محصولات برند بلک بری

برند بلک بری

بلک بری؛ برای خاص پسند ها
بلکبری (Blackberry) یک شرکت چند ملیتی کانادایی فعال در حوزه تولید تلفن های هوشمند همراه، نرم افزارهای سازمانی و اینترنت اشیا است که در سال 1984 توسط دو دانشجوی رشته مهندسی تاسیس شد. این شرکت تا پیش از سال 2013 با نام (Research In Motion (RIM شناخته می شد. محصولات بلکبری در سراسر جهان و در صنایع مختلفی مانند خودروسازی و همچنین در سازمان های دولتی مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل این امر، امنیت بالایی است که محصولات این برند از آن برخوردارند.

این شرکت در ابتدای فعالیت خود بر روی تکنولوژی های بی سیم، مانند پیجر و مودم های وایرلس تمرکز داشت. اولین تلفن همراه بلکبری با قابلیت ارسال ایمیل و پیج کردن بدون صدا، در سال 1998 معرفی شد. نام بلکبری به دلیل شباهت دکمه های کیبورد تلفن همراه این برند به دانه های توت سیاه، انتخاب شد. همان طور که اشاره کردیم، محصولات بلکبری به برخورداری از سیستم امنیتی قوی معروف هستند. چون پیام یا ایمیلی که از طریق تلفن های همراه بلکبری ارسال می شود، ابتدا داخل تلفن همراه، کدگذاری خواهند شد. سپس اطلاعات کدگذاری شده به یکی از دو سرور این شرکت در انگلیس یا کانادا منتقل شده، در آنجا کدها رمزگشایی و مجددا رمزگذاری شده و به تلفن مقصد ارسال می شوند. با این شیوه امنیتی، عملا ردیابی پیام های ارسال شده غیر ممکن بود که همین امر موجب بروز اعتراضاتی از سوی دیگر کشورها و اعمال تهدید از سوی آنان شد و در نتیجه RIM متوجه ضرر مالی زیادی شد.

در سال 2009 حدود 20 درصد از سهم بازار موبایل در اختیار شرکت RIM قرار داشت. از جمله برندهایی که با این شرکت وارد رقابت شدند می توان به سامسونگ و اپل اشاره کرد. به مرور سهم بازار بلکبری کاهش یافت و بازار به دست تلفن های هوشمند اندرویدی و آیفون افتاد. یاهو هم که تا آن زمان از تلفن های هوشمند بلکبری به عنوان تلفن هوشمند سازمانی استفاده می کرد، به فکر جایگزین کردن تلفن های هوشمند دیگر با این برند افتاد و آن را عملی کرد. در پی این ضررهای مالی و چالش های بزرگ، RIM در سال 2013 نام خود را به BlackBerry Limited تغییر داد. در سال 2017 این شرکت با معرفی تلفن هوشمند بلکبری موشن دوباره توانست به روزهای اوج خود برگردد.

نام شرکت : بلکبری (Blackberry)
مکان شرکت: کانادا
تاریخ تاسیس : 1984
عمده محصولات: گوشی

{isLogin:false}

برای استفاده بهتر از وب سایت پلازا، دستگاه خود را در حالت عمودی قرار دهید