لیست فرودگاه های استانبول و خدمات آنها

بهترین فرودگاه های استانبول
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین فرودگاه های استانبول کدامند؟ یکی از بهترین و زیباترین مقاصد دنیا برای تفریح، گردش و خرید شهر استانبول ترکیه است که هر ساله میزبان گردشگران بسیار زیادی است که از اقصی نقاط دنیا به آن سفر می‌کنند. این شهر بزرگ و توریستی مملو از جاذبه‌های دیدنی، تفریحی است که برای گردشگران جذابیت بسیار زیادی دارد. یکی از راه‌های سفر به استانبول سفر با هواپیما است که سریعترین، امن‌ترین و راحت‌ترین گزینه برای سفر می‌باشد. از آنجایی که گردشگران زیادی از تمام دنیا به کشور ترکیه و شهر استانبول سفر می‌کنند باعث شده تا بخش حمل‌ونقل آن همواره با حجم بالایی از ترافیک همراه شود به همین خاطر مسیرهای هوایی فرودگاه‌های استانبول پایانه متعددی دارند که در این مقاله می‌خواهیم شما را با بهترین فرودگاه های استانبول بیشتر آشنا کنیم.

همچنین بخوانید :

در حال حاضر در شهر استانبول تنها دو فرودگاه بین المللی به نام‌های فرودگاه آتاتورک و فرودگاه صبیحه گوکچن وجود دارند که هر یک از آنها خدمات متنوع و امکانات خاصی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. البته لازم است بدانید که دولت ترکیه این روزها در حال ساخت سومین فرودگاه بین اللملی نیز می‌باشد تا بتوانید تا حد امکان از ترافیک مسافری در این کشور کم کند و مسافران راحت‌تر بتوانند از پروازهایی هوایی برای سفر به شهرهای مختلف ترکیه استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با فرودگاه های استانبول و خدمات آنها همراه ما باشید.

فهرست مطالب

1- فرودگاه آتاتورک استانبول

معرفی فرودگاه آتاتورک - از بهترین فرودگاه های استانبول
معرفی فرودگاه آتاتورک استانبول

اولین فرودگاه بین المللی استانبول که در واقع پر رفت و آمدترین فرودگاه کشور ترکیه به حساب می‌آید فرودگاه آتاتورک استانبول است که در بخش اروپایی و توریستی استانبول در سال ۱۹۲۴ افتتاح شد. این فرودگاه حدودا ۲۴کیلومتر با مرکز شهر استانبول فاصله دارد. این فرودگاه بین المللی دارای دو ترمینال مسافربری است که یکی از آنها برای پروازهای داخلی استفاده می‌شود و دیگری برای پروازهای خارجی است.

فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول، قطب اصلی پروازهای خطوط هوایی ترکیش ایرلاینز  است که از سال ۲۰۱۹، این فرودگاه تنها به هواپیماهای باری، جت‌های تجاری، هوانوردی عمومی و تعمیر و نگهداری هواپیما اختصاص یافت و پروازهای تجاری مسافران به فرودگاه جدید استانبول منتقل شدند.

مسیرهای دسترسی به فرودگاه آتاتورک

رفتن به فرودگاه آتاتورک استانبول با مترو
رفتن به فرودگاه آتاتورک با مترو

فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول به دلیل موقعیت مکانی بسیار مناسب و خوبی که دارد دسترسی به آن بسیار ساده و آسان است. بنابراین اصلا نگران این نباشید که اگر کمی دیر کنید از پرواز جا خواهید ماند.

شما می‌توانید برای رفتن به این فرودگاه از وسایل حمل و نقل عمومی همچون تاکسی، اتوبوس و مترو به راحتی و با آسودگی خاطر استفاده کنید. رفتن به فرودگاه با اتوبوس مناسب آن دسته از مسافرانی است که بار چندان زیادی ندارد و به راحتی می‌توانند آنرا خودشان حمل کنند. قیمت اتوبوس‌های شهری استانبول به مراتب کمتر و ارزانتر از تاکسی می‌باشد ولی تفاوت چندان زیادی با هزینه مترو ندارد.

اگر دوست دارید تا در مسافتی که باید به فرودگاه برسید از مناظر شهری دیدن کنید و برای آخرین بار از شهر زیبای استانبول را تماشگر باشید برای رفتن به فرودگاه می توانید اتوبوس استفاده کنید و با استفاده از گوگل مپ در هر قسمت از شهر استانبول که هستید مسیر حرکت خود را به راحتی تعیین کنید.

اما، اگر بار زیادی دارید از روش‌هایی که برای رفتن به فرودگاه آتاتورک استانبول می‌توانید از آن استفاده کنید مترو است که از این وسیله نقلیه هم در صورتی می‌توانید استفاده کنید که بار چندان زیادی نداششته باشید. متروی شهر استانبول به‌دلیل گستردگی ایستگاه‌ها در سطح شهر، همه نقاط استانبول را پوشش داده است.

امکانات فرودگاه آتاتورک 

امکانات فرودگاه آتاتورک 
امکانات فرودگاه آتاتورک

قبل‌تر هم به این مسئله اشاره کردیم که فرودگاه‌های استانبول امکانات و خدمات رفاهی مناسب بسیار زیادی دارند که برخی از آنها به صورت رایگان و برخی دیگری با پرداخت هزینه به مسافران عرضه می‌شوند.

از جمله امکانات و خدماتی که در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید به شرح زیر می باشند.

 • مراکز اطلاع‌رسانی فرودگاه
 • دستگاه خودپرداز و باجه تبدیل ارز
 • فروشگاه‌های شبانه‌روزی
 • خدمات پزشکی
 • رستوران و کافه‌های مختلف
 • آرایشگاه و پیرایشگاه
 • اینترنت رایگان
 • سالن استراحت عمومی

2- فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول

فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول
آشنایی با فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول

دومین فرودگاه معروف در شهر استانبول، فرودگاه صبیحا گوکچن است که در جنوبی‌ترین بخش استانبول قرار دارد. فاصله این فرودگاه تا مرکز شهر استانبول تنها 45 کیلومتر می‌باشد. این فرودگاه در بخش آسیایی استانبول واقع شده است و نسبت به فرودگاه آتاترک ساخت جدیدتری دارد.

فرودگاه صبیحا گوکجن به‌دلیل نبودن ظرفیت خالی در پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه آتاتورک ساخته شده است. این فرودگاه بین المللی که تا سال 2023 تفریبا ظرفیت جابه جایی 25 میلیون مسافر را داشته است در حال حاضر این امکان را دارد که بتواند این تعداد مسافر را به راحتی و بدون هیچ مشکلی جابجا کند.

مسیرهای دسترسی به فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول

مسیرهای دسترسی به فرودگاه صبیحا گوکچن
آشنایی با مسیرهای دسترسی به فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول

برای رفتن به فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول همچون فرودگاه بین المللی آتاتورک هم مسیرهای مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایطی که دارید می‌توانید یکی از این راه‌ها را انتخاب کنید.

فقط باید این نکته را یادآور شویم که متاسفانه در حال حاضر خط مترو استانبول مسیر رفتن به این فرودگاه را پوشش نمی‌دهد و شما برای رفتن به فرودگاه بین المللی صبیحا گوکچن می توانید از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. خوبی اتوبوس هایی که به این فرودگاه می‌روند این است که متعلق به شهرداری بوده و مسیر های مختلفی را طی می‌کنند و یکی از به‌صرفه‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های حمل‌ونقل برای رسیدن به فرودگاه یا مرکز شهر است. ساعت کاری این اتوبوس‌ها از  ۴ صبح تا ۱ بامداد فعال بوده و هر ۳۰ دقیقه یک بار آماده خدمت‌رسانی به مسافران است.

اگر همراه خود وسیله زیادی ندارید و یا به صورت انفرادی سفر می‌کند استفاده از اتوبوس های استانبول برای رفتن به فرودگاه بهترین گزینه است. اما، در صورتیکه سفر دسته جمعی انجام می‌دهید و بار زیادی به همراه دارید بهترین کار این است که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده کنید.

امکانات فرودگاه صبیحا گوکچن

امکانات فرودگاه صبیحا گوکچن
امکانات فرودگاه صبیحا گوکچن

فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول نیز مانند هر فرودگاه دیگری در تمام دنیا امکانات بسیار خوبی دارد که برخی از آنها رایگان هستند و برخی دیگر هزینه بر می‌باشندو در ادامه به چند نمونه از این امکانات و خدمات رفاهی که در فرودگاه بین المللی صبیحا گوکچن استانبول می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید اشاره کرده‌ایم.

 • دستگاه خودپرداز و باجه تبدیل ارز
 • فروشگاه‌های شبانه‌روزی
 • رستوران و کافه‌های مختلف
 • اینترنت رایگان
 • سالن استراحت عمومی

سوالات متداول بهترین فرودگاه های استانبول

1بهترین فرودگاه های استانبول کدامند؟

در حال حاضر در شهر استانبول تنها دو فرودگاه بین المللی به نام‌های فرودگاه آتاتورک و فرودگاه صبیحه گوکچن وجود دارد

2مسیرهای دسترسی به فرودگاه آتاتورک چگونه است؟

فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول به دلیل موقعیت مکانی بسیار مناسب و خوبی که دارد دسترسی به آن بسیار ساده و آسان است. شما می‌توانید برای رفتن به این فرودگاه از وسایل حمل و نقل عمومی همچون تاکسی، اتوبوس و مترو به راحتی و با آسودگی خاطر استفاده کنید.

3فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول چه امکاناتی دارد؟

دستگاه خودپرداز و باجه تبدیل ارز، فروشگاه‌های شبانه‌روزی، رستوران و کافه‌های مختلف، اینترنت رایگان و سالن استراحت عمومی

جمع بندی

شهر استانبول یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای ترکیه است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی است که از اقصی نقاط دنیا با وسایل نقلیه مختلفی به این شهر سفر کرده‌اند. سفر با هواپیما به استانبول یکی از سریعترین روش‌های سفر است که بسیاری از گردشگران این راه را انتخاب می‌کنند. در حال حاضر در شهر استانبول دو فرودگاه بین المللی به نام‌های فرودگاه آتاتورک و فرودگاه صبیحه گوکچن وجود دارد که برای رفتن به هر یک از این دو فرودگاه‌های می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس، مترو و تاکسی استفاده کنید. این دو فرودگاه همچون سایر فرودگاه‌های دنیا ارائه دهنده امکانات و خدمات رفاهی مناسبی به مسافران می‌باشند که برخی از آنها به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار داده می‌شود و برای استفاده از برخی دیگر باید هزینه پرداخت کنید.

در مقاله امروز شما را با فرودگاه‌های استانبول و خدمات آنها آشنا کردیم و برایتان گفتیم که چطور و از چه طریق می‌توانید خود را به این دو فرودگاه برسانید. لازم به یادآوری است که دولت ترکیه در حال ساخت فرودگاه سومی در استانبول می‌باشد که در منطقه آرناووت کوی شهر استانبول واقع شده است و هدف اصلی از ساخت این فرودگاه تبدیل آن به بزرگ‌ترین فرودگاه جهان است که ظرفیت ۲۰۰ میلیون نفر مسافر را داشته باشد.

برای سفر از تهران به استانبول کدام فروددگاه بهتر است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402