مایکروسافت توضیح می دهد که چگونه بازی های Xbox One X در تلویزیون های 1080p بهتر اجرا خواهند شد
نویسنده:فرشید وثوق
ارسال شده در:30 شهریور 1396، 13:00

مایکروسافت توضیح می دهد که چگونه بازی های Xbox One X در تلویزیون های 1080p بهتر اجرا خواهند شد

تمرکز کنسول جدید Xbox One X مایکروسافت بر روی بازی های 4K و HDR است، اما هزاران طرفدار Xbox وجود دارد که هنوز به کیفیت تلویزیون 4K ارتقا نیافته اند. به همین دلیل، مایکروسافت دقیق‌تر توضیح می‌دهد که چگونه بازیهای موجود در Xbox One X بدون یک تلویزیون 4K بهتر اجرا خواهند شد.

مایکروسافت در رونمایی آخر خود یک کنسول پیشرفته به نام Xbox One X معرفی کرد که بازی‌های با برچسب “Enhanced” برای این کنسول جدید بهینه شده بودند.

این بدین معنی نیست که به آنها کیفیت 4K و HDR اضافه شده، چرا که این ویژگی‌ها دارای لوگو‌های جداگانه برای خود هستند. برچسب Enhanced بدین معنی است که بازی Xbox One X در تلویزیون 1080p یا 4K بهتر عمل خواهد کرد.

مایکروسافت توضیح می دهد که چگونه بازی های Xbox One X در تلویزیون های 1080p بهتر اجرا خواهند شد

جالب است بدانید مایکروسافت به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از Supersampling استفاده و اطمینان کسب کنند که بازی ها در تلویزیون 1080p نیز خوب اجرا می شوند. Supersampling اساسا کیفیت تصویر 4K را به یک صفحه 1080P کاهش می دهد. به همین دلیل، شما می توانید از بافت پیشرفته، فریم‌های سریع‌تر و کیفیت تصویر بالاتر بهره‌مند شوید. به عبارت دیگر، یک تصویر فوق‌العاده 1080p هنوز هم می تواند یک پیشرفت قابل توجه باشد. چیزی که Xbox One S در حال حاضر ارائه می‌دهد.

مایکروسافت اضافه کرده که بازی ها Xbox One X هنوز پیشرفته نیستند و وعده داده که بعضی از بازیهای قدیمی بهتر عمل کنند و شما بافت بهتر تصویری، فریم و رزولوشن بهبود یافته‌تری دریافت نمایید.

جالب است بدانید شاخص 4K به سادگی نشان می دهد که بازی دارای یک خروجی buffer 2160p است، اما پشتیبانی از 4K شامل داشتن ویژگی‌های native ،checkerboarding و رزولوشن پویا است. به همین دلیل، پشتیبانی HDR مایکروسافت در واقع استاندارد HDR10 است که در Xbox One S نیز ارائه می‌شود و هیچ کلمه‌ای در مورد پشتیبانی Dolby Vision در آن وجود ندارد.

باید گفت که این در نهایت، به توسعه دهندگان بازی بر می‌گردد که تصمیم بگیرند چگونه از ویژگی جدید Xbox One X در بازیهایشان بهره مند شوند. بد نیست بدانید مایکروسافت در حال حاضر بازی‌های خود را به بیش از 130 عنوان برای Xbox One X افزایش داده، که نسبت به سونی (برای فروش PS4 Pro) بسیار قابل توجه است.

مایکروسافت نیز پیش از این در پروژه Scorpio کنسول  Xbox One X را راه اندازی کرده بود که به سرعت به فروش رسید. حال قرار است دوباره Xbox One X در تاریخ 7 نوامبر (برابر با 16 آبان) با 1TB فضای ذخیره‌سازی و قیمت 499 دلار در دسترس قرار گیرد.

منبع: theverge

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha