بلک ویدو پوشیده می‌شوند، به مشت‌های رومانوف قدرت الکتریسیته داده و نه‌تنها دشمنان معمولیش را از پا در می‌آورند، بلکه مقابل نیروهای چیتاری نیز کارآمد هستند. بلک ویدو بدون هیچ سلاحی به خودی خود مرگبار است، اما داشتن یک سلاح الکتریکی او را از قبل هم قدرتمندتر می‌کند.

23. گاد اسلیر

قوی ترین سلاح های دنیای مارول / Gamora-Guardians-of-the-Galaxy-Vol.-2-Zoe-Saldana

گاد اسلیر شاهد در نگاه اول یک شمشیر معمولی به نظر برسد، اما قدرتش بیش از این‌ها است و از قوی ترین سلاح های ابرقهرمانان محسوب می‌شود. این سلاح که توسط گامورا از تیم Guardian of the Galaxy استفاده می‌شود، قابلیت‌های زیادی را در خود جای می‌دهد.

البته هرگز مشخص نشد که آیا واقعاً خدایی را کشته یا نه، اما با قدرت فوق‌العاده‌ای که دارد می‌تواند سخت‌ترین فلز را مثل کره نصف کند. این شمشیر یک چاقوی کوچک هم در خود دارد که به راحتی از آن جدا ‌می‌شود. شمشیری به این قدرت مطمئناً نباید سبک باشد، اما هسته انرژی که درونش قرار گرفته وزنش را کاهش داده و حملش را آسان‌تر می‌کند.

22. کواد بلسترها

قوی ترین سلاح های مارول / Chris-Pratt-as-Peter-Quill-in-Guardians-of-the-Galaxy-Vol-2

«کواد بلسترها» سلاح معروف پیتر کوئل (استار لرد) هستند که در Guardians of the Galaxy و Avengers Infinity War شاهدش بودیم. بلستر دو لوله و ماشه برای شلیک تیرهای مختلف دارد. ماشه‌ها حتی می‌توانند برای قدرت بیشتر همزمان کشیده شده و تیر پلاسمایی و الکتریکی را شلیک کنند. این اسلحه کمری پوشش آتش بالایی دارد و برای پرتاب دشمنان با زره فلزی گزینه مناسبی خواهد بود.

21. دست فلزی باکی

قویترین سلاح مارول / Captain-America-The-Winter-Soldier-Steve-Rogers-fights-Bucky-Barnes

دست‌های رباتیک پدیده جدیدی در فیلم‌های سینمایی نیستند. Star Wars بارها عضلات ماهیچه‌ای را با اعضای فلزی تعویض کرد و دنیای مارول نیز همین کار را با باکی بارنز پس از سقوط نافرجامش انجام داد.

پس از این که باکی در Captain America The First Avenger از یک قطار سریع‌السیر به پایین سقوط می‌کند، HYDRA بازویش را با یک عضو رباتیک تعویض می‌کند. نابود کردن ماشین شاسی بلند S.H.I.E.L.D. و پاره کردن بال «فاکلون» فقط چند نمونه کوچک از قدرت بازوی فلزی باکی‌اند. تنها ضعف بزرگ این بازو عدم انعطافش است که در نبرد با اسپایدرمن کاملاً مشهود بود. با این حال از قویترین سلاح ابرقهرمانان در فیلم های مارول محسوب می‌شود.

20. سپر کاپیتان آمریکا

قویترین سلاح های مارول / Captain-America-Shield

جنس سپر کاپیتان آمریکا در ابتدا از فولاد بود، تا این که هاوارد استارک در First Avenger آن را به وایبرنیوم ارتقا داد. سپر کاپیتان از او در مقابل فشنگ، اشعه لیزری و مهمتر از همه چکش «ثور» محفاظت می‌کند. سپرها غالباً به منظور محافظت ساخته می‌شوند، اما سپری وایبرنیومی می‌تواند مثل دیسک پرتاب شده و آسیب بالایی به دشمنان وارد کند.

هنگامی که این انتقام‌جو سپرش را به سمت دشمنان پرت می‌کند، وایبرنیوم باعث می‌شود سپر قبل از بازگشت به کاپیتان به چند هدف دیگر نیز اصابت کند. اکثر سپرها با این میزان برخورد، از فرم خارج می‌شوند، اما حفظ حالت اولیه یکی از عواملی است که سپر کاپیتان را از یک سلاح متمایز می‌‎کند. به همین دلیل نیز از قویترین سلاح های انتقام جویان محسوب می‌شود.

19. وب شوتر

سلاح های برتر مارول / Spider-Mans-Web-Shooters

بسیاری از قهرمانان سلاح مخصوص به خودشان را دارند، اما نمی‌توانند بگویند که سلاحشان را خودشان از خرت و پرت ساخته‌اند. از طرفی پیتر پارکر که وب شوتر را برای لباسش خلق کرده، داستانش کاملاً جدا است. تارهای پارکر که با خواص عنکبوت ساخته شده‌اند، دارای دوام و انعطاف بالایی هستند.

اسپایدرمن از وب شوترش برای حرکت بین ساختمان‌ها و حفاظت در مقابل دشمنان استفاده می‌کند. وب شوتر دست‌‎ساز اسپایدی وسیله‌ای جالب بود، اما با آپگریدی که تونی استارک روی آن انجام داد، 576 ترکیب مختلف دریافت کرد. این سلاح نیز از قوی ترین سلاح های مارول محسوب می‌شود.

18. فشنگ جوداس

برترین سلاح های مارول / Judas-Bullet

همانند فشنگ نقره‌ای که برای از پا در آوردن گرگینه‌ها استفاده می‌شوند، برای آسیب به «لوک کیج» به فشنگ جوداس نیاز دارید که در لیست قویترین سلاح در فیلم های مارول قرار می‌گیرد. فشنگ‌های جوداس هم در .Agents of S.H.I.E.L.D و هم در Luke Cage حضور داشته و توسط سازمان Hammer ساخته شده‌اند.

جوداس برخلاف دیگر فشنگ‌ها از پس مانده‌های ابزار چیتایری ساخته شده است. لوک کیج دو بار مورد اصابت این تیرها قرار گرفت و به خاطر این فلز بیگانه چیزی نمانده بود که جانش را از دست بدهد. اگر این فشنگ‌ها آنقدر قدرتمند هستند که به لوک کیج آسیب بزنند، حساب کنید، چه بلایی سر آدم‌های معمولی می‌آورند.

17. هوفاند

قویترین سلاح های مارول / Hofund-Heimdalls-Sword

«هوفاند» به چند دلیل یکی از قوی ترین سلاح های مارول است. هوفاند یا به اصطلاح «شمشیر بیفراست»، غالباً توسط هیمدال در دنیای مارول نگهداری می‌شد. برای بلند کردن اسلحه به این بزرگی به قدرت زیادی نیاز است و هیمدال نیز از پس این کار به خوبی برمی‌‍آمد (البته قبل از این که تانوس کارش را تمام کند).

وقتی که سفینه ثور مورد حمله «بلک اوردر» قرار گرفت، هیمدال برای آخرین بار از هوفاند استفاده کرد و هالک را به زمین بازگرداند. این شمشیر نه تنها فوق‌العاده بزرگ است، بلکه کلید گشودن پل بیفراست نیز محسوب می‌شود. هوفاند به خاطر نقش مهمی که دارد نباید دست کم گرفته شود.

16. پیکان یاکا

اسلحه های مارول / Yakka-Arrow

این پیکان که توسط سنتاوریان ساخته شده، جزو تیرهایی است که حتی «هاوک آی» هم نمی‌تواند از آن استفاده کند. نکته جالب توجه در مورد این پیکان این است که نسبت به امواج صوتی واکنش نشان داده و با سوت کنترل می‌‎شود.

این تیر به هر طرف که صاحبش بخواهد حرکت و حتی به جاذبه زمین غلبه می‌کند. یکی از به یاد ماندی‌ترین سکانس‌های Guardians of the Galaxy و Guardians of the Galaxy Vol. 2 صحنه‎‎ای است که یاندو با پیکان «یاکایش» تمام دشمنانش را از بین می‌برد. او می‌تواند فقط با سوت زدن چندین نفر را در کسری از ثانیه ناکار کند.

15. نارنجک‌های کرم‌چاله‌ای

اسلحه های برتر دنیای مارول / Black-Hole-Grenade

با توجه به قدرتی که نارنجک‌های معمولی دارند، مارول یک نوع جدیدشان با نام نارنجک کرم‌چاله‌ای را معرفی کرد. این نارنجک‌ها دقیقاً همان کاری را می‌کنند که انتظارش را دارید. وقتی که فعال شدند با خلق گرانشی مکنده تمام  چیزی‌های در مسیرشان را پاک‌سازی می‌کنند. این سلاح توسط الف‌های سیاه در حمله‌شان به آزگارد استفاده می‌شد و در فهرست قویترین سلاح در فیلم های مارول قرار می‌گیرد.

«آدریان تومز» همانند کاری که با باقیمانده سلاح‌ و فناوری چیتاری انجام داد، نارنجک‌‎های کرم‌چاله‌ای را که پس از نبرد آزگارد با الف‌های سیاه برجای مانده بودند، از سازمان کنترل آسیب دزدید. ضعف این اسلحه این است که فقط روی اجسام با فاصله دو- سه متریش تأثیر می‌گذارد.

14. ارتش آهنی

اسلحه های برتر مارول / The-Iron-Legion

لباسی آهنی به اندازه‌ای قدرتمند بود که دولت ایالات متحده قصد داشت آن را از تونی استارک بگیرد. البته استارک زیر بار نرفت، در عوض برای خودش سپاهی از سربازان آهنی به نام ارتش آهنی خلق کرد.

ارتش آهنی مثل خود «آیرن من» در دستانشان اشعه لیزری دارند و می‌توانند پرواز کنند. این سربازان آهنی به منظور دفاع و محافظت از شهروندان ساخته شده بودند، اما آیرن من هر بار که نیاز به پشتیبانی داشت، آن‌ها را فراخواند. البته «وار ماشین» هر ازگاهی به کمک استارک می‌آید، اما بعض مواقع دو تا لباس آهنی برای مقابله با دشمن کافی نیست.

13. روغن میدنایت

قویترین اسلحه های مارول / Midnight-Oil

هر جا که سخن از تکنولوژی‌های فوق پیشرفته و تخیلی باشد، نام استارک می‎‌درخشد. آن‌ها به قدری اختراعات مبتکرانه دارند، که در مراسمی به نام Stark Expo هرساله برای اختراعاتشان جشن می‌گیرند. «روغن میدنایت» در سریال Agent Carter معرفی شد و دست پخت کسی نیست جز هاوارد استارک!

استفاده از این روغن در جنگ جهانی دوم سبب می‌شد کسانی که در مجاورتش قرار بگیرند عقلشان را از دست داده و به هر چیز و هرکسی که دم دستشان می‌بینند حمله کنند. پس از ربوده شدن روغن میدنایت و مشاهده تأثیرش روی انسان‌های، استارک تصمیم گرفت که تمام محصولاتش را نابود کند.

12. عصای برزکر

قویترین اسلحه های دنیای مارول / Agent-May-Berserker-Staff

همانند روغن میدنایت «عصای برزکر» به هرکسی که آن را لمس کند، قدرت ابرانسانی می‌دهد و به همین دلیل از قوی ترین سلاح های مارول است. عصای برزکر توسط آزگاردها ساخته شده بود، اما بعدها به دست کسانی افتاد که قصد داشتند از قدرتش برای اهداف شیطانی استفاده کنند.

در عین حال که این عصا فوق‌العاده قدرتمند است و آندرنالین را در رگ‌های کسی که لمسش کند، به جریان می‌اندازد، باید گفت که تأثیرات منفی بیشتری نسبت به قابلیت‌های بی‌نظیرش دارد. برزکر حافظه دارنده‌اش را با خاطرات وحشتناک پر کرده و خستگی مفرطی را برای او در بر خواهد داشت.

11. نابودگر

بهترین اسلحه های دنیای مارول / Destroyer-vs-Thor

طی داستان اولین فیلم Thor، «نابودگر» را در قدرتمندترین شکل ممکن شاهد بودیم. این غول مکانیکی به هدف حفاظت از یک قطعه کهن در آزگار ساخته شده بود و از قدرتش می‌شد در مسیر خوب یا بد استفاده کرد.

هر کسی که نیزه جادویی «گانگیر» را در اختیار داشت، می‌توانست نابودگر را کنترل کند. در عین حال که ابرقهرمانان قدرت‌های ابرانسانی دارند، نابودگر علاوه بر قدرت زیاد، یک اشعه آتشین مرگبار دارد که از سرش شلیک می‌شود، همچنین با قابلیت برگشت دهنده‌اش می‌توان بدن سرتاسر فلزیش را با موقعیت‌های مختلف منعطف سازد.

10. نکروسردها

بهترین سلاح های دنیای مارول /Necroswords-in-Thor-Ragnarok

اولین نمایش از «نکروسردها» را هنگم حمله «هلا» به آزگار شاهد بودیم. هلا این قابلیت را داشت که چندین شمشیر سیاه را به شکل همزمان احضار کرده و تعداد زیادی از دشمنانش را به کام مرگ ببرد.

در سکانسی از فلش بک فیلم، هلا را می‌بینیم که سپاهی از «والکری‎ها» را با توده‌ عظیمی از نکروسردهایش قتل عامل می‌کند. احضار انواع نکروسردها در سایز و شکل‌های مختلف از شمشیر گرفته تا نیزه‌های عظیم، برای مقابله با «سارتور» از سکانس‌های دیدنی Thor: Ragnarok است.

9. شمشیر توالایت

بهترین سلاح دنیای مارول /Surtur-fights-Thor-in-Thor-Ragnarok

نه! توالایت شمشیری نیست که «ادوارد» با آن گرگینه‌ها را بکشد. بلکه سلاحی است که یک شیطان آتشین به اسم سارتور از آن استفاده می‌کند. هلا شاید با نکروسردهایش قدرتمند به نظر برسد، اما آن خرده شیشه‌ها برای «شمشیر توالایت» سارتور عددی نیستند. این شمشیر نه تنها یک تیغه بران است، بلکه از خودش آتش هم شعله‌ور می‌کند.

این شمشیر آتشین همیشه به اندازه دلخواه سارتور است و پس از شکست صاحبش ناپدید می‌شود تا کس دیگری نتواند از آن استفاده کند. شمشیرهای زیادی نیستند که بتوانند کل سیاره را به نابودی بکشانند، اما توالایت مثل آب خوردن می‌تواند.

8. شعله ابدی

بهترین سلاح مارول / Crown-of-Surtur-in-the-Eternal-Flame

از بین تمامی سلاح‌های مخفیگاه ادین «شعله ابدی» را می‎‌توان قدرتمندترین وسیله و از قوی ترین سلاح های مارول دانست. سارتور قصد داشت با دستیابی به آن در آزگارد رگناروک به پا کند. پس از این که ثور و «لوکی» فهمیدند، حریف هلا نمی‌شوند، جمجمه سارتور را در شعله ابدی قرار دادند تا او هلا و ناچاراً آزگارد را به نابودی بکشاند. البته هلا در ابتدا از شعله ابدی برای احضار ارتش مردگانش استفاده کرده بود.

7. زنجیر هلفایر

بهترین سلاح های مارول / GhostRider-HellfireChain-TheReturn

زنجیر «هلفایر» که اکنون توسط گوست رایدر استفاده می‌‎شود، در گذشته به خود هلفایر تعلق داشت. طراحی این سلاح بسیار ساده است: یک زنجیر آتشین که دائماً شعله می‌کشد، اما در واقع این قابلیت‌هایش است که آن را منحصر بفرد می‌کند.

زنجیر هلفایر اغلب به عنوان شلاق استفاده می‌شود که در خوشبینانه‌ترین حالت حریفان را جزغاله می‌‌کند. در عین حال گوست رایدر می‌تواند بوسیله‌اش دشمنان در فواصل دور را (مثل اسکورپوین مورتال کامبت) به سمت خودش بکشاند. همچنین اگر به شکل دایره‌وار تاب داده شود یک پورتال بین بعدی خلق ‌می‌کند. این از آن زنجیرهایی نیست که در مغازه ابزارآلات سر خیابان پیدا شود.

6. هادرون اینفروسر

قوی ترین سلاح های دنیای مارول / HadronEnforcer

شاید راکت راکون یک راکون تغییر ژنتیک داده شده باشد، اما گول قد کوتاه و قیافه پشمالویش را نخورید. راکت می‌تواند بهترین سلاح‌های کهکشان را بسازد. هادرون اینفروسر یکی از همین سلاح‌ها است. این اسلحه اولین بار در Guardian of the Galaxy معرفی و برای مقابله با رونان استفاده شد.

با این که هادرون اینفروسر یک موشک انفجاری، حاوی هادرون را شلیک می‌کند، اما باز به دلیل این که رونان سنگ قدرت را در دست دارد، حریف او نمی‌شود. به هر حال اینفورسر مقابل هر موجود دیگری یک نابودگر واقعی است.

5. چکش ثور میولنیر (Mjølnir)

قوی ترین سلاح دنیای مارول / Mjolnir

مثل بسیاری از افراد که به شخص دیگری تعلق خاطر دارند، ثور یک ارتباط خاص با چکش جادوییش میولنیر دارد. بهتر است توصیفش را از زبان خود ثور بخوانیم: «این چکش از فلز مخصوصی از قلب یک ستاره در مراحل مرگ ساخته شده است».

میولنیر قبل از این که توسط هلا نابود شود، یکی از قوی ترین سلاح های مارول و از قدرتمندترین سلاح های ثور محسوب می‌شد. ثور نه تنها از آن برای مبارزات نزدیک استفاده می‌کرد، بلکه می‌توانست بوسیله‌اش پرواز کند، یا چکش را به سمت دشمنان پرتاب کرده و حتی سرعت و مسیرش را تغییر دهد. چکش فقط توسط کسانی برداشته می‌شود که لیاقتش را داشته باشند. به این ترتیب ثور تنها کسی است که ‌می‌توانست این سلاح را به دست گیرد.

4. استورم بریکر

سلاح های مارول / Stormbreaker-in-Infinity-War

آیا برایتان سوال است که استورم بریکر چیست؟ و میولنیر قویتر است یا استورم بریکر؟ در این قسمت پاسخ خود را خواهید یافت. لحظه‌ای که هلا جولنیر را به چندین تکه خرد کرد، صحنه‌ای شوک‌برانگیز بود. در عین حال که ثور متوجه شد می‌تواند بدون چکش هم از قدرت رعدش استفاده کند، در Avengers Infinity War یک سلاح جدید دریافت کرد.

استورم بریکر در کمیک‌ها سلاح مخصوص «بتا بیل» بود، اما در فیلم، توسط ثور، گروت، راکت و ایتری ساخته شد و باید گفت چندین برابر از جولنیر قدرتمندتر است. استورم بریکر می‌تواند ثور و دوستانش را به سیاره‌های دیگر تلپورت کند و از او در مقابل اشعه‌های دستکش اینفینیتی محافظت نماید. همچنین جز معدود سلاح‌هایی است که تانوس را چندین بار زخمی کرد.

3. تسرکت

سلاح های برتر مارول / Avengers-Infinity-War-Loki-and-the-Tesseract

سنگ‌های ابدی در شکل‌ها و اندازه‎های مختلف وجود داشتند. «تسرکت» محفظه‌ای بود که باعث می‌شد که «سنگ فضا» ماهیت اصلی خودش را نشان دهد (البته قبل از این که توسط تانوس شکسته شود.) تسرکت در اصل برای باز کردن دریچه‌‎های مختلف در دنیا و سفر بین بعدی کاربرد داشت.

«رد اسکل» با استفاده غلط از آن در سیاره «ورمیر» گرفتار شد. لوکی در The Avengers نیز با تسرکت پورتالی باز کرد و اجازه داد صدها سرباز چیتاری به نیویورک حمله‌ور شوند. در عین توانایی زیاد تسرک، تنها هنگامی که با سنگ‌های ابدی دیگر ترکیب می‌شد، قدرت واقعیش را نشان می‌داد.

2. اسکپتر

قویترین سلاح های مارول / Chitauri-Scepter

همان طور که تسرکت محفظه‌ای برای سنگ فضا بود، «اسکپتر چیتاری» محفظه‌ای برای «سنگ ذهن» محسوب می‌شد. این عصا می‌توانست توده‌های انرژی شلیک کرده یا ذهن دیگران را کنترل کند. با این قدرت کنترل ذهن لوکی «اریک سلویگ» و «کلینت بارتون» را مجبور به انجام کارهای شرورانه‌ای کرد که در حالت معمول تحت هیچ شرایطی انجام نمی‌دادند.

«آلترون» نیز با استفاده از اسکپتر ذهن «هلن چو» را کنترل کرد تا یک بدن جدید برایش بسازد. پس از آن سنگ ذهن روی پیشانی «ویژن» قرار گرفت، اما در نهایت توسط تانوس کنده شد.

1. دستکش اینفینیتی

قویترین سلاح مارول / Infinity-Gauntlet-Thanos

اما قویترین سلاح در فیلم های مارول کدام است؟ هر یک از شش سنگ‌ ابدی، قدرت منحصر به فرد خودشان را دارند، اما در کنار یکدیگر و به وسیله دستکش اینفینیتی، قدرتی بی‌همتا به دارنده‌اش می‌بخشند. تانوس، اسطوره شرارت، از این سنگ‌ها برای برقراری تعادل در دنیا استفاده کرد و متأسفانه در این راه موفق هم شد.

دستکش اینفینیتی به تانوس این توانایی را می‌دهد که از قدرت تک‌تک سنگ‌های ابدی بهره‌مند شود، یا حتی از همه آن‌ها به شکل همزمان استفاده کند. تانوس با این دستکش تقریباً هرکاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و حتی می‌تواند قدرتمندترین قهرمانان را با یک بشکن از صفحه روزگار محو سازد.

کلام آخر

در اینجا با معرفی قوی ترین سلاح های مارول همراه شما بودیم. به نظر شما قویترین سلاح در فیلم های مارول و قویترین انتقام جو در دنیای مارول کدام است؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خودتان را با ما و دیگر خوانندگان پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران31 دیدگاه
avatar
.
09 تیر 1402، 20:27
پاسخ
0
1
جای چنگال های ولورین در این لیست خالیه و رتبه سپر کاپیتان آمریا خیلی پایین بود و لباس های خود مرد آهنی هم میتونست داخل لیست باشه
avatar
مصطفی رعد
.
24 فروردین 1402، 01:09
پاسخ
4
4
استروم بیکر از دستکش انفنیتی قویتره
avatar
Amir
.
29 دی 1401، 14:45
پاسخ
3
7
قوی ترین سلاح استروم بریکر و قوی ترین انتقام جو ثور
avatar
ناشناس
.
08 شهریور 1401، 20:36
پاسخ
0
0
بچه ها زنجیر هلفایر تو کدوم فیلم مارول بوده
avatar
ناشناس
.
25 مهر 1401، 20:55
پاسخ
1
0
@ناشناس
تو گوست رایدر
avatar
ناشناس
.
07 شهریور 1401، 14:25
پاسخ
1
4
سلام بنظر من اینفهرست اشکالات زیادی داشت چون اصلا نیزه ی اودین توش نبود و باید جای گاز بلک ویدو با عصای لیوینگ ترایبیونال عوض می شد یا شنل دکتر استرنچ تو این لیست نبود
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402