آموزش تصویری بازیابی جیمیل فراموش شده و قدیمی

بازیابی ایمیل فراموش شده / بازیابی جیمیل فراموش شده
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر رمز جیمیل را فراموش کنیم آیا برگرداندن آن امکان‌پذیر است؟ این سوالی است که خیلی‌ها در هنگام ریکاوری ایمیل های قدیمی خود دارند. خبر خوب این است که برای بازیابی جیمیل فراموش شده راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

اتفاق‌های مختلفی ممکن است برای حساب ایمیل شما رخ دهد. ممکن است دستگاهی که ایمیلتان روی آن باز بوده است خراب شود و اطلاعات شما از دست برود یا آن گوشی، کامپیوتر شخصی یا … به هر دلیلی در دسترس شما نباشد، حتی ممکن است اکانت ایمیل شما هک شود.

هر چه که باشد شما الان به حسابتان نیاز دارید و باید برای بازیابی جیمیل فراموش شده خود اقدام کنید. نگران یا ناامید نباشید؛ راه‌هایی برای بازیابی ایمیل های قدیمی جیمیل وجود دارد. در این مقاله از پلازا، می‌خواهیم به این راه‌ها بپردازیم.

فهرست مطالب

بازیابی جیمیل فراموش شده؛ چگونه ایمیل خود را برگردانیم؟

برای پیدا کردن رمز اکانت گوگل تنها راهی که دارید ریست کردن رمز قبلی است. ابتدا برای ریکاوری پسورد جیمیل و تغییر رمز جیمیل قبلی باید به این لینک بروید و آدرس ایمیل خود را تایپ کنید. روی “?Forgot Password” کلیک کنید.

بازیابی جیمیل فراموش شده
اکنون بسته به تنظیمات حسابتان گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. یکی از بهترین روش های بازیابی آدرس جیمیل، زمانی است که از قبل یک ایمیل ریکاوری به حسابتان اضافه کرده باشید.

در این صورت می‌توانید روی گزینه Get a verification code at کلیک کرده و کد ریست کردن رمز را در آن ایمیل دریافت کنید.

برگرداندن ایمیل های قدیمی

سپس باید برای برگرداندن ایمیل های قدیمی به همان ایمیل ریکاوری رفته و کد دریافتی از طرف گوگل را در کادر زیر وارد کنید.

ریکاوری جیمیل فراموش شده

اما اگر به ایمیل ریکاوری دسترسی ندارید باید گزینه Try another way to sign in را انتخاب کنید.

بازیابی جیمیل فراموش شده

در این صورت بسته به تنظیمات حسابتان، با روش‌های دیگری می‌توانید آن را ریکاوری کنید. برای مثال در حساب بالا امکان ریکاوری اکانت با دریافت نوتیفیکیشن در گوشی، دریافت کد از طریق برنامه رمزساز گوگل و یا وارد کردن کدهای بازیابی حساب امکان‌پذیر است. اما بسته به تنظیمات حساب، می‌توانید با شماره تلفن یا کلید امنیتی نیز به حسابتان دسترسی داشته باشید. در ادامه به شیوه ورود به حساب جیمیل قبلی با هرکدام از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

1. تائید ورود به حساب از طریق گوشی؛ پيدا كردن رمز عبور ايميل گم شده

اگر حساب ایمیلتان را با دریافت نوتیفیکیشن از طریق تلفن همراهتان ایمن کرده باشید، یک نوتیفیکشن به شکل زیر در گوشی برایتان به نمایش درمی‌آید که از شما می‌پرسد که آیا واقعا خودتان برای ورود به حساب ایمیلتان اقدام کرده‌اید یا نه. اگر نوتیفیکیشن را دریافت کرده و پاسخ “Yes” را ارسال کنید بازیابی ایمیل شما تقریبا کامل می‌شود.

برگرداندن رمز ایمیل - مراحل بازیابی حساب جیمیل

البته در این روش باید از قبل در گوشی وارد همان حساب گوگل خود شده باشید. این روش ممکن است در همه مواقع کارساز نباشد و شما اصلا نوتیفیکیشنی دریافت نکنید. در این صورت به‌سراغ راه بعدی بروید.

2. دریافت کد ورود به حساب از طریق اپلیکیشن Google Authenticator

در صورتی که اپلیکیشن Google Authenticator را برای حساب خود راه‌اندازی کرده باشید، می‌توانید با انتخاب گزینه Get a verification code from the Google Authenticator app، با استفاده از کدی که در آن برنامه برای حسابتان می‌بینید وارد حساب شوید.

3. وارد کردن یکی از کدهای 8 رقمی برای بازیابی حساب

زمانی که تائید دومرحله‌ای را برای حسابتان فعال می‌کنید، گوگل چندین کد 8 رقمی یک بار مصرف برایتان ارسال خواهد کرد تا در مواقع اضطراری بتوانید با این کدها به حسابتان دسترسی پیدا کنید. اگر این کدها را در گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره کرده باشید، می‌توانید روی Enter one of your 8-digit backup codes کلیک کرده و با وارد کردن یکی از این کدها وارد حساب شوید.

4. بازیابی Gmail با شماره تلفن

بازیابی ایمیل های متصل به شماره تلفن روش دیگری است که در صورت اضافه کردن شماره به حساب می‌توانید از آن استفاده کنید. در صورتی که روی Try another way to sign in کلیک کنید، گوگل یک کد ورود برای همان شماره تلفن پیامک خواهد کرد.

بازیابی جیمیل فراموش شده

با وارد کردن کد دریافتی در کادر مربوطه می‌توانید وارد حسابتان شوید.

5. ریست کردن حساب برای برگرداندن ایمیل های قدیمی

اما اگر این روش هم کارساز نبود، برای سومین بار روی Try another way کلیک کنید. در این صورت گوگل برای 72 ساعت حساب شما را بررسی خواهد کرد و در صورتی که به این نتیجه برسد که واقعا خود شما قصد ورود به حساب را دارید، یک لینک برای بازیابی حساب برایتان ایمیل خواهد کرد.

برگرداندن ایمیل های قدیمی

البته برای استفاده از لینک باید حتما در یک دستگاه دیگر به حسابتان دسترسی داشته باشید.

نحوه فعال سازی Gmail غیر فعال شده

روش‌های بالا، برای ریکاوری ایمیل های مختلف در شرایطی که نام کاربری و رمز عبور را فراموش کرده‌اید کاربرد دارند. اما درصورتی که ایمیل ما غیرفعال شده باشد باید چه‌کاری انجام دهیم؟ در این صورت باید ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب شوید. در صورتی که حسابتان غیرفعال شده باشد با پیام زیر مواجه می‌شوید. برای برگرداندن ایمیل های قدیمی خود باید روی Start appeal کلیک کنید.

ریکاوری جیمیل فراموش شده

سپس باید اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل فعلی، آدرس ایمیل ریکاوری، شماره تلفن، تاریخ تولد را وارد کنید. پس از پر کردن فرم درخواستی باید روی گزینه Submit کلیک کنید. گوگل درخواست شما را بررسی خواهد کرد و در صورتی که آن را قبول کند، حسابتان را فعال می‌کند.

اما اگر جوابی از گوگل دریافت نکردید کار خیلی زیادی از دست شما برنمی‌آید و حساب شما حذف خواهد شد. همچنین اگر خودتان حسابتان را حذف کرده‌اید، تنها تا 20 روز فرصت بازیابی آن را دارید. پس از گذشت این زمان حسابتان حذف می‌شود. در این حالت، بازیابی Gmail حذف شده با شماره تلفن یا هر روش دیگری، امکان‌پذیر نخواهد بود.

سوالات متداول

1. روش ریکاوری جیمیل فراموش شده بدون شماره تلفن چگونه است؟

برای ریکاوری پسورد جیمیل بدون شماره تلفن، در صورتی که ایمیل پشتیبان به حساب خود اضافه کرده باشید می‌توانید از طریق آن ایمیل حساب خود را بازیابی کنید. در غیر این صورت پس از ثبت درخواست بازیابی حسابتان، گوگل حداکثر 72 ساعت حساب شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که اطلاعات لازم برای بازگردانی گذرواژه ایمیل را به درستی وارد کرده باشید با ارسال یک لینک به ایمیلی که هنگام ثبت درخواست ارائه کردید امکان بازیابی اکانت را به شما می‌دهد.

2. نحوه تماس با گوگل برای ریکاوری جیمیل فراموش شده به چه شکل است؟

اگر به شماره تلفن یا ایمیل پشتیبان حسابتان دسترسی داشته باشید نیازی به تماس با گوگل نیست و می‌توانید مراحل بالا را طی کنید. در غیر این صورت همانطور که توضیح دادیم یک ایمیل جداگانه باید به گوگل بدهید و پس از گذشت مدتی گوگل یک لینک برای برگرداندن رمز ایمیل برایتان ارسال می‌کند.

کلام آخر

در این مقاله روش‌های بازیابی جیمیل فراموش شده را با شما در میان گذاشتیم. برای ریکاوری جیمیل فراموش شده بهتر است از همین حالا چندین روش مختلف مثل ایمیل ریکاوری، کدهای یک بار مصرف یا کلید امنیتی را به حسابتان اضافه کنید تا در آینده بتوانید بدون دردسر زیادی حساب را بازیابی کنید. البته به دلایل امنیتی بهتر است از شماره تلفن برای بازیابی حساب استفاده نکنید.

آیا تاکنون برگرداندن رمز ایمیل را انجام داده‌اید؟ تجربیات خود در ارتباط با برگرداندن رمز و ریکاوری پسورد جیمیل و سایر ایمیل ها را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران45 دیدگاه
avatar
امیر
.
28 مرداد 1402، 01:09
پاسخ
0
0
ایمیل بازیابی میخوام دوباره جورش کنم لطفان کمک کنین
avatar
M
.
30 تیر 1402، 22:20
پاسخ
0
0
سلام من گوشیمو عوض کردم میخوام واردتلگرام بشم پیامک نمیاد میگه کدبه ایمیل شما ارسال شده من که ایمیل قبلیم حذف حساب زدم وایمیل جدید درست کردم گزینه دریافت تماس هم نداره خواهش میکنم راهنمایی کنیدچی کارکنم
avatar
علی رضا نوری
.
23 اردیبهشت 1402، 02:36
پاسخ
0
1
سلام و عرض ارادت دارم من تلفونم گم شده آدرس ایمیل وپسوردش دارم اما به شماره وایمیل بازیابی دسترس ندارم لطفاً کمکم کنید
avatar
اعظم شعبانی
.
23 اردیبهشت 1402، 08:20
پاسخ
0
0
@علی رضا نوری
سلام بدون دسترسی به شماره و ایمیل پشتیبانی راهی برای بازیابی اکانت ایمیل وجود نداره متاسفانه
avatar
زینب وصلتی نسب
.
17 فروردین 1402، 19:53
پاسخ
0
0
ایمیلم مسدود شده
avatar
مهدی جندقی
.
03 بهمن 1400، 23:10
پاسخ
0
0
سلام من یه جیمیل یکبار مصرف روی دستگاهم دارم و رمزش رو نمیدونم راهی هست بتونم رمزش رو پیداکنم؟شماره موبایل و جیمیل پشتیبانی ندارم.لطفا راهنمایی کنید
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400