قابلیت جدید گوگل لنز : شناسایی نژاد سگ ها و گربه ها
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:23 فروردین 1397، 23:15

قابلیت جدید گوگل لنز : شناسایی نژاد سگ ها و گربه ها

ویژگی جدیدی به گوگل لنز اضافه شده و به شما این امکان را می دهد که بتوانید نژاد سگ ها و گربه ها را متوجه بشوید. گوگل لنز با بروز رسانی های خوبی که داشته، تبدیل به برنامه ای قدرتمند شده و بیش از پیش می تواند به تجزیه و تحلیل تصاویر بپردازد. گوگل لنز، نرم افزار واقعیت افزوده گوگل می باشد که می تواند به تجزیه و تحلیل تصاویر بپردازد که در هر دو برنامه دستیار گوگل و گوگل فوتوز موجود است.

گوگل لنز

روش کار این است که وقتی شما دوربین را مقابل شی یا جسم یا هر چیزی بگیرید، گوگل لنز اطلاعاتی را در مورد آن شی که در مقابل دوربین قرار گرفته است، به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، وقتی لنز دوربین گوشی خود را در مقابل مجسمه ای در یکی از میدان های شهر قرار دهید، اطلاعاتی در مورد بنا، محل بنا و مشخصات بنا از جمله ارتفاع، وزن و غیره به شما می دهد. البته گوگل لنز هنوز در مرحله بتای آزمایشی است، ولی روز به روز این برنامه بهبود پیدا می کند دقیق تر می شود. در حال حاضر بر اساس آخرین خبرهای منتشر شده، این برنامه می تواند نژادهای مختلف گربه و سگ را شناسایی کند و اطلاعاتی در مورد آنها به شما بدهد.

ویژگی تشخیص نژاد  سگ و گربه مشابه خیلی اطلاعات دیگری است که گوگل لنز در اختیار شما قرار می دهد و روش کار به همان صورت است. کافی است که شما لنز دوربین را روی حیوان مربوطه یعنی سگ یا گربه بگیرید، یا عکسی را از گالری خود انتخاب کنید.  نرم افزار براحتی می تواند آنالیز تصویر را به انجام برساند و  اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد. در حال حاضر، هنگامی که شما لنز دوربین خود را در مقابل سگ  یا گربه قرار می دهید،  برنامه به شما نژاد و برخی اطلاعات جالب در مورد آن حیوان را به شما نشان می دهد. وقتی در مورد نژاد سگ مطمئن نیست، گوگل لنز، فهرستی  پیشنهادی در اختیارتان قرار می دهد.

ارائه اطلاعات مربوط به نژاد گربه ها و سگ ها تنها بخش کوچکی از آن چیزی است که کمپانی گوگل قصد دارد به انجام برساند. این کمپانی طرح های بزرگ تری برای این برنامه در نظر گرفته و آنها را دنبال می کند. این شرکت در ماه فوریه اعلام کرد که قابلیت های جدیدی برای شناسایی حیوانات و گیاهان به این برنامه اضافه خواهد شد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha