معرفی 10 پادکست آموزش زبان انگلیسی ؛ ایرانی و خارجی

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا 5 پادکست آموزش زبان انگلیسی ساخته شده توسط ایرانیان و 5 پادکست آموزش زبان انگلیسی خارجی را برایتان معرفی کنیم. همچنین لینک این پادکست‌ها را در کست باکس (Castbox) برایتان قرار می‌دهیم.

آیا می‌خواهید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید اما از کتاب‌های آموزشی خسته شده‌اید؟ پس در این مقاله ما به شما راه بهتری را پیشنهاد می‌کنیم و آن گوش دادن به پادکست آموزش زبان انگلیسی است. پادکست‌های آموزش زبان انگلیسی، راهی عالی برای یادگیری سریع انگلیسی است که می‌توانید در هر زمان و هر مکان، از محل کار گرفته تا زمانیکه در حال رانندگی هستید، به آن‌ها گوش دهید. این پادکست‌ها به شما کمک می‌کنند تا به سرعت مهارت‌های شنیداری، مکالمه، یادگیری کلمات و نیز گرامر خود را بهبود ببخشید. در این مقاله از پلازامگ 10 پادکست آموزش زبان انگلیسی را برایتان معرفی می‌کنیم.

بهترین پادکست آموزش زبان

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


پادکست های فارسی آموزش زبان انگلیسی


در ادامه با معرفی پادکست های فارسی آموزش زبان انگلیسی همراه شما هستیم.

1. پادکست آموزش زبان انگلیسی با امین

پادکست آموزش زبان انگلیسی با امین

 • سازنده: امین جهانی
 • مدت زمان هر اپیزود: حدود 50 دقیقه
 • دنبال کننده در کست باکس: 11,118 نفر

در پادکست آموزش زبان انگلیسی با امین، علاوه بر آموزش گرامر زبان انگلیسی و افعال در خصوص مکالمه هم آموزش‌های جالبی ارائه می‌شود. امین جهانی در این پادکست با روش جذابی که انتخاب کرده، توانست مخاطبان زیادی را به شنیدن و آموزش زبان انگلیسی علاقه‌مند کند.

لینک پادکست پادکست آموزش زبان انگلیسی با امین در Castbox

 

2. پادکست آموزش زبان انگلیسی فیش اند چیپس

پادکست آموزش زبان انگلیسی فیش اند چیپس

 • سازنده: هادی نوری
 • مدت زمان هر اپیزود: حدود 20 دقیقه
 • دنبال کننده در کست باکس: 7,441 نفر

یکی دیگر از پادکست‌های حرفه‌ای در زمینه آموزش زبان انگلیسی، قطعا پادکست فیش اند چیپس است. هادی نوری، سازنده این پادکست روش آموزشی بخصوصی را انتخاب کرده و در ابتدا به سوالاتی مانند «چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟» یا «منشاء زبان کجاست؟» در دو اپیزود جداگانه پاسخ می‌دهد و سپس گرامر و افعال زبان انگلیسی را به روشی عامه پسند معرفی می‌کند.

لینک پادکست فیش اند چیپس در Castbox

3. پادکست سرزمین زبان

دانلود رایگان پادکست های آموزش زبان انگلیسی

اگر به‌دنبال یادگیری مکالمه هستید، پادکست آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان می‌تواند کمکتان کند. یکی از نکات بسیار جذاب و مثبت این پادکست، دسته‌بندی مکالمات بر اساس موضوعات بسیار پرکاربرد همچون رفتن به مهمانی، رستوران، مسافرت، رفتن به تولد و… است. نکته مثبت دیگر این است که در هر قسمت، علاوه بر فایل صوتی، متن مکالمات هم برای شما نوشته شده است تا به مکالمات گوش کنید و اگر کلمه‌ای را متوجه نشدید، همزمان بتوانید متن را بخوانید و برای خود مرور کنید.

لینک پادکست سرزمین زبان در Castbox

 

4. پادکست روزها و ماه‌های میلادی

پادکست زبان انگلیسی ما

اگر جزء آن دسته از افراد هستید که همیشه در یادگیری روزها و ماه‌های میلادی مشکل داشته‌اید، این پادکست آموزش زبان انگلیسی کاملا مناسب شما است. در اینجا علاوه بر توضیحات صوتی، هر قسمت دارای بخش نوشتاری نیز هست که کاربردها و طرز استفاده روزها و ماه‌های میلادی را در جمله و متن به شما آموزش می‌دهد. همچنین تلفظ‌های آمریکایی و بریتانیایی نیز برایتان قرار داده شده است. سپس در پایان هر بخش، مکالمات کاربردی درباره چگونگی پرسش و پاسخ درباره ماه و روز هم برایتان آورده شده است. علاوه براین، در بخش توضیحات نوشتاری، نکات به صورت انگلیسی و فارسی توضیح داده شده که مشکل مبتدیان زبان انگلیسی را هم برطرف کرده است.

لینک پادکست روزها و ماه‌های میلادی در Castbox

5. پادکست آموزش زبان انگلیسی طنزبان

پادکست انگلیسی مبتدی

همانطور که از اسم این پادکست مشخص است، هدف آن یاد دادن کلمات به روشی طنز و با استفاده از کدبندی است. در این پادکست آموزش زبان انگلیسی، شما به راحتی می‌توانید کلمات کتاب 504 را یاد بگیرید. در هر قسمت، حدود 10 تا 20 کلمه آموزش داده می‌شود که علاوه بر فایل صوتی، بخش نوشتاری هم دارد و توضیحات فارسی جملات به‌کار رفته برای یادگیری هر کلمه نوشته شده است.

لینک پادکست طنزبان در Castbox

 


پادکست های خارجی آموزش زبان انگلیسی


در این قسمت پادکست های خارجی آموزش زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم.

 

1. پادکست The English We Speak

پادکست زبان انگلیسی مبتدی

کتاب‌های درسی خود را کنار بگذارید و از منبعی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی یعنی بی بی سی، استفاده کنید. این مجموعه شامل پادکست‌های یادگیری زبان انگلیسی است و تمرکز اصلی آن بر عبارات روزمره و زبان عامیانه است. آنچه شما در این پادکست آموزش زبان انگلیسی خواهید شنید، زبان انگلیسی است که توسط افراد بومی آن زبان صحبت می‌شود؛ در نتیجه به شما کمک می‌کند تا بیشتر مانند یک بومی زبان صحبت کنید. همچنین انگلیسی با سرعت کمی کندتر از حالت عادی صحبت می‌شود.  پادکست‌ها به صورت هفتگی منتشر می‌شوند و هر یک از آن‌ها حدودا 3 تا 4 دقیقه است.

لینک پادکست The English We Speak در Castbox

 

2. پادکست Podcasts in English

بهترین پادکست آموزش زبان

تنوع در انتخاب موضوعات، یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است که در این پادکست نیز موجود است. آموزش زبان انگلیسی عامیانه با روشی سرگرم‌کننده و جذاب، هدف اصلی ساخت این پادکست است. همچنین Podcasts in English دارای یک مجموعه جامع پادکست‌های یادگیری زبان انگلیسی است و شامل برنامه‌هایی برای تمام سطوح از مبتدی تا پیشرفته می‌شود. علاوه براین، پادکست‌هایی نیز مخصوص افرادی که باید از انگلیسی در تجارت خود استفاده کنند، وجود دارد. نکته مثبت این پادکست آموزش زبان انگلیسی این است که طیف گسترده‌ای از موضوعات در همه جنبه‌های زندگی روزمره را شامل می‌شود. برخی از این موضوعات عبارتند از المپیک زمستانی، تجربه سوارکاری، فیس‌بوک و… همچنین پادکست‌ها کوتاه و چالش‌برانگیز هستند و شامل بخش نوشتاری برای یادگیری بهتر نیز می‌شوند.

لینک پادکست Podcasts in English در Castbox

3. پادکست Better at English

بهترین پادکست آموزش زبان انگلیسی

پادکست Better at English ترکیبی از پادکست‌های آموزش زبان انگلیسی است و شامل مکالمات واقعی با گویندگان بومی زبان انگلیسی می‌شود. موضوعات نیز متنوع بوده و شامل موضوعات خنده‌دار و نیز بسیار جدی می‌شود. سرعت انجام مکالمات نیز نرمال است. گوش دادن به مکالمات این پادکست، یک مکمل عالی برای یادگیری زبان انگلیسی در کنار کلاس و کتاب‌های آموزشی است. در اینجا زبان‌آموز با مکالمات واقعی و برخی اصطلاحات رایج آشنا می‌شود. البته پادکست Better at English برای زبان‌آموزان سطح متوسط و بالاتر مناسب است. این پادکست آموزش زبان انگلیسی شامل متن مکالمات و واژگان نیز می‌شود.

لینک پادکست Better at English در Castbox

4. پادکست Voice of America Learning English

دانلود پادکست آموزش زبان انگلیسی

این یک پادکست فوق‌العاده است که با تنوع بسیار زیاد در موضوعات قسمت‌های مختلف، مخاطب را کاملا مجذوب خود می‌کند. درواقع این یک سرویس خبری و اطلاع‌رسانی است که شامل مجموعه‌ای از برنامه‌ها با ژانرهای مختلف به زبان انگلیسی می‌شود. موضوعات مختلف این پادکست آموزش زبان انگلیسی شامل یک برنامه خبری به صورت هفتگی درباره موضوعات جهانی، مستند، برنامه‌هایی در مورد تاریخ آمریکا و نیز زندگی و فرهنگ آمریکا و در نهایت مجموعه‌ای جذاب از اصطلاحات آمریکایی است.

همه برنامه‌ها به زبان انگلیسی روایت می‌شوند و سرعت کمتری نسبت به مکالمات عادی دارند. پادکست Voice of America Learning English یک ابزار عالی برای یادگیری زبان‌آموزان در کنار کتاب‌های آموزشی است؛ زیرا از ساختارهای معین کتاب‌های آموزشی دور شده و مبتنی بر مکالمه است. مانند برنامه‌های رادیویی، هر پادکست به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود و از موسیقی و جلوه‌های صوتی برای ارائه یک تجربه صوتی غنی استفاده می‌کند.

لینک پادکست Voice of America Learning English در Castbox

 

5. پادکست Culips ESL Podcast

بهترین پادکست آموزش زبان

Culips ESL Podcast یک پادکست آموزش زبان انگلیسی است که تمرکز آن بر مکالمات روزمره و محاوره‌ای است. این پادکست به شما می‌آموزد که چطور انگلیسی زبان‌ها، اصطلاحات زبان انگلیسی را در مکالمه روزمره استفاده می‌کنند. در نتیجه نحوه استفاده درست از اصطلاحات و کلمات انگلیسی در مکالمه را می‌توانید یاد بگیرید. این پادکست شامل بخش‌های آموزشی مختلف همچون بهبود مکالمه، درک مطلب، واژگان و درک عبارات رایج انگلیسی می‌شود. همچنین آموزش در این پادکست سرگرم‌کننده و کاملا رایگان است. درواقع می‌توان گفت که گوش دادن به Culips مانند بودن در یک گفتگوی جالب بین دوستانتان است.

لینک پادکست Culips ESL Podcast در Castbox

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین پادکست های فارسی ؛ داستانی، عاشقانه، ورزشی ...
تیم پلازا مگ02 شهریور 1400 11:00
thumbnail
چگونه پادکست بسازیم؟ معرفی بهترین نرم افزارهای ساخت ...
فاطمه فرحی23 مرداد 1400 10:00
thumbnail
معرفی بهترین پادکست های موسیقی ایرانی و خارجی
مروارید حاجی پور22 خرداد 1400 14:10
thumbnail
بهترین پادکست های بازی (گیم) ؛ از بازی باز تا بازی ساز ...
مروارید حاجی پور17 اردیبهشت 1399 20:00

در این مقاله 10 پادکست آموزش زبان انگلیسی خارجی و ایرانی را برایتان معرفی کردیم که برای تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته مناسب هستند. همچنین لینک پادکست‌ها را در کست‌باکس برایتان قرار دادیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. اگر از پادکست‌های بالا استفاده کرده‌اید، می‌توانید نظرات خود را با تیم پلازامگ به اشتراک بگذارید و اگر پادکست دیگری در این زمینه می‌شناسید، برای ما آن را معرفی کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
بهزاد
.
15 اردیبهشت 1399، 20:05
پاسخ
0
1
عالی بود
avatar
رقیه رنجبری
.
10 شهریور 1399، 08:54
پاسخ
0
0
خيلي استفاده كردم
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads