ریمستر سه گانه Mafia در راه است | تریلر، اخبار و شایعات
محمد امین سرافراز
ارسال شده در:27 اردیبهشت 1399، 20:00

ریمستر سه گانه Mafia در راه است | تریلر، اخبار و شایعات

از مهمترین سری ‌بازی‌های دنیای باز گیمینگ می‌توان سری بازی مافیا (Mafia) را نام برد. در مقاله پیش رویتان به اخبار پیرامون انتشار ریمستر بازی مافیا خواهیم پرداخت. با ما باشید.

سری بازی مافیا (Mafia) یک سری بازی در ژانر اکشن ماجراجویی (Action-adventure) است که نسخه‌های مختلف آن توسط کمپانی‌های 2K Czech و Hangar 13 ساخته شده و توسط کمپانی دیگری به نام 2K Games به انتشار عمومی رسیده‌اند. بازی‌های سری مافیا در شهرهای خیالی که از روی شهرهای کشور آمریکا نسخه‌برداری شده‌اند اتفاق می‌افتند و از نظر زمانی نیز در برهه‌های مختلفی به وقوع می‌پیوندند. بر اساس تازه‌ترین اخبار، کمپانی 2K Games در نظر دارد ریمستر بازی مافیا را منتشر کند. در مقاله پیش رویتان قصد داریم علاوه بر پوشش خبری انتشار بازی Mafia نسخه ریمستر، جوانب مختلف این سری بازی محبوب را نیز زیر ذره‌بین قرار دهیم. همراه پلازامگ بمانید.

ریمستر سه گانه بازی مافیا

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تریلر ریمستر بازی مافیا


در ویدیوی بالا می‌توانید تیزر ریمستر سه گانه بازی مافیا را تماشا کنید.

 


انتشار ریمستر سه گانه Mafia و اخبار مرتبط با آن


همانطور که گفته شد بازی‌های سری Mafia در شهرهای خیالی رخ می‌دهند که از روی شهرهای آمریکایی ساخته شده‌اند. علاوه بر این، این بازی‌ها عموما در دوره تاریخی خاصی اتفاق می‌افتند. به عنوان مثال اولین نسخه از ریمستر بازی مافیا در دوره بحران اقتصادی (Great Depression) آمریکا رخ می‌دهد و سومین نسخه از ریمستر سه گانه مافیا در شهر نیو بوردو (New Bordeaux) دهه 60 اتفاق می‌افتد.

گیم پلی بازی Mafia نسخه ریمستر در محیطی دنیای باز (Open World) رخ می‌دهد که در آن بازیکن‌ها قادر هستند برای پیشبرد داستان ماموریت‌های مورد نظرشان را انتخاب کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند در فعالیت‌های جانبی نیز شرکت کنند. نسخه‌های مختلف ریمستر سه گانه Mafia حول محور قهرمان‌های مختلفی می‌چرخند که هر یک به شکل خاص خود قصد دارند در دنیای تبهکاری زیرزمینی آمریکا اسم و رسمی کسب کنند.

ریمستر سه گانه mafia

انگیزه‌های هر یک از قهرمان‌ها برای انجام دادن ماموریت‌هایشان در هر کدام از سه نسخه ریمستر بازی مافیا متفاوت است. ضدقهرمان‌های ریمستر سه گانه بازی Mafia عموما شخصیت‌هایی هستند که به قهرمان بازی و یا شرکت او خیانت کرده‌اند و یا شخصیت‌هایی که بیشتر از بقیه سد راه قهرمان در رسیدن به هدفش می‌شوند.

هر کدام از نسخه‌های ریمستر سه گانه بازی مافیا به گیمرها این قابلیت را می‌دهند که کنترل یک تبهکار در یک شهر بزرگ را به دست بگیرند. این تبهکار عموما فردی است که در نظر دارد به رتبه‌های بالاتر تشکیلات جنایی سازمان‌یافته آن شهر دست یابد. شخصیت تحت کنترل بازیکن در ریمستر بازی مافیا توسط دوستان و مهره‌های مافیایی مختلف به انجام ماموریت‌های مختلفی در طول بازی گماشته می‌شود که هر یک برای پیشبرد داستان ضروری هستند.

ریمستر سه گانه بازی mafia

از جمله قابلیت‌های شما به عنوان بازیکن در ریمستر سه گانه مافیا استفاده از وسایل حمل و نقل در یک محیط قابل گشت و گذار شهری است که عناصر مختلف آن از روی نسخه‌های واقعی شبیه‌سازی شده‌اند. شهروندها در این عنوان عموما از قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت از جمله خصیصه‌های ریمستر بازی مافیا آن است که این قوانین به شکلی سخت‌گیرانه و واقع گرایانه در هر کدام از نسخه‌ها اعمال می‌شوند. سرپیچی از انجام دادن هر کدام از قوانین راهنمایی و رانندگی در بازی Mafia نسخه ریمستر همراه با جریمه و پیگردهای مختلف خواهد بود.

ریمستر سه گانه مافیا

کمپانی 2K Games خبر انتشار ریمستر سه گانه Mafia را در روز چهارشنبه از طریق یک ویدیو کوتاه در شبکه اجتماعی یوتیوب منتشر کرده و همچنین به مخاطبان خود این قول را داد که در تاریخ 19 می 2020 (30 اردیبهشت 1399) اطلاعات بیشتری را از بازی Mafia نسخه ریمستر منتشر خواهد کرد.

ویدیوی مرتبط با ریمستر بازی مافیا اطلاعات چندانی را در رابطه با این بازی در اختیارمان قرار نمی‌دهد؛ اما بر اساس اطلاعات کنونی‌مان، شما قادر خواهید بود ریمستر بازی مافیا را برای پلتفرم‌های کامپیوتر، Xbox One و PS4 و از طریق شبکه‌های استیم (Steam) و اپیک گیم استور (Epic Game Store) خریداری کنید.

ریمستر سه گانه mafia

به نقل از سایت خبری Polygon این اولین باری خواهد بود که دارندگان کنسول بازی قادر خواهند شد که هر سه نسخه ریمستر بازی مافیا را تنها از طریق یک پلتفرم تجربه کنند. اولین نسخه از بازی مافیا در سال 2002 و برای پلتفرم‌های PS2، ایکس‌باکس و PC منتشر شده بود. پس از آن نوبت به انتشار بازی Mafia 2 رسید که در سال 2010 و برای پلتفرم‌‌های PS3، ایکس‌باکس 360 و PC منتشر شد.

نهایتا بازی Mafia 3 در سال 2016 و برای کنسول‌های نسل کنونی منتشر شد. می‌توان گفت از میان سه نسخه مختلف سری بازی مافیا مخاطبان با نسخه سوم آشنایی بیشتری دارند؛ چراکه این نسخه علاوه بر دارا بودن قهرمانی متقاعدکننده، در محیط خیالی شهر نیواورلان (New Orleans) دهه 60 اتفاق می‌افتد.

ریمستر بازی مافیا

از منظر بسیاری از افراد سری بازی مافیا برای مدت‌ها زیر سایه عناوین دیگر سبک دنیای باز همانند GTA قرار گرفته است و انتشار ریمستر سه گانه بازی Mafia فرصت خوبی خواهد بود که این سری بازی متفاوت قابلیت‌های خود را بار دیگر برای طرفداران خود به عرصه نمایش بگذارد.

در جدول زیر زمان انتشار نسخه‌های مختلف بازی مافیا را مشاهده می‌کنید:

نام بازی شرکت سازنده پلتفرم‌ها تاریخ انتشار
Mafia Illusion Softworks PC – PS2 – Xbox 2002
Mafia II 2K Czech PS3 – Xbox 360 – Windows – OS X 2010
Mafia II: The Betrayal of Jimmy 2K Czech PS3 – Xbox 360 – PC 2010
Mafia II: Jimmy’s Vendetta 2K Czech PS3 – Xbox 360 – PC 2010
Mafia II: Joe’s Adventures 2K Czech PS3 – Xbox 360 – PC 2010
Mafia II Mobile Twistbox iOS – Android 2010
Mafia III Hangar 13 PS4 – Xbox One – PC – OS X 2016
Mafia III: Rivals Cat Daddy Games iOS – Android 2016
Mafia III: Faster, Baby! Hangar 13 PS4 – Xbox One – PC – OS X 2017
Mafia III: Stones Unturned Hangar 13 PS4 – Xbox One – PC – OS X 2017
Mafia III: Sign of the Times Hangar 13 PS4 – Xbox One – PC – OS X 2017
Mafia: Trilogy 2K Games PS4 – Xbox One نامشخص

ریمستر بازی mafia

در مقاله‌ای که خواندید اشاره کوتاهی به درون‌مایه نسخه‌های مختلف بازی مافیا داشتیم و سپس اخبار انتشار ریمستر بازی مافیا را مورد بررسی قرار دادیم. سری بازی Mafia با گیم‌پلی، روایت داستانی و پیشینه مختص به خود طرفداران خاص خود را داراست و می‌توان تخمین زد با انتشار ریمستر سه گانه Mafia دامنه مخاطبان این عنوان افزایش یابد. البته برای تحقق این امر تلاش سازندگان جهت بهینه‌سازی جنبه‌های خوب گیم‌پلی، جلوه‌های بصری، روایت داستانی و موارد دیگر نیز بی‌تاثیر نیست.

نظر شما در رابطه با ریمستر سه گانه بازی Mafia چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha