هکرها مشخصات هزار نفر از پناهجویان کره شمالی را به سرقت بردند
محمد علی محمدی
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:07 دی 1397، 15:00

هکرها مشخصات هزار نفر از پناهجویان کره شمالی را به سرقت بردند

اطلاعات نزدیک به هزار شهروند کره شمالی که به کره جنوبی پناه آورده بودند توسط هکرهای ناشناسی از بانک اطلاعاتی یکی از دفاتر اسکان پناهجویان به سرقت رفته است.

وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرده هفته پیش گروهی از هکرهای ناشناس با حمله به سرورهای یکی از دفاتر اسکان پناهجویان این کشور اطلاعات و مشخصات نزدیک به 997 تن از افرادی که از کره شمالی به جنوب پناه آورده بودند را به سرفت برده‌اند. این اطلاعات از طریق یکی از کامپیوترهای این دفتر که به بدافزار آلوده شده بود به سرقت رفته است. این دفتر در شهر گومی در جنوب کره قرار دارد و با نام مرکز هانا شناخته می‌شود.

یکی از مقامات این وزارتخانه که به دلیل حساسیت بالای این موضوع به شرط مخفی ماندن هویت خود با خبرنگاران مصاحبه کرده است گفته: « این بدافزار از طریق ایمیل به این سیستم ارسال شده، بررسی‌ها نشان می‌دهد این ایمیل از آدرسی در داخل کشور به این مرکز فرستاده شده است. ما به خاطر چنین اتفاقی عذرخواهی می‌کنیم و سعی خواهیم کرد در آینده از تکرار آن جلوگیری کنیم.» مرکز هانا یکی از 25 موسسه‌ای است که توسط وزارت اتحاد کره جنوبی در سرتاسر این کشور به منظور کمک به 32 هزار فراری همسایه شمالی راه اندازی شده است. این مراکز با با پیدا کردن کار و ارائه خدمات بهداشتی درمانی و همچنین حمایت‌های قانونی به این افراد کمک می‌کنند تا زندگی جدیدی در این کشور ثروتمند و دموکرات آغاز کنند.

North Korea / کره شمالی / کره جنوبی

این فراری‌ها که اکثر آنان به دلیل فقر و خفقان سیاسی با به خطر انداختن جان خود به جنوب پناه آورده‌اند، مایه شرمساری کره شمالی هستند. تلویزیون دولتی این کشور اغلب آن‌ها را با الفاظی مانند «تفاله‌های انسانی» مورد خطاب قرار می‌دهد. آن‌ها علاوه بر این مدعی هستند برخی از این افراد با خواست خودشان به جنوب نرفته‌اند و کره جنوبی آن‌ها را ربوده است.

این مقام وزارت اتحاد کره جنوبی از اظهار نظر در مورد انگیزه هکرها از انجام این کار و یا اینکه آیا کره شمالی نقشی در آن داشته خودداری کرد و گفت پلیس در حال رسیدگی به این موضوع است. هکرهای مورد حمایت کره شمالی پیشتر نیز به انجام حملات سایبری علیه ادارات دولتی و شرکت‌های تجاری جنوب متهم شده بودند. آن‌ها سال گذشته موفق شدند اسناد طبقه‌بندی شده وزارت دفاع کره جنوبی و همچنین یک شرکت کشتی سازی را به سرفت ببرند. علاوه بر این یک صرافی ارز دیجیتال نیز پس از حمله سایبری که به کره شمالی ربط داده می‌شود اعلام ورشکستی کرده است. این در حالی است که رسانه‌های دولتی شمال، تمامی این اتهامات را رد می‌کنند.

این اطلاعات در زمانی به سرقت رفته‌اند که دو کره پس از سال‌ها دشمنی، به سرعت در حال بهبود و گسترش روابط و مناسبات خود هستند. وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرده تمامی افرادی که اطلاعات آن‌ها به سرفت رفته در جریان قرار گرفته‌اند و تا کنون هیچ اتفاق ناخوشایندی در ارتباط با این هک گزارش نشده است. پیش از این چندین تن از افرادی که از شمال به جنوب پناه آورده بودند از جمله یکی از آن‌ها که از طریق برنامه‌های تلویزیونی به محبوبیت و شهرت بسیاری دست پیدا کرد، پس از مدتی غیبت با حضور در تلویزیون دولتی کره شمالی به انتقاد از همسایه جنوبی و سرنوشتی که در این کشور در انتظار کسانی است که کره شمالی را ترک کنند پرداخته‌اند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha