بهترین دوره تحلیل تکنیکال چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین دوره تحلیل تکنیکال چه ویژگی‌هایی دارد؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

امروزه فعالیت در بازارهای مالی مورد توجه طیف‌های گسترده‌ای از مردم قرار گرفته است. برخی از افراد معامله‌گری را به عنوان شغل دوم انتخاب می‌کنند؛ اما در این بین هستند کسانی که معامله‌گری نه‌تنها شغل اول آن‌ها بلکه بخش لذت‌بخشی از زندگی‌شان را در برمی‌گیرد. فرقی نمی‌کند که کدام مسیر را انتخاب می‌کنید؛ برای دستیابی به موفقیت در بازارهای مالی، نخستین گام آموزش تحلیل تکنیکال دیدن است. هیچ‌کس را نمی‌توان پیدا کرد که بدون دانش تخصصی کافی به سودهای پایدار در بازار دست پیدا کرده باشد. تحلیل تکنیکال، یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که هر معامله‌گری باید با روش‌های مختلف آن آشنا باشد. اما یک سؤال مهم ذهن بسیاری از افراد تازه‌کار را به خود درگیر می‌کند؛ بهترین دوره تحلیل تکنیکال چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه به بررسی خصوصیات مهم بهترین دوره های تحلیل تکنیکال پرداخته می‌شود.

فهرست عناوین مطلب:

8 ویژگی بهترین دوره تحلیل تکنیکال

ویژگی‌های متعددی را می‌توان برای یک دوره تحلیل تکنیکال کاربردی برشمرد؛ اما در این بین 8 خصوصیت وجود دارد که به عنوان ابزارهایی برای شناسایی بهترین دوره تحلیل تکنیکال از بین دوره‌های متعدد موجود در بازار به شمار می‌روند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

تمام سرفصل‌های تحلیل تکنیکال باید در دوره پوشش داده شود

نخستین موضوعی که باید حتماً مورد توجه قرار گیرد، سرفصل‌های دوره آموزشی است. به هیچ عنوان در دوره‌هایی که سرفصل‌های خود را به طور شفاف و کامل مشخص نکرده‌اند، شرکت نکنید. بهترین دوره های تحلیل تکنیکال حتماً فهرست مطالب خود را با جزئیات در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند. حتماً سرفصل‌های دوره را به یک کارشناس تحلیل تکنیکال نشان دهید و از او در خصوص میزان پوشش مطالب در دوره نظرخواهی کنید. بهترین دوره تحلیل تکنیکال باید یک‌بار برای معامله‌گر را با تمام ابزارهای تحلیل تکنیکال آشنا کند.

مطالب باید به صورت طبقه‌‌بندی شده تدریس شوند

یک دوره آموزشی زمانی می‌تواند مفید واقع شود که مطالب به صورت طبقه‌بندی شده و منظم در اختیار دانشجویان قرار بگیرد. ترتیب درست آموزش مباحث مختلف از دل تجربه زیاد مدرس به دست می‌آید. اساتیدی که سابقه برگزاری دوره‌های متعددی را دارند، به خوبی می‌دانند که چگونه و با چه ترتیبی باید مطالب در اختیار دانشجویان قرار بگیرند.

مطالب باید به ساده‌ترین زبان بیان شود

تحلیل تکنیکال مملو از اصطلاحات تخصصی است. اما در یک دوره آموزشی باید مخاطب را کسانی در نظر گرفت که هیچ دانش پایه‌ای از مباحث ندارند. به‌کارگیری بیش از اندازه مباحث تخصصی در طول دوره بدون در نظر گرفتن سطح مخاطبان، نمی‌تواند برای دانشجویان مبتدی مفید واقع شود. از طرفی یک معامله‌گر زمانی می‌تواند در تحلیل تکنیکال به تسلط دست پیدا کند که اصطلاحات تخصصی را با پوست و گوشت خود ممزوج کند. بهترین استراتژی برای حل این مشکل، تقسیم‌بندی دوره آموزشی به دو سطح مقدماتی و پیشرفته است. به این ترتیب می‌توان به طور کامل نیازهای یک فرد برای تبدیل شدن به تحلیلگر تکنیکال ماهر را پوشش داد. کلینیک سرمایه به خوبی این نکته مهم را درک کرده و دوره تحلیل تکنیکال خود را در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

بهترین دوره تحلیل تکنیکال باید عملیاتی و مبتنی بر مثال باشد

متأسفانه برخی از دوره‌های آموزشی صرفاً به بیان کلیات در طول دوره اکتفا می‌کنند. اما این‌گونه دوره‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند پاسخ‌گوی نیاز دانشجویان برای دستیابی به تسلط و مهارت کافی باشند. بهترین دوره تحلیل تکنیکال بدون شک باید مبتنی بر مثال‌های عملی فراوان باشد. دانشجوی دوره باید به صورت عملی کارکردن با روش‌های مختلف تحلیل تکنیکال را بیاموزند. این مهم بدون ذکر مثال‌های متعدد به هیچ عنوان محقق نمی‌شود.

