داستان فیلم Star Wars 9 یک سال پس از The Last Jedi اتفاق می‌افتد
نسیبه عسکری
نویسنده:نسیبه عسکری
ارسال شده در:04 دی 1397، 08:00

داستان فیلم Star Wars 9 یک سال پس از The Last Jedi اتفاق می‌افتد

طبق جدیدترین اخبار منتشر شده، داستان فیلم Star Wars 9 (جنگ ستارگان 9) با عنوان رسمی Star Wars: Episode IX حدود یک سال پس از وقایع فیلم Star Wars: The Last Jedi روایت خواهد شد.

تاکنون اطلاعات بسیار کمی درباره اپیزود نهم جنگ ستارگان یا همان Star Wars: Episode IX منتشر شده است. جی. جی. آبرامز، کارگردان این فیلم، در سکوت خبری کامل آخرین اپیزود از سه‌گانه سوم مجموعه را می‌سازد و همین مخفی‌کاری و مرموز بودن سازندگان باعث شده تا طرفداران برای دریافت اطلاعات تازه از این فیلم، حریص‌تر از همیشه باشند. بالاخره امروز یک خبر مهم درباره فیلم Star Wars 9 منتشر و خیلی زود به تیتر اول بیشتر رسانه‌هایی که اخبار سینما رو پوشش می‌دهند تبدیل شد. بر اساس چیزی که جان بویگا، بازیگر این مجموعه، در آخرین شماره از مجله معتبر امپایر (Empire) اعلام کرده، وقایع اپیزود نهم، یک سال پس از ماجراهای فیلم The Last Jedi رخ می‌دهند.

فیلم جنگ ستارگان آخرین جدای / فیلم Star Wars: The Last Jedi / فیلم Star Wars 9

اگر به این موضوع توجه کنیم که داستان فیلم The Last Jedi دقیقا در چه نقطه‌ای به پایان رسید، این فاصله زمانی یک ساله می‌تواند معانی زیادی داشته باشد. اگر The Last Jedi را دیده باشید حتما می‌دانید که داستان این فیلم درباره جرقه‌ای بود که منجر به تولد دوباره نیروهای «مقاومت» خواهد شد؛ بنابراین اگر قرار بود که داستان فیلم Star Wars 9 به قبل برگردد و تلاش برای تشکیل دوباره مقاومت را به تصویر بکشد، کاملا غیرمنطقی و خسته‌کننده می‌شد. چنین قصه‌ای شاید برای یک کتاب یا کمیک مناسب باشد، اما اصلا به درد فیلم نمی‌خورد؛ چون یک فیلم جنگ ستارگانی باید مخاطبش را مستقیم به وسط مهلکه پرتاب کند. بنابراین بهتر است که در فیلم جدید، گروه مقاومت تشکیل شده باشد و بتواند با نیروهای «محفل یکم» مقابله کند. از این نظر باید گفت که سازندگان تصمیم کاملا درستی گرفته‌اند.

از سوی دیگر اگر فیلم Star Wars 9 بخواهد از The Last Jedi فاصله بگیرد، باید از تقلید کردن پرهیز کند. اگر خاطرتان باشد، The Last Jedi یک صحنه مشترک با فیلم The Force Awakens داشت؛ منظورم جایی است که «ری» با «لوک» ملاقات می‌کند. حالا به نظر می‌رسد زمان آن رسیده که سازندگان بین ماجراها یک وقفه و فاصله زمانی ایجاد کنند.

فیلم جنگ ستارگان آخرین جدای / فیلم Star Wars: The Last Jedi / جنگ ستارگان 9

علاوه بر همه اینها، این موضوع به خودی خود می‌تواند جذاب باشد که شخصیت‌های دوست‌داشتنی مجموعه را یک سال پس از آخرین باری که دیدیم‌شان، ملاقات کنیم. قطعا برای طرفداران جالب خواهد بود که بدانند رابطه بین «فین» و «رُز» پس از گذشت یک سال به کجا رسیده است؛ یا «کایلو رن» چگونه محفل یکم را رهبری کرده و آیا موجب قدرتمندتر شدن آن شده است یا خبر. ری را هم نباید فراموش کنیم؛ احتمالا خیلی‌ها می‌خواهند بدانند که او بالاخره به متون مقدس مراجعه کرده و مهارت‌های جدای بودن خودش را ارتقا داده است یا نه. به‌طور کلی وقتی در مجموعه‌هایی شبیه جنگ ستارگان، ماجراهای قسمت جدید با فاصله زمانی جلوتر از قسمت‌های پیشین روایت می‌شوند، حس جالبی برای مخاطبان به‌وجود می‌آید که تلفیقی از کنجکاوی و آشنایی است.

در فیلم Star Wars 9 تعداد زیادی از بازیگران قسمت‌های قبلی حضور دارند که از میان آنها می‌توان به دیزی ریدلی، آدام درایور، اسکار آیزاک، مارک همیل و کری فیشر اشاره کرد. این فیلم قرار است در تاریخ 20 دسامبر 2019 (29 آذر 98) در سینماها اکران شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
R2-D2 04 دی 1397، 11:55

ما بی صبرانه منتظر هستیم