آیا دل در حال ساخت لپتاپی با دو نمایشگر جدا شدنی است؟
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:15 دی 1397، 16:00

آیا دل در حال ساخت لپتاپی با دو نمایشگر جدا شدنی است؟

بر اساس تصاویر پتنت جدیدی که منتشر شده، به نظر می‌رسد که دل روی نوعی لپ‌ تاپ کار می‌کند که دو نمایشگر جدا شدنی دارد و احتمالا به زودی آن را معرفی می‌کند.

اخیرا تصاویر پتنت جدیدی از دل (Dell) منتشر شده که نشان می‌دهد این شرکت روی طراحی نوعی لپ‌ تاپ کار می‌کند که می‌تواند دو نمایشگر جدا شدنی داشته باشد.

دل / Dell

این پتنت که نامش سیستم مرتبط با اطلاعات با نمایشگرهای جداشدنی و چندگانه یا Information Handling System with Multiple Detachable Displays است، شامل طراحی‌های اولیه‌ای از یک لپ‌تاپ است که می‌تواند همچون یک دستگاه قدیمی با یک نمایشگر در بالای کیبورد یا با دو صفحه نمایش به هم چسبیده کار کند.

این خبر می‌تواند باعث افزایش بسیار زیاد بهینگی شود، چرا که کاربران با آن می‌توانند فضای دسکتاپ خود را افزایش دهند و روی چندین لپ‌تاپ به صورت همزمان کار کنند.

دل / Dell

نمایش چندگانه

بر اساس این پتنت منتشر شده، لپ‌تاپ مورد نظر می‌تواند به گونه‌ای کار کند که هر دو نمایشگر به سمت کاربر باشد یا اینکه به شکلی قرار گیرد که یکی از صفحه‌ها به سمت کاربر و دیگری به سمت مقابل قرار گیرد. این نوع حالت دومی می‌تواند برای ارائه اطلاعات و یا برگزاری سمینارها و سخنرانی‌ها مناسب باشد.

دل / Dell

این پتنت همچنین توضیح می‌دهد که چطور می‌توان در یک لپ‌تاپ دل دو صفحه نمایش را به یکدیگر متصل و یا از هم جدا کرد. این کار به وسیله یک گیره قابل تنظیم روی یک میله صورت می‌گیرد.

در حالی که به نظر نمی‌رسد یک مدل لپ‌تاپ دارای دو صفحه نمایش از نوع XPS 13 ساخت دل را شاهد باشیم، اما شنیدن این خبر بسیار خوشایند است که این سازنده لپ‌تاپ در حال حاضر روی نوع فرم‌فاکتور جدید برای ساخت لپ‌تاپ دارای ویندوز 10 کار می‌کند.

دل از قدیم یکی از تولیدکنندگان معروف حوزه لپ‌تاپ بوده و سالیان سال است که در این حوزه به فعالیت می‌پردازد. تلاش این شرکت برای عرضه چنین محصولی می‌تواند برگ جدیدی را در حوزه لپ‌تاپ رقم بزند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha