گوگل افزونه Save to Google مرورگر کروم را حذف خواهد کرد
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:02 مرداد 1397، 21:30

گوگل افزونه Save to Google مرورگر کروم را حذف خواهد کرد

گوگل اعلام کرده که در تاریخ 15 آگوست (24 مرداد) افزونه Save to Google مرورگر کروم را حذف خواهد کرد. گفتنی است مواردی که قبلا در این افزونه ذخیره شدند، در قسمت وبسایت‌های ذخیره شده قابل مشاهده خواهند بود.

گوگل در چند سال گذشته افزونه Save to Google را به کروم اضافه کرد که همانند پینترست (Pinterest) عمل می‌کرد. با استفاده از این افزونه کاربران می‌توانستند آیتم‌هایی را که در فضای وب دوست دارند در یک مکان متمرکز ذخیره کنند تا در آینده بتوانند به‌راحتی به آنها دسترسی داشته باشند. با این حال پس از گذشت چند سال به‌نظر می‌رسد که این افزونه گوگل، دیگر به پایان راه خود رسیده است.

براساس گزارش منبع خبری 9to5Google به‌نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد این افزونه را حذف کند. براساس پیغام اخطار زرد رنگی که در این افزونه مشاهده می‌شود، گوگل اعلام کرده که این افزونه از تاریخ 15 آگوست 2018 (24 مرداد) غیرفعال خواهد شد. درحال حاضر به‌نظر می‌رسد تمام مواردی که کاربر در طول این چند سال با استفاده از این افزونه، ذخیره کرده تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. شما همچنان قادر خواهید بود که این موارد را در قسمت وبسایت‌های ذخیره شده، مشاهده کنید.

این اقدام گوگل بدین معنا خواهد بود که گوگل دیگر از این افزونه پشتیبانی نکرده اما موارد و آیتم‌های ذخیره شده همچنان حفظ خواهند شد؛ اگرچه هنوز مشخص نیست که این اقدام به‌صورت موقتی خواهد بود یا درنهایت این وبسایت نیز به پایان راه خود می‌رسد. همچنین هنوز مشخص نیست که چرا گوگل تصمیم دارد که این افزونه را حذف کند. اما اگر به استفاده از این افزونه عادت داشته‌اید احتمالا وقت آن رسیده که از پینترست یا دیگر خدمات مشابه استفاده کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha