پولدارترین ورزشکار جهان در سال 2022 ؛ از وینی جانسون تا مایکل جردن

پولدارترین ورزشکار جهان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

می‌توان گفت ورزشکاران موفق و مشهور در اغلب موارد از نظر مالی جزو ثروتمندترین ورزشکاران جهان هستند. اگر می‌خواهید بدانید پولدارترین ورزشکار جهان کیست، همراه ما بمانید.

شاید سوال خیلی‌ها باشد که ورزشکاران محبوبشان چقدر درآمد و ثروت دارند و در سال و یا به صورت کلی چقدر دارایی و مال و اموال دارند. بر همین اساس در این مقاله از پلازا می‌خواهیم ثروتمندترین ورزشکاران دنیا را به شما معرفی کنیم. در فهرستی که برایتان آماده کرده‌ایم ورزشکاران مختلفی از ورزش فوتبال گرفته تا بسکتبال، بوکس، کشتی‌کج و … حضور دارند. همچنین جا دارد اشاره کنیم که اغلب ورزشکارهایی که به شما معرفی خواهیم کرد بازنشسته محسوب شده و علاوه بر آن در چندین سمت مختلف دیگر مرتبط با ورزش نیز فعالیت دارند. با پلازا همراه باشید تا 22 نفر از ثروتمندترین ورزشکاران جهان در سال 2022 را برای شما فهرست کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

در این بخش به شما می‌گوییم که ثروتمندترین ورزشکار جهان کیست و میزان ثروتش چقدر است. بیوگرافی کوتاهی نیز از هرکدام از پولدارترین ورزشکارهای دنیا ارائه می‌دهیم.

22. وینی جانسون (Vinnie Johnson)

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

 • میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

در رتبه بیست و دوم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان وینی جانسون (Vinnie Johnson) قرار دارد. جانسون یک بسکتبالیست حرفه‌ای بازنشسته است که در لیگ بسکتبال NBA برای تیم Detrot Pistons بازی می‌کرد. او در طی فعالیتش در این تیم موفق به کسب دو عنوان قهرمانی شد. جا دارد اشاره کنیم پس از بازنشسته شدن وینی، پیراهن #15 Jersey او نیز همراهش بازنشسته شد.

21. دواین جانسون (Dwayne Johnson)

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا

 • میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

دواین جانسون (Dwayne Johnson) معروف به «راک» کشتی‌گیر سابق آمریکایی و بازیگر است. او از دوران جوانی و نوجوانی ورزش حرفه‌ای را آغاز کرد. در سال 1991، راک عضو گروه Hurricane بود و توانست مدال قهرمانی کشوری را برنده شود. او پس از مدتی حضور در دنیای ورزش و افتخارآفرینی‌های فراوان در این عرصه، پا به دنیای بازیگری گذاشت. دواین جانسون در فیلم‌های اکشن و پرطرفدار متعددی بازی کرده است. اگر دوست دارید با این شخصیت ورزشی و هنری بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله بیوگرافی دواین جانسون مراجعه کنید.

20. شکیل اونیل (Shaquille O’Neal)

پولدار ترین ورزشکار جهان

 • میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

رتبه بیستم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به شکیل اونیل (Shaquille O’Neal) اختصاص دارد. اونیل یک بسکتبالیست حرفه‌ای بازنشسته آمریکایی است که برای 19 فصل پیاپی در لیگ بسکتبال NBA حضور داشت. جا دارد اشاره کنیم که او هم‌اکنون به عنوان تحلیلگر مسابقات NBA فعالیت می‌کند. نکته جالب در مورد اونیل آن است که او را معمولا به عنوان یکی از بزرگترین ورزشکاران NBA (از منظر جسمانی) می‌شناسند. او در دوره اوج فعالیت خود، 2 متر و 16 سانتی‌متر قد و 147 کیلوگرم وزن داشت.

19. فیل میکلسون (Phil Mickelson) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

ثروتمند ترین ورزشکار جهان

 • میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

در نوزدهمین جایگاه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان فیل میکلسون (Phil Mickelson) قرار دارد. میکلسون یک بازیکن گلف حرفه‌ای آمریکایی است که تاکنون موفق به کسب پیروزی در 42 رویداد در تور PGA شده است. در میان پیروزی‌های او می‌توان به پنج عنوان قهرمانی اشاره کرد که عبارتند از: سه عنوان قهرمانی مسترز (Masters title)، یک عنوان قهرمانی PGA و یک عنوان قهرمانی آزاد (Open Championship).

18. جک نیکلاس (Jack Nicklaus)

ثروتمندترین ورزشکار جهان 2022

 • میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

مقام هجدهم فهرست پولدارترین ورزشکار جهان ۲۰۲۲ به جک نیکلاس (Jack Nicklaus) می‌رسد. جک نیکلاس، معروف به خرس طلایی، یک بازیکن سابق گلف و از بهترین‌های این رشته ورزشی است. او را به‌عنوان یکی از بزرگترین بازیکن‌های گلف تاریخ می‌شناسند که در دوران فعالیت حرفه‌ای‌اش موفق به کسب جوایز و افتخارات متعددی شد. یکی از این افتخارات، 117 مرتبه برنده شدن مسابقات حرفه‌ای گلف است. امروزه نیز جک نیکلاس صاحب یکی از بزرگترین کمپانی‌های طراحی و ساخت زمین‌های گلف است. او چندین کتاب نیز منتشر کرده است. این کتاب‌ها یا در ژانر زندگینامه نوشته شده‌اند یا راهنمای گلف هستند. کتاب اتوبیوگرافی Golf My Way از این ورزشکار، یکی از بهترین راهنماهای گلف جهان است.

17. گرگ نورمن (Greg Norman) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

ثروتمندترین ورزشکار جهان 2021

 • میزان دارایی کل: 400 میلیون دلار

گرگ نورمن (Greg Norman) یک بازیکن سابق گلف است که در طول دوران ورزشکاری حرفه‌ای‌اش موفق به کسب جایگاه اول بهترین بازیکن گلف جهان شد. او در نزدیک به 90 مسابقه برنده شد. جالب است بدانید که به‌خاطر رنگ موها، جثه، سبک بازی خشن، و همچنین حیوان بومی محل تولدش یعنی استرالیا، به او لقب کوسه بزرگ سفید را داده‌اند. البته بیشتر مواقع آن را خلاصه می‌کنند و نورمن را با نام کوسه نیز می‌شناسند. این بازیکن افسانه‌ای گلف و پولدارترین ورزشکار جهان، دستی نیز در کارهای خیر دارد و همیشه به خیریه‌ها و انجمن‌های مختلف کمک می‌کند.

16. راجر فدرر (Roger Federer)

ثروتمندترین بوکسور جهان

 • میزان دارایی کل: 450 میلیون دلار

شانزدهمین عضو فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان راجر فدرر (Roger Federer) است. فدرر یک بازیکن تنیس حرفه‌ای سوئیسی است که در رده‌بندی کنونی تنیس انفرادی جهان در جایگاه سوم قرار دارد. می‌توان گفت فدرر هم‌اکنون در برهه‌ای قرار دارد که کم‌کم به پایان زندگی حرفه‌ای خود در تنیس نزدیک می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که او برای شش سال پیاپی در رتبه اول تنیس انفرادی جهان قرار داشت و در طول فعالیت حرفه‌ای‌اش موفق به پیروزی در 19 دوره از مسابقات گرند اسلم (Grand Slam) نیز شده است.

15. فلوید می‌ودر (Floyd Mayweather) ؛ ثروتمندترین بوکسور جهان

ده ورزشکار ثروتمند جهان

 • میزان دارایی کل: 450 میلیون دلار

رتبه پانزدهم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به فلوید می‌ودر (Floyd Mayweather) اختصاص دارد. می‌ودر یک بوکسر حرفه‌ای سابق است که دارای رکورد اعجاب‌انگیز 50 برد پیاپی در طول فعالیت حرفه‌ای خود نیز هست. علاوه بر این او موسس کمپانی Mayweather Promotions نیز محسوب می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که می‌ودر مدتی پیش با رویارویی و پیروزی در مقابل کانر مک‌گرگور (Conor McGregor) در آگوست 2017 رقم قابل توجهی به دارایی‌های خود اضافه کرد.

14. دیوید بکام (David Beckham)

ثروتمندترین ورزشکار جهان کیست

 • میزان دارایی کل: 450 میلیون دلار

در سیزدهمین رتبه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان دیوید بکام (David Beckham) قرار دارد. بکام یک فوتبالیست حرفه‌ای انگلیسی بازنشسته است که در میزان قابل توجهی از فعالیت حرفه‌ای خود برای تیم منچستر یونایتد (Manchester United) و همچنین تیم ملی فوتبال انگلستان بازی کرد. از تیم‌های فوتبال دیگری که بکام در آن‌ها به بازی پرداحته است می‌توان به پرستون نورث اند (Preston North End)، رئال مادرید (Real Madrid)، میلان (Milan)، لس‌آنجلس گلکسی (LA Galaxy) و پاریس سن ژرمن (Paris Saint-Germain) نیز اشاره کرد.

13. لبران جیمز (LeBron James) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

پولدارترین ورزشکار جهان ۲۰۲۲

همچنین بخوانید :
 • میزان دارایی کل: 500 میلیون دلار

عضو سیزدهم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان لبران جیمز (LeBron James) است. جیمز یک بسکتبالیست حرفه‌ای آمریکایی است که در لیگ NBA برای تیم Cleveland Cavaliers بازی می‌کند. جا دارد بگوییم که اکثر افراد فهرستمان جزو ورزشکارهای حرفه‌ای سابق و یا بازنشسته‌اند، اما لبران از جمله افرادی است که تا کنون فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه داده است. او را به عنوان یکی از بزرگترین بسکتبالیست‌های حرفه‌ای تاریخ می‌شناسند و همیشه سر اینکه او بهترین بسکتبالیست تاریخ است یا مایکل جردن، بحث و گفت‌وگو وجود دارد.

12. کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

پولدارترین ورزشکار جهان

 • میزان دارایی کل: 500 میلیون دلار

دوازدهمین رتبه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به فوتبالیست حرفه‌ای اهل پرتغال کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo) اختصاص دارد. رونالدو هم‌اکنون برای تیم یوونتوس ایتالیا (Juventus F.C) و تیم ملی کشور پرتغال بازی می‌کند. او را همواره با رقیب آرژانتینی خود لیونل مسی (Lionel Messi) مقایسه می‌کنند و از طرف بسیاری از افراد به عنوان بهترین فوتبالیست جهان شناخته می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که رونالدو در فهرست گرانترین ورزشکاران یک دهه اخیر در مجله فوربز در رتبه دوم قرار دارد.

11. راجر استاوبک (Roger Staubach)

ثروتمندترین ورزشکاران جهان

 • میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

در یازدهمین جایگاه فهرست پولدارترین ورزشکار جهان، راجر استاوبک (Roger Staubach) قرار دارد. استاوبک یک بازیکن فوتبال آمریکایی سابق است که فعالیت حرفه‌ای خود را در لیگ NFL گذراند. او در سال 1969 عضو تیم Dallas Cowboys شد و برای 11 فصل پیاپی برای این تیم بازی کرد. او در 5 رویداد Super Bowl با تیم Dallas Cowboys و به عنوان عضوی از آن فعالیت کرد که در چهار عدد از آن‌ها در نقش بازیکن خط حمله (Quarterback) ظاهر شد.

10. مایکل شوماخر (Michael Schumacher) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

ثروتمندترین ورزشکاران دنیا

 • میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

جایگاه دهم فهرست پولدارترین ورزشکار جهان به مایکل شوماخر (Michael Schumacher) اختصاص دارد. شوماخر از رانندگان سابق مسابقات فرمول یک (Formula One) است. به طور خلاصه می‌توان گفت اگر بتوانید تنها یک راننده فرمول یک نام ببرید، به احتمال زیاد اسم آن فرد مایکل شوماخر خواهد بود. شوماخر را به عنوان یکی از بزرگترین رانندگان فرمول یک تمام دوران‌ها می‌شناسند. علاوه بر این او تنها راننده تاریخ است که در طی فعالیت حرفه‌ای خود موفق به کسب هفت عنوان قهرمانی فرمول یک شده است که پنج عدد از آن‌ها را به شکل متوالی برده است.

9. مجیک جانسون (Magic Johnson)

پولدار ترین ورزشکار جهان

 • میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

در نهمین جایگاه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان مجیک جانسون (Magic Johnson) قرار دارد. جانسون یک بازیکن سابق حرفه‌ای بسکتبال آمریکایی است که در لیگ NBA برای 13 فصل متوالی برای تیم لیکرز (LA Lakers) بازی کرده است. او در طی فعالیت حرفه‌ای خود موفق به اخذ جوایز مختلفی به عنوان بسکتبالیست شد که در نتیجه آن موفق شد جزو مشاهیر NBA hall of fame شود. جا دارد اشاره کنیم که مجیک در حال حاضر سرپرست امور بسکتبال تیم لوس آنجلس لیکرز است. او همچنین در جایگاه سوم پولدارترین بسکتبالیست‌های جهان قرار می‌گیرد.

8. لیونل مسی (Lionel Messi) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

ثروتمند ترین ورزشکار جهان

 • میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

در جایگاه هشتم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان، فوتبالیست حرفه‌ای لیونل مسی (Lionel Messi) قرار دارد. این فوتبالیست حرفه‌ای اهل آرژانتین به عنوان یکی از بهترین فوتبالیست‌های حال حاضر دنیا شناخته می‌شود و در حال حاضر برای تیم بارسلونا (Barcelona FC) و همچنین تیم ملی آرژانتین فعالیت می‌کند. جا دارد اشاره کنیم که مسی چندین بار تاکنون به عنوان «فوتبالیست سال» انتخاب شده است. میزان دارایی کل او (600 میلیون دلار) نام مسی را در فهرست ده ورزشکار ثروتمند جهان قرار می‌دهد.

7. جونیور بریجمن (Junior Bridgeman)

ثروتمندترین ورزشکار جهان 2022

 • میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

جونیور بریجمن (Junior Bridgeman)، بسکتبالیست سابق آمریکایی و کارآفرین است. او 12 سال برای تیم‌های میلواکی باکس و لس‌آنجلس کلیپرز بازی کرد. بریجمن سپس تصمیم گرفت در رستوران‌های فست‌فود سرمایه‌گذاری کند و به همین دلیل امروزه، او جایگاه هفتم لیست ثروتمند ترین ورزشکار جهان را به خود اختصاص داده است.

6. ادی جردن (Eddie Jordan)

ثروتمندترین ورزشکار جهان 2021

 • میزان دارایی کل: 600 میلیون دلار

در ششمین جایگاه فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان ادی جردن (Eddie Jordan) قرار دارد. جردن یک راننده مسابقات اتومبیل حرفه‌ای سابق است که زادگاهش کشور ایرلند محسوب می‌شود. علاوه بر این او به عنوان رئیس تیم موتورسواری، تاجر، موسیقیدان و شخصیت فعال عرصه تلویزیون (Television personality) نیز فعالیت کرده است. از پیروزی‌های جردن می‌توان به عنوان قهرمانی مسابقات کارتینگ ایرلند سال 1971 اشاره کرد. جا دارد اشاره کنیم که او موسس شرکت Jordan Grand Prix نیز محسوب می‌شود.

5. تایگر وودز (Tiger Woods) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

ثروتمندترین بوکسور جهان

 • میزان دارایی کل: 800 میلیون دلار

جایگاه چهارم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به تایگر وودز (Tiger Woods) اختصاص دارد. وودز یک ورزشکار حرفه‌ای گلف آمریکایی و یکی از محبوب‌ترین و از نگاهی دیگر بدنام‌ترین گلف‌بازان دنیا محسوب می‌شود. او از نظر درآمد سالیانه خود در میان ورزشکاران دنیا جزو ثروتمندترین‌هاست و به همین دلیل نیز در فهرستمان در جایگاه پنجم قرار دارد.

