فرانسه استفاده از گوشی‌ های هوشمند را در مدارس ممنوع کرد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:12 مرداد 1397، 20:30

فرانسه استفاده از گوشی‌ های هوشمند را در مدارس ممنوع کرد

با ممنوعیت استفاده از گوشی‌ های هوشمند در مدارس فرانسه، بسیاری از دانش‌آموزان فرانسوی در سال تحصیلی جدید این کشور مجبورند تا بررسی شبکه‌های اجتماعی خود را به بعد از ساعات مدرسه موکول کنند.

روز دوشنبه، قانونگذاران فرانسه قانونی را تصویب کردند که طی آن، دانش‌آموزان زیر 15 سال باید گوشی‌ های هوشمند خود را در خانه بگذارند یا اینکه در طول ساعات درس، آن را خاموش نمایند. دبیرستان‌های فرانسه این امکان را دارند که این قانون را اجرایی و یا از اجرای آن امتناع نمایند.

ممنوعیت استفاده از گوشی‌ هوشمند در مدارس فرانسه

این قانون استفاده از تبلت، کامپیوتر و دیگر دستگاه‌های متصل به اینترنت را نیز شامل می‌شود. البته استثناهایی نیز در این قانون در نظر گرفته شده است؛ از جمله اینکه دانش‌آموزان دارای معلولیت‌های جسمی مستثنی شده‌اند و همچنین تمامی دانش‌آموزان می‌توانند در کلاس‌های درس از این دستگاه‌ها با هدف آموزشی استفاده نمایند. این قانون به پیشنهاد امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به مجلس ارائه شد و به دنبال تصویب این قانون، وی توئیت کرد:

ماموریت انجام شد. قانون ممنوعیت استفاده از گوشی‌های موبایل درمدارس و دانشکده‌ها به صورت قطعی توسط مجلس شورا امروز به تصویب رسید.

البته، این قانون جدید اولین تلاش فرانسه برای ممنوعیت استفاده از گوشی‌های همراه نیست. در سال 2010، استفاده از گوشی‌های همراه در تمام مدت زمان تدریس در مدارس ممنوع شد. همچنین اوایل سال میلادی کنونی قانونگذاران فرانسوی استفاده از تلفن همراه را برای ارسال پیامک حتی وقتی خودرو کنار خیابان پارک شده، ممنوع کردند.

الکس کوربیه، یکی از نمایندگان جناح چپ فرانسه در مصاحبه با CNN در این باره گفت:

این اولین قانون به سبک و سیاق قرن 21 نیست، اما قانونی است که در عصر کانال‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی ارائه شده است. در واقع، این محدودیت از همین حالا اجرایی هم شده است.

دسامبر سال میلادی گذشته، قانون جدیدی در حوزه سیاست‌های مدارس به تصویب رسید و این محدودیت تلاشی برای ارسال این پیام سلامت اجتماعی برای جامعه بود؛ چرا که مقامات این کشور اعتقاد دارند کودکان نباید مدت زمان زیادی را با گوشی‌های خود سپری کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha