هیوندای فناوری اسکنر اثر انگشت را جایگزین کلید خودرو می‌ کند

هیوندا سانتافه 2019 / Hyundai Car Fingerprint Scanner
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

هیوندای اتومبیل سانتافه 2019 خود را بدون کلید و تنها با حسگر اثر انگشت روانه بازار خواهد کرد. این اتومبیل از یک اسکنر اثر انگشت روی دستگیره در برای باز کردن در خودرو و یک حسگر مجزا برای روشن کردن موتور اتومبیل، بهره خواهد برد.

کمپانی هیوندای در تلاش است به عنوان اولین سازنده اتومبیل در جهان، اتومبیل‌های خود را بدون کلیدی برای روشن و خاموش شدن، در بازار عرضه کند. در همین راستا سانتافه 2019 با سنسورهای اثر انگشت برای باز شدن درها و همچنین روشن شدن خودرو به بازار خواهد آمد.

سنسورهای اثر انگشت این خودرو روی دستگیره در آن تعبیه شده است و سنسور اثر انگشت مربوط به استارت خودرو بر روی داشبورد آن جایگذاری شده است. نکته جالب توجه این فناوری در این است که به محض لمس اثر انگشت کاربر، تمام تنظیمات شخصی اتومبیل نظیر تنظیم صندلی، آینه‌های بغل و همه تنظیمات مربوط به اتصالات مطابق پروفایل شخصی کاربر، تغییر داده خواهند شد. این درحالی است که در آینده تنظیمات دیگری نظیر دمای اتاق خودرو، موقعیت فرمان و دیگر تنظیمات شخصی اتومبیل با لمس انگشت کاربر روی حسگر اثر انگشت فورا تغییر خواهند کرد.

در این سیستم از سنسورهای خازنی استفاده شده است و هیوندای ادعا می‌کند که احتمال خطای این سنسورها چیزی در حدود 1 در 50,000 است. با این حال از آنجا که معمولا سنسورهای اثرانگشت گوشی‌های هوشمند در تشخیص اثرانگشت کاربر هنگامی‌که انگشت او خیس است با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین باید منتظر ماند و دید که سنسورهای تعبیه شده در دستگیره در سانتافه 2019 در هنگام باران و خیس شدن چگونه عمل خواهند کرد.

هیوندای اظهار می‌کند که این سیستم به صورت مداوم و در طول زمان دقت خود را بهبود خواهد بخشید و هر بار که کاربر از حسگر اثر انگشت این خودرو استفاده می‌کند، سنسورهای این مدل دقت خود را بهبود می‌بخشند.

قابل به ذکر است که این تکنولوژی می‌بایست تا پیش از استفاده توسط سازندگان خودرو کاملا به بلوغ برسد؛ به ویژه در این مورد خاص که قرار است جزو حساسی نظیر کلید اتومبیل کاملا حذف شده و سنسور اثر انگشت جایگزین آن شود. با این حال می‌توان گفت که فناوری حسگر اثر انگشت در اتومبیل‌ها در مرحله ظهور است. هیوندای در کنفرانس مطبوعاتی خود به هیچکدام از روش‌های به‌کار گرفته شده در این سیستم اشاره‌ای نکرده است اما می‌توان فرض کرد که یک کلید و یا گزینه برای گوشی هوشمند نیز در کنار آن وجود خواهد داشت، چرا که در غیراینصورت شخصی به غیر از خود دارنده اتومبیل نخواهد توانست ماشین را روشن کند.

کلام آخر

با این حال به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک شاهد اتومبیل‌هایی خواهیم بود که بدون کلید ساخته خواهند شد و در عوض تنها با اثر انگشت راننده، روشن خواهد شد. با نظرات و دیدگاه‌های خود ما را در پلازا همراهی کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها