سریال ارباب حلقه ها : داستان، بازیگران و تریلر سریال Lord of the Rings

شبکه آمازون در حال آماده سازی مراحل پیش تولید سریال ارباب حلقه‌ ها است؛ سریالی که به گفته خیلی از رسانه‌های خارجی می‌تواند به پرهزینه‌ترین سریال تاریخ تلویزیون تبدیل شود. اگر می‌خواهید اطلاعات جامعی از سریال ارباب حلقه‌ها به دست آورید، با ما همراه شوید.

تقریباً نزدیک دو دهه از اکران اولین قسمت از سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (Lord of The Rings)، ساخته‌ی پیتر جکسون (Peter Jackson) می‌گذرد و پیش از اینکه به قضاوت موفقیت‌های اخیر سری فیلم‌های هابیت (The Hobbit) بپردازیم، همچنان احساس می‌کنیم که هنوز قسمت‌های اعظمی از دنیای فانتزی، حماسی و خیال گونه جی. آر. آر تالکین (J.R.R Talkin) به تصویر کشیده نشده است. به نوامبر سال 2017 بازمی‌گردیم که رقابت تنگاتنگی بین شبکه نتلفیکس (Netflix) و آمازون (Amazon) بر سر خرید حقوق ارباب حلقه‌ها به وجود آمده بود که بالاخره آمازون توانست با پرداخت 250 میلیون دلار، تمام حقوق ارباب حلقه‌ها را از آن خود کند و تصمیم بگیرد سریال چند فصلی از رویدادهای سرزمین میانه (Middle – Earth) جی آر آر تالکین که در طول عمر خود آن را خلق کرده بود، تولید کند.

سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

اکنون سریال ارباب حلقه ها مراحل پیش تولید را می‌گذارند و در کنار آن، رسانه‌های خارجی اطلاعاتی در مورد تیم سازنده، تاریخ انتشار، داستان سریال و نیز شایعاتی از تیم بازیگری سریال ارباب حلقه‌ها منتشر کردند.

در این مطلب قصد داریم نگاهی به تمام اطلاعات سریال ارباب حلقه‌ها اعم از تاریخ انتشار، عوامل سازنده سریال، داستان و بازیگران نیز بیندازیم.

عناوین این مطلب:

  • سازندگان سریال Lord of the Rings چه کسانی هستند؟
  • سریال ارباب حلقه ها چند فصل دارد؟
  • تاریخ پخش سریال ارباب حلقه ها
  • تریلر سریال ارباب حلقه ها چه زمانی منتشر می‌شود؟
  • بازیگران سریال ارباب حلقه ها چه کسانی هستند؟
  • داستان سریال ارباب حلقه ها چه ارتباطی با فیلم‌های این سری دارد؟

 


سازندگان سریال Lord of The Rings چه کسانی هستند؟


سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

آمازون گرچه به طور رسمی تیم بازیگری سریال ارباب حلقه‌ها را معرفی نکرده است، اما در چند روز گذشته، اعضای سازندگان سریال ارباب حلقه‌ها را معرفی کرد که چهره بسیاری از آن‌ها برای سریال دوستان آشنا است. جان دی پین (John D. Payne) و پاتریک مک کی (Patrick McKay) گردانندگان سریال ارباب حلقه‌ها خواهند بود. بسیاری از اعضای سازنده سریال ارباب حلقه‌ها در موفق‌ترین سریال‌های شبکه اچ بی او (HBO) فعالیت داشتند؛ بروس ریچموند (Bruce Richmond)، جین کلی (Jayne Kelly) و جیسون کیهیل (Jason Cahill)، تهیه‌کنندگان اجرایی مجموعه‌های سوپرانوها (The Sopranos)، بازی تاج و تخت (Game of Thrones) و امپراتوری بردواک (The Boardwalk Empire) نیز بودند. همچنین برایان کوگمن (Bryan Cogman) که مشاور تولید سریال بازی تاج و تخت نیز بود، در ساخت سریال ارباب حلقه ها مشارکت دارد. جنیفر هاچیسون (Jennifer Hutchinson) تهیه کننده سریال بریکینگ بد (Breaking Bad) و جاستین دابل (Justin Doble) از سریال چیزهای عجیب (Stranger Things) هم به تیم تهیه‌کنندگان و نویسندگان سریال ارباب حلقه ها ملحق شدند.

سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

هلن شنگ (Helen Shang)، نویسنده سریال هانیبال (Hannibal) و استفنی فالسوم (Stephany Follsom)، نویسنده انیمیشن داستان اسباب بازی 4 (Toy Story 4) در نگارش فیلم نامه سریال ارباب حلقه‌ها نیز با گروه نویسندگان سریال همکاری می‌کنند. آمازون با جی ای بایونا (JA Bayona)، کارگردان فیلم پرفروش پارک ژوراسیک:قلمرو سقوط کرده (Juarssic World: The Fallen Kingdom) برای کارگردانی دو قسمت ابتدایی از سریال ارباب حلقه‌ها قرارداد بسته است. او همچنین یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی سریال خواهد بود. شایعاتی در مورد حضور پیتر جکسون در تیم ساخت سریال ارباب حلقه‌ها در خبرگزاری‌ها منتشر شده بود که شبکه آمازون به طور رسمی اعلام کرد که پیتر جکسون هیچ نقشی در ساخت سریال ارباب حلقه‌ها بر عهده ندارد.

البته از همین حالا نمی‌شود تضمین کرد که این تیم سازنده قطعا سریال باکیفیت و موفقی خواهند ساخت، اما این حرکت آمازون نشان می‌دهد سریالی که می‌خواهد تولید کند، قرار است فراتر از سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها باشد و برای محقق کردن این کار، حاضر است برترین نویسندگان و مشاوران را برای ساخت این سریال پرهزینه استخدام کند.

 


سریال ارباب حلقه ها چند فصل دارد؟


سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

طبق قرارداد رسمی، شبکه آمازون وظیفه دارد که حداقل پنج فصل از سریال The Lord of the Rings را تولید کند و همچنین تولید سریال را در ظرف دو سال آغاز کند. از زمانی که این معامله در نوامبر سال 2017 اعلام شد، باید انتظار داشته باشیم که خبرهای بیشتری تا قبل از نوامبر 2019 از روند ساخت سریال ارباب حلقه‌ها بشنویم.

 


تاریخ پخش سریال ارباب حلقه ها


زمان پخش سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

بنا بر گفته‌ی جنیفر سالک (Jennifer Salke)، مدیر بخش تولیدات شبکه آمازون، فیلم‌برداری سریال ارباب حلقه‌ها در سال 2020 آغاز می‌شود. با توجه به مقیاس گستردگی درام داستان، امکان دارد که ساخت سریال به طول بیانجامد. اما در طی مصاحبه سالک با خبرگزاری هالیوود ریپوتر (The Hollywood Reporter) در نوامبر سال 2018، این امیدواری را به طرفداران داد که آمازون در تلاش است که سریال در تاریخ نامعلومی در سال 2021 منتشر کند.

سالک همچنین به وب‌سایت ددلاین (Deadline) گفته است که شاید محل فیلم‌برداری سریال ارباب حلقه‌ها در کشور نیوزیلند باشد؛ جایی که پیتر جکسون سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و سه‌گانه هابیت را ساخته بود. او در این باره گفت:

فکر می‌کنم که شاید سریال ارباب حلقه‌ها را در کشور نیوزیلند بسازیم. هنوز معلوم نیست. اما ما به دنبال جای جالبی هستیم که بتوانیم مکان‌های سرزمین میانه را به‌طور موثق و واقعی به نمایش بگذاریم. چون که می‌خواهیم سریال باورنکردنی به نظر برسد.

 


تریلر سریال ارباب حلقه ها در چه زمانی منتشر می شود؟


سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

شبکه آمازون هنوز تاریخ رسمی انتشار تریلر سریال ارباب حلقه ها (The Lord of The Rings) را مشخص نکرده است. سریال همچنان مراحل پیش تولید خود را می‌گذارند و تا کنون فقط تیزری از معرفی عوامل سازنده سریال نیز منتشر شده است. با توجه به وعده های جنیفر سالک، شاید می‌توان انتظار داشت که نخستین تریلر سریال ارباب حلقه ها در پاییز امسال منتشر شود.