رویکرد آموزشی در طول دوره باید جامع و انعطاف‌پذیر باشد

بازارهای مالی که پیش روی سرمایه‌گذاران قرار دارند، متنوع هستند. بورس ایران، فارکس و بازار ارزهای دیجیتال به عنوان مهم‌ترین بازارهایی هستند که مردم ایران در آن‌ها فعالیت می‌کنند. تحلیل تکنیکال یک روش تحلیل جامع به شمار می‌رود و صرفاً مختص یک بازار خاص نیست. بهترین دوره تحلیل تکنیکال نیز باید رویکرد جامع داشته باشد و دانشجویان با سپری کردن آن برای فعالیت در انواع بازارهای مالی آماده شوند. این مسئله یک نکته بسیار مهم است که باید حتماً قبل از تهیه دوره مورد توجه قرار بگیرد.

پشتیبانی دائمی مهم‌ترین ویژگی بهترین دوره تحلیل تکنیکال است

آموزش با شرکت در یک دوره به پایان نمی‌رسد. بلکه دانشجویان دوره پس از طی‌کردن دوره در طول استفاده از مهارت‌هایی که یاد گرفته است، با سؤالات و ابهامات مختلفی مواجه می‌شوند. یکی از نقاط ضعف عمده در دوره‌های آموزشی حضوری عدم دسترسی به استاد دوره پس از پایان آن است.

دوره تحلیل تکنیکال

بهترین دوره های تحلیل تکنیکال حتماً باید پشتیبانی دائمی برای دانشجویان خود در نظر بگیرد. در غیر این صورت به هیچ عنوان کاربردی نخواهند بود. کسانی که در دوره شرکت می‌کنند باید بتوانند پاسخ سؤالات خود را در هر زمانی به راحتی دریافت کنند و از این بابت آسوده‌خاطر باشند.

سطح تخصص و سابقه استاد در کیفیت دوره تأثیر بسزایی دارد

نکته مهم دیگر در انتخاب دوره آموزشی تحلیل تکنیکال، استاد دوره است. کسی که به عنوان مدرس دوره فعالیت می‌کند باید سابقه حضور موفقی در بازارهای مالی داشته باشد و همچنین از رزومه تدریس خوبی برخوردار باشد.

دوره تحلیل تکنیکال

کسانی که بدون سابقه چندان به دنبال برگزاری دوره‌های آموزشی هستند و قیمت‌های بسیار پایینی هم ارائه می‌کنند، نباید موجب ایجاد اشتباه در انتخاب دوره مناسب برای شما باشد. اساتیدی موفق در دوره‌های آموزشی معمولاً رزومه خود را به صورت شفاف و کامل در اختیار دانشجویان دوره قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند به راحتی تصمیم‌گیری نمایند.

نظرات شرکت‌کنندگان در دوره را حتماً بررسی کنید

همه آنچه به عنوان ویژگی‌های بهترین دوره تحلیل تکنیکال مورد اشاره قرار گرفت، باید به دقت صحت‌سنجی شود. بسیاری از برگزار‌کنندگان دوره‌های مختلف در بستر وب ادعا می‌کنند که ویژگی‌های فوق را دارا هستند.

دوره تحلیل تکنیکال

اما برای سنجش میزان صحت اعتبار آن‌ها باید حتماً نظرات شرکت‌کنندگان در دوره بررسی شود. معمولاً با بررسی نظرات مشتریان می‌توانید با نقاط ضعف و قوت یک دوره به خوبی آشنا شوید. اگر برگزارکننده یک دوره نظرات دانشجویان سابق خود را در اختیار شما قرار ندهد، باید در صدق ادعای او تردید کنید.

بهترین دوره تحلیل تکنیکال را در کلینیک سرمایه طی کنید

کلینیک سرمایه با تقسیم دوره آموزشی تحلیل تکنیکال به دو دسته مقدماتی و پیشرفته، تمام آنچه یک فرد برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر تکنیکال موفق نیاز دارد را پوشش دهد. در دوره مقدمات تمرکز بیشتر روی مفاهیم پایه تحلیل تکنیکال است و دانشجویان دوره با الفبای تحلیل تکنیکال در 17 ساعت به طور کامل آشنا می‌شوند.

در دوره پیشرفته نیز که در 24 ساعت آماده شده است، مثال‌های عملی متعدد مورد بررسی قرار گرفته است و ابزارهای پیشرفته به‌روز تحلیل تکنیکال به دانشجویان دوره معرفی شده است. نگاه کاربری مدرس دوره به روش‌های مختلف تحلیل تکنیکال نیز در طول آموزش ساری و جاری است. به عبارت دیگر دانشجویان دوره با مزایا و معایب روش‌های مختلف تحلیل تکنیکال آشنا می‌شوند. همچنین در بخش‌های مختلفی از دوره تلاش شده است تا گریزهایی به بحث روان‌شناسی بازار و نقش آن در موفقیت تریدرها پرداخته شود. به این ترتیب دانشجویان رویکرد جامعی برای فعالیت در بازارهای مالی را فرامی‌گیرند. با تهیه دوره‌های مقدماتی و پیشرفته کلینیک سرمایه،‌ نه‌تنها بهترین دوره تحلیل تکنیکال را تهیه کرده ‌اید، بلکه از پشتیبانی دائمی مدرس دوره نیز برخوردار خواهید بود. کلینیک سرمایه پلی برای تبدیل شدن شما به یک تحلیلگر تکنیکال توانمند است.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood