همه آنچه درباره بازی World of Warcraft: Shadowlands می دانیم

همه آنچه درباره بازی World of Warcraft: Shadowlands می دانیم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بسته الحاقی جدید بازی دنیای وارکرفت تا چند ماه دیگر منتشر خواهد شد. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست جزئیات و اطلاعاتمان را در رابطه با بازی World of Warcraft: Shadowlands بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

بازی World of Warcraft: Shadowlands بسته الحاقی جدید بازی World of Warcraft بوده و وقایع آخرین بسته الحاقی این بازی به نام Battle for Azeroth را دنبال می‌کند. این بازی در جریان مراسم بلیزکان 2019 رونمایی شد. در بازی آنلاین World of Warcraft: Shadowlands ماجرای سیلواناس (Sylvanas Windrunner) را دنبال خواهیم کرد. سیلواناس در داستان بازی World of Warcraft: Shadowlands به جهان پس از مرگ رفته و آن را دگرگون می‌کند.

شاید بد نباشد در ابتدا نگاهی به تریلر بازی World of Warcraft: Shadowlands انداخته و سپس ویژگی‌های مختلف این عنوان را با جزئیات و تفصیل بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. تریلر بسته الحالقی جدید بازی وارکرفت را در ویدیوی بالا می‌توانید مشاهده کنید. همراه پلازامگ بمانید تا همه اطلاعاتمان را در رابطه با این نسخه از بازی دنیای وارکرفت تحت بررسی قرار دهیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


همه آنچه درباره بازی World of Warcraft: Shadowlands می دانیم


همانند اغلب بسته‌های الحاقی دیگر بازی وارکرفت در این نسخه نیز شاهد مجموعه وسیعی از ویژگی‌های جدید خواهیم بود که هم برای طرفداران جدید و هم برای طرفداران قدیمی و پروپاقرص این عنوان تدارک دیده شده‌اند. البته در بازی World of Warcraft: Shadowlands شاهد برخی تغییرات بزرگ نیز برای شهروندان سرزمین آزروث (Azeroth) خواهیم دید. لول نهایی کاراکترها در گیم پلی بازی World of Warcraft: Shadowlands از 120 به 60 انتقال خواهد یافت.

تریلر بازی world of warcraft shadowlands/ بازی آنلاین World of Warcraft: Shadowlands

علاوه بر این گزینه‌های شخصی‌سازی مختلفی نیز در شخصیت‌ها برای اولین بار در دسترس خواهد بود و همچنین یک تجربه لولینگ تازه و هیجان‌انگیز نیز در این بازی برایتان تدارک دیده شده است.

 

تاریخ انتشار بازی World of Warcraft: Shadowlands

هنوز تاریخ انتشار دقیق و رسمی برای بازی World of Warcraft: Shadowlands اعلام نشده است؛ اما می‌دانیم که این بازی قبل از سال 2020 عرضه خواهد شد. جا دارد اشاره کنیم که پچ (Patch)‌ اولیه این بسته الحاقی هم اکنون از طریق سرورهای Public Test Realm بازی وارکرفت در دسترس است. بنابراین می‌توان تخمین زد که این نسخه از بازی وارکرفت نهایتا تا چند ماه دیگر از طریق سرورهای لایو بازی دنیای وارکرفت در اختیار علاقمندان قرار بگیرد.

همچنین لازم به ذکر است که بر اساس صفحه پیش خرید بازی آنلاین World of Warcraft: Shadowlands این بازی قبل از تاریخ 31 دسامبر 2020 (11 دی 99) در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. البته کمپانی بلیزارد (Blizzard) سازنده این بازی قبل از این در رابطه با تاریخ انتشار آن به پاییز امسال اشاره کرده بود.

سیستم مورد نیاز بازی World of Warcraft: Shadowlands / خرید World Of Warcraft Shadowlands

 

نسخه بتا بازی World of Warcraft: Shadowlands

هم اکنون نسخه بتا بازی World of Warcraft: Shadowlands برای گروه محدودی از بازیکنان که توسط سازندگان دعوت شده‌اند در دسترس قرار گرفته است. سازندگان بازی در این رابطه هر چند هفته یک بار برای گروه مشخصی از مخاطبان خود جهت تجربه این نسخه دعوتنامه می‌فرستند. اگر علاقمند به تجربه نسخه بتا بازی World of Warcraft: Shadowlands باشید می‌توانید از طریق سایت رسمی بازی و بخش پایین آن نسبت به این امر اقدام کنید.

تریلر گیم پلی بازی World of Warcraft: Shadowlands / تاریخ انتشار بازی World of Warcraft: Shadowlands

 

مزایای پیش خرید بازی World of Warcraft Shadowlands

بازی World of Warcraft: Shadowlands هم اکنون برای پیش خرید در دسترس است. پیش خرید بسته الحاقی جدید بازی دنیای وارکرفت مزایای مختلفی برای شما به همراه خواهد داشت که البته به نسخه‌ای که قصد دارید آن را خریداری کنید نیز بستگی دارد. در قسمت زیر سه نسخه مختلف بازی World of Warcraft: Shadowlands را با همدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • نسخه بیس (Base Edition / قیمت: 40 دلار/35 یورو): با پیش خرید این نسخه علاوه بر دسترسی به بسته الحاقی Shadowlands، در آینده دسترسی آنی به نژادهای Pandaren و Allied کلاس Death Knight خواهید یافت.
 • نسخه هیروییک (Heroic Edition / قیمت: 60 دلار/50 یورو): با خرید این نسخه علاوه بر دسترسی به بسته الحاقی World of Warcraft: Shadowlands، به یک ترفیع (Boost) کاراکتر تا لول 120، به یک Mount پروازی Ensorcelled Everwyrm و به مجموعه Transmog با نام The Vestments of the Eternal Traveler دسترسی پیدا خواهید کرد.
 • نسخه اپیک (Epic Edition / قیمت: 80 دلار / 70 یورو): این نسخه شامل تمام محتویات نسخه هیروییک به همراه یک حیوان خانگی Anima Wyrmling، یک افکت اسلحه تزئینی The Wraithchill، یک سنگ هارث استون Eternal Traveler و نهایتا 30 روز گیم تایم است.

داستان بازی World of Warcraft: Shadowlands / گیم پلی بازی World of Warcraft: Shadowlands

 

وقایع بازی World of Warcraft: Shadowlands در کدام سرزمین اتفاق می‌افتند؟

نسخه جدید بازی دنیای وارکرفت شما را از سرزمین آزروث (Azeroth) دور کرده و به سرزمین مردگان خواهد برد. سیلواناس ویندرانر (Sylvanas Windrunner) در این نسخه مناطق Helm of Domination و Fordragon را از بین برده و در نتیجه آن مرز میان سرزمین آزروث و سرزمین سایه‌ها (Shadowlands) بیش از پیش دچار گسیختگی شده است.

در داستان بازی دنیای وارکرفت سیلواناس ویندرانر همواره یک کاراکتر مبهم بوده است؛ اما می‌توان گفت در بسته‌های الحاقی جدید انتخاب‌هایی که این شخصیت می‌کند تا حد زیادی بحث برانگیز محسوب می‌شوند. اوج این انتخاب‌های بحث برانگیز را می‌توان در زورآزمایی او با Saurfang در درب جلویی پایتخت حزب Horde یعنی شهر Orgrimmar دید که در قسمت‌های پایانی بسته الحاقی نبرد آزروث (Battle for Azeroth) شاهد آن بودیم.

پس از فرار سیلواناس به سرزمین Icecrown و از میان بردن مرز میان آزروث و سرزمین سایه‌ها (Shadowlands) بازیکنان در بازی World of Warcraft: Shadowlands چاره‌ای ندارند جز آنکه او را تعقیب کنند. اما باید در نظر بگیرید که در هر صورت مکان این بسته الحاقی سرزمین مردگان محسوب می‌شود؛ بنابراین دوستان خود را در آن می‌توانید پیدا کنید و البته از رویارویی با دشمنان جدید نیز ناگزیر نخواهید بود. نهایتا این شما خواهید بود که باید به نقشه‌های مخرب سیلواناس پایان دهد.

بازی دنیای وارکرفت

 

حداکثر میزان لول و تجربه لولینگ در بازی World of Warcraft: Shadowlands

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم حداکثر لول و یا به اصطلاح لول کپ (Level Cap) آخرین بسته الحاقی بازی دنیای وارکرفت 120 بود، اما در بازی Shadowlands این میزان به عدد 60 کاهش خواهد یافت. هنگامی که بازی World of Warcraft: Shadowlands به مرحله انتشار برسد بازیکنانی که در لول 120 بودند به شکل اتوماتیک به لول 50 تقلیل خواهند داده شد و برای دیدن محتوای بسته الحاقی جدید باید تا لول 60 خود را ارتقا دهند.

منطق پشت این تصمیم از منظر سازندگان این نکته است که کم کم در بازی دنیای وارکرفت لول بازیکن‌ها به عددهای بیش از حد زیاد می‌رسید و با وجود آنکه ارتقای لول شما حتی در حالت کنونی نیز از لول 1 به لول 120 زیاد طول نمی‌کشد، این مورد و میزان لول زیاد احتمالا بسیاری از بازیکنانی را که می‌توانستند به بازی ادامه دهند و یا آن را شروع کنند از تجربه آن منصرف می‌کند.

تریلر بازی world of warcraft shadowlands/ بازی آنلاین World of Warcraft: Shadowlands

البته جا دارد اشاره کنیم پروسه کلی و نحوه لولینگ و تجربه آن نیز در گیم پلی بازی World of Warcraft: Shadowlands تغییر کرده است. هم اکنون در بازی دنیای وارکرفت میزان لول مکان‌ها و مناطق مشخص بازی با لول شما به شکل اتوماتیک سازگار می‌شود؛ بنابراین در انتخاب مکان خود برای انجام ماموریت‌هایتان آزادی زیادی دارید. از سوی دیگر بسته‌های الحاقی زیادی جهت تجربه وجود دارند و این به معنی آن است که با وجود گسترده بودن انتخاب‌هایتان احتمالش کم است که یک خط داستانی کامل را از ابتدا تا انتهای آن تجربه کنید.

این مورد سبب می‌شود که تجربه لولینگ و یا طی مراحل شما در بازی World of Warcraft: Shadowlands به ویژه اگر بخواهید با داستان بازی آشنا شوید کمی آشفته باشد؛ مخصوصا اگر جزو افرادی باشید که از وقایع و اتفاقات داستان بازی از 15 سال پیش تا زمان حال بی خبر باشید!

برای حل این مشکل در بازی Shadowlands قادر خواهید بود یکی از بسته‌های الحاقی قبلی خود را برای لولینگ انتخاب کرده و از آن جهت طی مراحل استفاده کنید تا نهایتا در لول 50 به محتوای بسته الحاقی کنونی برسید. بنابراین به عنوان مثال اگر بسته الحاقی لیچ کینگ محبوب شما بود تجربه لولینگتان را می‌توانید در مناطق آن انجام دهید.

داستان بازی World of Warcraft: Shadowlands / گیم پلی بازی World of Warcraft: Shadowlands

 

همه نژادها در بازی Shadowlands می‌توانند تبدیل به دث نایت شوند

یکی از نکات جالب دیگر در رابطه با بازی World of Warcraft: Shadowlands آن است که در این بازی کاراکترتان از هر نژادی که باشد می‌تواند تبدیل به یک دث نایت (Death Knight) شود. کلاس دث نایت برای اولین بار در بسته الحاقی Wrath of the Lich King معرفی شد و از آن زمان تاکنون تنها نژادهای اصلی (نسخه اورجینال) بازی می‌توانستند این کلاس را انتخاب کنند.

این مورد سبب می‌شد پاندارن‌ها (Pandaren) و نژادهای جدیدی که در بسته الحاقی نبرد آزروث معرفی شدند نتوانند دث نایت شوند. اما هم اکنون در بازی World of Warcraft: Shadowlands قادر خواهید بود از هر نژادی که باشید کلاس دث نایت را انتخاب کرده و از آن لذت ببرید.

داستان بازی World of Warcraft: Shadowlands / گیم پلی بازی World of Warcraft: Shadowlands

در مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم مهمترین جزئیات در رابطه با بسته الحاقی جدید بازی دنیای وارکرفت یا همان بازی World of Warcraft: Shadowlands را با همدیگر مورد بررسی قرار دهیم. با نگاهی دقیقتر به تاریخچه نسخه‌های مختلف بازی دنیای وارکرفت به جرئت می‌توان گفت بازی World of Warcraft: Shadowlands از زمان انتشار بسته الحاقی Cataclysm در سال 2010 بزرگترین تغییرات را برای این بازی پرطرفدار به همراه خواهد داشت.

امیدواریم این تغییرات چه در زمینه تجربه طی مراحل، چه در زمینه قابلیت‌های شخصی سازی و چه در زمینه‌های دیگر علاوه بر آنکه بتواند مخاطبان جدیدی به بازی دنیای وارکرفت اضافه کند، مخاطبان قبلی آن را نیز از خود راضی نگه دارد. نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را در رابطه با نسخه جدید بازی دنیای وارکرفت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5