روش های رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام

روش های رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام چیزی است که اغلب کاربران با آن آشنا هستند. حال چگونه باید مشکل کپی رایت موزیک در اینستا را رفع کرد؟ در ادامه همه روش‌های رفع آن را شرح خواهیم داد.

اینستاگرام و کپی رایت از بدو تولد غول رسانه‌های اجتماعی، دست به دست هم داده اند. موارد کمی وجود داشته است که مردم اینستاگرام را متهم به شکست در رسیدگی به مسائل کپی رایت در پلتفرم خود کرده باشند. بیشتر اوقات، عکاسان قربانی این مسائل شده اند. در بسیاری از موارد، عکس‌های آن‌ها بدون رضایت آن‌ها به سرقت رفته و بدون اجازه در جای دیگری فروخته شده است.

اینستاگرام در شرایط و ضوابط خود به صراحت اعلام کرده است که هر چیزی که در اینستاگرام پست می‌کنید ممکن است توسط هر کسی در اینستاگرام کپی و استفاده شود. یکی از این اتفاقات که در سال 2014 رخ داد، زمانی که تصاویر عکاس Sion Fullana بدون اعتبار در حساب رسمی اینستاگرام Vogue اسپانیایی به اشتراک گذاشته شد. حال مسئله اصلی این است که اینستاگرام در زمینه حق کپی رایت موسیقی بسیار حساس عمل می‌کند و بلافاصله پست‌های دارای موسیقی را حذف می‌کند. چگونه رفع مشکل کپی رایت در اینستاگرام را انجام دهیم؟

آنچه در ادامه می‌خوانید

حق کپی رایت چیست؟

موزیک بدون کپی رایت برای اینستاگرام

کپی رایت نوعی حق مالکیت معنوی (IP) است که از ایده‌ها و آثار اشخاص محافظت می‌کند، از جمله کتاب‌ها، نقاشی‌ها، عکس‌ها، موسیقی و فیلم. این بدان معناست که حق کپی رایت اثر شما به محض ایجاد یا مستند شدن به طور خودکار محافظت می‌شود. با این حال، درک این نکته مهم است که فقط آثار اصلی و خلاقانه واجد شرایط حمایت از حق کپی رایت هستند. نویسنده باید اثر را خلق کرده باشد، نه اینکه از شخص دیگری الهام گرفته یا کپی شده باشد.

کپی رایت متعلق به چه کسی است؟

به طور کلی، شخصی که اثر اصلی را ایجاد می‌کند، صاحب حق کپی رایت است. این بدان معناست که شما از همان لحظه ای که اثر را خلق می‌کنید، مالک قانونی آن هستید. شما به عنوان مالک قانونی این حق انحصاری را دارید که اثر را در اکانت اینستاگرام خود قرار دهید و به هر نحوی آن را منتشر یا تکثیر کنید.

چگونه حق کپی رایت نقض می‌شود؟

به طور خلاصه، در صورتی که شما یک اثر اصلی شخص دیگری را منتشر کنید، تکثیر کنید یا به اطلاع عموم برسانید و نویسنده اثر نباشید و اجازه نویسنده مانند مجوز را نگرفته باشید، حق کپی رایت ممکن است نقض شود.

اینستاگرام در مورد نقض حق کپی رایت چه می‌گوید؟

علاوه بر دانستن قوانین اساسی در مورد قانون کپی رایت، باید قوانین کپی رایت موزیک در اینستاگرام را که بر استفاده شما از اینستاگرام حاکم است، درک کنید. طبق شرایط اینستاگرام، به طور کلی شما نمی‌توانید چیزی را پست کنید که حقوق IP شخص دیگری را نقض کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند محتوایی را که به اعتقاد آن‌ها حق کپی رایت آن‌ها را نقض می‌کند، به اینستاگرام گزارش دهند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی شغل دایرکتر اینستاگرام ؛ وظایف و میزان حقوق
محمد علی محمدی29 آبان 1400 14:00
thumbnail
ترفند های فوری اینستاگرام که باید بدانید!
اعظم شعبانی14 فروردین 1400 15:45

ترفند گذاشتن موزیک کپی رایت دار روی استوری اینستاگرام

رفع مشکل کپی رایت در اینستاگرام

چگونه موزیک دارای حق کپی رایت را در اینستاگرام پست کنیم؟ قبل از ارسال محتوا در اینستاگرام، باید مراقب باشید که حق کپی رایت دیگران را نقض نکنید. در اینجا چند راه وجود دارد که می‌توانید حل مشکل کپی رایت در اینستا را انجام دهید و اگر از محتوایی استفاده می‌کنید که متعلق به شما نیست، مطمئن شوید که از آن به صورت مفید استفاده می‌کنید.

در شرایطی که در مورد حق تکثیر محتوای خاص، خواه وبلاگ، تصویر، ویدیو یا هر چیز دیگری گیج شده‌اید، مراقب تمام مسائل احتمالی باشید. باید بدانید که استفاده مفید یک اصطلاح قانونی است، بنابراین نمی‌توانید از هیچ کالایی به نام آن اثر استفاده کنید.

“چگونه موسیقی دارای حق کپی رایت را در اینستاگرام پست کنیم؟” این سوال ممکن است پس از مرور پاراگراف بالا در ذهن شما ظاهر شود.  اینطور نیست؟ بنابراین، در اینجا چند چیز ساده است که باید برای دور زدن مسائل مربوط به کپی رایت موسیقی در اینستاگرام و فیس بوک دنبال کنید. در صورتی که عاشق آهنگ خاصی هستید یا می‌خواهید از موسیقی دارای حق چاپ استفاده کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌توانید برای حل کپی رایت موزیک در اینستاگرام از آن‌ها استفاده کنید.

جمع آوری اطلاعات در مورد قوانین حق کپی رایت اینستاگرام و فیس بوک

پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی از قوانین و مقررات کپی رایت تشکیل شده اند. به همین دلیل است که با یادگیری اصول اولیه قوانین کپی رایت، باید به طور مشخص مراقب پروتکل‌های سایت‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی نیز باشید. بنابراین، برای حل کپی رایت موسیقی در استوری اینستاگرام، باید در مورد قوانین و فرآیندهای آن‌ها در مورد این موضوع اطلاعات عمیقی کسب کنید‌.

جلوگیری از ارسال محتوایی که خودتان خلق نکرده اید

هرگز محتوایی را که مال شما نیست، پست نکنید. فرقی نمی‌کند تصویر، ویدیو، وبلاگ، آهنگ یا هر چیز دیگری باشد. اگر ساخته خودتان نیست، پس به آن فکر نکنید. همانطور که همه ما می‌دانیم، کپی رایت با برخی از رویه‌ها همراه نیست. بنابراین، برای ساده کردن این وضعیت، باید به یک چیز مهم توجه کنید. شما باید فقط از یک اثر ایجاد شده توسط خودتان استفاده کنید.

ذکر منبع برای حل مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام

حل مشکل کپی رایت در اینستا

همیشه مالکان موسیقی را زیر پست خود تگ کنید و به آن‌ها Credit بدهید. مهم نیست که چه محتوایی را پست می‌کنید، همیشه باید Credit را به مالکان بدهید. همچنین گاهی اوقات حتی پس از دادن Credit، حساب شما ممکن است در معرض خطر قرار گیرد زیرا ممکن است مالک نخواهد محتوایش در جایی به اشتراک گذاشته شود.

می‌توانیم بگوییم که ذکر منبع در حین استفاده از محتوای دیگران، تلاش کوچکی برای رهایی از مشکلات حق کپی رایت است. اما تصور نکنید که ذکر منبع همیشه می‌تواند شما را نجات دهد. نه! با این حال، در مورد هنرمندان مشتاقی که شاید زمان و پول لازم برای درگیر شدن در این مسائل قانونی را ندارند، احتمالاً به شما اجازه می‌دهند که از محتوای آن‌ها استفاده کنید، در صورتی که در حین استفاده از محتوای آن‌ها، اعتباری برایشان قائل شوید. با این حال، همیشه به این سادگی نیست. فقط زمانی کار می‌کند که هر دو طرف به چیزهای مشابهی اعتقاد داشته باشند.

تغییرات جزئی در موسیقی ایجاد کنید

برای حل مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام، ایجاد یک تغییر جزئی در موسیقی ممکن است به رد شدن از شناسایی خودکار توسط اینستاگرام کمک کند، اما اگر مالک محتوای شما را پیدا کند، ممکن است ادعای حق کپی رایت کند و محتوای شما به دلیل دزدی موزیک در اینستاگرام، حذف شود!

از موسیقی بدون کپی رایت برای ویدیوهای خود استفاده کنید

تعداد زیادی وب سایت در اینترنت وجود دارد که موسیقی رایگان را در وب سایت خود ارائه می‌دهند. می‌توانید از آن برای حل مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام استفاده کنید. برخی از وب سایت‌هایی که موزیک بدون کپی رایت برای اینستاگرام ارائه می‌کنند عبارت اند از: audiojungle.net و hooksounds.com.

 ابزارهای اتوماسیون برای حل کردن مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام

کپی رایت موزیک در اینستاگرام

این یک واقعیت است که این روزها استفاده از ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی برجسته شده است. استفاده از ابزارهای اتوماسیون مزایای مختلفی دارد. با این حال، اگر از نرم افزار اتوماسیون خوب برنامه ریزی شده استفاده نکنید، می‌توانید با اشکالاتی روبرو شوید.

همانطور که همه ما می‌دانیم، با اتوماسیون رسانه‌های اجتماعی، می‌توانیم لایک‌ها، نظرات، زمان بندی پست‌ها و بسیاری موارد دیگر را در کمترین زمان به صورت خودکار انجام دهیم. اما، استفاده بیش از حد از این جنبه‌ها می‌تواند حضور ما در رسانه‌های اجتماعی را روباتیک و غیر معتبر جلوه دهد که مستقیماً بر نرخ تعامل تأثیر می‌گذارد. همچنین، استفاده از ابزارهای اتوماسیون ساده می‌تواند شما را محکوم به نقض قوانین رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام کند.

اگر از ابزار اتوماسیون مناسب استفاده نشود، قوانین مختلف می‌توانند نقض شوند. از این رو، ما یکی از بهترین ابزارهای اتوماسیون رسانه‌های اجتماعی این دوره را به شما توصیه می‌کنیم، Socinator.

از انتشار ویدیوهای پخش زنده و کنسرت‌ها بپرهیزید

همانطور که می‌دانیم، مشکل کپی رایت موزیک در اینستا بدون اینکه به ما گفته شود، پیش می‌آید. بنابراین، حتی یک اشتباه در هنگام مدیریت مطالب دارای حق کپی رایت می‌تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود. به همین دلیل است که ضبط رویدادهای زنده در مورد مسائل مربوط به حق کپی رایت می‌تواند خطرناک باشد. موارد مختلفی وجود داشته است که فیس‌بوک و اینستاگرام اکانت افرادی را که ویدیوهای پخش زنده برخی رویدادها و مراسم را پخش می‌کنند غیرفعال می‌کنند. فقط با در نظر گرفتن این تاکتیک می‌توانید از مسائل مختلف کپی رایت فرار کنید.

پر کردن فرم تجدید نظر برای حل مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام

کپی رایت موسیقی در استوری اینستاگرام

این حقیقت است که هر چند وقت یک بار چیزی به دلیل کپی رایت از حساب شما حذف می‌شود. اگرچه، برای حل کپی رایت موزیک در اینستا می‌توانید با تهیه پیش‌نویس فرم‌های تجدیدنظر مفید، آن را به یک حذف نادرست شبیه کنید. بنابراین، باید نحوه پر کردن این فرم‌ها را بیاموزید و سپس فیس بوک تصمیم خود را برای حذف محتوا از حساب شما لغو خواهد کرد.

کوتاه کردن زمان هر اسلاید

برای قرار دادن موسیقی در اینستاگرام و حل کپی رایت موزیک در اینستا می‌توانید برای مثال به جای انتشار ۴ اسلاید ۱ دقیقه ای، از ۸ اسلاید ۳۰ ثانیه ای استفاده کنید. این کار اینستاگرام را در پیدا کردن نقض کپی رایت مشکل می‌کند و احتمال حذف شدن آن به دلیل کپی رایت موزیک در اینستا را کاهش می‌دهد.

سخن پایانی

کاربران اینستاگرام می‌دانند که اینستاگرام یک راه عالی برای به اشتراک گذاری محتوای خلاقانه است و با جامعه ای متشکل از بیش از 1 میلیارد کاربر، عکس یا ویدیوی شما پتانسیل دسترسی به افراد در سراسر جهان را دارد. با این شانس که محتوای شما می‌تواند مخاطبان جهانی داشته باشد، درک نحوه برخورد اینستاگرام با مسائل مختلف کپی رایت که در نتیجه ارسال محتوای شما در پلتفرم ایجاد می‌شود، مهم است. این مقاله مسائل کلیدی مربوط به حق کپی رایت را بررسی کرد. لطفا نظرات خود را درباره مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads