В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

ارز دیجیتال یا کریپتو چیست؟

خرید ارز دیجیتال
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ارز دیجیتال یکی از انواع و اشکال متنوع از پول می باشد که بر طبق اصول رمزنگاری تولید می گردد. مشخصه بارز ارز دیجیتال متمرکز بودن، شفافیت و تغییر پذیر نبودن بلاک چین است که در بیشتر مدلهای متنوع از ارزهای دیجیتال، این ویژگی های قابل مشاهده است. اگر علاقمند به آشنایی با موضوع کیف پول ارز دیجیتال و اینکه توکن و کوین چیست؟ چگونگی کار با نقشه بازار ارز دیجیتال، انواع مختلفی از ارز دیجیتال که می ‌توانید داشته باشد و بهره مندی از آموزش رایگان ارز دیجیتال و استفاده از آن ها هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

فهرست عناوین مطلب:

در دنیای ارز دیجیتال و کریپتو و توکن و کوین چیست؟

در دنیای ارز دیجیتال توکن و کوین چیست؟

ارز دیجیتال Cryptocurrency شکل متفاوتی از پول و سرمایه است که به صورت دیجیتال و بر اساس دانش و علم رمزنگاری تولید شده است. انواع مختلف ارزهای دیجیتال برای بهره ‌بردن از ویژگی‌ های خاصی مانند غیرمتمرکز بودن، شفاف بودن و تغییر ناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می ‌نمایند. ویژگی‌ غیر متمرکز ارز دیجیتال به این معنی بوده که هیچ نهاد، گروه، ارگان و یا سازمانی قادر به کنترل نمودن آن نمی باشد. کاربران قادر هستند تا ارز دیجیتال Cryptocurrency را به صورت مستقیم و بدون دخالت هیچ واسطه‌ ای در بستر وب به شخص دیگری ارسال و یا واگذار نمایند. برای ارسال و یا واگذاری ارز دیجیتال به یکدیگر نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک‌ یا هر سازمان واسطه‌ دیگری نیز نمی باشد.

برای مقایسه ارزهای دیجیتال لازم است که با تفاوت یا تشابه اینکه توکن و کوین چیست آشنا باشیم و در این میان خوب است که بدانیم رمز ارزها مشابه ریال و دلار پول‌ هایی می باشند که با شرایط متفاوتی تولید و توزیع می گردند. فرایند تولید برخی از این پول ‌ها مانند بیت کوین با ماینینگ صورت گرفته و برای تعدادی دیگر از آن‌ ها، سکه ‌ها باید از قبل به صورت استخراج شده در شبکه قرار ب‌گیرند. در واقع ارزهای دیجیتال بر اساس فناوری‌ دفترکل توزیع تولید شده ‌اند که یکی از محصولات مهم آن بلاک چین می باشد. بلاک چین که اغلب ارزهای دیجیتال از آن استفاده می ‌کنند، قابلیت مشاهده تمامی تراکنش ‌ها را برای افرادی که در شبکه حضور داشته و همچنین برای افراد خارج از شبکه نیز فراهم می‌ کند.

تفاوت های بارز تو کن و کوین

در بازار ارزهای دیجیتال، توکن ارز دیجیتالی است که برخلاف کوین بلاک چین مستقل خود را نداشته و در بلاک چین و کیف پول‌ های یک بلاک چین میزبان ذخیره می گردد، اما به ‌طور کل می ‌توان برای اشاره به هر واحد ارزی در یک شبکه بلاک چین از توکن استفاده کرد. توکن‌ ها با استفاده از قرارداد های هوشمند و کد های برنامه ‌نویسی به وجود آمده و مزیت اصلی آن ها به‌جای ایجاد یک بلاک چین اختصاصی، صرفه‌ جویی در وقت و هزینه بوده و می توانند در سه دسته بندی کاربردی، اوراق بهادار و حاکمیتی قرار گیرند.

همه چیز درباره کیف پول ارز دیجیتال

همه چیز درباره کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال Wallet یک برنامه‌ نرم ‌افزاری بوده که کلید های خصوصی و عمومی را ذخیره کرده و با بلاک چین ‌های مختلف در تعامل می باشد تا کاربر بتواند ارز دیجیتال خود را ارسال و یا دریافت کند و بر تراز حساب مالی خود نظارت داشته باشد. کاربرانی که قصد دارند از بیت‌ کوین یا هر نوع ارز دیجیتال مورد نظر خود استفاده نمایند در ابتدا باید یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشند. هیچ نوع ارز دیجیتالی به تنهایی  در کیف پول وجود نداشته و بیت ‌کوین و کریپتو کارنسی‌ های مشتق ‌شده از آن، به شکل غیر متمرکز در بخش عمومی بلاک چین ذخیره و نگهداری خواهند شد.

انواع مدل های مختلف ارز دیجیتال

ارز دیجیتال به جز بیت کوین در دو دسته آلت کوین و توکن‌ تقسیم می گردد. که به شرح و توضیح هر یک به صورت جداگانه در ادامه می پردازیم:

 • آلت کوین‌: آلت کوین‌ یا همان کوین‌ هر کدام بلاک چین مخصوص خود را داشته که برخی از کوین‌ ها از کد های اولیه بیت کوین ساخته شده ‌اند و یا به اصطلاح معروف فورکی از بیت کوین هستند. این کدهای اولیه با اعمال اصلاحات کوچکی در متغیرهایی مانند تعداد سکه‌، الگوریتم استخراج، زمان ایجاد بلاک‌ و … از بیت کوین به وجود می آیند. بعضی از کوین‌ های دیگر مانند اتریوم، ریپل و ویوز شبکه خود را بدون استفاده از کدهای بیت کوین می سازند و در اینجا است که این بلاک چین‌ در بیشتر موارد برای کاربردهای بیشتری به جز پول دیجیتال ایجاد می شود.
 • توکن: توکن‌ ها دسته دیگری از ارز دیجیتال بوده که بر بستر یک پلتفرم مانند اتریوم یا ویوز و ایاس ساخته می ‌شود. توکن ‌ها بلاک چین جداگانه ندارند و برای اجرای تراکنش‌ خود باید از قدرت بلاک چین اصلی کمک بگیرند. توکن ‌ها طی عرضه اولیه سکه یا همان ICO ها در ازای تامین سرمایه جمعی به سرمایه‌ گذاران واگذار می گردند. توکن کاربرد هایی مخصوص خود را داشته و نمی ‌توان آن‌ را به چشم یک ارز دید. علاوه بر آن توکن ‌ها خود نیز به دو دسته توکن‌ اوراق بها دار و توکن کاربردی قابل تقسیم می باشند.

 

مزیت های استفاده از کیف پول ارز و دیجیتال

با استفاده از کیف پول ارز دیجیتال، تمامی اطلاعات پلتفرم و اطلاعات هویتی کاربران باید توسط پروتکل SSL رمزنگاری گردد، چرا که در این حالت به هیچ عنوان قابلیت سرقت اطلاعات از آن ها وجود نخواهد داشت. در این شرایط تمامی فرآیند ها و انجام عملیات های مورد نظر کاربران نظیر ورود به پلتفرم، برداشت دارایی و تغییر رمز به صورت تایید دو مرحله ای انجام می شود. در واقع یکی از بهترین نوع ذخیره و سیو سرمایه استفاده از کیف پول ارز دیجیتال است که امنیت در سرمایه گذاری را در کنار زیر ساخت متناسب و سطح بالا برای کاربران فراهم می کند.

امکانات استفاده از کیف پول ارز دیجیتال

با استفاده از کیف پول ارز دیجیتال در کنار مزیت هایی که دارد امکاناتی نیز برای کاربران فراهم می گردد که مهم ترین موارد آن به شرح زیر است:

 • مدیریت موجودی کیف پول: امکان خرید و فروش رمزارز های دیجیتال محبوب و بررسی وضعیت موجودی وجود دارد.
 • پرداخت با کارت ‌های شتاب: معامله انواع رمز ارز با تومان از طریق واریز و برداشت با کارت ‌های بانکی عضو شتاب وجود دارد.
 • کیف پول امن: رمز اختصاصی کیف پول کاربر به صورت آفلاین نگهداری می شود و در برابر هک ایمن خواهد بود.

نقشه بازار ارز دیجیتال

نقشه بازار ارز دیجیتال

نقشه بازار ارز دیجیتال و نقشه بازار کریپتو کارنسی برای کاربرانی که تمایل به ورود به دنیای ارز های دیجیتال را دارند و یا در این زمینه فعالیت می نمایند، یک دید کلی فراهم آورده تا از وضعیت نقشه بازار ارز دیجیتال و قیمت ها به صورت روزانه و لحظه ای آگاهی داشته و بر این اساس میزان خرید و فروش مورد نظر خود را تعیین کنند. در نقشه بازار ارز دیجیتال در سایت های مختلف نمای کلی ارزهای دیجیتال با شکل ها و شمایل متفاوتی تعریف و تبیین شده است. انواع مختلف نقشه بازار ارز دیجیتال شامل بازار های زیر می باشد:

 • نقشه بازار ارز دیجیتال در کریپتورنک
 • نقشه بازار ارز دیجیتال در کوین 360 – Coin360
 • نقشه بازار ارز دیجیتال در تریدینگ ویو و …

 

انتخاب بهترین مجموعه آموزش رایگان ارز دیجیتال

امروزه با گسترش دنیای اینترنت و فضای مجازی، نکته مهم برای خرید تمامی ضروریات زندگی از جمله ارز دیجیتال این است که کاربر آموزش دیده و به صورت اصولی و حساب شده و از یک مجموعه معتبر اقدام نماید. به این دلیل که تهیه و خرید ارز دیجیتال سرمایه فرد را در بلند مدت تضمین می کند نیاز است تا کاربر از آموزش صحیحی بهره مند شده باشد. مجموعه های معتبری از جمله موسسه آلند به مدیریت مهندس صدهزاری به آموزش رایگان ارز دیجیتال برای کاربران مبادرت دارند.  آموزش رایگان ارز دیجیتال در وبسایت شرکت مهندس صدهزاری که به عنوان یک شرکت و مجموعه فعال در زمینه ارز دیجیتال است تمام تلاش خود را می کند تا با آموزش رایگان ارز دیجیتال به شیوه صحیح خرید و فروش به یاد ماندنی، مطمئن و مقرون به صرفه ای را برای کاربران فراهم کند.

مجموعه جوان و پر انرژی آلند در راستای ارتقاء فرهنگ سرمایه گذاری در تلاش بوده و سعی می کند تا در وب سایت و صفحات اجتماعی آلند به زبان ساده به علاقه مندان، روش های درست و اصولی و علمی سرمایه گذاری را آموزش دهد. تلاش این مجموعه همواره فراهم کردن فضایی امن در بستر آموزشی آسان و پیشرفته با تنوع حداکثری جهت تبادل تمامی اطلاعات آموزشی مربوط به رمز ارزهای معتبر می باشد تا با تلاش شبانه روزی و به روزترین و شایسته ترین خدمات به کاربران ارائه گردد.

کلام آخر

در این مقاله به هر آنچه که لازم بود درباره ارز دیجیتال و تفاوت اینکه توکن و کوین چیست در حوزه ارزهای دیجیتال و تفاوت آن با کوین بدانید اشاره شد. به طور کلی مطلع شدیم که محبوبیت و کاربرد ارز دیجیتال به شکلی روز افزون در حال افزایش بوده و به طور پیوسته گسترش می یابد و این موضوع سبب شده انتخاب بهترین موسسه آموزش رایگان ارز دیجیتال برای کاربران علاقمند به رمز ارز های دیجیتال دشوار باشد. مجموعه آلند به مدیریت دکتر صد هزاری، محبوب‌ ترین وب سایت آموزش رایگان ارز دیجیتال بوده و انتخاب بخش قابل توجهی از کاربران به دلیل خدمات خوب و آموزش های مفید این مجموعه است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
مصطفی م
.
18 مهر 1400، 14:32
پاسخ
3
1
من خودم ته این داستانا رو در اوردم. الانم درامد دلاری دارم با استخراج بیت کوین از سایت اصلیش، لینکشو میذارم این زیر از اینجا برید تو سایت کریپتو دانلود کنید رو سیستمتون روشنش کنید خودش بیت کوین استخراج میکنه.
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402