مستند هزار افسان به کارگردانی مهدی پاکدل ساخته خواهد شد!
بیتا هدایت پور
نویسنده:بیتا هدایت پور
ارسال شده در:12 مرداد 1399، 21:00

مستند هزار افسان به کارگردانی مهدی پاکدل ساخته خواهد شد!

مستند هزار افسان به کارگردانی مهدی پاکدل و تهیه‌کنندگی محمدمهدی دل‌خواسته پس از پایان کرونا و در بخش خصوصی ساخته خواهد شد.

مستند هزار افسان جدیدترین پروژه مهدی پاکدل است که کارگردانی آن را بر عهده دارد و قرار است پس از اتمام کرونا کلید بخورد. مهدی پاکدل در این مستند با محمدمهدی دل‌خواسته عکاس و مستندساز سینما همکاری می‌کند و در کنار یکدیگر مستندی جذاب را از فرهنگ اقصی نقاط ایران خواهند ساخت. پروانه ساخت مستند هزار افسان، سال گذشته صادر شد و داستان‌های مختلف آن نیز گردآوری شده بود، اما شروع فیلمبرداری با شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. مجموعه مستند هزار افسان در 30 قسمت ساخته خواهد شد و در آن قصه‌ها، فرهنگ‌ها، باورها و افسانه‌های جذاب و کمتر شنیده شده مناطق مختلف ایران روایت می‌شود. مدت زمان هر قسمت از این مستند بین 15 الی 20 دقیقه است و در یک نقطه از ایران فیلمبرداری می‌شود.

مستند هزار افسان

محمدمهدی دل‌خواسته در یک مصاحبه اعلام کرد که پیش از شیوع کرونا، تحقیق و پژوهش درباره داستان‌ها و حکایات مستند هزار افسان را به همراه مهدی پاکدل تکمیل کرده بودند. اما با وضعیت پیش آمده فعلا فیلمبرداری را شروع نخواهند کرد و زمان بیشتری را برای تحقیق درباره داستان‌ها و آیین‌های مورد نظرشان صرف می‌کنند. وی همچنین علت اصلی به تعویق افتادن مستند هزار افسان را سفر به شهرهای مختلف ایران خواند که در حال حاضر امکان سفر وجود ندارد. مستند هزار افسان در واقع یک پروژه ملی است که در جهت آگاهی و افزایش اطلاعات عمومی مردم از فرهنگ و هنر، باورها، افسانه‌ها و داستان‌های مختلف ایران ساخته می‌شود.

هر قسمت از این مستند در یک شهر و لوکیشن ویژه فیلمبرداری می‌شود و داستان‌های آن نیز از عاشقانه تا ترسناک و حماسی انتخاب شده است. فصل اول مستند هزار افسان به کارگردانی مهدی پاکدل در فضای مجازی و شبکه‌های اینترنتی منتشر خواهد شد. این مستند با مشاوره و هم‌فکری بزرگان هنر و سینمای ایران ساخته می‌شود و به نظر می‌رسد یکی از مستندهای موفق و پرمخاطب در فضای مجازی باشد. مستند هزار افسان دومین تجربه مهدی پاکدل در زمینه کارگردانی است. او در سال 1392 نیز فیلم «فردا» را با بازی ستاره اسکندری و علی دهکردی، کارگردانی کرده است. مهدی پاکدل در این روزها نیز سریال هم گناه را در نمایش خانگی در حال پخش دارد که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است.

فیلمبرداری مستند هزار افسان به کارگردانی مهدی پاکدل و تهیه‌کنندگی محمدمهدی دل‌خواسته پس از پایان کرونا آغاز و در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

3
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
کاربر مهمان 13 مرداد 1399، 00:50

چرت