4. آنا کاسپرزاک (Anna Kasprzak) ؛ از پولدارترین ورزشکار های جهان

ده ورزشکار ثروتمند جهان

 • میزان دارایی کل: 1 میلیارد دلار

آنا کاسپرزاک (Anna Kasprzak) ورزشکار دانمارکی است که در رشته سوارکاری درساژ فعالیت می‌کند. او در سال‌های 2012 و 2016 نماینده دانمارک در المپیک تابستانی بود. او یکی از بهترین سوارکارهای درساژ در جهان است و در طول دوران ورزشکاری حرفه‌ای‌اش موفق به کسب چندین مدال و جایزه مختلف شده. در ماه آگوست 2022، ثروت او به یک میلیارد دلار رسید و از این رو، نامش در فهرست ثروتمندترین ورزشکار جهان 2022 قرار گرفت.

3. ایون تسیریاک (Ion Tiriac)

ثروتمندترین ورزشکار جهان کیست

 • میزان دارایی کل: 1.2 میلیارد دلار

کم‌ کم به اواخر فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان نزدیک می‌شویم. سومین جایگاه فهرست پولدارترین ورزشکار جهان به ایون تسیریاک (Ion Tiriac) اختصاص دارد. او یک بازیکن سابق تنیس و هاکی روی یخ حرفه‌ای است که اصالتا اهل رومانی است. تسیریاک پس از بازنشسته شدن از ورزش حرفه‌ای هم‌اکنون به عنوان مالک تورنمنت تنیس هوای باز موتوئا مادرید (Mutua Madrid) فعالیت می‌کند. علاوه بر این او مربی لوکاس پوئیل (Lucas Pouille)، تنیس باز حرفه‌ای فرانسوی نیز محسوب می‌شود.

2. وینس مک‌من (Vince McMahon)

پولدارترین ورزشکار جهان ۲۰۲۲

 • میزان دارایی کل: 1.6 میلیارد دلار

نوینس مک‌من (Vince McMahon) که از کشتی‌کج‌کاران سابق حرفه‌ای آمریکاست، ثروتمندترین ورزشکار جهان 2021 بود اما در سال 2022 جایگاه خود را به مایکل جردن داد و خود، در مقام دوم فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان قرار گرفت. مک‌من هم‌اکنون مالک اصلی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کمپانی WWE محسوب می‌شود. جا دارد اشاره کنیم که او امور این کمپانی را از دهه 80 و از طریق پدرش به دست گرفت. میزان دارایی کل مک‌من 2.2 میلیارد دلار محسوب می‌شود و با وجود این‌که میزان قابل توجهی از این رقم از طریق موفقیت او در کمپانی WWE بدست آمده است، موفقیت‌های او به عنوان یک کشتی‌کج‌کار حرفه‌ای را نیز نباید فراموش کنیم.

1. مایکل جردن (Michael Jordan) ؛ پولدار ترین ورزشکار جهان

پولدارترین ورزشکار جهان

میزان دارایی کل: 2.2 میلیارد دلار

جایگاه اول فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان به بسکتبالیست افسانه‌ای مایکل جردن (Michael Jordan) اختصاص دارد. او که هم‌اکنون بازنشسته محسوب می‌شود برای 15 فصل در لیگ NBA بازی کرده است. دوره فعالیت حرفه‌ای جردن میان دو تیم تقسیم شده است که عبارتند از Chicago Bulls و Washington Wizards. او به زعم بسیاری بهترین بسکتبالیست تمام دوران‌ها به حساب می‌آید و از زمان بازنشستگی خود به عنوان مالک تیم بسکتبال Charlotte Hornets فعالیت می‌کند.

کلام آخر

ممنون از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید. در این مقاله سعی کردیم فهرستی از پولدارترین ورزشکار های جهان و بیوگرافی کوتاهی از آن‌ها را به شما ارائه دهیم. جا دارد اشاره کنیم که اعضای این فهرست ممکن است در آینده عوض شوند؛ چراکه وقتی میزان دارایی کل بهترین ورزشکاران جهان موضوع مورد بحث باشد، همواره نوعی رقابت جهت افزایش این دارایی نیز میان این ورزشکارها و ورزشکاران دیگری که در فهرستمان حضور ندارند مطرح است. نظر شما در مورد فهرست ثروتمندترین ورزشکاران جهان چیست؟ ورزشکار محبوب شما رتبه چندم این لیست است؟ فکر می‌کنید در سال‌های آینده کدام ورزشکار جایگاه پولدارترین ورزشکار جهان را به دست بیاورد؟ نظرات خود را از بخش دیدگاه‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400