ترنسفر وایز چیست؟ | انتقال ارز با ترنسفر وایز چگونه انجام می شود؟

ترنسفر وایز چیست؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ترنسفر وایز Transfer Wise چیست؟ در واقع این سیستم امکان واریز ارز به حساب فردی دیگر را فراهم کرده است. نداشتن اطلاعات لازم درباره ترنسفر وایز، شما را از بسیاری از امکانات این سیستم پرداخت ارزی محروم می‌کند. اما با کسب اطلاعات درباره اینکه سرعت انتقال وجه در ترنسفر وای چقدر است، چه خدماتی ارائه می‌دهد و چه مزایایی برای شما وجود دارد، به شما در بهره‌مندی انواع خدمات و سهولت انجام کارها کمک خواهد کرد. در ادامه این مطلب از پلازا همراه ما باشید تا به جواب سؤالات فوق دست پیدا کنید.

فهرست مطالب

ترنسفر وایز چیست و چه مزایایی دارد؟

شرکت وایز از سال 2011 در لندن کار خود را شروع کرده و در طول این سال‌ها سرویس خود را توسعه بخشید. در حال حاضر این مجموعه دفاتر متعددی در کشورهای مختلف دارد. منظور از حساب وایز، یک حساب کاربری در این سرویس بین‌المللی است که بتوانید برای انتقال پول از آن استفاده کنید. به بیان دیگر حساب wise یک حساب اینترنتی است که به شما قابلیت جابه‌جایی پول در بین کشورهای مختلف را می‌دهد.

شارژ حساب های وایز

شما با استفاده از حساب وایز و اتصال آن به یک حساب بانکی می‌توانید بی‌هیچ زحمتی به حساب شخص دیگری در کشور متفاوتی پول واریز کنید. برای انجام این کار نیاز به اقدام خاصی نیست و فقط لازم است حساب وایز شما به یک حساب بانکی متصل باشد. در این حالت با داشتن اطلاعات حساب گیرنده انتقال انجام خواهد شد.

مزایا سایت وایز ترنسفر

 • اولین مورد از مزایا سایت وایز ترنسفر هزینه کم آن است.

نحوه عملکرد این سایت به گونه ای است که اگر شما در حال انتقال یک مبلغ از دلار به یک حساب یورویی باشید و در مسیر برعکس آن شخصی نیز دقیقاً همین فرآیند را همزمان با شما انجام دهد، این دو فرآیند را روی هم منطبق می‌کند. به این ترتیب هزینه این نقل‌وانتقال به کمترین میزان کارمزد خود می‌رسد.

 • دومین مزیت میزان حجم انتقال وجه در این سایت است. هر شخص روزانه می‌تواند مبلغ 43 هزار یورو را منتقل کند.

مزایای استفاده از ترنسفر وایز

سایت وایز به راحتی و با کمترین هزینه تراکنش مالی، کار شما را انجام می‌دهد. به عبارت دیگر ترنسفر وایز یک صرافی آنلاین است که علاوه بر انتقال پول، ارزش واحدهای پول مبدا و مقصد را سنجیده و با محاسبه آن‌ها، پولی که انتقال می‌دهد را تنظیم می‌کند. این سایت از داده‌های بلومبرگ استفاده می‌کند و با تبدیل ارز پول شما را منتقل می کند.

 • پرداخت هزینه انواع خدمات

با شارژ حساب وایز، بسیاری از پرداخت‌های بین المللی شما از جمله پرداخت در سایت‌های خارجی، رزرو هتل، خریدهای اینترنتی و رزرو آزمون‌ قابل انجام می‌باشد.

 • سرعت انتقال وجه در ترنسفر وایز

استفاده از ترنسفر وایز به این دلیل محبوبیت دارد که شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کار پرداخت ارزی را انجام دهید. حتی در ایران که سایت‌های واسط به کمک شما می‌شتابند تا پرداخت‌ها به سهولت انجام شوند.

ساخت اکانت در ترنسفر وایز

استفاده از ترنسفر وایز و خدمات آن

برای استفاده از ترنسفر وایز باید مراحلی را پیش بگیرید:

 • پس از وارد شدن به وبسایت Wise باید در آن یک حساب کاربری بسازید. برای تأیید هویت و امکان استفاده از این حساب به حداقل یک مدرک شناسایی غیرایرانی نیاز است.
 • مرحله بعد داشتن یک حساب بانکی غیرایرانی به نام خودتان است. البته شما می‌توانید با استفاده از یک حساب زراعت بانک ترکیه توسط این سایت انتقالات خود را به راحتی انجام دهید.
 • پس از متصل کردن حساب بانکی به حساب کاربری وبسایت شما می‌توانید عملیات انتقال را انجام دهید.

توجه داشته باشید برای نقل‌وانتقال پول در سایت وایز شما نمی‌توانید پول را به صورت مستقیم از کارت خود منتقل کنید. در ابتدا باید شما وجه مورد نظر را در سایت واریز کنید و سپس به حساب شخص مورد نظر واریز نمایید. برای واریز وجه نیز به سه راه قابل اجرا وجود دارد.

 1. اولین و سریع‌ترین راه انتقال از طریق دبیت یا کردیت کارت است. در این حالت انتقال وجه به صورت لحظه ای انجام میشود و سریع به حساب شخص مورد نظر واریز میشود.
 2. راه دوم انتقال بانکی است که با توجه به نوع ارز مورد نظر برای انتقال ممکن است بین 1 تا 3 روز زمان ببرد.
 3. راه سوم از طریق سرویس چت فیس بوک است. پس از ادغام سرویس فیس بوک مسنجر و سایت وایز شما می‌توانید از این طریق نیز پول خود را به برخی کشور ها منتقل کنید.

نحوه شارژ حساب وایز

برای انجام هرگونه تراکنش مالی با استفاده از وایز نیاز دارید که شارژ حساب های وایز شما کامل باشد. از آنجایی که وایز یک حساب چند ارزی است، این کار را می‌توانید با هر واحد پولی انجام دهید. شارژ حساب wise بیشتر بر اساس واحد ارزی دلار، یورو و پوند انجام می‌شوند. بنابراین برای شارژ حساب wise خود نیاز دارید تا از یک حساب ارزی بین المللی و کارت‌های بین المللی استفاده کنید. می‌توانید از فرد دیگری نیز درخواست کنید تا پولی را به حساب شما واریز کند.

نقد کردن موجودی وایز در ایران

نقد کردن موجودی وایز

کسب درآمد ارزی از جمله روش‌هایی است که افراد برای توسعه درآمد خود انتخاب می‌کنند. این افراد سعی می‌کنند با مجموعه‌های خارجی ارتباط بر قرار کنند و از تخصصشان درآمد دلاری کسب نمایند. روش اصلی دریافت درآمد دلاری با استفاده از حساب‌های ارزی است. اگر شما نیز درآمد دلاری دارید و با کمک یکی از حساب‌های ارزی آن را از کارفرما دریافت کرده‌اید، اکنون نیاز به نقد کردن آن خواهید داشت. در واقع ممکن است شما از قبل حساب ارزی داشته باشید ولی نقد کردن آن برایتان چالش باشد.

مجموعه هایی امکان نقد کردن درآمد ارزی را برای شما فراهم می‌کنند و می‌توانید مبلغ حساب ارزی خودتان را به صورت ریالی دریافت کنید. اگر حساب wise همان حساب ارزی شما است تنها کافی است برای فروش دلار وایز، خرید دلار wise، فروش یورو wise و فروش پوند وایز درخواست خودتان را به سایت مورد نظر بفرستید تا درآمد آن به حساب بانک داخلی شما واریز شود.

به عبارت دیگر قابلیت نقد کردن درآمد wise در یک صفحه برای شما فراهم شده و می‌توانید درخواست خود را به پشتیبانی سایت مربوط ارجاع دهید. ابتدا برای احراز هویت خود، به کارشناسان سایت پیام دهید و بعد از تایید می‌توانید موجودی حساب خود را به حساب این سایت منتقل کنید. پس از انتقال تا یک ساعت کاری معادل آن به حساب شما واریز می‌شود.

مراحل نقد کردن درآمد ارزی ترنسفر وایز

برای اینکه در شرکت‌های واسط بتوانید درآمد ارزی خود را با حواله بانکی ترنسفر وایز نقد کنید، باید چند مرحله را توجه داشته باشید:

 • سفارش خود را برای انجام حواله بانکی ثبت کنید.
 • در انجام سفارش، میزان قیمت حواله را تعیین نمایید.
 • اکنون نوبت به صدور فاکتور می‌رسد.
 • با انجام پرداخت، رسیدی از سمت شرکت واسط برای شما ارسال خواهد شد.

سرعت انتقال وجه در ترنسفر وایز

ترانسفر ویزا در ایران

نود درصد از انتقال‌های ایران به اروپا در یک روز کاری انجام خواهد شد. بنابراین سرعت انتقال وجه در ترنسفر وایز نکته قابل توجهی به حساب می‌آید. در حال حاضر سرویس وایز از 54 نوع ارز مختلف پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با همه این ارزها خرید و فروش مورد نظرتان را انجام دهید. امکان تبادل پول با حدوداً 80 کشور در سرویس وایز وجود دارد که یکی از آن‌ها ایالات متحده آمریکاست.

دقت کنید که کشورهای تحت پوشش وایز ممکن است تغییراتی داشته باشند؛ یعنی گاهی ممکن است کشوری از لیست خدمات حذف ‌شود و یا کشوری به مجموع کشورهای دیگر اضافه ‌شود. برای اطلاع از جدیدترین لیست کشورها و ارزهای پشتیبانی شده بهتر است به سایت اصلی وایز مراجعه کنید. با توجه به تقاضای بالا برای خرید دلار wise و یا خرید یورو wise، پرکاربردترین ارزهای این سرویس دلار و یورو هستند.

امنیت ترنسفر وایز

این وبسایت برای افزایش امنیت کاربران خود راهکارهای جدیدی را در نظر گرفته است. برای استفاده از خدمات آن، کاربران باید حتماً احراز هویت شوند. تراکنش‌ها نیز زیر نظر گرفته می‌شوند تا از هر گونه سوء‌ استفاده مالی یا دزدی و کلاهبرداری جلوگیری شود. این وبسایت دارای مجوز و تأییدهای رسمی متعددی است. بنابراین می‌‎توانید همان میزان که به بانک‌های بین‌المللی اعتماد می‌کنید به این سیستم نیز اعتماد کنید.

این سیستم انتقال ارز توسط سازمان‌های مختلف در کشور‌های مختلف نظارت می‌شود. برای مثال در انگلیس اداره‌ مالیات و گمرک سلطنتی انگلیس (HMRC) و در استرالیا کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) بر روی تراکنش‌های آن نظارت دارند. این شرکت یک شرکت با سابقه است و توسط سازمان‌های قانون‌گذار زیادی کنترل می‌شود.

اعتبار ترنسفر ویزا

امنیت ترنسفر وایز

کاربران همیشه امتیاز خوبی به کارکنان و امنیت این سیستم داده‌اند. در صورتی که شرکت به مشکل مالی برخورد کند چون پول شما در حسابی جداگانه نگهداری می‌شود دارایی شما امن خواهد بود. علاوه بر اینها سرمایه‌گذاران نامدار و قابل اعتمادی مثل مکس لوچین (Max Levchin) از بنیان‌گذاران سامانه پرداخت ارزی پی‌پال و سر ریچارد برانسون از گروه ویرجین (virgin group) در آن سرمایه‌گذاری کردند.

در ضمن می‌توان گفت این سرمایه‌گذاری‌ها کمک چشم‌گیری به رشد این مجموعه کردند. به طوری که در سال 2016 نرخ رشدی حدود 150 درصد و در سال 2017 حدود دو برابر درآمد داشتند.

محدودیت هایی  در انتقال وجه با ترنسفر وایز در ایران

باید توجه داشته باشید که اگر در ایران حضور داشته باشید، تحریم‌ها و موانع کار شما را دشوار می‌‌کنند. استفاده از VPN، تغییر آی‌پی، خرید کارت‌های اعتباری و موارد دیگر از محدودیت‌هایی هستند که در انتقال وجه با ترنسفر وایز در ایران مواجه می‌شویم. اما بخش خدمات «حواله بانکی» در وبسایت‌های واسط سرویسی برای استفاده از سامانه‌هایی مانند ترنسفر وایز فراهم کرده‌اند. در ضمن شما می‌توانید از کارت اعتباری مرتبط با سایت شرکت واسط کار نقد کردن درآمد ارزی را در ترنسفر وایز به سهولت انجام دهید.

سؤالات متداول در مورد ترنسفر وایز

مزایای ترنسفر وایز کدامند؟

مقرون‌به‌صرفه بودن، نداشتن محدودیت میزان تراکنش، سرعت بالای انجام تراکنش و ارائه انواع خدمات از مزایای ترنسفر وایز هستند.

نحوه شارژ کردن ترنسفر وایز چگونه است؟

برای شارژ حساب wise خود نیاز دارید تا از یک حساب ارزی و کارت‌های اعتباری استفاده نمایید. می‌توانید از فرد دیگری نیز درخواست کنید تا پولی را به حساب شما واریز کند. البته استفاده از کارت اعتباری شرکت‌های واسط هم وجود دارد.

مهم‌ترین نکته در امنیت ترنسفر وایز چیست؟

قرار دادن مرحله احراز هویت برای انجام تراکنش‌ها از مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی ترنسفر وایز است.

جمع بندی

اکنون می‌دانید که ترنسفر وایز چیست و چه مزایایی دارد. در ضمن از روش‌هایی مطلع شدید که به واسطه آنها می‌توانید در ایران کار نقد کردن درآمد ارزی خود را با ترنسفر وایز به سهولت انجام دهید. شما با مطالعه این مطلب از پلازا به نکاتی پی بردید که کارتان را در کسب درآمد ارزی آسان‌تر خواهد کرد. در ضمن با خدمات مختلف شرکت‌های واسط در جهت تسهیل نقد کردن ارز با حواله بانکی ترنسفر وایز آشنا شدید.

شما کدام یک از مزایای ترنسفر وایز را استفاده خواهید کرد؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400