معایب و مشکلات گوشی سامسونگ A32

معایب و مشکلات گوشی سامسونگ A32
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله می‌خواهیم معایب گوشی A32 را بررسی بکنیم. همچنین راه حل‌هایی را برای مشکلات گلکسی ای ۳۲ ارائه می‌دهیم. البته خوب است بدانید که همه گوشی‌های هوشمند ممکن است مشکلات و معایبی داشته باشند که البته راه حل‌هایی هم برای آن‌ها وجود دارد. از نظر شما نقاط ضعف سامسونگ a32 کدام‌ها هستند؟ با این مقاله با ما همراه باشید و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

برای مثال نقاط ضعف سامسونگ a32 ممکن است هنگ کردن، داغ شدن گوشی، کند شارژ شدن، مشکلات نمایشگر یا طراحی گوشی باشد. به هر صورت در این مقاله تعدادی از مهم‌ترین معایب گوشی a32 4g یا همان گلکسی ای ۳۲ را با هم بررسی می‌کنیم. البته پیش از هر چیزی خوب است بدانید که یکی از معایب گوشی نبودِ هندزفری در باکس گوشی است. در ادامه تعدادی از این معایب را هم بررسی کرده و راه‌حل‌های احتمالی را ارائه می‌دهیم.

آنچه در ادامه خواند

طراحی لغزنده

طراحی گوشی سامسونگ گلکسی a32 از هر نظر خوب است، اما مشکل لغزنده بودن پشتِ گوشی است. چون همین که گوشی را در دست می‌گیرید انگار از دست لیز می‌خورد. البته استفاده از قاب برای گوشی می‌تواند این مشکل را به عنوان یکی از معایب گوشی A32 حل بکند.

مشکل روشنایی در فضای بیرونی

درحالی‌که نمایشگر گوشی سامسونگ گلکسی a32 یکنواختی و رنگ خوبی دارد، می‌توانست روشن‌تر باشد و یکی از مشکلات گلکسی ای ۳۲ به نظر می‌رسد. چون در نور مستقیم خورشید به سختی می‌توان چیزی را در گوشی خواند. روشنایی خودکار یا اتوماتیک آن هم کمی مشکل دارد و به نظر می‌رسد در نور کافی تغییراتش کمی کُند عمل می‌کند.

اطلاعات دوربین گوشی a32

در پنل پشت دوربین گوشی a32 دو لنز 48 مگاپیکسلی واید استاندارد و یک اولترا واید 8 مگاپیکسلی وجود دارد. یک دوربین ماکرو 5 مگاپیکسلی هم دارد که به عنوان یکی از معایب گوشی A32 خیلی خوب کار نمی‌کند و سنسور عمق 2 مگاپیکسلی آن هم شاید بتواند یا نتواند برای تصاویر حالت پرتره به خوبی کار بکند. یک سلفی 13 مگاپیکسلی هم برای دوربین جلو قرار داده شده است.

نداشتن شارژ وایرلس

یکی از معایب گوشی A32 نداشتن شارژ وایرلس است. با این حال راهی برای اضافه کردن شارژ وایرلس به دستگاه شما وجود دارد:

 • استفاده از آداپتورهای شارژ بی سیم
 • استفاده از جعبه‌های شارژ بی سیم
 • استفاده های پدهای شارژ بی سیم

مشکل داغ شدن گوشی a32

اگر با مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ گلکسی ای 32 مواجه شده‌اید و دمای گوشی بالا می‌رود، خوب است بدانید که این از نقاط ضعف سامسونگ a32 و یا معایب گوشی A32 نیست و هر گوشی هوشمندی به دلایلی ممکن است با چنین مشکلی مواجه بشود. برای اینکه از داغ شدن گوشی جلوگیری بکنید باید نکات زیر را انجام بدهید:

 • گوشی را طولانی مدت شارژ نکنید. همین که کامل شارژ شد آن را از برق بکشید.
 • موقع شارژ کردن از گوشی استفاده نکنید، استفاده طولانی مدت از گوشی حین شارژ شدن ممکن است منجر به داغ کردن گوشی شود.
 • طولانی مدت بازی نکنید چون باعث داغ شدن گوشی می‌شود.
 • حتما دیتا گوشی و جی پی اس را موقع تماس گرفتن خاموش بکنید.

مشکل باتری ضعیف گوشی

نقاط ضعف سامسونگ a32

اگر یکی از کاربران گوشی سامسونگ گلکسی a32 هستید و باتری گوشی شما ضعیف شده است، خوب است بدانید که این از معایب گوشی A32 محسوب نمی‌شود. با انجام چند مرحله زیر می‌توانید از ضعیف شدن باتری گوشی خود جلوگیری بکنید:

 • مهم‌تر از همه هر گونه اپ شخص ثالث cleaner را که روی گوشی نصب کرده‌اید حذف بکنید.
 • حالا وارد تنظیمات Settings شده و گزینه power saving را فعال بکنید.
 • در صورتی که به ویژگی location services نیازی ندارید آن را خاموش بکنید.
 • همچنین از دیتا موبایل فقط در صورت نیاز استفاده بکنید و در بقیه زمان‌ها آن را خاموش بکنید.
 • در نهایت هم هر گونه اپلیکیشن اضافی یا اپ‌هایی مانند فیسبوک که در پس زمینه کار می‌کنند، حذف بکنید و یا نسخه lite آن‌ها را نصب بکنید.

رابط کاربری کند گوشی

سامسونگ ادعا می‌کند که گوشی a32 خیلی سریع‌تر از نسل قبلی‌اش است، با این حال گاهی رابط کاربری آن ممکن است با مشکل مواجه بشود. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی می‌توانید مراحل زیر را انجام بدهید:

 • اول از همه هر گونه لانچر شخص ثالثی را که نصب کرده‌اید، حذف بکنید. چون اغلب لانچرها برای مشخصات گوشی بخصوصی بهینه‌سازی نشده‌اند. بعد می‌توانید گوشی را هارد ریبوت بکنید. حالا گوشی خود را خاموش کرده و دوباره ری استارت بکنید.
 • اگر هنوز گوشی مشکل دارد می‌توانید فکتوری ریست factory reset انجام بدهید. برای انجام این کار وارد تنظیمات settings و بعد Backup & Reset شده و گزینه Factory Reset your phone را انتخاب بکنید. حتما مطمئن شوید که قبل از این کار بکاپ لازم را گرفته‌اید.

مشکل خاموش شدن گوشی

اگر گوشی به طور غیرمنتظره خاموش می‌شود، این هم شاید یکی از مشکلات گلکسی ای ۳۲ و یا معایب گوشی A32 نباشد و هر گوشی اندرویدی می‌تواند به دلایل مختلف با چنین مشکلی مواجه بشود. برای جلوگیری و رفع این مشکل می‌توانید مراحل زیر را دنبال بکنید:

 • اول از همه باید مشکل داغ شدن گوشی را برطرف بکنید. چون اگر گوشی داغ بشود ممکن است به طور ناگهانی خاموش بشود.
 • دوم اینکه حتما گوشی را به طور کامل شارژ بکنید و بگذارید باتری خالی شود و بعد وقتی خاموش شد دوباره آن را کامل شارژ بکنید.
 • در آخر برای رفع این مشکل می‌توانید گوشی سامسونگ گلکسی a32 خود را فکتوری ریست بکنید. اما توجه داشته باشید که قبل از فکتوری ریست کردن حتماً باید از گوشی خود بکاپ بگیرید.

مشکل هنگ کردن گوشی

شاید مشکل هنگ کردن آ 32 هم از نقاط ضعف سامسونگ a32 بشمار نرود و مشکلی باشد که در هر گوشی اندرویدی با آن مواجه بشوید. اما با این حال علت هنگ گوشی a32 سامسونگ هر چیزی که باشد باید راه حلی برای آن هم وجود داشته باشد. بنابراین شاید با انجام مراحل زیر بتوانید از مشکل هنگ کردن گوشی جلوگیری بکنید:

 • اول از همه اگر در اپلیکیشن بخصوصی گوشی هنگ می‌کند، مثل اینستاگرام، پس نباید نگران باشید چون ممکن است مشکل از اپ باشد و شاید نیاز به بروزرسانی دارد.
 • اما اگر در اپلیکیشن‌های پیش فرض خود سامسونگ گلکسی گوشی هنگ می‌کند مثل Messaging یا اپ دوربین، پس وارد تنظیمات Settings و بعد apps بشوید، حالا وارد default apps بشوید و بعد اپی را که مشکل دار است انتخاب بکنید و حافظه پنهان یا cache آن را پاک بکنید.
 • در آخر شاید با فکتوری ریست کردن یا آپدیت کردن گوشی مشکل حل بشود. اما دقت بکنید که همیشه قبل از فکتوری ریست کردن از گوشی بکاپ بگیرید.

مشکل نمایشگر گوشی

مشکلات گلکسی ای ۳۲

اگر با مشکلات صفحه نمایش گلکسی a32 به عنوان یکی از معایب گوشی A32 مواجه هستید، برای مثال نمایشگر شکسته و تاچ گوشی کار نمی‌کند. در این صورت برای دسترسی به اطلاعات خود چه کاری می‌توانید انجام بدهید؟ برای دسترسی به اطلاعات خود در گوشی با نمایشگر شکسته می‌توانید مراحل زیر را انجام بدهید:

 • گوشی خود را از طریق کابل USB C به کامپیوتر یا لپتاپ وصل بکنید. از طریق کامپیوتر می‌توانید به اطلاعاتتان دسترسی پیدا بکنید.
 • اگر می‌خواهید از بعضی اپ‌ها در گوشی استفاده بکنید، یک موس و کیبورد و کابل OTG بگیرید. کابل OTG را به گوشی وصل بکنید و گیرنده بی سیم را به کابل وصل بکنید. مثل کامپیوتر می‌توانید به گوشی خود دسترسی پیدا بکنید.

مشکل شارژ گوشی

باتری 5 هزار میلی آمپر ساعت گوشی a32 عالی است، اما شارژ سیمی 15 واتی آن پرسرعت‌ترین نیست. وقتی کل باتری خالی شده باشد، در عرض 30 دقیقه 27 درصد شارژ می‌کند. به طور کلی در طی 2 ساعت کامل شارژ می‌شود. با این حال اگر گوشی به درستی شارژ نمی‌شود یا سرعت شارژ کندتر از قبل است یا به طور کلی اگر با مشکل کند شارژ شدن ای ۳۲ به عنوان یکی از معایب گوشی A32 مواجه شده‌اید می‌توانید مراحل زیر را برای رفع این مشکل انجام بدهید:

 • از کابل و شارژر اصل (اورجینال) استفاده بکنید
 • بررسی کنید که کابل یا شارژر هیچ مشکلی نداشته باشد
 • اگر کابل و شارژر مشکلی ندارد، پورت یا درگاه شارژ را بررسی بکنید که آلودگی نداشته باشد. اما حتما تمیز کردن آن را به یک متخصص بسپارید.

جمع بندی

در این مقاله به طور کلی معایب گوشی A32 مورد بررسی قرار گرفتند. به این ترتیب راه حل‌هایی برای مشکلات گلکسی ای ۳۲ و نقاط ضعف سامسونگ a32 ارائه شدند. اگر شما هم مشکل یا راه حلی را می‌شناسید می‌توانید در پایین صفحه در قسمت دیدگاه‌های پلازامگ بیان بکنید.

سوالات متداول

1. سوراخ بالای گوشی a32 چیست ؟

سوارخ بالای گوشی میکروفون آن است.

2. مالتی تسکینگ گوشی a32 کند است؟

گوشی a32 سامسونگ گلکسی موقع مالتی تسکینگ خوب عمل می‌کند، اما مخصوص گیمینگ نیست.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads