بهترین خواننده های ایرانی ؛ معرفی برترین خوانندگان ایران در سبک های مختلف

بهترین خواندگان ایران؛ معرفی برترین خوانندگان ایران در سبک های مختلف
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به نظر شما خوش صداترین خواننده ایران کیست؟ هر کشور موسیقی و خوانندگان خاص خود را دارد که مهارت برخی از آنها به حدی بالاست که در عرصه‌های جهانی نیز دیده می‌شوند. در این مقاله با معرفی پرطرفدارترین خواننده های ایرانی همراه شما هستیم.

موسیقی در دنیای امروز ما نقش مهمی دارد. با پیشرفت تکنولوژی افراد زیادی به عنوان خواننده وارد این صنعت شده‌اند. برخی از آن‌ها را می‌توان در لیست برترین خوانندگان ایران قرار داد. در کشور ما همیشه خوانندگان پاپ ایرانی پرطرفدار بوده‌اند. اما امروزه سلیقه مخاطب تغییر کرده است. پرطرفدارترین و بهترین خواننده های ایرانی در سبک‌های متفاوتی فعالیت می‌کنند.

در گذشته ارتباط برقرار کردن با برترین خوانندگان ایران کار دشواری بود. هواداران یک خواننده فقط می‌توانستند به آثار او که در قالب کاست ارائه می‌شد، گوش بدهند. آن‌ها از این طریق حمایت خود را از بهترین خواننده ایران نشان می‌دادند. اما در حال حاضر با وجود رسانه‌های متفاوت مثل اینستاگرام به‌راحتی می‌توان با پرطرفدارترین خواننده ایران در ارتباط بود. جوانان امروزی سبک‌های مختلفی از موسیقی را می‌پسندند. اما همچنان خوانندگان پاپ ایرانی در صدر قرار گرفته‌اند. در این مقاله پلازا شما را با لیست خوش صداترین خواننده ایران آشنا می‌کنیم.

فهرست مطالب:

بهترین خواننده های پاپ ایران

در این بخش فهرست خوش صداترین خواننده ایران پاپ و پیشینه هریک را به طور مختصر مورد بررسی قرار می‌دهیم. بهترین خواننده ایران کیست،

1. ابی (ابراهیم حامدی) | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 29 خرداد ماه 1328
 • اینستاگرام: ebi
 • معروف‌ترین آهنگ: جعبه جواهر، با تو، خالی، پوست شیر

ابی / ابراهیم حامدی / اسم خواننده های معروف ایرانی

«ابی» با نام اصلی «ابراهیم حامدی» از بهترین خواننده های ایرانی خارج از کشور به شمار می‌آید. او در زمینه موسیقی پاپ فعالیت کرده و در بین طرفدارانش به «آقای صدا» شهرت یافته است. ابی کار هنری خود را با شهبال شب پره و از گروه موسیقی «بلک کتز» شروع کرد. او چندین سال با این گروه همکاری داشت تا اینکه قطعه «عطش» را به‌طور مستقل روانه بازار می‌کند.

«نون و پنیر و سبزی» «شب‌زده» «ستاره دنباله‌دار» «تاج ترانه» «حس تنهایی» «جان جوانی» «لاله‌زار» نمونه‌ای از آلبوم‌های ابی خوش صداترین خواننده ایران در سبک پاپ هستند. برخی از دوست داران موسیقی ابی را در فهرست زیباترین صدای خواننده ایرانی قرار می‌دهند.

2. داریوش اقبالی | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 15 بهمن ماه 1329
 • اینستاگرام: deghbali
 • معروف‌ترین آهنگ: شقایق، دست‌های تو، بوی گندم، فریاد زیر آب

داریوش اقبالی / محبوب ترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

«داریوش اقبالی» یکی از بهترین خواننده های پاپ ایرانی محسوب می‌شود. او طرفداران زیادی در داخل و خارج از کشور داشته و در لیست برترین خوانندگان ایران جای دارد. داریوش در ابتدای جوانی خود به دلیل فعالیت سیاسی به زندان افتاد و پس از آزادی ایران را برای همیشه ترک کرد. از آلبوم‌های خاطره‌انگیز این خوش صداترین خواننده های ایرانی قدیمی باید به «چشم من» «سلام ای خاک خوب مهربانی» «نازنین» «زندونی» «بچه‌های ایران» نام برد.

3. معین (نصرالله معین نجف‌آبادی) | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 29 دی ماه 1330
 • اینستاگرام: n.moein
 • معروف‌ترین آهنگ: الهه ناز، زندگی، سوز دل

نصرالله معین نجف‌آبادی / بهترین خواننده ایران

«معین» از لیست خوش صداترین خواننده های ایرانی با نام اصلی «نصرالله معین نجف‌آبادی» یکی از پرطرفدارترین خوانندگان این سبک به شمار می‌آید. قطعه «یکی را دوست می‌دارم» اولین کار رسمی معین بود که فعالیت هنری خود را با آن شروع کرد. بعد از انقلاب او ایران را برای همیشه ترک کرده و با انتشار آلبوم «می‌پرستم» فعالیت خود را در خارج از کشور ادامه داد. برخی از آلبوم‌های پرطرفدار این بهترین خواننده ایرانی خارج از کشور عبارتند از: «کعبه» «آرزو» «صبحت بخیر عزیزم» «پریچه» «تولد عشق» «طلوع» «دنیای عشق»

4. حبیب محبیان | خوش صداترین خواننده ایران

 • تاریخ تولد: 4 مهر ماه 1326
 • معروف‌ترین آهنگ: مرد تنهای شب، مادر، شهلای من

حبیب محبیان / خواننده های ایرانی مرد / بهترین خواننده های ایرانی

«حبیب محبیان» از  لیست خوش صداترین خواننده ایران بود که در تاریخ 21 خرداد ماه 1395 از دنیا رفت. او با انتشار آلبوم «مرد تنهای شب» به شهرت زیادی رسید. عده زیادی حبیب را به دلیل نواختن گیتار 12 سیمی و نوع آهنگسازی‌اش تحت تاثیر موسیقی راک می‌دانستند. با این حال او موسیقی پاپ را جان تازه‌ای بخشید و با سبک جدیدش توانست تا مدت‌ها بهترین خواننده ایران باشد.

حبیب محبیان از بهترین خواننده های ایرانی در سال 1388 با قبول رعایت موارد زیادی به ایران برگشت اما برای همیشه از خواندن منع شد. برخی از آلبوم‌های حبیب مرد عبارتند از: «خورشید خانوم» «سلام همسایه» «کویر باور» «صفر» «ایران بانو»

5. شادمهر عقیلی | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد:7 بهمن ماه 1351
 • اینستاگرام: realshadmehr
 • معروف‌ترین آهنگ: تقدیر، یه کاری کن، سبب، علامت سوال

شادمهر عقیلی / خواننده های ایرانی مرد / پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

«شادمهر عقیلی» از پرطرفدارترین خواننده های ایرانی است که فعالیت خود را از صدا و سیمای ایران آغاز کرد. او در ابتدا به عنوان نوازنده پیانو، ویولون، گیتار با خوانندگان زیادی همکاری داشت. اما آثار مستقل او مجوز نمی‌گرفت. اولین اثر موسیقیایی شادمهر عقیلی آلبوم «بهار من» بود که به صورت بی‌کلام روانه بازار شد.

شادمهر عقیلی از بهترین خواننده های ایرانی توانست در ایران آلبوم‌های «مسافر» «دهاتی» «مشق سکوت» «نغمه‌های شرقی» و «پر پرواز» را برای علاقه‌مندان خود منتشر کند. سرانجام او در سال 1381 برای همیشه ایران را ترک کرد و از آن پس در کانادا و آمریکا به عنوان بهترین خواننده ایرانی شناخته می‌شود. «خیالی نیست» «پاپ کورن» «تقدیر» «طرفدار» «تصویر» دیگر آلبوم‌های شادمهر یکی از خوانندگان لیست خوش صداترین خواننده ایران به شمار می‌آیند.

6. سیاوش قمیشی | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 21 خرداد ماه 1324
 • اینستاگرام: ghomayshi
 • معروفترین آهنگ: تو بارون که رفتی، غروب، پرنده

خوش صداترین خواننده های ایرانی

«سیاوش قمیشی» از دیگر خوانندگان لیست خوش صداترین خواننده ایران است که سالها پیش از کشور خارج شد. او علاوه بر خوانندگی به آهنگسازی و ترانه سرایی برای برترین خوانندگان ایرانی مشغول بود. سیاوش قمیشی در کودکی با براورش به لندن رفت اما در سال 1342 به ایران برگشت. او فعالیت هنری خود را در رادیو آغاز کرد و همزمان ترانه های انگلیسی می‌خواند. اما بیشترین فعالین سیاوش قمیشی در سالهای جوانی اش نوازندگی و آهنگسازی بود. «قصه گل و تگرگ» «رگبار» «سرگذشت» «یادگاری» نمونه ای از البوم های پرطرفدار سیاوش قمیشی هستند.

7. محسن چاوشی

خواننده های معروف ایرانی

 • آلبوم‌ها: یه شاخه نیلوفر (1387)، ژاکت (1388)، حریص (1389)، پرچم سفید (1390)، من خود آن سیزدهم (1391) پاروی بی قایق (1393)، امیر بی‌گزند (1395)، ابراهیم (1397)،بی نام (1399)

محسن چاوشی نیز یکی دیگر از پرطرفدارترین خوانندگان لیست بهترین خواننده تاریخ ایران محسوب می‌شود که سبک خاص خود را داشته و هواداران بسیاری دارد. او در تاریخ 8 مرداد 1358 در خرمشهر به دنیا آمد. فعالیت هنری خود در عرصه موسیقی را از سال 1382 آغاز کرد و به عنوان «آقای خاص» موسیقی ایران شناخته می‌شود.

اولین آلبوم موسیقی محسن چاوشی از برترین خوانندگان ایران، آلبوم «نفرین» است که آن را به صورت غیر رسمی منتشر کرد. اولین آلبوم رسمی او در سال 1387 با نام «یه شاخه نیلوفر» منتشر شد و او را به شهرت رساند. محسن چاوشی  در سال 1386 آلبوم «سنگ صبور» را برای فیلم سنتوری خواند و اکثر مردم او را با تک آهنگ جذاب و ماندگار سنگ صبور می‌شناسند. این به عنوان بهترین خواننده ایران در طی سال‌های 94 تا 97 با تک آهنگ‌های خاطره‌انگیز سریال «شهرزاد» جذابیت این سریال را دو چندان کرد.

8. زنده یاد مرتضی پاشایی

بهترین خواننده ایران

 • تاریخ تولد: 20 مرداد ماه 1363
 • معروف‌ترین آهنگ: نگران منی، یکی هست، باید کاری کنی

«مرتضی پاشایی» یکی از بهترین خوانندگان پاپ ایرانی بود که به دلیل بیماری در تاریخ 23 آبان ماه 1393 از دنیا رفت. اولین آلبوم مرتضی پاشایی در سال 1391 به نام «یکی هست» منتشر شد. او توانست با این آلبوم به شهرت زیادی دست پیدا کند. مرتضی پاشایی آهنگ‌های زیادی خوانده بود که هنوز به آلبوم تبدیل نشده بودند. به همین دلیل پس از فوت او همکارانش این آهنگ‌ها را در قالب آلبوم «اسمش عشقه» منتشر کردند. پاشایی پرطرفدارترین خواننده ایرانی است که هنوز هم بعد از گذشت چندین سال از فوت او، آهنگ‌هایش پرمخاطب شناخته می‌شود. او از جوان ترین خواننده های ایرانی که خیلی زود در اوج شهرت فوت شد.

9. محسن یگانه

 • آلبوم‌ها: سال کبیسه (1385)، نفس‌های بی هدف (1387)، رگ خواب (1389)، حباب (1391)، آلبوم اینترنتی اینترنتی ای‌پی (1392)، نگاه من (1394)

محسن یگانه نیز یکی دیگر از خوانندگان پاپ ایرانی است که فعالیت هنری خود در عرصه موسیقی را از سال 1383 شروع کرد. محسن یگانه در تاریخ 23 اردیبهشت 1364 در گنبد کاووس به دنیا آمد. او اولین ترانه خود به نام «نشکن دلمو» را با همراهی محسن چاوشی و حامد هاکان اجرا کرد. اولین آلبوم رسمی محسن یگانه پس از اخذ مجوز، آلبوم موسیقی «نفس‌های بی هدف» است که در سال 1387 منتشر شد و فروش خوبی داشت.

محسن یگانه از بهترین خواننده های ایرانی تک آهنگ‌های ماندگاری نیز منتشر کرده است که معروف‌ترین آن تک آهنگ موفق و خاطره‌انگیز «بهت قول میدم» است. این آهنگ در زمان انتشار با استقبال بی‌نظیری از سوی هوادارانش مواجه شد و او را به پرطرفدارترین خواننده ایران تبدیل کرد.

10. محمد اصفهانی

لیست بهترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 14 تیر ماه 1345
 • معروف‌ترین آهنگ: ارمغان تاریکی، بوسیدن روی ماه، مرو ای دوست

«محمد اصفهانی» با نام اصلی «محمدمهدی واعظی» یکی از خوانندگان پاپ ایرانی است که طرفداران زیادی دارد. او با صدای گرم خود کارش را از خواندن تیتراژ سریالی برای شبکه یک سیما آغاز کرد. از دیگر تیتراژهای معروف او که پرطرفدار بودند می‌توان به «ارمغان تاریکی» «تا ثریا» «زیر هشت» «ولایت عشق» «پهلوانان نمی‌میرند» «معصومیت از دست رفته» اشاره کرد.

جالب است بدانید که آلبوم «نون و دلقک» محمد اصفهانی در لیست پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی پاپ ایرانی قرار دارد. «تنها ماندم» «بی واژه» «شکوه» «برکت» نمونه‌ای از آلبوم‌های منتشر شده محمد اصفهانی پرطرفدارترین خواننده ایرانی هستند.

11. رضا صادقی

اسامی بهترین خوانندگان پاپ ایرانی

 • آلبوم‌ها: مشکی رنگ عشقه (1382)، پیرهن مشکی (1385)، وایسا دنیا (1386)، دیگه مشکی نمی‌پوشم (1390)، فقط گوش کن (1393)، یعنی درد (1396)، زندگی کن (1397)

رضا صادقی مرد مشکی پوش عرصه موسیقی نیز در لیست بهترین خوانندگان پاپ ایرانی قرار دارد و یکی از خوانندگان بی‌بدیل موسیقی پاپ است. او در تاریخ 25 مرداد 1358 در بندرعباس به دنیا آمد. رضا صادقی فعالیت خود را با تلاوت قرآن آغاز کرد و به تدریج به خوانندگی نیز علاقه‌مند و در این راه قدم نهاد.

او اولین آلبوم موسیقی خود به نام «راز عشق» را در سال 1372 به صورت غیر رسمی منتشر کرد. اما برای پیشرفت بیشتر و اخذ مجوز به تهران آمد و اولین آلبوم موسیقی رسمی او به نام «پیرهن مشکی» را در سال 1385 روانه بازار شد.

12. احسان خواجه امیری

پرطرفدارترین خواننده پاپ ایرانی

 • آلبوم‌ها: من و بابا (1380)، برای اولین بار (1384)، سلام آخر (1386)، فصل تازه (1387)، یه خاطره از فردا (1389)، عاشقانه‌ها (1391)، پاییز، تنهایی (1393)، 30 سالگی (1395)، شهر دیوونه (1397)

احسان خواجه امیری یکی از افراد لیست خوش صداترین خواننده ایران در یک دهه اخیر است که طرفداران بسیاری دارد. او در تاریخ 7 آبان 1363 در تهران متولد شد و فرزند ایرج (حسین خواجه امیری) خواننده قدیمی موسیقی سنتی ایرانی و از  افراد لیست بهترین خواننده تاریخ ایران است. احسان خواجه امیری از برترین خوانندگان ایران در یک خانواده هنری بزرگ شده و به مانند پدرش صدای گرم و گیرایی دارد.

او از سن 5 سالگی نواختن موسیقی را آغاز کرد. احسان خواجه امیری در سن 17 سالگی اولین آلبوم موسیقی رسمی خود به نام «من و بابا» که کار مشترک او و پدرش ایرج بود را روانه بازار کرد. این آلبوم موسیقی در سایه ایرج با استقبال خوبی مواجه شد و احسان به واسطه آن به شهرت رسید. بهترین آلبوم او از نگاه هوادارانش آلبوم «عاشقانه‌ها» است که فروش بسیار خوبی داشت و بسیار مورد توجه قرار گرفت.

13. فریدون آسرایی

پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 15 مرداد 1335
 • آلبوم‌ها: سرگذشت (1377)، اولین سلام (1380)، غریبه (1383)، از تو دورم (1386)، خاطرات گمشده (1390)، عشق یعنی (1393)، آخرین سلام (1402)

در ادامه لیست بهترین خواننده های ایرانی به نام «فریدون آسرایی» می‌رسیم. او برای تحصیل به ونکوور کانادا مهاجرت کرد و پس از فعالیت در دو گروه غزال و پرواز در سال 1377 اولین آلبومش را تحت عنوان سرگذشت منتشر شد کرد و با آلبوم اولین سلام به شهرت رسید. این هنرمند به ایران بازگشت و تا کنون فعالیت‌های زیادی در زمینه موسیقی انجام داده است. از معروف‌ترین آهنگ‌های این خواننده باید به «اولین سلام»، «گل هیاهو»، «وقتی بارون میزنه»، «گل عاشق» و «عشق یعنی» اشاره کنیم.

14. حمید عسکری ؛ از پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

بهترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 20 مهر 1357
 • آلبوم‌ها: پرنده (1385)، کما ۱ (1385)، کما ۲ (1388)، خوشبختی (1392)، از عشق (1394)، دیوونه‌وار (1395)

«حمید عسکری» یکی از خواننده های معروف ایرانی زمان خود است که نخستین فعالیت خوانندگی او به سال 1377 و شرکت در گروه موسیقی مهرگان برمی‌گردد. او چندین سال آهنگسازی انجام می‌داد تا اینکه با آلبوم کما به شهرت زیادی رسید. او جز خوانندگانی بود که در اواسط دهه 80 و دهه 90 بسیار مورد توجه قرار گرفت و چندین کنسرت در داخل و خارج از ایران برگزار کرده است.

15. بابک جهانبخش | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

لیست بهترین خوانندگان پاپ ایرانی / خواننده های معروف ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • آلبوم‌ها: چی شده (1384)، بی اسم (1387)، احساس (1389)، زندگی من (1390)، من و بارون (1391)، اکسیژن (1392)، مدار بی‌قراری (1393)، حالم خوبه (1395)

بابک جهانبخش نیز یکی دیگر از خوانندگان محبوب موسیقی پاپ است که فعالیت هنری خود را از سال 1384 آغاز کرد و به تدریج به محبوبیت رسید. او در تاریخ 1 فروردین 1362 در آلمان به دنیا آمد. نواختن پیانو را از سن 5 سالگی آغاز کرد و در کنار آن نیز به خوانندگی علاقه‌مند شد و پس از پایان تحصیلات به ایران بازگشت. محبوب‌ترین آلبوم او «من و بارون» است که به واسطه آن به اوج شهرت و محبوبیت رسید. بابک جهانبخش از خواننده های معروف ایرانی تاکنون 8 آلبوم موسیقی رسمی و تعداد زیادی تک آهنگ منتشر کرده است.

16. محمد علیزاده | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

بهترین خوانندگان پاپ / بهترین خواننده های ایرانی

 • آلبوم‌ها: همخونه (1387)، سورپرایز (1391)، دلت با منه (1391)، گفتم نرو (1395)

محمد علیزاده نیز یکی دیگر از خوانندگان لیست خوش صداترین خواننده ایران است که فعالیت هنری خود در عرصه موسیقی را از سال 1384 آغاز کرد. او در تاریخ 23 دی 1360 در کرج به دنیا آمد و اولین آلبوم موسیقی رسمی خود به نام «همخونه» را در سال 1387 روانه بازار کرد. اما این آلبوم نتوانست محمد علیزاده را آنطور که باید به شهرت و محبوبیت برساند و بر خلاف انتظار او، فروش پایینی داشت.

انتشار آلبوم دوم این هنرمند به نام «سورپرایز»، موفقیت و شهرت زیادی را برای او به دنبال داشت و با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد. محمد علیزاده تاکنون برای برنامه ماه عسل و چندین سریال تلویزیونی، موسیقی تیتراژ خوانده است که این آثار نیز در شهرت و محبوبیت او نقش برجسته و حائز اهمیتی داشتند.

17. مهدی یراحی | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

اسامی بهترین خوانندگان پاپ ایرانی / بهترین خواننده ایران / پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

 • آلبوم‌ها: منو رها کن (1390)، امپراطور (1392)، مثل مجسمه (1394)، آینه قدی (1395)

مهدی یراحی نیز یکی دیگر از افراد حاضر در لیست خوش صداترین خواننده ایران است که فعالیت هنری خود را از سال 1379 آغاز کرد. او در تاریخ 23 آبان 1360 در اهواز به دنیا آمد و اولین آلبوم رسمی خود به نام «منو رها کن» را در سال 1390 منتشر کرد و به واسطه آن توانست به شهرت نسبی برسد.

اما نقطه عطف کاری مهدی یراحی از لیست معروف ترین خواننده ایران سال 1392 بود که در این سال دومین و بهترین آلبوم خود به نام «امپراطور» را منتشر کرد و در همان سال نیز قطعه «سازش» را برای تیتراژ پایانی برنامه ماه عسل خواند. این دو قدم بزرگ در سال 92 در واقع سکوی پرش مهدی یراحی بود و به واسطه این دو کار توانست محبوبیت بسیاری در میان مردم بدست آورد.

18. فرزاد فرزین

پرطرفدارترین خواننده های پاپ ایرانی

 • آلبوم‌ها: شراره (1383)، شوک (1387)، شانس (1388)، شلیک (1390)، شخصی (1392)، شش (1394)، شانزلیزه (1396)

فرزاد فرزین یکی دیگر از پرطرفدارترین خوانندگان پاپ ایرانی است که در چندین سال اخیر  پیشرفت چشمگیری داشت. او در تاریخ 3 تیر 1360 در تهران به دنیا آمد و فعالیت هنری خود در عرصه موسیقی را از سال 1378 به طور جدی آغاز کرد.

فرزاد فرزین از برترین خوانندگان ایران اولین آلبوم رسمی و مجاز خود به نام «شراره» را در سال 1383 منتشر کرد. او تاکنون 7 آلبوم موسیقی موفق منتشر کرده و در چندین سال اخیر بسیار خوش درخشیده است.

19. امیرعباس گلاب

بهترین خواننده ایران

 • تاریخ تولد: 24 آبان 1365
 • آلبوم‌ها: قله (1398)، آی مردم (1400)

در ادامه معرفی اسم خواننده های معروف ایرانی باید به «امیرعباس گلاب» اشاره کنیم. او موسیقی را از دوران طفولیت و سن 7 سالگی نزد پدرش با آواز سنتی شروع کرد و سپس توانست سازهای مختلف را یاد بگیرد و نزد چند استاد معروف آواز را فراگرفت تا اینکه در سال 1386 اولین تک آهنگ خود با نام فقط برو را اجرا کرد. آقای گلاب با خواندن تیتراژ سریال ستایش به شهرت رسید و سپس کنسرت‌ها و تک آهنگ‌هایش روانه بازار شد. تا کنون شاهد دو آلبوم از این خواننده بوده‌ایم.

20. سامان جلیلی ؛ از پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 3 مرداد 1370
 • آلبوم‌ها: پرتگاه (1393)، چه حال خوبیه (1396)

«سامان جلیلی» از 16 سالگی عشق به موسیقی را در خود کشف کرد و در سال 1388 موفق شد تا به دنیای خوانندگی پا بگذارد‌. او ابتدا با انتشار آهنگ «تلافی» توجه‌ها را جلب کرد و آهنگ‌های «تورو دوست دارم»، «قسم»، «هوای خونه» و «چشمات» به شهرت رسید. سامان جلیلی الگوی خود را درموسیقی شادمهر عقیلی می‌داند اما دوست ندارد آثارش کپی و شبیه شادمهر باشند.او یکی از خوانندگان خوش صدایی محسوب می‌شکد که در دهه 90 توجه جوانان را به خود جلب کرده بود.

21. محسن ابراهیم زاده | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

محسن ابراهیم زاده / معروف ترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

محسن ابراهیم زاده یکی از معدود خوانندگان موجود در فهرست خوش صداترین خواننده ایران است که آلبوم موسیقی ندارد. ابراهیم زاده در نسلی از موسیقی پاپ ایران جای دارد که به انتشار آلبوم اعتقادی ندارند و ساخت تک آهنگ و اجرای کنسرت را بهتر از ارائه آلبوم می‌دانند. هزینه‌های بالای تولید آلبوم و عدم وجود قانون کپی رایت در ایران، از دلایلی‌ست که محسن ابراهیم نژاد و خوانندگان بسیاری را از ساخت آلبوم موسیقی منصرف کرده است.

محسن ابراهیم زاده پدیده‌ی دهه 90 موسیقی ایران است. او که با خواندن آهنگ‌های «دونه دونه»، «شب گردی»، «عاشق شدن» و … در عرض چند سال محبوبیت بالایی کسب کرده یکی از استعدادهای نوظهور این دهه است. ابراهیم زاده در سال 1366 در تربت حیدریه به دنیا آمده و از کودکی به موسیقی علاقه داشت. کنسرت‌های محسن ابراهیم زاده در عرض چند ساعت Sold out می‌شود و به همین دلیل یکی از پرسودترین خوانندگان حال حاضر ایران است.

22. بنیامین بهادری | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

بهترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • آلبوم‌ها: آلبوم 85 (1385)، آلبوم 88 (1388)، ماه مهربون (1384)، آلبوم 93 (1393) و آلبوم 94 (1394)

بنیامین بهادری با نام هنری «بنیامین» یکی از دیگر افراد لیست پرطرفدارترین خواننده های ایرانی است. بنیامین در اواسط دهه 80 معروف شد. اگر بخاطر داشته باشید آن سال‌ها در خودروها و اکثر مغازه‌ها آهنگ‌های بنیامین پخش می‌شد. اجرای آهنگ‌های مذهبی متناسب با ماه محرم بر محبوبیت این خواننده افزود. او از 19 سالگی یادگیری موسیقی را آغاز کرد و اولین آلبوم خود را در سال 1384 با نام «ماه مهربون» منتشر کرد.

درگذشت همسر بنیامین بهادری، ازدواج مجدد و مهاجرت به آمریکا از حواشی سال‌های گذشته این خواننده معروف است. او همچنین در چند فیلم هم نقش آفرینی کرده و در یکی از قسمت‌های «کلاه قرمزی» نوروزی به همراه دخترش حضور داشت.

23. علی لهراسبی

خواننده های معروف ایرانی

 • تاریخ تولد: 20 فروردین ماه 1355
 • معروف‌ترین آهنگ: مادرانه، بارون میزنه، پادشاه قلبم، درونگرا

«علی لهراسبی» فعالیت هنری خود را با کار در صدا و سیما آغاز کرد. او تیتراژ سریال «کلبه سپید» را در سال 1379 خواند و توانست به یکی از خوانندگان پاپ ایرانی در تلویزیون تبدیل شود. دومین اثر او در تلویزیون سریال پرطرفدار «دریایی‌ها» بود که باعث شناخته شدن علی لهراسبی بود. پس از آن علی لهراسبی یکی از برترین خوانندگان ایران در سال 1385 اولین آلبوم رسمی خود را با نام «مثلث» روانه بازار کرد.

«چهارده» «تصمیم» «روبات» ازدیگر آلبوم های موفق او در طی این سال‌ها هستند. علی لهراسبی از بهترین خواننده های ایران چند سالی است که کم کارتر شده و بیشتر به خواندن تک آهنگ علاقه نشان می‌دهد.

24. علیرضا طلیسچی

بهترین خواننده های ایران / خواننده های معروف ایرانی

 • تاریخ تولد: 7 مهر ماه 1364
 • معروف‌ترین آهنگ: نباشی پیشم، نفس کی بودی تو، آخرش قشنگه، قله قاف، فکرت

«علیرضا طلیسچی» یکی از خوانددگان پاپ ایرانی است که طرفداران زیادی دارد.  کنسرت‌های او در تهران و شهرستان‌ها با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو می‌شود. جالب است بدانید که او در ابتدا با فردی به نام «حمیدرضا» آهنگ مشترک بیرون می‌دادند. تا این‌که علیرضا طلیسچی یکی از بهترین خواننده های ایران با فعالیت در اینستاگرام طرفداران زیادی پیدا کرد.

از آن پس به طور مستقل خوانندگی را ادامه داد. علیرضا طلیسچی یکی از خوانندگان پاپ ایرانی در سال 1395 اولین و تنها آلبوم خود را روانه بازار کرد و خیلی زود توانست به برگزاری کنسرت برسد. او به انتشار تک‌آهنگ علاقه بیشتری دارد. «حلقه» «قرار نبود» «اگه بدونی» «تو کنار اون خوشی» «علمدار» «ساحل» از دیگر تک‌آهنگ‌های علیرضا طلیسچی هستند.

25. فرزاد فرخ

بهترین خواننده تاریخ ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 2 بهمن ماه 1368
 • معروف‌ترین آهنگ: هوای تو، لبخند، رویای من، دیوانگی

«فرزاد فرخ» با نام اصلی فرزاد فرخی‌فرد‌شیرازی از خوانندگان تازه‌کاری است که در نظرسنجی بهترین خواننده ایرانی مقام بالایی کسب کرد. فرزاد فرخ از خوانندگان پاپ ایرانی ابتدا با قطعه «هوای تو» به شهرت رسید. قطعه «لبخند» و «هوای تو» در استودیوی شخصی او ضبط شدند و با پخش در فضای مجازی او را به پرطرفدارترین خواننده ایرانی تبدیل کردند.

پس از آن در سال 1398 اولین آلبوم رسمی فرزاد فرخ با نام «انرژی مثبت» روانه بازار شد. «شاپرک» «اهل عاشقی» «دیوانه جان» «دچار» «عاشقت می‌مانم» «گل مهتاب» دیگر آهنگ‌های فرزاد فرخ از خواننده های پرطرفدار ایرانی محسوب می‌شوند.

26. آرش

بهترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 3 اردیبهشت ماه 1356
 • معروف‌ترین آهنگ: ایران ایران، ملودی، دستا بالا

«آرش لباف» از خوانندگان پرطرفدار سبک پاپ است که به زبان فارسی انگلیسی می‌خواند. او تا سن 10 سالگی در ایران زندگی می‌کرد و پس از آن با خانواده به سوئد مهاجرت کردند. آرش به دلیل سبک جدیدش در پاپ و انتشار آهنگ‌های شاد طرفداران زیادی دارد. آلبوم او در اروپا بین آلبوم خواننده‌های ایرانی به رتبه سوم فروش دست یافت. جدیدا شاهد حضور او در برنامه «پرشین گات تلنت» به عنوان داور بودیم. او در این برنامه با «ابی» «مهناز افشار» و «نازنین» همکار بود.

27. سیروان خسروی

پرطرفدارترین خواننده پاپ ایرانی / برترین خوانندگان ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی
سیروان (سمت راست) و زانیار (سمت چپ) خسروی
 • آلبوم‌ها: تو خیال کردی بری (1384)، ساعت 9 (1388)، جاده رویاها (1391)، آنپلاگد (1395)، مونولوگ (1399)

سیروان خسروی نیز یکی دیگر از پرطرفدارترین خوانندگان پاپ ایرانی و صاحب سبک است. همه او را با آهنگ جذاب و انرژی مثبت «دوست دارم زندگی رو» می‌شناسند. این هنرمند در تاریخ 4 مرداد 1361 در تهران به دنیا آمد و فعالیت موسیقی خود را به صورت جدی از سال 1379 آغاز کرد. او از سن 11 سالگی تحت آموزش سازهای مختلف قرار گرفت و به تدریج نیز به خوانندگی علاقه‌مند شد. سیروان خسروی زیر نظر کاوه یغمایی با نوازندگی کیبورد آشنا شد و در سال‌های 1379 و 1380 در دو کنسرت کاوه یغمایی به عنوان نوازنده کیبورد حضور داشت.

28. مسیح و آرش

جوان ترین خواننده های ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی
سمت راست (آرش) و سمت چپ (مسیح)
 • تاریخ تولد: مسیح (1368) و آرش (1369)
 • معروف‌ترین آهنگ: تو که نیستی پیشم، زدی پر، گلی، یا بیا یا میام

مسیح و آرش عدل پرور از بهترین خواننده های ایرانی از سن 14 سالگی فعالیت موسیقی خود را شروع کردند. آن‌ها ابتدا کار خود را با آهنگسازی و ترانه سرایی آغاز کرده و سپس به خوانندگی روی آوردند. سال 95 بود که این دو خواننده توانستند مجوز خود را بگیرند و در سبک پاپ و آر اند بی پیشرفت داشته باشند. این خوانندگان به صورت دونفره آهنگ می‌خوانند و با خوانندگان رپی همچون یاس (نسل مست) و  امیرتتلو (تنهام گذاشت) نیز همکاری داشته اند. اولین کنسرت این دو برادر در 17 اسفند 1396 برگزار شد.

29. ماکان بند

پرطرفدارترین اسم خواننده های جدید ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: رهام هادیان (1370) و امیر مقاره (1374)
 • معروف‌ترین آهنگ: هربار این درو، یه لحظه نگام کن، دلگیری، آسه آسه

رهام هادیان و امیر مقاره از سال 1395 با آهنگ «هربار این درو» گروه موسیقی ماکان را تشکیل دادند. ماکان بند پرطرفدارترین اسم خواننده های جدید ایرانی است و فن پیج های فراوانی در اینستاگرام دارند. علاوه بر این دو خواننده یاشار خسروی و امیرمیلاد نیکزاد نیز از اعضای دیگر ماکان بند هستند. سبک این گروه پاپ است و آهنگ های معروف فراوانی دارند.

30. زنده یاد بهنام صفوی

پرطرفدارترین خواننده های ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 15 تیر 1362
 • معروف‌ترین آهنگ: عشق من باش، بی‌قرار، آرامش، فوق‌العاده

سید بهنام صفوی یکی از خوش صداترین خواننده های ایرانی بود که در زمینه‌های آهنگسازی و تنظیم کنندگی نیز فعالیت می‌کرد. او در شیراز به دنیا آمد و اصالتا اهل جنوب بود. بهنام صفوی موسیقی را از کودکی و با ساز پیانو آغاز کرد و در سال 1385 موفق شد تا آهنگ «تمنا» را منتشر کند. او در زمان خود جز پرطرفدارترین خواننده های ایرانی محسوب می‌شود و وی را سلطان آرامش و پسر مؤدب موسیقی ایران صدا می‌زدند. زندگی با زنده یاد صفوی مهربان نبود و از سال 1392 دچار تومور مغزی شد. سرانجام در سال 1398 با وجود موفقیت‌های روز افزون این خواننده در موسیقی، بیماری او را شکست داد و از دنیا رفت. روحش شاد. از آلبوم‌های معروف این خواننده خوش صدا می‌توان به «بگو دوستم داری»، «عشق من باش»، «آرامش» و «معجزه» اشاره کرد.

31. رضا بهرام

بهترین خواننده های ایرانی / پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 20 دی 1370
 • معروف‌ترین آهنگ: عشق بگو، گل عشق، عشق ممنوع، ممنوعه

رضا هلاورجانی با نام هنری رضا بهرام یکی از خوش صداترین خواننده های ایرانی محسوب می‌شود که فارغ التحصیل لیسانس رشته مدیریت مالی از دانشگاه علم و فرهنگ یزد است. او خوانندگی را به صورت جدی از سال 1388 شروع کرد و از سال 1393 شروع به انتشار قطعه‌هایی کرد. رضا بهرام حتی در قطعه گلی آرش و مسیح نیز همخوانی داشت. اما او در سال 1397 با آهنگ «عشق بگو» به محبوبیت رسید. این خوش صداترین خواننده ایران، سپس با خواندن تیتراژ سریال ممنوعه به سرعت توانست شهرت کسب کند.حتی در برنامه عید نوروز نیز چند قطعه اجرا کرد.

32. مهدی احمدوند

بهترین خواننده های ایرانی مرد / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 29 بهمن 1370
 • معروف‌ترین آهنگ: اگه بارون بباره، چشمای جادویی، روزای دور از تو، عشق اول

مهدی احمدوند از بهترین خوانندگان پاپ ایرانی است که ترانه سرایی، آهنگسازی و تنظیم کنندی نیز انجام می‌دهد. آهنگ‌های احساسی او طرفداران زیادی داشتند و بسیاری از آنها نیز همچون «عشق اول» مورد استقبال قرار می‌گرفتند. احمدوند از پرطرفدارترین خواننده های ایرانی در سال 1388 کار خود را شروع کرد و «از این ساعت» آلبوم رسمی اول او بود.

33. حمید هیراد

پرطرفدارترین خواننده های ایرانی / بهترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 1 بهمن 1370
 • معروف‌ترین آهنگ: مستم کن، دلارام، شوخیه مگه، جذاب

حمید هیراد در بین اسامی پرطرفدارترین خواننده های ایرانی جدید قرار می‌گیرد. این خواننده کار خود را از سال 1395 و با آهنگ «بی‌تاب» که با همکاری پازل بند بود، شروع کرد. سپس در سال 1396 شاهد انتشار آهنگ «مستم کن» و بعد از آن «دلارام» بودیم. حمید هیراد از پرطرفدارترین خواننده های ایرانی نیز است و با آهنگ «شوخیه مگه» بسیار شناخته شد.

34. میثم ابراهیمی

بهترین خواننده های ایرانی / پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 8 شهریور 1364
 • معروف‌ترین آهنگ: خونه فیروزه ای، همین امروز، چرا دستات سرده، دردسرهای عظیم

میثم ابراهیمی از بهترین خوانندگان پاپ ایرانی است که در رشته موسیقی فوق دیپلم و در رشته مدیریت فرهنگی لیسانس دارد. او از کودکی خوانندگی را شروع کرد و نخستین بار در سال 1386 و خوانندگس تیتراژ شبکه سه سیما کار خود را شروع کرد‌. خوانندن تیتراژ برنامه «خونه فیروزه ای» این خواننده را به مخاطبان معرفی و سپس با تیتراژ «دردسرهای عظیم» معروف شد. این خواننده جز پرطرفدارترین خواننده های ایرانی است.

بهترین خواننده های سنتی ایران

خوانندگان سنتی در ایران طرفداران زیادی دارند. در این مقاله تلاش کردیم تا محبوب ترین خواننده ایران که در سبک سنتی فعالیت می‌کنند را معرفی کنیم.

1. زنده یاد محمدرضا شجریان | بهترین خواننده های ایرانی

شجریان/بهترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 1 مهر ماه 1319
 • معروف‌ترین آهنگ: سخن عشق، رندان مست، بی تو به سر نمی‌شود، امید عشق

استاد «محمدرضا شجریان» از بهترین خواننده های ایرانی هستند که در سبک موسیقی سنتی فعالیت می‌کردند. این استاد بزرگوار شهرت جهانی داشته و معروف ترین خواننده ایران هستند. طرفدارانش او را «خسرو آواز ایران» می‌نامند. ایشان علاوه بر صدای خوش در خطاطی هم مهارت بالایی داشته و خط نستعلیق را بسیار خوش می‌نوشتند. دعای ربنا با صدای طنین‌نواز استاد شجریان مورد علاقه افراد زیادی است. حتی افرادی که طرفدار این سبک از موسیقی نیستند ایشان را از برترین خوانندگان ایران می‌دانند.

استاد محمدرضا شجریان در تاریخ 17 مهر ماه 1399 به دلیل سرطان کلیه دار فانی را وداع گفتند. «دل مجنون» «عشق داند» «زبان آتش» «رندان مست» «مرغ خوش خوان» طریق عشق» برخی از آلبوم‌های استاد شجریان، بهترین خواننده ایران به شمار می‌آیند.

2. زنده یاد اکبر گلپایگانی

بهترین خواننده ایران

 • تاریخ تولد: 10 بهمن 1312
 • معروف‌ترین آهنگ: موی سپید، مست عشق، عقیق، دل ای دل، آوازه خوان

زنده یاد «اکبر گلپایگانی» معروف به گلپا از خوش صداترین خواننده های ایرانی محسوب می‌شود که تبحر خاصی در زمینه آواز سنتی داشت‌. او  استعداد خود را سنین کم نشان داد و چون پدرش مرثیه خوان بود، تعزیه‌خوانی اولین نقطه شروع مرحوم گلپا منسوب می‌شد‌. این خواننده سپس نزد اساتید بزرگ و به توصیه آنها آواز سنتی را فرا گرفت و وارد دنیای خوانتدگی شد. اگرچه در آن زمان آهنگ‌های او را کوچه‌بازاری می‌دانستند اما به حدی در درست خواندن تبحر داشت که آواز خواندن او را به چه‌چه‌های گلپا تشبیه می‌کردند. ترانه موی سپید یکی از مشهورترین ترانه‌های او بود و سپس با کاست‌های مست عشق و عقیق رکورد بازار را شکست‌. این خواننده در سال 1402 بخاطر مشکلات قلبی درگذشت.

3. علیرضا افتخاری

لیست بهترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 10 فروردین ماه 1337
 • معروف‌ترین آهنگ: نسیم سحر، صیاد، دل اگر عاشقی، من مست و تو دیوانه

«علیرضا افتخاری» یکی از خوانندگان ایرانی قدیمی است که هم در سبک سنتی آواز می‌خواند و هم آثاری در سبک پاپ منتشر کرده است. در واقع باید او را خواننده آثار تلفیقی دانست. او در گذشته از بهترین خواننده های ایرانی به شمار می‌آمد. البته امروزه هم طرفداران خاص خود را دارد.

علیرضا افتخاری بعد از انقلاب به عنوان اولین نفری شناخته شد که از حافظ تصنیف و آواز خواند. او امروزه بیشتر به عنوان یکی از خوانندگان پاپ ایرانی بین جوانان شناخته شده است. برخی از آلبوم‌های او عبارتند از: «امان از جدایی» «هنگامه» «خنده بارون» «عشق گمشده» «تو می‌آیی» «تنها تو می‌مانی» «خانه دوست کجاست؟» «پادشاه فصل‌ها»

4. همایون شجریان | بهترین خواننده های ایرانی

همایون / پرطرفدارترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 31 اردیبهشت ماه 1354
 • اینستاگرام: homayounshajarian
 • معروف‌ترین آهنگ: چرا رفتی، خوب شد، آهای خبردار

«همایون شجریان» از دیگر خوانندگان سبک موسیقی سنتی است که در نسل جدید طرفداران زیادی دارد. او فرزند استاد محمدرضا شجریان بوده و همچون پدر خود یکی از بهترین خواننده های ایرانی محسوب می‌شود. از سال 1378 در کنسرت‌های پدر به عنوان خواننده هم‌خوان حضور داشت و تا پیش از آن از نوازندگان تنبک استاد شجریان بود.

«نسیم وصل» اولین آلبوم مستقل همایون شجریان در سبک موسیقی سنتی به شمار می‌آید. او را باید بهترین خواننده ایرانی بعد از پدرش در موسیقی سنتی دانست. از آلبوم‌های همایون شجریان می‌توان به «مستور و مست» «آرایش غلیظ» «نه فرشته‌ام نه شیطان» «سیمرغ» «خداوندان اسرار» «رگ خواب» و «ایران من» اشاره کرد.

5. علیرضا قربانی | بهترین خواننده های ایرانی

علیرضا قربانی/بهترین خواننده های ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 15 بهمن ماه 1350
 • اینستاگرام: alireza_ghorbani
 • معروف‌ترین آهنگ: بوی گیسو، عقل و جنون، روزگار غریب، ارغوان

در لیست خوانندگان موسیقی سنتی ایران باید به «علیرضا قربانی» اشاره کنیم. او را می‌توان پرطرفدارترین خواننده ایران دانست که در هر رده سنی مخاطب دارد. علیرضا قربانی فعالیت هنری خود را با خوانندگی در ارکستر ملی ایران تحت سرپرستی محمدرضا شجریان شروع کرد. پس از آن شروع به انتشار آلبوم‌های مستقلی کرد که آلبوم «اشتیاق» نام اولین اثر او بود.

علیرضا قربانی از بهترین خواننده های ایرانی تیتراژ سریال و فیلم سینمایی‌های پرطرفداری را خوانده است. «مدار صفر درجه» «کیف انگلیسی» «وضعیت سفید» «شهرزاد» «پدر» «چهارراه استانبول» «درخت گردو» «هم‌گناه» نمونه‌ای از آثار او در سینما و تلویزیون کشورمان هستند. از آلبوم‌های پرطرفدار او باید به «من عاشق چشمت شدم» «با من بخوان» «فروغ» «رسوای زمانه» اشاره کرد.

6. محمد معتمدی | بهترین خواننده های ایرانی

برترین خوانندگان ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 2 مهر ماه 1357
 • معروفترین آهنگ: پناه آخر، غم دل، حالا که می‌روی

«محمد معتمدی» از برترین خوانندگان ایران است که در سبک موسیقی سنتی فعالیت می‌کند. همچنین آثار متفاوتی از او برای تیتراژ مجموعه تلویزیونی شنیده‌ایم. آثاری از جمله: «لحظه گرگ و میش» «خاک گرم» «شرایط خاص» «گشت ویژه»

محمد معتمدی تحصیلات خود را در دانشگاه صدا و سیما تکمیل کرد. سبک کاری او بر اساس اساتیدی همچون ادیب خوانساری و تاج اصفهانی انتخاب شده است. او به کارهای این بزرگان علاقه زیادی داشت. «ای عاشقان» «سرمست» «حالا که میروی» »بگو کجایی» نمونه‌ای از آلبوم‌های پرطرفدار محمد معتمدی بهترین خواننده ایرانی در سبک سنتی هستند.

7. سالار عقیلی

 • تاریخ تولد: 11 آذر ماه 1356
 • معروف‌ترین آهنگ: بغض پنهان، مهر ایران، هوای تو

سالار عقیلی / برترین خوانندگان ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

«سالار عقیلی» یکی از برترین خوانندگان ایران در زمینه موسیقی سنتی به شمار می‌آید. قطعا صدای گوش‌نواز او را در تیتراژ سریال‌های تلویزیونی همچون «معمای شاه» «صبح آخرین روز» «چرخ فلک» شنیده‌اید. او آثار ملی زیادی در خصوص کشورمان ایران خوانده است. سالار عقیلی از کودکی موسیقی را آموزش می‌دید. اما اولین بار در سن 18 سالگی بود که در جشنواره فیلم فجر با صدای شنیدنی خود غوغایی به پا کرد.

جالب است بدانید که سالار عقیلی بهترین خواننده ایران اولین خواننده‌ای شناخته شد که حنجره خود را توسط بیمه ایران بیمه کرده است. «تبریز در مه» «عشق دیرین» «به نام گل سرخ» «از تنهایی گریه مکن» نمونه‌ای از آلبوم‌های منتشر شده او در این سال‌ها محسوب می‌شوند.

8. شهرام ناظری

 • تاریخ تولد: 29 بهمن ماه 1328
 • معروفترین آهنگ: اندک اندک، آتشی در نیستان، کاروان شهید

شهرام ناظری / بهترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

یکی دیگر از برترین خوانندگان ایران که در سبک موسیقی سنتی آواز میخواند، «شهرام ناظری» است. این خواننده قدیمی کشورمان در بین طرفداران خود به «شوالیه آواز ایران» شهرت دارد. او در جهان شناخته شده است و به نقل از سایت ویکی پدیا، نیویورک تایمز او را ملقب به «بلبل فارسی» می‌داند.

شهرام ناظری فعالیت هنری خود را به طور مشترک با استاد محمدرضا شجریان آغاز کرد. از آلبوم‌های پرطرفدار او می‌توان به «بشنو از نی» «لاله بهار» «چشم به راه» «آواز اساطیر» «لولیان» «امیرکبیر» «عاشق کیست» اشاره کرد.

9. علی زندوکیلی

 • تاریخ تولد: 25 بهمن ماه 1365
 • معروفترین آهنگ: لالایی، باهار شیراز، روسری آبی

علی زندوکیلی / برترین خوانندگان ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

«علی زندوکیلی» یکی از بهترین خواننده های ایرانی در سبک پاپ محسوب میشود. او با صدای رسا و گرم خود پرطرفدارترین خواننده ایران است. او فعالیت هنری را از کودکی با نواختن ساز شروع کرد و به دلیل علاقه زیاد در این زمینه به تحصیلات پرداخت. علی زندوکیلی اکنون علاوه بر خوانندگی به عنوان کارشناس موسیقی فعالیت می‌کند. او تا کنون تیتراژ سریال های پرطرفداری همچون «پادری» «دزد و پلیس» «شاهگوش» «زیر پای مادر» «پژمان» را خوانده است. از آلبوم های مشهور او می‌توان به «میاندتاریکی» «دشت جنون» «تماشای صبا» «چون رقص آب» اشاره کرد.

بهترین خواننده های رپ ایران

چند سالیست که در کشور ما موسیقی سبک رپ طرفداران ویژه‌ای پیدا کرده است. جوانان زیادی امروزه به دنبال این موسیقی هستند. در این قسمت شما را با پرطرفدارترین خواننده ایران در سبک رپ آشنا می‌کنیم.

1. سروش هیچکس

لیست بهترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 19 اردیبهشت 1364
 • معروف‌ترین آهنگ: یه مشت سرباز، اون منم، چرا بدی، اختلاف

«هیچ‌کس» با نام اصلی «سروش لشکری» یکی از بهترین خواننده های ایرانی در موسیقی رپ شناخته شده است. او در موسیقی رپ بسیار موثر واقع شد به همین دلیل از سوی طرفدارانش لقب «پدر رپ فارسی» را دریافت کرد. «مجاز» «جنگل آسفالت» «انجام وظیقه» از مهم‌ترین آثار هیچ‌کس در زمینه موسیقی رپ به شمار می‌آیند.

2. یاس | بهترین خواننده های ایرانی

برترین خوانندگان ایرانی / خواننده های معروف ایرانی

 • تاریخ تولد: 30 خرداد ماه 1361
 • معروفترین آهنگ: از چی بگم؟، فریاس، من ادامه میدم، هویت من

«یاس» با نام اصلی «یاسر بختیاری» اولین خواننده سبک رپ بود که برای آهنگ‌های خود مجوز رسمی گرفت. در واقع باید او را از قدیمی‌ترین و بهترین خواننده های ایرانی در سبک رپ دانست. اولین قطعه او در سال 1380 که با مجوز رسمی منتشر شد «یادت نره» نام داشت.

یاس قطعه‌های خود را با انتقادات سیاسی، اجتماعی و اعتراض به مشکلات جامعه منتشر می‌کند. او در حمایت از مردم آسیب‌دیده زلزله بم، بچه‌های آسیب‌دیده در آتش سوزی مدرسه درودزن و در حمایت از مشکل زهرا امیرابراهیمی قطعه‌های پرطرفداری را روانه بازار کرد. «وصیت نامه» «از ماست که برماست» «اوردوز 1 و 2» از آلبوم‌های منتشرشده یاس به شمار می‌آیند.

3. عرفان

بهترین خواننده ایران / پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 12 مرداد 1362
 • معروف‌ترین آهنگ: پرواز، اینو بفهم، این خاک، رد پا

«عرفان» یکی از خوانندگان پرطرفدار در عرصه موسیقی رپ محسوب می‌شود. او با نام اصلی «عرفان حاج رسولی‌ها» فعالیت خود را از سال 1386 با انتشار قطعه‌ای به نام «شستشو» شروع کرد. چند سالی است که آلبوم و قطعه جدید منتشر نکرده و دلیل این کار خود را مشکلات عاطفی بیان کرده بود. «همیشگی» و «خداحافظی» از دیگر آلبوم‌های عرفان هستند که به ترتیب در سالهای 1389 و 1394 منتشر شدند.

4. پیشرو | بهترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 12 بهمن ماه 1366
 • معروف‌ترین آهنگ: باطل شد، جنگ، نامحدود، صلح

رضا پیشرو / برترین خوانندگان ایرانی / خوش صداترین خواننده های ایرانی

«رضا پیشرو» با نام اصلی «محمدرضا ناصری‌آزاد» یکی دیگر از قدیمی‌ترین و برترین خوانندگان ایران در زمینه موسیقی رپ است. او هیچ وقت نتوانست برای ترانه‌های خود مجوز رسمی بگیرد. همیشه به عنوان خواننده رپ فارسی زیرزمینی فعالیت داشت. از آن‌جایی که قطعات او با انتقادات تندی همراه بود در سال 1396 به دلیل کار غیر مجاز دستگیر شد ومدتی در بازداشت به سر برد.

رضا پیشرو بعد از آزادی برای همیشه از ایران رفت و اکنون در خارج از کشور به فعالیت هنری خود ادامه می‌دهد. برخی از آلبوم‌های او عبارتند از: «پرواز» «دوران طلایی» «جهنم ساکت» «واقعیت تلخ»

5. شایع | پرطرفدارترین خواننده های ایرانی

پرطرفدارترین خواننده های ایرانی / خواننده های معروف ایرانی

 • تاریخ تولد: 8 مرداد 1372
 • معروف‌ترین آهنگ: تلو، سرپام، دلی، اینجانب

محمدرضا شایع از خواننده های معروف ایرانی در سبک رپ محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری دارد. او بعد از ورود به دانشگاه ترک تحصیل می‌کند و از دانشگاه انصراف می‌‌دهد تا به فعالیت موسیقی بپردازد. او پس از برگشتن از سربازی رونمایی از چهره خود توانست شهرت خوبی کسب کند. از جمله معروف‌ترین آهنگ‌های این بهترین خواننده های ایرانی مرد باید به «قلطه»، «آماده باش»، «مخلص کلوم » و «تا یه جایی» اشاره کنیم.

6. امیر تتلو

لیست بهترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 30 شهریور ماه 1366
 • معروف‌ترین آهنگ: منو ببخش، من یادت نرم، بذار توو حال خودم باشم

«امیر تتلو» با نام اصلی «امیرحسین مقصودلو» پرطرفدارترین خواننده ایرانی در سبک رپ به شمار می‌آید. او فعالیت هنری خود را به عنوان خواننده زیرزمینی آغاز کرد. چندی بعد آثارش در وبلاگ شخصی یکی از دوستان نزدیک او منتشر شد. با انتشار چند آهنگ از امیر تتلو رفته رفته به تعداد مخاطبین او اضافه شد. او در زندگی خود حواشی بسیار زیادی پیرامونش دارد و با این وجود جز پرطرفدارترین‌های موسیقی رپ محسوب می‌شود.

بهترین خواننده های راک ایران

در کشور ما ایران تعداد کمی از خوانندگان در سبک راک فعالیت می‌کنند. در این بخش تلاش کردیم تا شما را با پرطرفدارترین خواننده ایرانی راک آشنا کنیم.

1. رضا یزدانی | بهترین خواننده های ایرانی

رضا یزدانی / برترین خوانندگان ایرانی / خواننده های معروف ایرانی

 • تاریخ تولد: 26 مهر مله 1352
 • اینستاگرام: rezayazdanioriginal
 • معروف‌ترین آهنگ: سیگار پشت سیگار، پونزده سالگی، قرنطینه، می‌رسم به تو

«رضا یزدانی» از برترین خوانندگان ایران است که در سبک راک فعالیت می‌کند. این سبک طرفداران خاص خود را داشته و ممکن است هر کسی از آن خوشش نیاید. اما عده زیادی معتقدند رضا یزدانی از بهترین خواننده های ایرانی راک به شمار می‌آید.  «پرنده بی پرنده» «سلول شخصی» «ساعت فراموشی» «درهم» «نوستالژی» نمونه ای از آلبوم‌های منتشر شده او در چند سال اخیر هستند.

2. کوروش یغمایی

برترین خوانندگان ایرانی / پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 12 آذر ماه 1325
 • معروف‌ترین آهنگ: گل یخ، حجم خالی

«کوروش یغمایی» یکی دیگر از برترین خوانندگان راک ایرانی است. از آلبوم‌های مطرح او می‌توان به «گل یخ» «سیب نقره ای» «ماه و پلنگ» «کابوس» «ملک جمشید» اشاره کرد. او در ابتدا به ساز سنتور علاقه داشت و آن را به خوبی آموخت. اما چندی بعد متوجه علاقه‌اش به گیتار شد. از آن به بعد همیشه گیتار ساز تخصصی کوروش یغمایی بود و در این زمینه فعالیت داشت.

3. کاوه آفاق

کاوه آفاق / بهترین خوانندگان ایرانی / اسم خواننده های معروف ایرانی

 • تاریخ تولد: 12 اردیبهشت 1362
 • معروف‌ترین آهنگ: تسخیر، عطر تو، بدرود

«کاوه آفاق» یکی از برترین خوانندگان ایران در زمینه راک فارسی و انگلیسی به شمار می‌آید. او از 15 سالگی با نواختن گیتار الکتریک به سبک موسیقی راک علاقه پیدا کرد. به همین دلیل تلاش کرد تا گروه موسیقی پارت را در سن 18 سالگی تشکیل دهد. او اولین اجرای خود را در همین سن انجام داد.

«لوتوس» «شال» «استرس» «با قرص‌ها می‌رقصد» از جمله آلبوم‌های منتشر شده کاوه آفاق هستند. او علاوه بر خوانندگی راک به بازیگری هم علاقه‌مند است. از تجربه بازیگری او در سریال « خانه امن» «سارق روح» و فیلم سینمایی «لامینور» می‌توان نام برد. تیتراژ «شب‌های مافیا» به کارگردانی سعید ابوطالب جدیدترین اثر موسیقیایی کاوه آفاق محسوب می‌شود.

4. فرهاد مهراد | بهترین خواننده های ایرانی

فرهاد مهراد / معروف ترین خواننده ایران / خوش صداترین خواننده های ایرانی

 • تاریخ تولد: 29 دی ماه 1322
 • معروف‌ترین آهنگ: بوی عیدی، مرد تنها، گنجشکگ اش مشی

«فرهاد مهراد» یکی از بهترین خواننده های ایرانی راک محسوب می‌شود. او در زمینه موسیقی راک بسیار موفق بود.  هنوز هم قطعات فرهاد در لیست پربازدیدترین قطات راک ایرانی قرار دارند. فرهاد مهراد در تاریخ 9 شهریور ماه 1381 به دلیل بیماری از دنیا رفت. او به خواندن قطعاتی با مضمون اجتماعی مشهور بود. «اسیر شب» «جمعه» «آوار» «کوچ بنفشه‌ها» «تو را دوست دارم» «گل یخ» از دیگر قطعات پرطرفدار فرهاد مهراد به شمار می‌آیند.

سخن پایانی

هر سبک موسیقی طرفداران خاص خودش را دارد. ما در این مقاله تلاش کردیم تا خوانندگان پاپ ایرانی و برترین خوانندگان ایران در سبک سنتی، راک، رپ را معرفی کنیم. بنظر شما پرطرفدارترین اسم خواننده های ایرانی کیست؟ شما کدام یک از بهترین خواننده های ایرانی را به این لیست اضافه می‌کنید؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌های پلازا بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران86 دیدگاه
avatar
سینا تابان
.
14 اسفند 1402، 18:02
پاسخ
0
3
پس اسم و بیوگرافی امید کو؟؟؟حضرت عشق رو در این لیست قرار ندادید؟واقعا جای تاسفه
avatar
امیر
.
28 بهمن 1402، 16:30
پاسخ
0
3
این همه خواننده چرتو پرتو آوردی اونوقت محسن یگانه جایی نداشت؟مطلبت بدرد خودت میخوره
avatar
بتهوون
.
27 بهمن 1402، 09:06
پاسخ
0
2
با عرض سلام و ادب. نداریم آقا نداریم بهتر از داریوش. هم در کیفیت و هم کمیت. از نظر صدا، سبک منحصر بفرد، پرکار با بیشترین آلبوم، و صد البته اشعار مفهومی و پر مغز
avatar
حامیم🖤🤍
.
19 بهمن 1402، 15:47
پاسخ
7
2
آیا حامیم این وسط کشک است؟ کسی که بلیط کنسرتش تو 2دقیقه هردو سانس فروخته میشه کشک است؟ کسی که اینهمه تلاش میکنه کشک است؟ بنظرم حامیم باید اول باشه نه کس دیگه🤍🖤🤍🖤🤍
avatar
مهدی
.
19 دی 1402، 21:50
پاسخ
5
2
سلام به نظرم یاس باید اول می بود و بهزاد لیتو و شهاب تیام اضافه کنید
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402