با پرفروش ترین بازی های 2019 جهان آشنا شوید

با اتمام سال 2019 می‌خواهیم نگاهی 10 بازی پرفروش دنیا در این سال داشته باشیم. قطعا انتظار حضور برخی عناوین را بین پرفروش ترین بازی های 2019 نخواهید داشت.

سال 2019 با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش تمام شد و 2020 هم قرار است سال هیجان‌انگیزی باشد؛ زیرا کنسول‌های جدید سونی یعنی پلی استیشن 5 و مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری اس قرار است در این سال عرضه شوند. انتظار برای عرضه این کنسول‌ها باعث کاهش 12 درصدی فروش بازی‌های ویدیویی در 2019 شده است؛ اما پرفروش ترین بازی های 2019 جهان همچنان توانسته‌اند رکوردهایی را از خود ثبت کنند؛ مخصوصا فرنچایزهای محبوبی مانند Call of Duty.

پرفروش ترین بازی های 2019

طبق اطلاعاتی که گروه NPD از پرفروش ترین بازی های 2019 منتشر کرده، 8 مورد از 10 بازی پرفروش جهان دنباله‌ای مستقیم بودند. دو بازی دیگر هم Star Wars Jedi: Fallen Order و Anthem هستند که استار وارز یک ماه قبل از اکران فیلم جدید جنگ ستارگان منتشر شد و Anthem هم اثر سازندگان مجموعه Mass Effect و Dragon Age است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به پرفروش ترین بازی های 2019 داشته باشیم. توجه داشته باشید که این آمار، مربوط به درآمد بازی‌ها در آمریکا هستند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


پرفروش ترین بازی های 2019 کنسول ها و رایانه های شخصی


 

بازی Anthem

Anthem یکی از موردانتظارترین بازی‌های 2019 بود که در سبک MMORPG توسط بایوور ساخته و توسط EA در 22 فوریه 2019 (3 اسفند 97) منتشر شد. این بازی در یک سیاره جریان دارد و بازیکنان که با نام Freelancers شناخته می‌شوند، باید از انسان‌ها در برابر تهدیدهایی که در خارج دیوار شهرها وجود دارند، محافظت کنند. Anthem با وجود اینکه یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 است، ولی نتوانست انتظارات EA را برآورده کند. EA انتظار داشت که بازی تا آخر مارس 2019 حدود 6 میلیون نسخه بفروشد که چنین اتفاقی نیفتاد. این شرکت اعتراف کرده که Anthem نتوانسته آن طور که باید، بازیکنان را در خود درگیر کند ولی با این وجود همچنان به پشتیبانی از بازی ادامه خواهد داد.

پرفروش ترین بازی ها

این بازی پرفروش نتوانست نظر منتقدین را جلب کند و با نقدهای نسبتا منفی روبه‌رو شد. بیشتر نظرات منفی مربوط به گرایند بودن بازی (انجام کارهای خسته‌کننده و تکراری برای کسب تجربه یا امتیاز)، جنبه‌های فنی و داستان بازی بود که باعث ایجاد تجربه‌ای تکراری و سطحی می‌شد. با وجود این، مبارزات، کنترل و گرافیک بازی مورد ستایش قرار گرفت. این بازی دارای امتیاز متوسط متای 59 از 76 نقد در رایانه‌های شخصی است.

 

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order کمی دیر و در 15 نوامبر 2019 (24 آبان 98) عرضه شد که با وجود این توانسته جزو پرفروش ترین بازی های 2019 شود. این بازی همچنین توانست پرفروش ترین بازی استار وارز در هفته اول عرضه باشد. داستان Fallen Order پنج سال بعد از فیلم  Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith و 14 سال قبل از Star Wars: Episode IV – A New Hope اتفاق می‌افتد و درباره یک جدای جوان به نام کال کستیس (Cal Kestis) است که توسط امپراطوری و یک Inquisitor که با نام خواهر دوم (Second Sister) شناخته می‌شود، تحت تعقیب است. او باید در این شرایط آموزش جدای خود را به اتمام رسانده و محفل جدای را احیا کند.

10 بازی پرفروش دنیا

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order توانست نقدهای مثبتی را دریافت کند. منتقدان استودیوی Respawn را به خاطر ساخت چنین بازی جذابی ستودند و آن را یکی از بهترین بازی‌های استاروارز خواندند. این بازی به نوعی از چندین عنوان اکشن دیگر هم الهام گرفته که تمام عناصر آن به خوبی در کنار هم قرار گرفته‌اند. بازی Star Wars Jedi: Fallen Order دارای امتیاز متاکریتیک 80 از 68 نقد در کنسول پلی استیشن 4 است.

برای خرید برچسب پلی استیشن 4 بازی جنگ ستارگان می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بازی Super Smash Bros. Ultimate

جای تعجبی ندارد که بازی Super Smash Bros. Ultimate هم در بین پرفروش ترین بازی های 2019 باشد. نینتندو توانسته تمامی شخصیت‌های محبوب خود را در این بازی بگنجاند و آن‌ها را در یک شهر هیجان‌انگیز قرار دهد. این بازی با مینی‌گیم‌های جذاب، رازهای جالب و موارد باز کردنی زیاد توانسته نظر طرفداران را جلب کرده و فراتر از انتظارها عمل کند.

پرفروش ترین بازی تاریخ

این بازی در 7 دسامبر 2018 (24 آذر 97) عرضه شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. آن‌ها مقدار زیاد محتوای بازی و بهبود عناصر گیم‌پلی را مورد ستایش قرار دادند. برخی از منتقدان هم به حالت آنلاین آن انتقاد کردند. این بازی تا شهریور 98 توانست 15.71 میلیون نسخه بفروشد و تبدیل به یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 جهان و نینتندو شود. این بازی به عنوان پرفروش ترین بازی مبارزه‌ای تمام دوران هم شناخته می‌شود. Super Smash Bros. Ultimate دارای امتیاز متاکریتیک 93 از 99 نقد است.

 

بازی Tom Clancy’s: The Division 2

در Tom Clancy’s: The Division 2 شاهد واشینگتنی بعد از شیوع یک بیماری فراگیر هستیم که بازیکنان باید شهر را از نو بسازند. این بازی در 15 مارس 2019 (24 اسفند 97) عرضه شد و توانست نظرات منتقدین و طرفداران را جلب کند. گیم پلی و مکانیزم‌های لوت بازی مورد تمجید قرار گرفت. این بازی محتوای زیادی دارد و می‌تواند به راحتی صدها ساعت بازیکنان را سرکرم کند. Tom Clancy’s: The Division 2 دارای امتیاز 82 از 56 نقد در متاکریتیک است.

پرفروش ترین بازی ps4

فروش بازی روی کنسول‌ها نتوانست به میزان مورد انتظار یوبی‌سافت برسد که این شرکت، دلیل آن را رقابت زیاد در این سبک دانست که منجر به عملکرد ناامیدکننده آن شده است. این شرکت همچنین اعلام کرد که فروش این بازی روی رایانه‌های شخصی، مشابه عنوان اول آن بود. با تمام این‌ها، Tom Clancy’s: The Division 2 توانسته یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 باشد و سود خوبی را نصیب این کمپانی کند.

 

بازی پرفروش Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3 یکی از موردانتظارترین بازی‌های 2019 بود زیرا 14 سال از عرضه عنوان قبلی اصلی آن در سال 2005 می‌گذشت. این بازی در 29 ژانویه 2019 (9 بهمن 97) عرضه شد و طرفداران را دوباره به دنیای دیزنی برد و نقدهای عموما مثبتی را دریافت کرد. متوسط امتیازات این برای برای پلی استیشن 4 در متاکریتیک، 83 از 87 نقد است. بیشتر منتقدان از گیم پلی بهبود یافته و داستان آن استقبال کردند و این بازی را یکی از بهترین عناوین مجموعه دانستند.

پرفروش بازی جهان

Kingdom Hearts 3 در اولین هفته عرضه خود توانست در صدر جدول پرفروش ترین بازی های اروپا، خاورمیانه، آفریقا و آسیا قرار بگیرد. این بازی توانست 5 میلیون نسخه در همان هفته اول عرضه بفروشد و بیشترین و سریع‌ترین فروش را بین سایر بازی‌های مجموعه داشته باشد.

 

بازی پرفروش Mortal Kombat 11

مجموعه بازی‌های Mortal Kombat که اولین بار کار خود را در سال 1992 آغاز کردند، توانسته‌اند در طی این سال‌ها میلیون‌ها ساعت دوست‌داران سبک مبارزه‌ای را سرگرم کنند. برای آشنایی با تاریخچه این مجموعه می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. این بازی‌ها همواره موارد جدیدی برای ارائه داشته‌اند و مورتال کمب 11 هم از این قاعده مستثنی نیست. با گیم‌پلی و تمام‌کننده‌های عالی جدید به همراه داستانی اکشن و سریع، Mortal Kombat 11 یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه و یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 محسوب می‌شود.

پرفروش ترین بازی های کنسول

این بازی در 23 آوریل 2019 (3 اردیبهشت 97) عرضه شد و توانست نقدهای مثبتی دریافت کند. منتقدان گیم‌پلی، داستان، گرافیک و نت‌کد بهبود‌یافته را مورد تمجید قرار دادند اما به وجود میکروتراکنش‌ها و گرایندینگ انتقاد کردند. مورتال کمبت 11 در متاکریتیک، دارای امتیاز 82 از 85 نقد است. فروش بازی با وجود اینکه به علت خشونت و سایر مسائل در چندین کشور متوقف شده بود، اما توانست چندین ماه در صدر فهرست پرفروش ترین بازی های ماه کشورهای بزرگ مختلف باشد.

برای مشاهده قیمت و خرید اسکین PS4 بازی مورتال کمبت می‌توانید به لینک محصول زیر مراجعه کنید.

 

بازی Borderlands 3

کمپانی گیرباکس بازی‌های شوتر زیادی را در کارنامه خود دارد؛ اما هیچ‌کدام به مجموعه Borderlands با لوت جذاب و شوخی‌های خنده‌دار آن‌ها نمی‌رسند. آخرین نسخه این بازی، Borderlands 3 است که در 13 سپتامبر 2019 (22 شهریور 98) عرضه شد و توانست نظر میلیون‌ها طرفدار را به خود جلب کند. این بازی فرمول موفق عناوین قبلی را بهبود داده و شاهد یک اثر خنده‌دارتر و دیوانه‌وارتر هستیم که توانسته تبدیل به یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 جهان شود.

پرفروش ترین بازی ها

با اینکه این بازی نقدهای مثبتی را از منتقدان دریافت کرد، ولی برخی از آن‌ها به نبود نوآوری زیاد در بازی انتقاد کردند. این بازی در متاکریتیک دارای امتیاز 81 از 51 نقد برای نسخه رایانه‌های شخصی است. در کنار این، Borderlands 3 توانست در فروش، بسیار موفق عمل کند و در عرض 5 روز، 5 میلیون نسخه از آن شیپ شد که بهترین آمار در میان سایر بازی‌های این مجموعه پرطرفدار است. فروش نسخه رایانه‌های شخصی و ویندوز Borderlands 3 هم بیشتر مقدار در میان سایر عناوین 2K محسوب می‌شود.

 

بازی پرفروش Madden NFL 20

وقتی صحبت از بازی‌های ورزشی می‌شود، EA یکی از اولین نام‌هایی است که به ذهن می‌آید و بخش EA Sports آن دقیقا می‌داند که چه کار می‌خواهد انجام دهد. این امر در Madden NFL 20 کاملا مشخص است و شاهد یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه هستیم. مجموعه فوتبال آمریکایی EA حدود 2 دهه است که توانسته طرفداران این مجموعه را راضی نگه دارد و همیشه در صدر است.

پرفروش ترین بازی های ایکس باکس وان

بازی Madden NFL 20 در تاریخ 2 آگوست 2019 (11 مرداد 98) عرضه شد. بازی توانست نقدهای نسبتا مثبتی را از منتقدان دریافت کند و بیشتر آن‌ها از ویژگی‌های جدیدی که در نسخه جدید اضافه شده، استقبال کردند؛ اما برخی هم به نبود نوآوری‌های زیاد، انتقاد کردند. با وجود این، بازی توانسته سود خوبی را برای EA به دست آورد و تبدیل به سومین بازی پرفروش 2019 جهان شود.

 

بازی NBA 2K20

رتبه دوم پرفروش ترین بازی جهان در 2019 هم به یک عنوان ورزشی اما این بار برای 2K اختصاص دارد. NBA 2K20 بیست‌و‌یکمین بازی در این مجموعه است که در 6 سپتامبر 2019 (15 شهریور 1398) عرضه شد و توانست در عرض چند ماه، به یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 تبدیل شود. این بازی شبیه‌سازی بسکتبال توانست با مکانیزم‌های واقع‌گرایانه و گیم پلی اعتیادآور خود، دل طرفداران این سبک را به دست آورد. از نظر منتقدان هم NBA 2K20 توانست عملکرد خوبی داشته باشد و نسخه پلی استیشن 4 آن دارای امتیاز 78 از 42 نقد در متاکریتیک است.

دومین بازی پرفروش جهان

 

بازی پرفروش Call of Duty: Modern Warfare

به نظر می‌رسد که Call of Duty مجموعه‌ای است که هیچ‌وقت از بین نخواهد رفت. تعداد گیمرهای آنلاین زیادی وجود دارند که شدیدا به این مجموعه علاقه دارند و هرکاری بکنید، نمی‌توانید آن‌ها را از این بازی جدا کنید. جدیدترین نسخه بازی هم در 25 اکتبر 2019 (3 آبان 1398) عرضه شد و توانست موفقیت بزرگی را برای اکتیویژن به دست بیاورد.

پرفروش ترین بازی دنیا

بازی Call of Duty: Modern Warfare توانست 600 میلیون دلار در سه روز اول خود کسب کند و توانست بهترین عرضه دیجیتال را در این مجموعه تاکنون داشته باشد. لازم به ذکر است که بازی‌های مجموعه کال آف دیوتی همواره جزو پرفروش ترین بازی های هر سال بوده‌اند و امسال هم همینطور بود. بازی امسال با توجه به اینکه ریبوتی از بازی سال 2007 بود، توانست طرفداران نوستالژیک را به این مجموعه برگرداند.

پرفروش ترین بازی جهان

منتقدان هم نظر مثبتی به بازی داشتند و گیم‌پلی، داستان، حالت چندنفره و گرافیک آن را ستودند. البته انتقادهایی هم به بخش داستانی بازی وارد شده بود. با وجود این‌ها، بازی جدید کال آف دیوتی توانست امتیاز 80 از 75 نقد را برای نسخه پلی استیشن 4 کسب کند.

نظر شما درباره 10 بازی پرفروش دنیا در سال 2019 چیست؟ حضور کدام بازی در این فهرست باعث تعجب شما شد؟ می‌توانید نظرات خود را در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

899×519 (950×548)
91.22 KB
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
المیرا 15 دی 1398، 20:28

کال اف دیوتی واقعا برازنده این هست که جزوی از پرفروش ترین بازی های 2019 باشه.

علی 15 دی 1398، 23:07

چه فرقی به حال ما داره بازی پرفروش یا کم فروش دلیلی برای خوب بودن نمیشه

نیما علیپور 15 دی 1398، 23:28

واقعا بازی Anthem یکی از بهترین بازی های بوده که تا حالا کردم.

Omid 17 دی 1398، 09:22

چرت نگو ره اخمخ

امیر 18 تیر 1399، 21:17

ماینکرافت اینجا با 250 میلیون فروش کشک حساب میشود😐