 


بازیگران سریال ارباب حلقه ها چه کسانی هستند؟


تریلر سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

پیش از آن اعلام کردیم که شبکه آمازون به طور رسمی بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها را معرفی نکرده است.

درهرصورت، ایان مک کلن (Ian McKellen)، بازیگر نقش «گاندولف» که در هر دو سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت‌ ایفای نقش کرده بود، علاقه خود را برای ایفای دوباره نقش گاندولف در سریال ارباب حلقه‌ها ابراز کرده است. در دسامبر 2017 مک کلین مصاحبه‌ای در شبکه رادیویی بی بی سی با گراهام نورتون انجام داده بود. نورتون از مک کلین سوالی در مورد اینکه آیا حاضر است که شخصی دیگر نقش گاندولف را در ارباب حلقه‌ها بازی کند پرسید. مک کلین در پاسخ سوال نورتن گفت:

یعنی چی یک نفر دیگر گاندولف باشد؟ من هنوز جواب بله نگفتم چون که از من سوالی نشده است. آیا منظورت این است که شخص دیگری نقش این شخصیت را بازی خواهد کرد؟ گاندولف بیش از هفت هزار سال عمر کرده است، بنابراین من برای این نقش زیاد پیر نیستم.

زمان پخش سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

از طرف دیگر، اورلاندو بلوم (Orlando Bloom) که نقش «لگولاس» را در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت‌ها بازی کرده بود، در طی مصاحبه با خبرگزاری اینترتیمنت تونایت (Entertainment Toningt) در مورد امکان حضورش در سریال ارباب حلقه‌ها گفت:

من دقیقا نمی‌دانم که هم‌اکنون چه جایگاه مناسبی می‌توانم در دنیای ارباب حلقه‌ها داشته باشم. اگر منظورتان این است که دوباره برای لگولاس به دنیای ارباب حلقه‌ها بازگردم، آن‌ها احتمالا یک جوان نوزده ساله را برای این نقش استخدام کرده‌اند.

سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

شاید تنها خبری که در مورد بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها می‌تواند موثق باشد، حضور مارکلا کاوانا (Markella Kavenagha)، بازیگر جوان استرالیایی است که قرار است نقش «تایرا» را بازی کند. این خبر از سوی خبرگزاری هالیوود ریپورتر در چند روز گذشته منتشر شده بود.

با توجه به خط داستانی که درباره سریال Lord of The Rings منتشر شده است، این امکان وجود دارد که بسیاری از شخصیت‌های مهم سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها در این سریال هم حضور داشته باشند؛ چنین پیداست که آنتاگونیست اصلی سری رمان‌های ارباب حلقه‌ها یعنی «سائورون» در سریال حضور خواهد داشت. شخصیت «الروند» که ارباب ریوندل و حافظ ویلیا، یکی از حلقه‌های 19 گانه است، در سریال حضور خواهد داشت. نقش شخصیت الروند را در سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها نیز هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) بازی کرده بود. همچنین می‌توان انتظار داشت که شخصیت‌های «گالادریل»، «سلبورن» و «آروین» را در سریال ارباب حلقه‌ها ببینیم. البته به وعده سازندگان سریال ارباب حلقه‌ها، ممکن است بعضی از شخصیت‌هایی که در بازی‌های ویدیویی ارباب حلقه‌ها حضور داشتند، در سریال هم حضور پیدا کنند.

در اقدام جالب، وب‌سایت راتن تومیتو (Rotten Tomatoes) فهرستی فانتزی از بازیگرانی که پتانسیل ایفای نقش شخصیت‌های دنیای ارباب حلقه‌ها را در سریال دارند نیز آورده است که بهتر است نگاهی به این لیست بیندازیم:

 

سائورون

سائورون به عنوان شخصیتی خوش چهره توصیف می‌شود. او یکی از آینورهای (Ainur) جاودانه است که در نزد ایلوواتار (Ilúvatar) ترانه آینور را ایجاد کرد و با آن موسیقی عظیم، جهان آردا را پدید آوردند و آنگاه او نیز همانند آینورهای دیگر، وارد آن شد و جسم و روح مایا را به خود گرفت.

سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

از بازیگرانی که پتانسیل بازی در نقش سائورون دارند می‌توان به بندیکت کامبربنچ (بازیگر سریال شرلوک هولمز)، تام هیدلستون (بازیگر سری فیلم‌های ابرقهرمانی ثور)، ادریس البا (بازیگر سریال لوتر و شنود)، ازرا میلر ( بازیگر فیلم رو به انتشار فلش)، مایکل فسبندر (بازیگر سری فیلم‌های ابرقهرمانی ایکس من) نیز اشاره کرد.

 

گالادریل

او پادشاه الفی تودور و تلری بود که از پدرش فین آرفین و مادرش ائارون به دنیا آمده است. او را با نام‌های بانوی جنگل، بانوی نور و بانوی گالادریوم می‌شناسند.

سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

کیت بلانشت، ایفاگر نقش گالادریل در سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت بود و حتی این امکان را دارد که شبکه آمازون بار دیگر به سراغ وی برود. البته این امکان هم وجود دارد که بازیگران دیگری ایفاگر نقش گالادریل باشند؛ ازجمله جودی کومر (بازیگر سریال کشتن ایو)، سورشا رونان (بازیگر فیلم لیدی برد)، فلورنس پیو (بازیگر فیلم میدسامر)، جولیا گارنر (بازیگر سریال اوزارک) و آلیشیا ویکندر (بازیگر فیلم دختر دانمارکی).

 

الروند

الروند یکی دیگر از شخصیت‌های مهم دنیای ارباب حلقه‌ها است و حضور آن در سریال نیز تأیید شده است.

سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

انتظار می‌رود که بار دیگر هوگو وینینگ نقش این شخصیت را بازی کند اما بازیگران دیگری هم هستند که پتانسیل حضور در این نقش را دارند. از میان آن‌ها می‌توان به تام پین (بازیگر سریال مردگان متحرک)، ادی ریدموند (بازیگر فیلم نظریه همه چیز)، بن بارنز (بازیگر سریال وست ورلد)، بن ویشاو (بازیگر فیلم اسکای فال) نیز اشاره کرد.

 

آر فارازون

پادشاه نومنور که رهبری جزیره مردان نیمه الف را بر عهده دارد.

سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

از بازیگرانی که ممکن است نقش این شخصیت را بازی کنند می‌توان به جرارد باتلر (بازیگر فیلم لندن سقوط می‌کند)، آیدن گیلن (بازیگر سریال بازی تاج و تخت و شنود)، دومینک کوپر (بازیگر سریال واعظ)، جان همن (بازیگر سریال مدمن) و میک کولتر (بازیگر سریال لوک کیج) اشاره کرد.

 


داستان سریال ارباب حلقه ها چه ارتباطی با سری فیلم هایش دارد؟


سریال ارباب حلقه ها | Lord of The Rings Series

آمازون فاش کرده است که داستان سریال ارباب حلقه‌ها به رویدادهای سال 3411، یعنی به اتفاقات پیش از فیلم اول (The Fellowship of The Ring) می‌پردازد. در جدول زمانی جی آر آر تالکین، این زمان به عصر دوم (The Second Age) یا عصر نومنور (The Age of Numenor) مرتبط می‌شود.

سال 3411 سال بسیار قدیمی است. بنابراین مشخص نیست که بخشی از دنیایی که قبلاً از جی آر آر تالکین ساخته شده بود را در این سریال ببینیم. قیام سائورون و تشکیل آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها در آخرین سال‌های عصر دوم رخ داده بود، اما چیزهایی زیادی در سال‌های قبل از آن اتفاق افتاده که سریال می‌تواند به خوبی به آن‌ها بپردازد.

نظر شما چیست؟ آیا سریال Lord of The Rings همانند سری فیلم‌هایش می‌تواند موفق شود؟ آیا پروژه پرهزینه شبکه آمازون می‌تواند گوی رقابت را از رقیب دیرینه‌اش، نتفلیکس برباید؟ لطفاً نظرات خود را با پلازامگ به اشتراک بگذارید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha